Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Miért spróroltak ennyire a pci-express sávokkal?
Nem lesznek sebességgondok a pci-express 3.0át támogató alaplapoknál?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) nakos1212


nakos1212
senior tag

"Funkcionálisan pontosan ugyanazt tudja, csak kisebb teljesítménnyel, illetve kisebb fogyasztással." - Funkcionálisan az alma egy körte, csak körtésebb jelleggel :) Ha kisebb teljesitményű és alacsonyabb fogyasztaású, akkor funkcionálisan nem ugyanaz.

(#3) PuMbA válasza Armagedown (#1) üzenetére


PuMbA
titán

Kevesebbe kerül a gyártás, illetve notikba szánt cucc lehet, ahol így szokott lenni. Ezeket a kártyákat modern gépbe szánják, nem régiekbe, ahol még PCI-E 3.0 van :) Régi gépekbe ott vannak a mostani VGA-k, amik jól mennek.

[ Szerkesztve ]

(#4) westlake válasza Armagedown (#1) üzenetére


westlake
félisten

Mert teljesítmény szempontjából nem számít semmit. Ha számítana, nyilván nem így csinálnák. RTX 3080-nál a PCIe x16 4.0 és a 2.0 között 4%-nyi eltérés van. :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#5) PuMbA válasza westlake (#4) üzenetére


PuMbA
titán

RTX3080-nál sose kell gyorsan cserélni az adatokat a VRAM-ban, mert az első betöltéskor belefér minden, azért nem számít. Ezt nézd meg: [link] kevés VRAM esetén számít sokat, hogy milyen gyorsan képes lecserélni a például 4GB-ba bele nem férő textúrákat :)

[ Szerkesztve ]

(#6) westlake válasza PuMbA (#5) üzenetére


westlake
félisten

Valóban, de aki olyan alkalmazást futtat, aminél kevés a 4 GB vRAM, az ne vegyen 4 GB-os kártyát. ;)

Play nice!

(#7) Ribi válasza nakos1212 (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Csapj fel egy értelmező szótárat és nédd meg mit jelent a funkcionálisan. :U

(#8) anulu


anulu
félisten

ha bármit lehet vele bányászni, akkor amúgyse jutna el a DIY piacra. úgyhogy tökmindegy. ebben a formában legalább rendes PC-kbe kerülnek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

nem igazán van hiányérzetem, már a 6500 is úgy ki volt herélve hogy nem igazán lenne értelme váltani rá akár 4-5 éves jobbféle öreg kártyákról... de azért elég szomorú hogy minden kártyát kérdés nélkül benyel a crypto piac ami amúgy 1080p vagy annál magasabb felbontású gamingre alkalmas.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) slmSIG


slmSIG
tag

RX 6400 ~ kb. egy 3400G szint?
-hát LOL...

(#11) PuMbA válasza slmSIG (#10) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, mert a 3400G-nek nincs 128GB/s memória sávszélessége és az integrált VGA-k legnagyobb sebesség gátló tényezője, hogy megfojtja őket a kevés memória sávszélesség a CPU-val való osztozással.

[ Szerkesztve ]

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Faja, várom ebay-re... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#13) Yutani válasza AxBattler (#12) üzenetére


Yutani
nagyúr

Biztos lesz majd olyan 300 dollárért, ha nem többért. :DDD

#tarcsad

(#14) --ka válasza Yutani (#13) üzenetére


--ka
senior tag

Maximum 90$, postával. Nekem ennyit ér. Viszont vennék hármat, legalább. ...ha lenne passzív vagy félpasszív hűtéssel.De, biztos nem lesz ilyen és főleg nem ennyiért.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#15) NandoXXL válasza westlake (#6) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nos nem mindenki érthet mindenhez, kivéve a Magyart....

(#16) AxBattler válasza Yutani (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a 6500XT.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Jobb is. A 6500XT -t is oda kellett volna adni, az összeset és nem csak kb. 30% -ot! :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) repvez


repvez
addikt

(#19) fatpingvin


fatpingvin
őstag

szimpi, jöhet. egyedül az árazása kérdéses.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) Yutani válasza AxBattler (#16) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem, az $500 lesz. Én a 6400-ról beszéltem. :D

#tarcsad

(#21) Gyuri27 válasza fatpingvin (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Legalább sima pcie lenne, hogy négyet össze tudjon kötni az ember quad cf-be. Akkor talán egy 580 teljesitményét hozná is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#22) Chaser válasza --ka (#14) üzenetére


Chaser
titán

az a gt 710 v 730 ;] azt kaphatsz 90$-ért

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) ddaydome


ddaydome
senior tag

Nekem egyáltalán nem tűnik rossznak egyik sem. Ha időnként le akarsz ülni játszani egy picit és nem azon pörögsz, hogy 4K 60 FPS ultra, hanem megfelel egy normál/jó beállítás full HD-ban, akkor szerintem teljesen jó.
Jelenleg APU-val tolom, szóval a 6400-as is 3,2x-r gyorsabb lenne.....

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#24) Chp


Chp
őstag

A 6400 tápcsati nélküli mivolta beindította a nyálelválasztást...

(#25) Chaser válasza Chp (#24) üzenetére


Chaser
titán

majd elmúlik mikor meglátod az árát ;] pláne hogy csak oem lesz, de biztos lehet majd innen-onnan kapni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Chp válasza Chaser (#25) üzenetére


Chp
őstag

Viccelsz? Már a hozzászólás publikálásának pillanatában átment a "nyáladzás" sírásba - ugyanerre gondolván. :DDD

(#27) Chaser válasza Chp (#26) üzenetére


Chaser
titán

( : kíváncsi vagyok 1650-re mennyit ver rá - ha rá ver egyáltalán -, eddig az a leggyorsabb külön táp nélküli vga

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) AxBattler válasza Chaser (#27) üzenetére


AxBattler
félisten

53W TDP-vel nem sokat, de ha már hozza kb. azt a szintet, az nekem már elég.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#29) --ka válasza Chaser (#22) üzenetére


--ka
senior tag

A baj az, hogy ez így igaz! :O
...gyakorlatilag a belépő szint is háromszor annyiba kerül, mint azt a PC piac 30 éves története alapján várni lehetne. A csúcsról már ne is beszéljünk. 2018 volt az utolsó normális év?! Előbb a kripto, utána meg a vírus tette be az ajtót. Szomorú ez. :(( :( :(((

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#30) fatpingvin válasza Gyuri27 (#21) üzenetére


fatpingvin
őstag

what? ez szerinted mitől nem PCIe? elolvastad a specifikációt?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) --ka válasza fatpingvin (#30) üzenetére


--ka
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#32) fatpingvin válasza --ka (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

"Legalább sima pcie lenne", parancsolj, kész. vagy én értek félre valamit?

egyébként meg összekötni nem IF-el lenne értelme a memóriakoherencia végett? bár egy ilyen kaliberű kártyánál inkább azt mondom hogy vegyél egy nagyobbat.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) --ka válasza fatpingvin (#32) üzenetére


--ka
senior tag

Nem tudom, butaságot írhattam,ezért töröltem. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#34) fatpingvin válasza --ka (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

akkor nevermind :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) Gyuri27 válasza fatpingvin (#32) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#36) Chaser válasza AxBattler (#28) üzenetére


Chaser
titán

táp nélküli 1650-ek zöme megáll 70w-nál, abból lecsjpve 60-ra alig veszik a teljesíményből valami
szóval verjen csak rá 53w-tal is, mert a 1650 nem tegnap került piacra

--ka
2019 még teljesen jó volt, akkor volt a "kuponozás" alzán ( :
de 2020 is jó volt ősz közepéig kb - tavasszal volt néhány hónap covidos csúszások miatt amíg kevés kártya volt és drágábbak lettek, de utána sok kártya jó áron...még filóztam megvegyem-e az 5700xt gaming x-et 152-155e körül szeptemberben :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) fatpingvin válasza Gyuri27 (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

én most teljesen elvesztettem a fonalat. szerinted a kérdéses videokártya mi, ha nem PCIe? vagy mire írtad?

amúgy hibás az ábra, a PCIe x1 slot nem így néz ki.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#38) Gyuri27 válasza fatpingvin (#37) üzenetére


Gyuri27
félisten

A lényegen nem változtat. A pcie ha nem irjuk oda, hogy 8-16 az mindig x1.

Chaser: ezt se értem és most engedjük el a mobil, noti meg kutyafüle platformokat. Ha már nincs rajta tápcsati miért nem 75 watt? Annó annyit kapott egy tápcsati nélküli. Most bohockódnak 35-48 wattokkal. Minek?
Kinek áll ez érdekében? Főleg úgy hogy azoknál már egy igp is erősebb.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#39) fatpingvin válasza Gyuri27 (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

te miről beszélsz ember? :DDD

a PCIe a busz neve, csak a protokollt/fizikai layert jelöli, azt hogy hány lane van egy linken az egy részletkérdés, és nem, nincsen semmilyen ilyen implikáció.

az hogy PCIe az annyit jelent hogy mondjuk nem IF, CAPI, CXL vagy akármi egyéb.

ha valami nem világos akkor nézd át ezt, itt elég sok ilyen részlet le van írva.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) Duree


Duree
veterán

Ezzel a kevés memóriával kiszúrtak a bányászokkal, meg a felhasználókkal is, mert igen csak lassú lett szerencsétlen.

duree54

(#45) --ka válasza Chaser (#36) üzenetére


--ka
senior tag

2019-ben megfordult a fejemben, hogy veszek egy 1650-est, esetleg egy Super-t.
De nem esett az áruk úgy, ahogy szokott az újdonságoknak és egyszer csak huss, elérhetetlen távolságba kerültek...
GT 1050-est már nem akartam, pedig voltak jók jó árban (félpasszívok, Strix pl.) a 1060-ból meg a 6GB lett volna a kedvemre való, de jobban vágytam az 1650-re.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#46) nakos1212 válasza Gyuri27 (#40) üzenetére


nakos1212
senior tag

Ez aztán a stílus, már kevesebbért is moderáltak ki embereket, ki vagy te hogy másokat fenyegess?

(#47) Chaser válasza Gyuri27 (#38) üzenetére


Chaser
titán

sztem egyszerű oka van, ennyit tudtak "értelmesen" butítani, ez meg így nem nyal be 75w-ot
a gt 1030 sem 75w
amd-nek is van táp nélküli vga-ja, talán rx 550, annál 50w rémlik
és ne bálhééééézzzz', én megjavulok ( : és most te kezded? ;]

--ka
2020 őszén még bőven volt 1650 50e-ért, 1650s-ek 60e-től kezdődtek
és annyit meg is értek
1050ti-re már szépet ver a 1650 is ugyanannyi fogyasztással - de "sima" 1660 is volt 70e-től, néha olcsóbban is -
az 5600xt-met is 2020-ban vettem az elején, még a covid előtt, 104e ft alzán, olcsóbb volt mint az msrp..adtak hozzá gameket is, eladtam, 86e ft-ba került úgy a kártya :) - aztán levitték 97e ft-ig, aki annyiért vette 80e alatt megállt a kártyája játékok nélkül...( : - jah, extraként szuper hűtős verzió volt a zafírtól, az 5700xt hűtése került rájuk -
2020 őszének közepén szálltak el a kártya árak, nyáron indult be a bánya és szépen megette addigra a legyártott készleteket

nakos1212
ne foglalkozz vele ki ő, azzal foglalkozz ha bemérgeli magát a napba b@sz itt mindenkit :d
sztem velem kezdi ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#48) --ka válasza Chaser (#47) üzenetére


--ka
senior tag

"2020 őszén még bőven volt 1650 50e-ért, 1650s-ek 60e-től kezdődtek
és annyit meg is értek"

...akkor nem jól figyeltem. :W

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#49) Chaser válasza --ka (#48) üzenetére


Chaser
titán

a strix 1650s 70e körül volt alzán, hát mondom várok még menjen már lentebb az a sz@r...:d - ugye fene tudta hogy beindult a bánya megint, én biztos nem -
addig-addig hogy már 80e volt aztán eltűnt..később felbukkant talán 76e ft-ért vagy 78-ért, mire rendeltem volna eltűnt..azanyáad':d..aztán egyetlen darab megint lett, valaki nyilván visszamondta, na azt leütöttem, de utána meggondoltam és töröltem a rendelést ;]
és minden kártyánál ugyanez zajlott le..eltűntek/megdrágultak hétről-hétre
sokkal nagyobb eséllyel tudtam venni új rtx-eket mint régi kártyát értelmes áron...3060 ti-ból a legolcsóbb 162e ft volt - gw ghost - , abból pl tudtam venni - az majdnem az fe msrp ára volt -, de aztán eljött a december és addigra az új rtx-ek ára is durván elszállt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.