Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Eddig is kellett a 4 fizikai mag ha nem akartal felperckent lag-spikeokat 35fps alatt/mellett.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#2) Croissant


Croissant
aktív tag

Jó kifogás sose rossz. Biztos nincs mögötte más indok. Mittomén, Sony és MS pénz, vagy ilyesmi... Nemtom...
:))

(#3) Joachim21


Joachim21
senior tag

Ki játszik a Fifával mióta nincs benne a Juventus? :DDD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#4) pruzsi válasza Joachim21 (#3) üzenetére


pruzsi
őstag

Huh de jó akkor mégse kell a Core2Duo procimat újra cserélni.

(#5) kona005


kona005
senior tag

Ha jol emlekszem ez minden generaciovaltasnal igy volt :)

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"aligha futna a friss rendszer kétmagos processzorokon, miközben jó esély van rá, hogy a PC-s vásárlóbázisuk elég nagy része még nem rendelkezik erősebb hardverrel."

Akkor gondolom GPU-ból is az Intel 620 a megcélzott, mivel ilyen proci mellé erősebb VGA se kerül.

(#7) Televan74 válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor PC -n megint hanyagolom a játékot, ahogy eddig is tettem. ;] :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) K0vasz


K0vasz
aktív tag

így aligha futna a friss rendszer kétmagos processzorokon, miközben jó esély van rá, hogy a PC-s vásárlóbázisuk elég nagy része még nem rendelkezik erősebb hardverrel.

ez most komoly? hogy azok a hülyék, akik képesek minden évben 60EUR-t kicsengetni ezért a copy-paste borzalomért, azok ilyen 10+ éves géppel nyomják otthon? na ne már...

(#9) Armagedown


Armagedown
őstag

Most legalább nem csak a textúrákat cserélik ki és adják ki, mint új Fifát :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#11) Shing


Shing
őstag

Ugyan ez volt előző genben. A kövi lesz csak nextgenes.

(#12) mviski válasza Joachim21 (#3) üzenetére


mviski
csendes tag

Már a Fifába se jegyzik őket! ;] ;] ;]

(#13) Cs1csó válasza K0vasz (#8) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezért tolom a PES 21-el és SmokePatch-el. Amúgy van bőr a képükön, ennyi. Szerinem bőven elég lenne 2 vagy 4 évente kiadni az aktuális VB (vagy akár EB előtt is)

(#14) arty válasza Cs1csó (#13) üzenetére


arty
veterán

de ezt vásárlóként is megteheted ;) én pl leginkább a VB évében veszek 1-1 fifát és ennyi (nem teljesen, néha be-becsuszik egy új rész, ha épp van nagyobb előrelépés vagy pl az utolsó szinkronos fifa... (15, ps3))

így azért van fejlődés :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#15) BiP válasza kona005 (#5) üzenetére


BiP
nagyúr

Jaja, ezt akartam én is mondani.
Konzolon ott a fix erős hardver, PC-n kell várni az elterjedésre.

így aligha futna a friss rendszer kétmagos processzorokon, miközben jó esély van rá, hogy a PC-s vásárlóbázisuk elég nagy része még nem rendelkezik erősebb hardverrel.
Jó hír viszont, hogy a négymagos, erősebbnek tekinthető processzorok egyre inkább a megfizethető árkategóriába csúsznak,
Ez a rész hány éve íródott? 4magos 8szálas proci (AMD 3100, i3-10100) 30e Ft.
Vagy a többség most is pre 8.gen laptopokról játszik, ahol még mindig a 2magos i3 a domináns?

(#16) arty válasza BiP (#15) üzenetére


arty
veterán

a steam survey lehet az alapja a "pécén sok a gyenge gép" megállapításoknak... azok alapján tényleg nem rózsás a helyzet :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17) Cs1csó válasza arty (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre is gondoltam, csak nem fejtettem ki mivel túl sűrűn jelennek meg a részek az újítások elsikkadnak és nem "ütnek" elég nagyot nem "hökken" meg az ember. De ha mondjuk 4 évente - 4 évnyi újítás belezsúfolásával - jelenne meg a játék akkor ott már szembeötlő lenne a különbség a 2 verzió között.
Persz újítás kell mert - saját magamon is éreztem - hogy egy idő után kezdtem unni az adott kiadás ( FIFA vagy épp PES) nyújtotta lehetőségeket és tetszett, ha jött valami frissítés, változtatás, újítás.

Online nem játszom de az zavar, ha a bajnokságok, keretek, mezek, statok, nem naprakészek. A FIFA pach-elése macerás a PES-é könnyebb és a SmokePatch Team már elég profi bejáratott módon teszi ezt: szurkolói hangok, énekek, reklámtáblák, molinók, arcok, mezek, stb.

(#18) BiP válasza arty (#16) üzenetére


BiP
nagyúr

PC-n sok a gyenge gép, ez biztos igaz (szerintem sok a béna procis olcsó laptop), de nem mindegy, hogy azokkal Tetrist meg valami kristálycserélgetőst játszanak vagy épp Fifa-t.
Játékra bontott statisztikájuk nincs amúgy?

(#19) Cs1csó válasza BiP (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ott a pont, tuti van sok olyan "koca" gémer aki pl. csézik, vagy valami lájtos MMORPG-t vagy WOW vagy hasonlót tol aminek 10 éve sem volt vészes a gépigénye.
Tehát ha a Read Dead Redemption-nel lehet a játékosok azon 20%-a játszik akiknek a gépe alapban a felső 30%-ba tartozik.

(#20) strogov válasza BiP (#18) üzenetére


strogov
senior tag

Valószínű egy éves szinten több 100 millió USD-t hozó játéknak ami online frissít nincs saját statisztikája.
Pontosan tudják, hogy milyen gépen fut a játékuk, de még azt is, hogy melyik gépek tulajdonosa hányszor vette eddig meg. Nekik nem az a céljuk, hogy új gépet vegyenek az emberek hanem az, hogy idén is eladják ugyanazt amit tavaly. Pontosan kiszámolták, hogy így mennyivel több marad a zsebükben.

(#21) BiP válasza strogov (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

"Pontosan kiszámolták, hogy így mennyivel több marad a zsebükben."
ebben tökéletesen biztos vagyok.
Megspórolnak egy valag fejlesztési költséget, hogy ne kelljen PC-re optimalizálni az új motort (még), fókuszálhatnak a fixhardveres konzolra.
Az új Fifát akkor is megveszik az emberek, ha csak a skinek változnak, szóval meg lehet ezt az 1 év csúsztatást játszani minden kockázat nélkül. (ahogy eddig is megjátszották már)

(#22) Cs1csó válasza BiP (#21) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt amúgy már a Frostbite előtt is eljátszották, a Konami is ezt csinálja most jó drágán kiadták a PES 2020 update-jét, amit már ő maguk is update-ként aposztrofálnak, ami még így sem olcsó.

Anno amikor komolyabban toltam a FIFA-át én is a "roster update" miatt vettem meg. Tehát ha lett volna választás: 15-20k helyett - amiért "új" játékot kapsz - 5-10k-ért kaptam volna egy teljeskörű update-et (ami kitart a következő nyári tehát a teljes szezon végéig.) benne lettem volna.

(#23) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nevetséges és felháborító... :C

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#24) GeryFlash válasza BiP (#15) üzenetére


GeryFlash
veterán

Teljesen egyertelmu hogy ez a notebook jatekosokra vonatkozik akik kb nagyobb szmaban vannak mint a dekstoposok. Es ott meg a 7. generacios i7U-esek (ertsd 4 evvel ezelotti laptop tulajok) is 2 magosak.
De mint irtam erre hivatkozni egy baromsag, mivel FIFA 15 ota kb a jatek gyakorlatilaag megkvoeteli a 4 magot ha nem akarsz fel-egy percekent kb 0-03seces lagspikeokat.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#25) BiP válasza GeryFlash (#24) üzenetére


BiP
nagyúr

Oké, sokan játszanak laptopon (pl.mert csak az van otthon), és elég sok laptopban van béna proci.
Engem az lepett meg, hogy ennyien FIFÁt játszanak laptopon, és hogy minden bizonnyal nem az ezeréveseket, mert mi más miatt venné figyelembe az EA?!
El sem hittem volna, hogy egyáltalán elfut egy 2magoson, nem hogy szempont legyen a következő kiadásnál.

(#26) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Na már megint a parasztvakítás. Nevetséges. Pc nyugodtan kaphatna még többet is de neeeem. Valahogy el kell adni a nextdzsen verziókat is 1-2 évig.... Mintha a nextgen olyan hűde komoly szint lenne...Pc szemmel egy erős középkategóriás gép mindkettő...

[ Szerkesztve ]

(#27) [CsuCsu] válasza BusinessGuy (#26) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nextgen verzion valoszinuleg alacsonyabb a haszon, orulnenek ha a fapadosat adhatnak el az orokkevalosagig. Egyebkent az uj konzolok hardvere rohadtul nem kozepkategoria az altalanos FIFA PC-s felhasznalobazist tekintve. Nem ebbol a forumbol kell kiindulni. Legtobb ember 4-5 evente cserel gepet, es a FIFA celkozonsege nem a hardcore gamerek. A 2 mag - integralt GPU kombinacio elterjedtebb, mint azt gondolnad.

(#28) #30786816 válasza Joachim21 (#3) üzenetére


#30786816
törölt tag

Nincs benne Juve, wtf?

(#29) BiP válasza #30786816 (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez egy színes játék, fekete-fehér csapat nem fért bele :)

(#30) Cs1csó válasza BusinessGuy (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Fölösleges az összehasonlítás, mivel konzol esetén egy pontosan meghatározott hardver-szoftver kombóra írják a játékot ezért sokkal jobban optimalizált lesz simán 40% jobban fog futni mint amit a nyers konzol CPU-GPU kombójától várhatnánk egy Windows-os PC-n.

(#31) arty válasza #30786816 (#28) üzenetére


arty
veterán

EA kibarmolt a PES userekkel, Konami kibarmolt a Fifa userekkel.

Exkluziv linceszelés 2020, élvezd :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) BusinessGuy válasza Cs1csó (#30) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Ez ebben a genben sem vált valóra max 5-10% és vége. Azzal az 5-10%-al számolva egy közepes pc szintje a két gép nem több nem kevesebb, simán összevethető akárcsak az "előző" gen. Ez a 40% akkor állta meg utoljára a helyét amikor egy a pc-től merőben eltérő hw és környezet alkotta ezeket a gépeket. Ez az előző (ps4, x one) gennel kihalt. 5-10%-ot tudtak kipréselni belőlük max.

Csucsu lehet nem általánosan a fifások gépe de egy szaros upgrade az egész amit nyugodtan megkaphatna a pc, akinek nincs hozz gépe majd butít a grafikán mert ugye a pc-n a grafika beállítás - saját hardverre állítás hogy hogyan fusson továbbra is opció... :)
Szimplán ugyan azt a parasztvakítást tolják mint jelen gen elején.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cs1csó válasza arty (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#34) [CsuCsu] válasza BusinessGuy (#32) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Allitolag nem a grafika eszi a gepet, hanem a szimulacio. Azt nem nagyon lehet butitani, ha a multi is jatszik...

(#35) BusinessGuy válasza [CsuCsu] (#34) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Na ez meg végképp bullshit kategória. ÁLLÍTÓLAG ugye.. :) Ahogy ÁLLÍTÓLAG a ps4 korszak elején is csak a konzolok voltak képesek a fifa "nextgen" verziójára és a pc kevéske volt, miközben egy középkategóriás pc is megreggelizte a ps4-et megjelenésekor. :)
Szimpla fizetett nextgen hype.

(#36) arty válasza BusinessGuy (#35) üzenetére


arty
veterán

Nézd már meg a steam surveyt, hogy az általad halicinált "közepes" pécé mekkora százalékban képviselteti magát....

Ellenben a ps4 tulajok 100%-nál rendelkezésre állt a ps4 hardvere.

pl:
8 cpus - 9.43% (+0.10%)
és nézd még mellé, hogy kinek van 2060 vagy jobb gpu-ja.... (szintén ~10%)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#37) BusinessGuy válasza arty (#36) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Hagyjuk már a steam survey-t, messze nincs benne mindenki és nem is frissül állandóan. Gyakorlatilag rá kell bólintanod hogy részt vegyél benne és minden egyes alkalommal amikor csekkolná a hardvered szintén el kell döntened akarod-e. Évente nagyjából egyszer kérdezi meg akarod-e hogy a résztvevője legyél. Steam survey alapján a hw piacról képet kialakítani... :C

Egyébiránt nincs halucináció, annyi a nextgen. Középkat pc. AZ hogy kinek van, kinek nincs tök mellékes.

[ Szerkesztve ]

(#38) arty válasza BusinessGuy (#37) üzenetére


arty
veterán

ertem. es a maxos hardverrel rendelkezok direkt nem nyomnak az igenre, ok titkoljak. akinek meg bena a peceje, az direkt, ujra es ujra bekuldi. mostmar ertem, hogy mi az oka a szazalekoknak! koszi!

... nem nagyon erted te ezt a statisztika dolgot :D

(nem mondtam h a konzol nem kb egy kozepes pece. megint a hallucinaciok....? mire/kinek valaszoltal ott a vegen? :D )

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.