Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kimaradt módszerek:

A fejet néhány milliméter magas vízben kell áztatni, ez fellazítja a festékréteget.

Ha ez sem segít, maradt az izomból történő tisztítás az ultrahangos ékszertisztítóban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) csabyka666 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


csabyka666
addikt

Jogos, az elsőt beleírom, viszont a második otthon nem igazán kivitelezhető. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#3) Hieronymus válasza csabyka666 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az élelmiszer üzletláncok évente szoktak akciózni ilyen tisztítógépeket.

Példálul HQ HQ-JC50, nagyjából 12 ezer forint.
Nyilván egy tisztítás okán nem érdemes megvenni, de elég sok mindenhez használható eszköz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Victoryus válasza Hieronymus (#1) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

HP 2492, gyári 30XL patron 3 hét alatt beszáradt. Tiszta alkohollal áttöröltem az alját, de csak halványan nyomtat. Vízzel se jobb.

3. verzió: vegyünk elő egy kamerát, ballagjunk fel egy tízemeletes tetejére, és miután megbizonyosodtunk róla, hogy nem esik senki fejére, reptessük meg. A hirtelen fellépő g változás hatására nyomtatni ugyan nem fog többet az a retek nyomtató, viszont sok sok felhasználót boldogabbá tehetünk youtube videónkkal. Szedjük össze a nyomtató darabkáit és vigyük el egy veszélyes hulladék lerakóba, mert ennek a szemétnek ott van a helye... 300XL, egy rakás hulladék amúgy is.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#5) csabyka666 válasza Hieronymus (#3) üzenetére


csabyka666
addikt

Ez jópofa, ha ráakadok egyre nyomott áron, beruházok rá! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#6) csabyka666 válasza Victoryus (#4) üzenetére


csabyka666
addikt

A típust nem ismerem, de 3 hét tényleg nagyon rossz teljesítmény. A fóliás nyomtatás még alternatíva lehet esetleg. :)

Nálam most egy HP DeskJet 5150-es van, és már régóta használom a cikkben írt megoldást ilyen félig halott típusokhoz, ennél is működött, gondoltam megosztom a nagyérdeművel.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#7) 8th


8th
addikt

Az ultimate csodaszer beszáradt patron tisztításához a sima mezei féktisztító spray. Nem kell pont ilyen bármilyen féktisztító spray megteszi. De a kuplungtisztító spray ugyanolyan jó. Esetleg brigéciolba vagy sima háztartási hideg zsíroldóba pofával beleállítani néhány percre. Autószerelők előnyben. :DDD

(#8) csabyka666 válasza 8th (#7) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem hallottam róla, de van itthon mindegyik (az más kérdés, hogy nem minden háztartásban található), legközelebb kipróbálom! :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#9) sanzi89 válasza Victoryus (#4) üzenetére


sanzi89
addikt

Én ezt a megoldást preferálom. Heteket vett el az életemből a tintasugaras nyomtatókkal való szopás. Szerencsére 100%-ban száműzni tudtam az életemből.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#10) csabyka666 válasza sanzi89 (#9) üzenetére


csabyka666
addikt

Ha nem szárad be, sokáig elmegy. A lézer jó alternatíva, és most már eléggé olcsók, vannak utángyártott tonerek, amik ugyanúgy hozzák a gyári minőségét, de azért itt se minden szép és jó - a dobot ha cserélni kell, az gyakorlatilag egy új készülék ára. A színes lézer pedig kb elérhetetlen egy otthoni felhasználónak.

Szvsz rövidtávra jó a tintás, de ha sokat nyomtatunk feketében, akkor csakis lézer.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#11) sanzi89 válasza csabyka666 (#10) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez előtt 7 évvel, mikor elkezdtem az egyetemet vettem egy Xerox Phaser 3117 nyomtatót. A gyári tonerjét idáig kétszer töltöttem, kb 2x800Ft-nyi porból. A folyamat egyszerű, mint az egyszer egy, két csavar kiszed, burkolat egy része lepattint, kis kupak, beönt, örül. Mikor hazaköltöztem az egyetem után, kb 2 évig a dobozában állt. Most, kb 1 éve újra beüzemeltem és csak annyit csináltam, hogy megráztam a tonert. Elsőre, rögtön hibátlanul nyomtat azóta is. Egy hibája van, hogy néha két lapot szed fel, de ezzel együtt lehet élni.

Színes persze problémásabb eset.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12) 8th válasza csabyka666 (#10) üzenetére


8th
addikt

Szvsz rövidtávra jó a tintás, de ha sokat nyomtatunk feketében, akkor csakis lézer.

Nézőpont kérdése. Akinek nincs 20+ ezer forintja egy belépő szintű lézer nyomira az lőjön két doboz cigi áráért egy olyan tintás HP-t ami xxl patront eszik és használja utángyártott patronnal. Én is ezt teszem. Az enyémbe (atom régi 960c) a 40ml-es fekete 1800, a 45ml-es színes patron 3900 forint. Teljesen jól nyomtat ezekkel az olcsó csájni patronokkal is és maga a nyomtató örök mit a nyomorúság. De még ha be is szarik a mai napig rendelhető hozzá alkatrész vagy egyszerűen veszek donornak egy másikat az apróról egy ezresért.

mod: ja és persze ott vannak a manapság már szinte minden nyomtatóhoz elérhető ciss szettek amivel még az utángyártott patronokhoz képest is töredék áron lehet nyomtatni, akár színesben is.

[ Szerkesztve ]

(#13) csabyka666 válasza sanzi89 (#11) üzenetére


csabyka666
addikt

A lézer más világ, az nem ipari hulladék kategória, mind némely tintás. Vicces pénzekért szokták dobálni a teszkóban a tintasugaras készülékeket, aztán a minőségük is vicces sajnos. Szoktam mondani, a teszkóban elektronikai dolgot elvből nem vásárolunk, mást meg ugyancsak elvből nem, mert nem tömjük a multit. :N

A lapok összeragadása ellen én azt szoktam csinálni, hogy amikor betöltöm a nyomtatót, akkor előtte a papírköteget 4 oldalról is lepörgetem, összerendezem. A vágásnál szokott összeragadni, ezzel jó eséllyel kivédhető az is.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#14) csabyka666 válasza 8th (#12) üzenetére


csabyka666
addikt

A régi nyomtató megint más kérdés, az még örök használatra készült, mint a Zsiguli. Az ilyeneket érdemes megbecsülni, vagy ha aprón lát egyet az ember, inkább azt vegye meg, mint az új silány minőségűt.

A színes patronnal a másik baj, hogy általában egy egységben van mindhárom szín, és ha egyik kifogy, a többi gyakorlatilag használhatatlan. Epsonnak (is) vannak olyan nyomtatói, ahol színenként lehet csereberélni, de ott a patron és a fej külön van, de a gyári drága, az utángyártottól pedig hajlamosabb a beszáradásra. Na ha az beszárad, és menthetetlen, akkor tényleg egy új készülék ára, ha cserélni kell.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#15) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van egy HP psc 2170-em, hónapokig nem nyomtattam vele semmit, és nem száradt be. :D
Tökre elégedett vagyok vele, pedig ingyen kaptam. Néha adok rá áramot, akkor hallatszik, hogy fejet igazgat, szerintem olyankor beszáradás ellen is csinál valamit.

(#16) csabyka666 válasza FoxiestFox (#15) üzenetére


csabyka666
addikt

Szerencsés csillagzat alatt születtél. Egyénként igen, kikapcsoláskor a nyomtató hozzányom egy lezáró elemet a fúvókához, hogy ne száradjon be, de ez csak részmegoldás. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17) Hieronymus válasza csabyka666 (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A nyomtatás befejeztével már ráfekszik a lezáró elemre.
Ha csak a kikapcsoláskor tenné, akkor az összes multinyomtató egy héten belül száradna be.
Mivel sohasem kapcsolják ki őket a fogadott faxok okán. (Ma már kevéssé használatos, de még sok helyen faxolnak.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) csabyka666 válasza Hieronymus (#17) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, pontosítok, készenléti üzemmódban is lezárja.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#19) J97


J97
tag

Köszi, nekem is segített ez a kis írás! :) Ma vettem az egyik hipermarketben egy festékpatronokkal foglalkozó standon egy HP 27 ECOPIXEL patront. Bontatlan fóliázott. Valószínűleg sokat állhatott mire hozzám került, mert nem akart nyomtatni. Többszöri fejtisztítás után is csak éppen halvány csíkokat produkált. Az írásban szereplő módszerrel, kétszeri áztatás után magához tért és ki tudtam nyomtatni amit akartam, ami meglehetősen nagyon fontos volt. Este zárás előtt nem sokkal érkeztem, az ünnepnap miatt nem is tudtam volna visszacserélni másikra, a kinyomtatott doksinak meg fontos volt, hogy meglegyen. Életmentő írás! Az asszony leszedte volna a fejemet ha nem produkálok neki működő nyomtatót :D

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.