Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Tehát tényleg igaz, hogy az Icelake a Holdban.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) TaaT


TaaT
veterán

Gyors kérdés, az intelnek van saját félvezető gyára?

Give them hell Ukraine!

(#3) schawo válasza TaaT (#2) üzenetére


schawo
titán

gyors válasz: persze

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) Charlie válasza TaaT (#2) üzenetére


Charlie
tag

Igen, a világ egyik legnagyobb félvezető gyártója is.

(#5) TaaT


TaaT
veterán

Köszönöm. És az nvidiának?

Give them hell Ukraine!

(#6) Silεncε válasza TaaT (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Nekik a TSMC gyárt, külön gyáruk nincs (ha jól tudom)

(#7) Segal válasza schawo (#1) üzenetére


Segal
veterán

Igen:( Innentol legjobb esetben is jovo ev vege az Ice. Szerettem volna megvarni de mar feladom jo lesz iden is a z390 es bele valami brutal 8 magos.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) core i7


core i7
addikt

Hát ez a 10nm rendesen elcsúszott

Broadwell Tick
Skylake Tock
Kaby Lake Optimalization
Coffee Lake ? (Ezek szerint Tick Tock Optimalization és magszám emelés a 4-edik :D )

Ráadásul még + 1 év :U

[ Szerkesztve ]

(#9) core i7 válasza Segal (#7) üzenetére


core i7
addikt

Én már kihúzom Sapphire Rappids ig addig már nem váltok megvárom a teljesen uj architectúrát :B

(#10) Cathulhu


Cathulhu
addikt

"Azt nehéz behatárolni, hogy mi lehet a gond."

10nm is Intel's last process based on traditional photolithography, and though Krzanich didn’t dive deep into details, he listed the lithography technique as a significant contributor to the low 10nm yields. The company will switch to EUV at 7nm. Currently, Intel's multipatterning process is generating too many yield-reducing defects to produce 10nm cost-effectively.

Egyszeruen tul sok az apro hiba, csak kis lapkaknal eselyes, hogy viszonylag hibamentesen keszuljon el nehany. A nagyobb intel CPUk kb biztos, hogy hibasak lesznek, igy semmi ertelme gyartani oket.

[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) Segal válasza core i7 (#9) üzenetére


Segal
veterán

Sok sikert hozza vegulis csak a cannon lake, az ice lake, a tiger lake procikat kell kivarni elotte:DDD
Ice ugye legjobb esetben is jovo ev vege fele akkor a tiger 2020 vege es mivel a tied mar 7nm-re van tervezve szerintem minimum meg 1 10 nanos fejlesztes becsuszik elotte. Szerintem 2022 elott ne vard de minimum 2021:(
En most "letudom" aztan evekre biztositottam magam es ha meg is kell egy pici plusz felmehetek ice lake-re.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) TaaT válasza Silεncε (#6) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#13) #16939776 válasza core i7 (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az első gen core i7 elég nagy durranás volt a HT miatt, de kábé 1-2 éve reszelték ki annyira hogy egyértelmű, szignifikáns előny a használata. Nem gondolom hogy ne tudnának 40-50%-ot ugrani vele, kérdés az hogy mennyire lesz konzisztens a teljesítménye T0-nál, mert a Core i7-nek nem volt az.

(#14) #65675776 válasza #16939776 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

A HT még a Netburst-tel jelent meg 2000-ben. Nyolc évvel a Nehalem előtt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Abu85 válasza Cathulhu (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezzel szemben a TSMC sem alkalmaz EUV-t az első 7 nm-es node-nál, és náluk arról számolt be az elnök, hogy jó a kihozatal. Nem csak ez a gond az Intelnél szerintem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) Cathulhu válasza Abu85 (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, tudom, hogy nekik megy a sima sokmaszkos megoldas is, de az intelnek valamiert az istenert sem jon ossze. Ezek fenyeben azert nem meglepo Jim Keller leigazolasa, ok is elmennek majd a modularis felepites fele.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) core i7 válasza #16939776 (#13) üzenetére


core i7
addikt

Egyszálon gyenge de most 2022-ig olyan durván egyszállat igénylő játékok jönnének ,hogy medium-high grafon kb FHD ba ne lenne elég? Vagy olyan utasításkészletre írnák őket ami AVX és nincs Gulftownnak?

Na meg most ha Bejön DX12 és 6 magra optimalizálások akkor kihúzni vele sztem

[ Szerkesztve ]

(#18) Hieronymus válasza Abu85 (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem csak ez a gond az Intelnél szerintem."

Annak a vitorlás hajónak, amelyik nem tudja, melyik kikötőbe igyekszik, semmilyen irányból sem fújhat jó szél.
Ráadásul az AMD növelte az eladásait.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) arn válasza #65675776 (#14) üzenetére


arn
félisten

2002

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#20) paprobert


paprobert
senior tag

Én szívesen olvasnám ezt a szakanyagot a témában:

"Brian Krzanich: Hogyan veszítsünk el 2,5 év gyártástechnológiai előnyt 5 év alatt."

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#21) Tidus válasza paprobert (#20) üzenetére


Tidus
addikt

Ő házon belül akarja megoldani, és meg is fogja. Kerül amibe kerül.
Az NV és az AMD bérgyártókkal. TSMC, Globalfoundries.

[ Szerkesztve ]

(#22) core i7


core i7
addikt

Jim Keller az Intelhez csatlakozott végén még összehoznak Intelnél megint valami ütőset Sandy óta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) #16939776 válasza core i7 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Hogyne lenne elég a teljesítménye.
Nekem kiábrándító volt HT-on-al játszani a 920@4Ghz-n, HT nélkül, a 3,8Ghz-s Q9650-hez képest meg nettó átbaszás volt a 2x-es ára a platformnak.
6 maggal+oc-val már biztos impozáns amit nyújt, /ezt a cpu-t akkoriban 200K-val többért adták, ez egy 500K-s Konfig mellett sem volt elhanyagolható tétel/ főleg hogy mára van olyan játék ami ki is használja a képességeit.

Szerintem 3 év mulva is ugyan ennyi FPS-t fog tudni, csak egyre kevesebb szabad erőforrás marad az OS-nek, ami "közvetetten" befolyásolja a játékélményt.

Szerintem az újdonság sokkal rövidebb futószalagokkal fog rendelkezni, ami legalább 1/3-a annyi órajel alatt végez el egy műveletet.

[ Szerkesztve ]

(#24) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Én majd tiger lake-re váltanék,tetszik a neve... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) core i7 válasza pusszycat (#24) üzenetére


core i7
addikt

XD csak a neve miatt váltani tiger lake-ra ? :DDD

(#26) DudeHUN válasza core i7 (#25) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Azt hiszem ez ezzel az avatarral és nicknévvel érthető :)

Gamer for Life

(#27) pusszycat válasza core i7 (#25) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Addig csak kihúzom az Ivy i5-el. Kb. :B

DudeHUN : WTF :))

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#28) tibaimp válasza core i7 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én már nem vártam tovább, lecseréltem a 3960x-et egy 8700-ra. ~40%-al erősebb, jó van már ez, kihúzom vele jó pár évig. (remélem)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) core i7 válasza tibaimp (#28) üzenetére


core i7
addikt

3960x mire nem volt elég? :C

(#30) #65675776 válasza arn (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Valóban csak a Northwood-dal vezették be.

(#31) MeszesKPT válasza core i7 (#8) üzenetére


MeszesKPT
őstag

"Optimalization" :U

Lehet magyarul jobban menne.

(#32) hokuszpk válasza core i7 (#9) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a nickedet mar most cserelheted 'SRapids' -ra ;] :DD

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#33) szmörlock007 válasza hokuszpk (#32) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Üdv :)

Biztos? Akkor már inkább ocean cove :DDD

Viccet félretéve, kicsit összezart ez. Eddig mindenhonnan azt hallottam, hogy a Sapphire Rapids fog teljesen új mikroarchitechtúrát hozni. Erre itt van az ocean cove ahol ezt írják: Reinventing the coreIP. Hmm....

[ Szerkesztve ]

(#34) core i7 válasza hokuszpk (#32) üzenetére


core i7
addikt

1000Ft egy nicknév csere :D Lehet meglépem

[ Szerkesztve ]

(#35) core i7 válasza MeszesKPT (#31) üzenetére


core i7
addikt

Jaja de na értettétek mire mondom :DDD

(#36) Enigma1945


Enigma1945
őstag

Kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle, én várom nagyon, erre cserélem le a haswell procimat.

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#37) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Minek fejlesszenek, amikor még a Coffee lake sem futott ki? Ez szerintem direkt lassítás. Ha nem jön ki a ryzen, akkor még mindig Kaby Lake lenne a mainstream nagyjából, és elvétve lenne 1-2 coffee lake. Amúgy is inkább a GPU van most nagyon lemaradva. Egy monopol helyzetben lévő cégnek fölösleges túltolni a biciklit. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#38) schawo válasza wsanyi (#37) üzenetére


schawo
titán

Azért a Ryzen2 ott van.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) wsanyi válasza schawo (#38) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Igen, az ott van, egyébként az 1-es is elég jó, ha pl. Broadwell-lel hasonlítod össze, és árban sokkal jobb annál, de ez a sztori nem ilyen egyszerű. Mivel 1 fizikai magon jelenleg még mindig az intel tudja a sok security leak ellenére is a legnagyobb teljesítményt (már csak órajel különbség van), ráadásul úgy, hogy közel annyit tud, mint az AMD fog tudni 7 nanon, akkor meg minek fejlesszen annyira? Ha kijön az AMD 7 nanon, az emberek egy része azt fogja választani, de az intel FAN-ok úgyis maradnak az intelnél, és akkor majd ők mondják, hogy jó, az a néhány FPS különbség nem számít a játékoknál. ;) Főleg, ha kihoznak valami még tovább csiszolt 14 nm-en gyártott terméket (lehet, hogy az már rég nem 14 nm, hanem kevesebb, akár 12, csak így hirdetik, ezt nem tudhatjuk).

10 nm-re átállni állítólag nagyon-nagyon sokba kerül, így inkább maradnak a fejős tehénnél. ;)

+1 dolog: ZEN2-nél biztos, hoyg javul a memória kezelése, ami azt jelenti, hogy IPC-ben le fogják hagyni a Coffee lake-et, ráadásul Glo-Fo 40% pluszt ígér a 14 nm-hez képest, ami ugyebár 3 GHz 65 W TDP 8 magon, 1 V feszültséggel, tehát ugyanez 4,2 GHz azonos IPC mellett, ami viszont nvekedni fog, így kb 3,8-4 GHz közé esik valószínűleg a 8 magos 65 W TDP-s CPU órajele, és így tovább. Elviekben a 3,6 GHz alap órajeles 1800X-ből lesz valami 4,6 GHz körüli alap órajeles 8 magos, ami fel tud turbózni 5-5,1 GHz-re, ha jól saccolom, mert 4,0*1,4=5,6, csak közben növekszik az IPC, így az inkább valahol 4,0*1,3= 5,2 lesz max elvileg + az XFR. Kérdés, hogy maradnak az egyféle CCX-nél, vagy különválasztják a HEDT/szerver és Meinstream/mobil vonalat. Jó lenne esetleg külön 4 magos CCX-es verzió is elvileg, mert azt olcsóbb legyártani, mint a 6 magosat. Ami még várható ezek szerint, az 6/12-es APU, 11 helyett 15-16 CU-s IGP-vel, magasabb órajelen, ami már nagyon erős lehet. FULLHD-ben mediumon minden mehet vele elvileg, így a GT 1030 és RX 550 kategória teljesen értelmét veszti majd. HOgy mi várható GPU frontos, az pedig a jövő zenéje, de ha nvidia 50% +-t tud kihozni a sima 1180-nal a sima 1080-hoz képest, az nagyon nagy különbség. Azzal úgy ellépnek az AMD-től, hogy gyakorlatilag monopol helyzetbe kerülnek, ráadásul csíkszél előnyük is lehet, mert mindezt 12 nanon teszik meg az AMD 7 nanojával szemben. Úgyhogy most már GPU fronton is érik nekik valami jó a ZEN után. Kíváncsi leszek erre a NAVI-ra. ;) Bár az tény, hogy az AMD-sek mondják, hogy sokkal szebb a képe az AMD-nek, mint az nvidiának, és ezért is tud kevesebb FPS-t játékokban. Ez hihető. Részletesebb kép, cserébe kicsit kevesebb FPS. Szóval 2020-ig el leszünk látva újdonságokkal, az egyszer biztos. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.