Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Waikiki


Waikiki
tag

Azért az remélem, megvan, hogy az írás által sugalmazottakkal szemben a javaslatoknak semmi köze GDPR-hoz, hanem az egyelőre még csak tervezet szintjén levő ePrivacy direktíva kapcsán nyújtották be.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#2) dajkopali válasza Waikiki (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

így van, ahogy a korábbi hírben is szerepelt, ez kiegészítené, megtámogatná - picit pontosítottam a közleményen :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó hely ez az EU, ha van is benne néhány kormány, ahol inkább Erdogan állama a minta! Egyre többször derül ki, hogy szabadságjogok tekintetében az USA előtt állunk sok tekintetben, vagy ha éppen nem, az EU-s vezetők többsége legalább abba az irányba szeretne lépni. :K

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy kérdés: ez milyen viszonyban áll teszem azt egy webshop, vagy webes szolgáltatás esetén az adózással kapcsolatos adattárolási szabályokkal?

Hisz ha én töröltetem magam egy adott rendszerből, a számla még tartalmazni fogja az adataim öt évig, mert kell neki.

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

engem az érdekelne, hogyha ezek az ötletek törvényerőre emelkednek, akkor a többi jogszabályt átdolgozzák ezekhet?

például a számviteli törvény 169. paragrafus 2. bekezdése egyértelműen kimondja, hogy a mérleget alátámasztó bizonylatokat a joghatás kiváltása után 8 évig kell tárolni, vagyis az előfizető személyes adatait kénytelen vagyok a szerződésbontástól számítva átlagosan 9-9.5 évig tárolni. nekem az eu pampoghat, hogy azonnal töröljem, az adóhatóság nagyobb ász ebben a kérdésben.

meg azt erőltetik, hogy végponttól végpontig terjedő titkosítás legyen. akkor is, ha nem én üzemeltetem mindkét végpontot? mert jelenleg is elvárás, hogy titkosítsam a forgalmat az általam üzemeltetett szakaszon...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Waikiki válasza bambano (#5) üzenetére


Waikiki
tag

Törölni az adatkezelési célhoz rendelt megőrzési idő eltelte után kell, viszont ugyanannak az adatnak többféle megőrzési ideje is lehet. Pl. egy név, lakcím lehet egyfelől postázási cím is, amit a Ptk. szerinti ötéves elévülési idő után törölni kell mondjuk a webshop adatbázisából, azonban ugyanez az adat a számlázási rendszerben bennemaradhat a számviteli törvény általad is idézett rendelkezése alapján.

Ez a különbségtétel nem annyira a törlésnél tud érdekes lenni, hanem mondjuk az állam részére történő adatszolgáltatásnál: egy befektetési szolgáltató 5 évig őrzi meg a szerződéshez kapcsolódó adatokat, azonban a a személyazonosító adatokat pénzmosás-megelőzés miatt 8 évig tárolja. Ez azt jelenti, hogy 5 év után az azonosítási adatokat kizárólag pénzmosásra használhatod fel, még rendőrségi megkeresést sem válaszolhatsz meg ("nem áll rendelkezésre adat"), mert az adattárolás célja más, és céltól eltérően nem (illetve nagyon szűk körben) használhatod fel.

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#7) bambano válasza Waikiki (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem én, de adatom egy van, nincs külön webshop meg számlázás meg satöbbi.
meg kinyomtatott számlám is egy van. és akkor jön a nav, hogy ellenőriz, és rákérdezek, hogy mit akar ellenőrizni, és aszerint van számla vagy nincs számla?

nem normális dolog ez, akárki meglátja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Másik érdekesség, hogy az anonim info törlése vajon a korábban profilozott információ törlésére is vonatkozik?
Példa: távközlési szolgáltató tudni akarja, hogyan változnak a hívások időtartamai az előfiizetők lakhelye szerint. Eddig az előfizetők adatai nélküli hívásonkénti nyilvántartás nem volt tiltott - no de mi lesz a GDPR bevezetését követően? Törölni kell a név nélküli helyinformációkat is?

(#9) bambano válasza Ed_007 (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ezután sem lesz tiltott.
abban, hogy felállítanak egy listát, hogy 2 perctől 3 percig hosszúságú hívás összesen 48383 darab volt, 3 perctől 4 percig meg 49892, nincs személyes adat, tehát semmiféle törvény nem vonatkozik rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) #06658560 válasza bambano (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Apropó! Alkalmazottak adatait nyugdíjjárulék megállapításához állítólag ötven évig kell őrizni. Azt egy ilyen szabály hogy fogja érinteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.