Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) westlake


westlake
félisten

"Mindemellett a tuningosok öröme sem lehet felhőtlen, hiszen az említett réteg általában azt csinálja, hogy előre felmásolja a futtatandó alkalmazásokat egy adattárolóra, így nem kell a folyékony nitrogénnel hűtött gépnél a hálózati konfigurálással bíbelődni, hogy elérhető legyen a Windows Store, ahonnan bejelentkezés után majd le lehet tölteni ezt meg azt, jelen esetben a Cinebench R20-at. Inkább nem használják majd az utóbbi alkalmazást, és maradnak a régebbi R15-ös verziónál, amely teljesen offline kezelhető."

Nem arról volt szó, hogy ne lehetne portable verziót csinálni belőle, hanem arról, hogy nem lehet azt publikálni. A kettő nem ugyanaz. Ha valaki nem talál letöltési linket, akkor elég egyszer leszednie az MS Store-ból, majd lementeni bárhova. Senkinek nem kell lemondania a portable verzióról.

Egyébként meg nem kell hozzá nagy gógyi.

Akinek kell portable verzió, írjon privátot.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#2) Gdi


Gdi
senior tag

Windows Store nem is engedte letölteni Windows 7-re, mikor a System Requirements között Win7 SP1 (is) szerepel. Guru3D is csak linket adott a Maxon oldalára illetve Store-ba.
Végül Techspotról sikerült leszedni portable-t.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Pont a napokban jutott eszembe, hogy az új cinebench sem annyira új.Bár,ha store-hoz lesz kötve akkor hanyagolom windows telepítés után tiltottam is.

V6

(#4) ANOka


ANOka
őstag

Az "adathalászat" újabb megvalósítása... :U
(Nem mintha én valaha is használni akarnám ezt a programot.)

(#5) strike-force


strike-force
őstag

a techpowerup-on is fent van a portable és simán működik......azaz tegnap még működött

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#6) BiP válasza Gdi (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Eredetileg Guru3D-n is volt portable (én még tőlük szedtem le), csak aztán update-elték a cikket a Maxon lépésével, és eleget téve a "kérés"nek, levették a letöltést és betették a Store és Maxon linkeket.

Gyanítom, ez a mentalitás inkább a MS oldaláról jön, ők ilyen fenyítősek. Lehet, hogy az együttműködésük követeli meg ezt a határozott fellépést.

(#7) westlake válasza strike-force (#5) üzenetére


westlake
félisten

Nézd meg jobban a linket. :P

Play nice!

(#8) Male válasza ANOka (#4) üzenetére


Male
nagyúr

...vagy csak a store letöltések után kapnak némi pénzt, így nekik veszteség, ha nem onnan töltik az emberek.

(#9) Lenry válasza Male (#8) üzenetére


Lenry
félisten

ez ingyenes szoftver, erősen kétlem, hogy a letöltések után járna bármennyi pénz
ez a modell max akkor működne, ha a letöltések előtt reklámokat kellene nézni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#10) DraXoN válasza Lenry (#9) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

statisztika gyűjtés esetleg mint ok?

Hogy lehessen mondjuk "reklámfelületet" értékesíteni a programban, de ahhoz tudni kéne egy használat/letöltés számot a "felértékeléshez".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

futtatva egy tesztet, látszik, a mostani render képet nagyon a többszálú rendszerek "különbség kihozás" ára készítették... amíg egy-két szál a kanapén "ragad", addig a falfelületen a többi "körbeéri"... a sok száll ebből előnyt kovácsolhat nem kicsit a pár magos cpu-k kárára..

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) BiP válasza Lenry (#9) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem feltétlenül. Lehet, hogy a MS magának a Store-nak a reklámozására használja azt, hogy itt is elérhető egy népszerű ingyenes tool. Ergo fizet a Maxonnak, ha potenciális vásárlókat csalogat a Store-ba.
(és a jogi fellépés belengetése miatt vagy nem is keveset, vagy olyan feltételekkel, ami miatt ennyire komolyan lépett a Maxon)

[ Szerkesztve ]

(#13) apatyas


apatyas
Korrektor

"Cinebench R20 will not launch on unsupported processors."
Ezek után.. se a magfeloldott mókák, se a gyártók által nem közzétett CPU-k nem tesztelhetőek. Akkor meg minek?

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#14) Male válasza Lenry (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ahogy BiP is írja... ez reklám magának a storenak, illetve ha már ott jársz gyanítom kapsz mindenféle ajánlatokat még, hátha veszel is valamit (MS Storeban soha nem jártam, de a többiből kiindulva lesz ott körbe bőven más).
( pont ahogy ingyen játékokat szórnak a storeok, amik nekik pénzbe kerülnek... itt meg a kizárólagosságért fizetnek, a hatás ugyan az )

(#15) C64


C64
őstag

Egyébként ez a verzió hova menti a teszteredményeket, mert a cb_ranking mappában nincsen semmi új mentés. :F

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#16) M@cika


M@cika
őstag

Ritka idióták a Maxon-nál az biztos. nem is értem. Úgyis rövid időn belül mindenhonnan le lehet majd tölteni.
Mindegy, legalább megvan az első Store-ból való progim is. Mert eddig eszembe nem jutott bármit onnan szedni.

Nasit a kis fehér medvének!

(#17) cigam


cigam
félisten

így nem kell ... a hálózati konfigurálással bíbelődni

Tényleg? Komolyan? Áruld már el nekem mi akkora bíbelődés a hálózati kábel bedugásában? Mivel az esetek 99%-ban nincs többre szükség. Miért fáj bárkinek is hogy honnan tölti le kedvenc programját?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18) Gdi válasza BiP (#6) üzenetére


Gdi
senior tag

Én pénteken jártam arra, akkor már nem volt ott. (Update szerint 7.-én szedték le)
-
Más:
Szegény X5680-am megizzadt, de egy újabb 4 magos mobil-proci lenyomta :( Valószínű a memória miatt.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#19) marcee válasza cigam (#17) üzenetére


marcee
addikt

Én a korábbi Cinebench-eket heti rendszerességgel használom. Építészeknek, irodáknak építek és tartok karban gépeket, a renderelés eleve szempont, de inkább arra használom, hogy ellenőrizzem a teljesítményt és saját adatbázist építsek. Ehhez egy portable R15-ös Cinebench van a telepítős pendrive-omon, futtatom, mikor kész a gép, és automatikusan elmentem az eredményt. Ha éppen nincs bedugva a pendrive, akkor meg le szoktam tölteni gyorsan, az R15-öt, ami eleve portable, csak ki kell csomagolni és futtatni, az eredményt külön text fájlba menti, azt elég utólag átmásolni az adatbázisomba. Most is így jártam vasárnap, le akartam tölteni a 15-öst, erre kiderült, hogy már 20-as is van, aztán nagyot koppantam, hogy csak store-os telepítős van és gpu teszt sincs már benne.
Én most másodszor használtam a Microsoft Store-t, de csak az első próba miatt, ezt nem fogom minden épített gépen eljátszani. Szerencsére most találtam egy leírást, ami alapján sikerült futtatható portable változatot csinálni, így nem kell dobnom a CB-et, de attól ez a telepítés kényszer nagyon bénán sült el.

#11 DraXoN: Ezt nem mesterségesen csinálták ilyenre, egyszerűen a kanapát borító anyag bonyolultabb, bump vagy displace map is van rajta, így sokkal tovább tart egy azonos méretű bucket számítása, mint a sík falon. Amúgy ebből a szempontból is jobb volt az R15, ha advanced tesztet futtattál, akkor kiszámolta egy és több szálon is, majd megadta a gyorsulás szorzóját, amiből látható például, hogy mennyit érnek tökéletes párhuzamosításkor a virtuális magok, adott platformon.

Szerk: itt is van advanced benchmark, szóval a szorzót legalább kiadja.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#20) Kristof93 válasza DraXoN (#11) üzenetére


Kristof93
senior tag

Attól még összesen ugyanannyit kell számoljon minden processzor...

(#21) #00137984


#00137984
törölt tag

Kernel32 hibára van egy javítás. Ez a hibaforrás már az Unigine Superposition Win7 64bit felhasználókat is érintette. Windows6.1-KB2758857-x64 :)

(#22) DraXoN válasza Kristof93 (#20) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"turbo core" vagy hogy nevezik, ha előbb kifut a szálak egy része, akkor nagyobb lesz az órajel... tény, sokat persze nem nyer vele, de valamennyit még is nyerhet...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) apatyas válasza DraXoN (#22) üzenetére


apatyas
Korrektor

Az R15-ben nem voltak 'lassú kockák' a feldolgozás vége felé, itt vannak? Nem futtattam még.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#24) #00137984 válasza apatyas (#23) üzenetére


#00137984
törölt tag

Inkább nem volt markáns eltérés, de az R15-ben a kis gömböknél is picit több ideig renderelt.

[ Szerkesztve ]

(#25) winhate


winhate
őstag

Na ezek is de elfelejtették honnan jöttek:

"First released commercially in 1993 on the...."

http://pouet.net/prod.php?which=5633

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.