Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gyiku


gyiku
nagyúr

nem nagy baj, tovabb lesz az rd790 + sb750 a topon. ;)

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

Az SB-kben is lesz PEG? Vagy csak el van írva a táblázat?

A jelek szerint mostmár ra is kerül a tokra, hogy mégis mi van benne... Bár a 0846-os gyártási időpont kicsit gyanús.

[ Szerkesztve ]

(#3) szki


szki
őstag

Ez az SB PEG szerintem is elírás!

Na akkor eldőlt, hogy nem várok az új chipsetekre, és nyáron beruházok még egy alaplapba (AM3 és 790GX v. FX + SB750).

(#4) Thrawn válasza #65675776 (#2) üzenetére


Thrawn
félisten

Csak az A-Link-hez van négy PCIe sáv, a grafikához külön nincs (javítva).

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) siriq


siriq
őstag

Arra szamoltam hogy november korul majd elerheto lesz az uj chipset. Ez van, max kesobb veszem meg. 2-3 honap mar nem szoroz.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#6) Oliverda válasza #65675776 (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) szki válasza Oliverda (#6) üzenetére


szki
őstag

Minek ennyi PCIe?

(#8) Taky válasza szki (#7) üzenetére


Taky
senior tag

Majd az idő válaszol... :))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#9) Oliverda válasza szki (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

A CPU+GPU megoldás mellé. Így majd teljesen kihagyhatják az északi hidat mivel az SB800-ban már benne lesz minden ami abban nem. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) #65675776 válasza Oliverda (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezeket már láttam korábban, semmi extra nincs benne. A 4x1 PCI-E az SB-ben nem különleges, az intel ICH-k már jó ideje ilyenek.

Nyilván mire olvastad a cikket már nem szerepelt a SB850 a PCI-E 2x16 vagy 4x8, illetve SB810-nél az 1x16 vagy 2x8.

Csak azt nem értem mi a bánatot keres a mai lapokon bármilyen formában is az LPC és a Super I/O...

[ Szerkesztve ]

(#11) Integra


Integra
titán

én érzem csak úgy, hogy ez alig tud többet, mint a most futó nagyon fain chipsetük?!
nem baj, hogy jön, mert így a mostani karácsony környékére még jobban leesik, és tökéletes erőművet lehet építeni még kevesebből:K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) Oliverda válasza #65675776 (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, tudom.

Integra: Annyiban biztosan jobb lesz hogy ez már 55nm-es lesz a 65nm-rel szemben (~kisebb fogyasztás). Többet még nem nagyon lehet tudni róla mint ahogy a hír is mondja.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) nesa


nesa
veterán

Az USB 1.1 re minek van szukseg?

(#14) Oliverda válasza nesa (#13) üzenetére


Oliverda
félisten

Egér, billentyűzet...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Integra válasza Oliverda (#12) üzenetére


Integra
titán

és mennyivel? megéri? kiszámolható? félreértés ne essék, teljesen rendben van a csíkszélesség csökkenés szerintem is, csak vajon indokolt lesz e a felára, mert abból a felárból sok áramot lehet fizetni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#16) Metalfan


Metalfan
senior tag

Hiányolom belőle az USB 3-at. Legalább 2-4 port mehetett volna az úja szabvánnyal. SATA3-nál ez a switch igazából mire jó? Ha több eszközt használok egyszerre, akkor visszafogja a teljeítményt?

(#17) Metalfan válasza Integra (#15) üzenetére


Metalfan
senior tag

Attól függ, mennyivel lesz drágább, illetve mennyivel fogyaszt többet, mint a mostaniak. A fogyasztás benne van a táblázatban.

(#18) #65675776 válasza Integra (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Plusz SATA 6G, amivel már replikátor is értelmesen használhat, pláne a beépített támogatással.

Igazából a chipset váltásoknak már csak akkor van értelme ha legalább két vezérlőből megjelenik új szabvány. Viszont akkor már belekerülhetett volna az USB3.0 is...

(#19) Atis707 válasza Oliverda (#12) üzenetére


Atis707
tag

Bocs, de ez is 55nm-es, nem (780G pl.)? Vagy csak az IGP 55nm-es? nem okoskodásnak szántam, igazíts ki ha nem így van.

(#20) gfefe


gfefe
őstag

nem baj az, hogy később jön ki ez a csipszett...
a mostaniak is maximálisan jók.... (pláne az enyém :DDD )

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#21) HERR Z


HERR Z
veterán

egyvalami nem kerek:
miben fog különbözni a 880D és a 785G? csak a gyorsabb link és szevasztok(meg 500 helyett 700MHz igp clock)?vagy 785G-re "véletlenül" nem fognak CF-es lapokat építeni(asrockon kívül..)??

[ Szerkesztve ]

(#22) Integra válasza #65675776 (#18) üzenetére


Integra
titán

usb3-at már le sem írtam, hogy miért nincsen.. majd a ráncfelvarrtban.. :DDD

replikátor? azmiaz?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) #95904256


#95904256
törölt tag

Ezek szerint várható hogy egy-két évig még nem lesz divat az USB 3.0.

(#24) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én örülök neki,hogy egyenlőre nem jön ki és nem tud sok újdonságot felmutatni
én egy hónapja vettem a lapom és kb 2 évente szoktam cserélni addigra pont jó lesz az ára ;]
na meg most nem rágom a kefét a HD4200 miatt,meg,hogy miért nem tudtam kicsit várni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#25) #65675776 válasza Integra (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott van a cikkben is: lehetővé teszi, hogy egy dedikált port-ra több eszközt köss, jelen esetben 15-öt.

(#26) Integra válasza #65675776 (#25) üzenetére


Integra
titán

lámer vagyok akkor, de nem vágom. ez miért jó? és mivel és hogy lehet ezt gyakorlatban kihasználni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Oliverda válasza Integra (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyrészt olcsóbb a gyártásuk 55nm-en, másrészt szerintem a 700as szériát nyugdíjazzák amikor ezek bejönnek. A többivel pedig meg kell várni a megjelenést (pontos specek, ár).

Atis707: 780G, 785G, 790GX: 55nm, viszont az összes többi még 65nm.

HERR Z: Órajelben.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) gfefe válasza Oliverda (#27) üzenetére


gfefe
őstag

magyarul az fx 65? nem baj :D attól még megy mint a fene ;]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#29) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Még senkinek sem tűnt itt fel, de én kíváncsi leszek erre az integrált hálózati vezérlőre, ugye ilyen még nem volt eddig. Remélem lesz olyan frankó mint egy Realtek gyártmányú.
Na, meg azt is remélem, hogy ASRock megoldja az SB810-es ACC támogatását. Nagyon érdekesnek tartom ezt a SATA port replikátort, gondolom ehhez valami külső cucc is kell, mert egy csatira fizikailag nem tok 15 dugót dugni ugye. Valaki adhatna erről valamiféle pontosabb felvilágosítást, hogy mi is kell hozzá. Akkor ugye ez az RV620 már full Windows 7 kompatibilis lesz a DX10.1-es tudásával?
Az USB 3.0 meg olyan új, hogy persze, hogy nem applikálják már be egyből a déli hídba, én azon csodálkoztam volna inkább, ha megcsinálták volna ezt a csodát.
A belső órajel-generátor meg remélhetőleg nem lesz hibás mint az SB700-ban, na de nem leszek szemét, jó lesz ez tutira. :)

<-ƘƘ->

(#30) Oliverda válasza Kendek (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem valami az valami Broadcom fejlesztés lesz. Velük állnak jó üzleti kapcsolatban.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) Ste


Ste
addikt

Akkor mégiscsak marad az ACC? Ahhoz képest, hogy éppen most akarják elérhetetlenné tenni az újabb biosokban, ebben mégis benne marad?

(#32) kisza25 válasza Ste (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az ACC marad csak magokat nem fogja vissza kapcsolni
eredetileg sem arra tervezték csak kicsit bugos lett :DD

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#34) Crytek


Crytek
veterán

Mikor lesz már értelmes VGA integrálva alaplapokra??
Minimum egy 4670-es vagy 3850es radeon színvonal már elvárható lenne!

Next PC Upgrade: 2022

(#35) VaniliásRönk válasza Crytek (#34) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Dehogy, ilyen gagyi cuccokkal szúrnád ki a userek szemét? Min. int. RV790, CFX!!! :W

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#36) Kendek válasza Crytek (#34) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Már miért is kellenes akkora teljesítményt integrálni? Egyrészről üzletpolitikailag elég rossz húzás lenne, hisz akkor kevés pénzért máris van frankó, akár játékra is alkalmas videófeldolgozó egységed. Főleg, hogy ugye az ilyen integrált videós cuccok a mATX-es lapokkal az alacsonyabb árszintet képviselik. Másrészről meg akinek elég egy alaplapi az nem játszani akar, hanem csak max filmet nézni és nem kell neki, hogy 60 Wattot fogyasszon közben az északi híd.
Amúgy meg láttad már felső kategóriás lap északi hídját? Igen, elég komoly rajt az a bazi hűtés, de így is csak pics@ meleget termel egy 3850-hez képest, na azt hűtsed le az alaplapon. :W

Jah elfelejtettem kérdezni, de mi történt a 33. hozzászólással? :))

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#37) Killing


Killing
addikt

Fojtatódik a trend,mehet tovább a mag aktiválás. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#38) #65675776 válasza Killing (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt miből sikerült leszűrni?

(#39) 14adam


14adam
addikt

Erre mást nem tudok írni: :O :O

(#40) Killing válasza #65675776 (#38) üzenetére


Killing
addikt

Az ACC-ből.
"ezen felül az SB850-es tartalmazni fogja az ACC (Advanced Clock Calibration) technológiát is. Ez az utóbbi időben nem csak arról ismeretes, hogy a processzorok túlhajtásakor magasabb órajel elérését tette elérhetővé, hanem arról is, hogy egyes három- és kétmagos Phenom II modelleknél, a letiltott processzormagok aktiválására is képes."
&
[link]
Az ACC-t kellett volna kipofozni,nem az alaplapgyártóknak könyörögni...

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#41) v.tom


v.tom
őstag

grafikához jöhetne a csúcskategóriába egy kicsivel több pce-e 2.0 sáv is. a 790fx is ugyanennyivel gazdálkodik, ideje lenne előrelépni. szerintem már elvárható lenne a 3x16, mint pl a 780-790 nv chipseteken. 3x5870 alá lehet, hogy elkélne a dolog ;]

(#42) HERR Z válasza Killing (#40) üzenetére


HERR Z
veterán

az ACC nem azért lett kitalálva hogy magot aktiválj, hanem hogy jobban tuningolj, ergo pár ősvadfanatikus vegyen csak nv 780a/980a-s lapot(mert ugye már tuningra is jobb az AMD)
az meg hogy "véletlenül" üzletpolitikailag összekötötték a 2-t.(a vásárlóréteg max 5-10%-a aktiválja a magot mellékesen) bevételkiesést nem okoz, mert te lehet kisebb procit veszel, de veszel alá egy új lapot, amin amd chipset van ;)

(#43) Integra válasza Killing (#37) üzenetére


Integra
titán

foLYtatódik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) szuper-t


szuper-t
senior tag

he hö miva?:D váratják itt a népet

(#45) #65675776 válasza v.tom (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha egy X2 elvan a 16 v2.0 sávval, akkor minek bővíteni?

(#46) Killing válasza Integra (#43) üzenetére


Killing
addikt

A PH! helyesírás ellenőrzője a hibás,meg én is. :R :B

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#47) gfefe válasza v.tom (#41) üzenetére


gfefe
őstag

nekem bőven megteszi a jelenlegi 2x 16 os sáv is....

aki jó lapot akar venni most is megteheti. Lehetősége van rá :K (pl az én lapom...)

4x 8 vagy 2x 16... ennél több minek? :DDD

[ Szerkesztve ]

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#48) v.tom válasza gfefe (#47) üzenetére


v.tom
őstag

Szerintem is nagyon jó lapok épülnek a mostani chipset-re is. Van is egy giga 790x-ds4-em (ami sajnos elromlott). Egy J&W 790GX extreme-em, és ha minden igaz, akkor ma jön meg a dfi 790fxb-m2rsh. Úgy érzem, hogy az már jó alap lesz nekem addig, amíg ddr3-ra nem váltok.

A pce-e sávok nekem is elegendők, de sok teszt szerint erősebb kártyáknál bizony jelentkezik az alacsonyabb sávszélesség által okozott teljesítmény csökkenés. Ha már lúd, legyen kövér. Elvégre mégis csúcskategóriás chipset lesz. :)

(#49) gfefe válasza v.tom (#48) üzenetére


gfefe
őstag

FX északi híddal szerelt lapot kell venni és akkor nincs sávszél gond... annak 2.0 van és 2x 16x os vga slot... mire ennél több :D

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#50) #65675776 válasza v.tom (#48) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi az a pce-e?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.