Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A mobilos windows-okkal nincs túl jó tapasztalatom, a wp-nál is jó volt a teljesítmény, csak alkalmazás nem volt rá.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#2) MongolZ válasza GodGamer5 (#1) üzenetére


MongolZ
addikt

Milyen alkalmazás hiányzott?

(#3) #72042496 válasza MongolZ (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek csak azok, amiket hasból felírtam, és gyanítom, hogy nem, vagy nem olyan minőségben tudtam volna kiváltani őket WP alatt:

Burger King, Carmageddon, Garmin Connect, Harmony, HDMI Premium Cable, Horizon Go, Hue, Locus Map, myMeki, MyTV, Onkyo Remote App, Reddit, Steam, SZÉP Card, Árukereső

(#4) E.Kaufmann válasza MongolZ (#2) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Aktív WP tulajként melyik nem? :D Amúgy f@sza volt, hogy amikor kellett gyorsan egy böngészős teló várótermi unaloműzéshez, egy gyári alapbeállításba tett WP7.5-ös ősi Nokia teljes mértékben bevált.
Valamint a mostani Lumia 550-es is müxik, ha csak az Edge-t használom, de már az egy szem TuneIn radio is vacakol, amit tudtam telepíteni Android után. Eleve kevés a droidról megszokott program és az is vacak.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) Hieronymus válasza MongolZ (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem van tartalékban kettő darab 535.
Nagyon szívesen használnám őket biztonsági kamerának a lakásban.
Nem találtam alkalmas appot. Kettő fizetős alkalmazás tűnt alkalmasnak, de próba azokat sem volt érdemes megvenni, az üzemképtelenségük okán.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) sugarforce válasza MongolZ (#2) üzenetére


sugarforce
őstag

Pl normálisan működő Messenger app, vagy egy értelmes böngésző, ami nem az edge, egyedül az opera vt használható. A többi közösségi platform megint csak béta, vagy épp csak működő verziókat fejlesztettek, vagy lelkes fejlesztők megoldották valahogy kerülő úton.
Más különlegesebb igényt kielégítő appokról már nem is írok semmit, mert az teljesen esélytelen volt.
2.5 évnyi használat után elegem lett abból, hogy el lett felejtve az a platform.

[ Szerkesztve ]

(#7) MongolZ válasza #72042496 (#3) üzenetére


MongolZ
addikt

Carmageddon, Steam, Garmin Connect, Árukereső, Reddit, Horizon Go van.
A többit nem nézem meg, gyanítom, hogy Hue, Onkyo legalább 3rd party appok vannak.
Minek a Locus Map, amikor ott a Here/Maps? (Ja, ez turista map, visszavonom)
Szép kártya, meki, burger, ilyenek ja, tuti nincsenek.

Egyébként ne értsetek félre, nem provokálni szeretnék, tényleg érdekel a dolog.

(#4) E.Kaufmann: Pedig az Edge nagyon jó. 10-re mondjuk más értelmes nem érhető el, de 8-on az Opera szerintem mindent visz.

(#6) sugarforce: Messenger appal mi a baj? Meg az Edge-el? Nem tudom, hogy milyen közösségi platformra gondolsz még, Viber, stb. simán mennek. Fagyogat? Hát, Androidos ismerősökéhez képest ezt egyáltalán nem jelenteném ki.

Nem arról van szó, halott platform, ezt mindenki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#8) sugarforce válasza MongolZ (#7) üzenetére


sugarforce
őstag

vannak persze, csak csökkentett szolgáltatásokkal és/vagy instabil, fagyogat, stb.

(#9) #72042496 válasza MongolZ (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi a választ. A Locust a túratérképek miatt használom, a Here-t nem ismerem. Lumia 950 és Galaxy S7 közt gondolkodtam két éve, aztán az utóbbi lett.

[ Szerkesztve ]

(#10) MongolZ válasza #72042496 (#9) üzenetére


MongolZ
addikt

Utólag mindenképpen jól döntöttél, 2 éve még lehetett reménykedni, hogy a WP platform megmarad. Sajnos (egyesek szerint szerencsére) nem így lett.

(#11) GodGamer5 válasza MongolZ (#2) üzenetére


GodGamer5
addikt

Kb minden ami androidon alap volt, de még youtube sem volt rá, csak ilyen tákoltak.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#12) zkovacs válasza GodGamer5 (#11) üzenetére


zkovacs
csendes tag

A Tubecast nevű youtube app pont jobb volt mint az androidos. Igaz, hogy ezzel minden rendes appot fel is soroltam :) Egyébként store-ból asztalira is letölthető. Van benne alapból videó/audió letöltés.

(#13) belaazallat


belaazallat
addikt

"ez a tudás tökélegesen megfelelt, " asszem tökéletesen :)

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#14) Nartaas


Nartaas
tag

Csak szerintem nem megfelelő ember ez a Suttyo Nutella oda MS élére? Valahogy olyan fejetlenség érződik ki. Ezekkel a windows verziókkal is bénáznak össze-vissza, belekezdenek mindenféle nagyívű projektekbe aztán megölik. Azt várnám egy ilyen cégtől, hogy összehangolt hosszutavu stratégia mentén halad, ehhez képest kb. kisérletezgetnek.
Vicess visszanézni pár évvel ezelőtti hivatalos prezentációkat ahol fel van vázolva hogy majd hogyan ér össze végre a PC és mobil szegmens és hogyan lesz egységes windows alapú ökoszisztéma...:D
Pedig ha valaki akkor MS-nek meglenne mindenne hozzá. Nem hiszem el, hogy nem képesek összehozni.

(#15) #52588800 válasza Nartaas (#14) üzenetére


#52588800
törölt tag

Teljesen megfelelő oda, jól megy nekik a szekér. A probléma azzal van, hogy minnél jobban megy nekik, annál jobban le vannak húzva a vásárlók.

(#16) kovabor


kovabor
tag

Jo lenne az S vonal is, mivel a regebbi win tableten biztksan azt hasznalnam. De valahogy a chromerol es totalcommanderrol nem mondok le a kedvukert. Felesleges dolgokkal van telepakolva, es jo par ora ramegy, mire kiszemetelem. A szamlazonak csinaltam minap egy gepet. Win10 32bit, 32gb ssd toshiba nb100. 8gb lett a windows, hasit. Igaz a boot ido is 1.5 perc, de sima hdd-vel 3 perc volt. Oda jo lenne egy S fele rendszer, de pont az mssql miatt kell egy ilyen gep. Igy marad ez egyenlore. A helyukben csinalnek egy csupasz rendszert, amihez modulokat lehetne rakni, ha kell valakinek. Nekem meg az aruhaz is torlesre van itelve, mivel soha nem hasznalom. Pedig nagyon jo otlet volt, de halott ugy, hogy nem lehet telepiteni egy normal programot. (Pl inkscape, tc, gimp, stb)

(#17) troviko


troviko
senior tag

"...jó ideje keringenek pletykák az interneten, amelyek arról szóltak, hogy a Microsoft az úgynevezett legacy funkciókat el szeretné távolítani valamilyen formában".
Ezek nem pletykák, ezt maga az MS is megerősítette, sőt már évek óta ezen ügyködnek, a fő probléma az, hogy a Win32-es környezet nélkül a "Windows" annyit sem ér, mint egy kanál trágya. Ha érne valamit, nem ment volna csődbe a WP, és nem bukott volna a Win 8.
Konkrétan nincsenek használható alkalmazások, amik vannak, azok is minősíthetetlenül gyengék. Gyakorlatilag a store semmit sem fejlődött az alatt a 6 év alatt, amióta megvan.
Jelenleg a modern környezet lényegében semmilyen feladat megoldására nem alkalmas, és az MS már sokadjára bukja be ezt a dolgot.
Amíg a store-ban nem lesznek olyan minőségű programok, amik tökéletes alternatívát nyújtanak a Win32-re, (márpedig ettől jelenleg fényévekre vagyunk) addig esélytelen lesz megszabadulni a legacytól.

Lehet, hogy az MS ezt akarja, de alternatíva híján ez bukó futam. És még jó ideig az is marad, mert a modern API-k sokkal korlátozottabbak, mint a Win32-esek, tehát még jó ideig nem lesz lehetséges olyan minőségű appokat írni. Sőt, a komoly szoftveres (üzletpolitikai) korlátozások miatt, valószínűleg soha.
Arról nem is beszélve, hogy a fejlesztőknek sem éri meg a portolás, még akkor sem, ha konkrétan nulla költséggel jár. Konkrétan buknak rajta, anyagilag.

Szóval ezt az MS hiába erőlteti, nem fogja tudni keresztülverni a népeken. Komoly munkával 10-15 év kéne ahhoz, hogy a modern környezet önmagában is használható, produktív térré váljon. És fel kéne adni olyan üzletpolitikai korlátozásokat, amiket az MS nem akar feladni. Szóval akár hogy nézzük, a modern felület jelen formájában egyfelől felesleges, másfelől teljes egészében bukó futam, annak ellenére, hogy jókora potenciál van benne, csak az MS töketlen kihasználni. Ugyan ez volt a WP-vel.

Eddig kidobtak az ablakon 6 évet, kíváncsi vagyok, hogy mikor jönnek rá, hogy valamit iszonyatosan rosszul csinálnak, és hogy ez így nagyon-nagyon-nagyon nagy bukta, és kidobott pénz/idő.

Már a W10s megjelenésekor mondtam, hogy ez így max egy Win RT 2.0, bár az engem is meglep, hogy milyen hamar belebuktak.
Gondolom ez alatt a fél év alatt eladtak 100 darab ilyen OS-el szerelt gépet, amit mindenki teljes értékűre frissített, és rájöttek, hogy ez így nem adja...

https://www.oldtech.hu/

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"A Home verziónál állítólag ingyenes lesz a váltás"
Akkor ki fogja egyáltalán ezt a lebutítrott szutykot választani a teljes helyett? Ez így tök felesleges "termék".

Sztem iskolába se jó ez, ennél egy free linuxxal többet érnek. Neten pötyögni azon is lehet, de legalább mást is. A kompatibilitás meg így is 0, úgy is, akkor minek ragaszkodni a Windows névhez?

(#19) Alchemist


Alchemist
addikt

Érdekes, a WP buktája után inkább az UWP kinyírását vártam volna.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) Bleccs


Bleccs
csendes tag

Úgy hiányzott ez, mint egy falat kenyér. :DD

(#21) #93794560


#93794560
törölt tag

Ha valamilyen oknál fogva megszűnne a hagyományos asztali környezet a Windows-ban, én azonnal átnyergelnék Linuxra. Használtam már Mintet, Ubuntut is, és egész jól használhatók voltak. Wine-nal elég sok Windows-os programot tudtam használni. Most Win 10-en vagyok, mert a géphez ez járt.

(#22) Alchemist válasza #93794560 (#21) üzenetére


Alchemist
addikt

Teljesen jogos.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#23) ted_tris válasza zkovacs (#12) üzenetére


ted_tris
tag

Ez igy van.
Es mehetett hatterben is.
Meg az ingyenes is jobb volt mint a youtube.

"learatjuk a pálmát.."

(#24) Tidus


Tidus
addikt

Szerintem viszont egy Win. 10 GamerX verzió megállhatná a helyét. A játékosoknak, és azon belül a tuningosoknak egy op. rendszer. Semmi felesleges sallangal csak ami kell.
Főleg ha a gamer gép tuning alaplappal van szerelve. :U

(#25) Fryskitt válasza #93794560 (#21) üzenetére


Fryskitt
addikt

Teljes mértékben egyetértek. Esetleg MacOS, de végül is valahol az is Linux.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#26) pycur


pycur
tag

Arról nem is ejtetek szót hogy a win32 kivonásával a számítástechnika teljes történelmét hazavágnák egyetlen enterrel? Vagyis egyetlen korábbi programot sem lenne képes futtatni ez a win. Így viszont nagyon nem kéne senkinek, mert aki "semmire se" használja a gépet, még az is néha csinál rajta ezt azt, amihez kellhet régi avagy normál exe program....
Én nem támogatom.
Ami mellette szól: egy jódarabig nem kapna vírust a rendszer. :P
...de ezért feláldozni mindent? hát nem tudom....

Az agy a hardver, az ész a szoftver, az IQ pedig a verziószám. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.