Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Busterftw válasza hokuszpk (#50) üzenetére


Busterftw
veterán

Az AMD mindent elad, meg a mostani dragabb arszinten is, tehat szerintem is vagy tobbet kell gyartatni, vagy el kell engedni bizonyos szegmenseket.
Bar ez mar ugy ahogy megtortent, dvga teljesen le van tojva es egyre jobban a desktop is, mert Epyc/konzolra megy a fokusz.
Legalabbis en igy latom. Az 5000 szeria eleve dragabban jott es nem nagyon van/volt torekves arra, hogy tobb dvga/tobb desktop cpu jojjon.
Epycen tobb a love.

(#52) hallador válasza S_x96x_S (#47) üzenetére


hallador
addikt

pl: ameddig a notebook piacon az AMD ennyire alacsony részesedéssel rendelkezik, addig annyiért adni a processzort, hogy megvegyék. Nem veszik ennyi. Erről csak az AMD tehet, nem a piac.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) Reggie0 válasza hallador (#52) üzenetére


Reggie0
félisten

Intel par ev es utoleri csikszelessegben, szoval nem is ertem miert vesztegetik az idejuket az AMD-nel. Addig kell piacot szerezni, amig lehet.

(#54) S_x96x_S válasza hallador (#52) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> ameddig a notebook piacon az
> AMD ennyire alacsony részesedéssel rendelkezik,
> addig annyiért adni a processzort, hogy megvegyék.
> Nem veszik ennyi.

az év végére állítólag egy picit rendeződnek a gyártási kapacitások, mind az Intel - mind az AMD oldaláról ..
úgyhogy akkor korrektebb képet kapunk.
Ha az FPGA-t APU szintre sikerül majd az AMD-nek betolni, akkor remélem te is megenyhülsz.

amúgy:

1.) Azért szerintem nincs nagy raktárkészlete az AMD-nek ;]
Ami le van gyártva mindent elvisznek.

2.) Ami kevés le van gyártva, azt újabban igyekszenek "prémiumos"
( ~ legtöbbet fizető ) helyekre betolni. Az Intel meg tolja a fapados kategóriát.

lásd új prémiumos Thinkpad Z13, Z16
"A burkolat alatt az AMD kifejezetten a Lenovo számára fejlesztett, Ryzen Pro 6860Z névre keresztelt," (prohardver)
:R

Mottó: "A verseny jó!"

(#55) hallador válasza Reggie0 (#53) üzenetére


hallador
addikt

Igen én is így látom. Nem rossz az AMD egyáltalán, sőt, de nem ilyen áron.

#54 S_x96x_S

Értem én, csak ezek a prémium gépek, mert nem mennek el olyan nagy számban, hogy megérje bárkinek legyártani ennyit.
Én is gondolkodom még mindig, hogy veszek AMD-s EliteBookot, mert 2022 Decemberében 3 éves lesz az EliteBook-om, akkor meg csere, de még meggondolom, hogy megérje megvenni vagy sem.
Ma már nem játszanak azok a dolgok, amik pl az én notebookomban található processzort érintette i7-8665, ami még tele van biztonsági résekkel. Szóval addig remélem befutnak minden kategóriában az új intelek, esetleg emd-k, aztán meglátjuk.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.