Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Gratula! :D
Nekem ugyan még csak 2 év van meg az 5-ből de be kell valljam én is ennyit tanulok :D
Elkezdek tanulni aztán motorozás meg edzés esetleg lazulás lesz belőle
De ezek szerint folytathatom
Továbbra is sikereket kívánok neked :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#2) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mindig trendi dolog kicsit felnagyítani a dolgokat. Jól hangzik, hogy alig vagy egyáltalán nem tanultál.

Az írásképedből és a stílusodból azért látható, ha nem is voltál a szorgalom mintaképe, órán ragadt rád egy és más, továbbá nem is vagy egy buta gyerek.

Ezzel együtt sztorinak jó. :)

(#3) h3lios


h3lios
addikt

Nekem ugyan 3 éve volt érettségi, csak picit másmilyen eredményekkel lett meg. :D
Angol elég profin ment, ergo laza 5-ös volt, magyar szóbelin össze stand up-oltam énis 1 négyest, infót sajnos elizgultam ezért csak 3-as lett, a törit mindig imádtam (full pontos 5-ös lett), végül pedig matek...
Vicces volt olvasni a story-dat, mert én pont úgy vagyok a törivel, mint te a matekkal. Abszolút hulladék a tudásom belőle. 8. óta gyakorlatilag csak 2-es voltam belőle (szerintem valami lexiám van belőle csak nem vagyok benne biztos). Töri meg olyan volt, hogy bármikor összehozok egy 4-est tanulás nélkül. :D

B-tag: H3lios#2825

(#4) csabi94 válasza BomiBoogie (#2) üzenetére


csabi94
őstag

Az írásképet, stílust hogy érted? :)
Akár privátban is megoszthatod velem, csak mert ezen a téren szeretném fejleszteni magamat, ha vannak hiányosságaim! :)
Ez az élet minden területén kell...

Szerk.: telóról olvastam, és félreértettem, szóval: Gyerekkoromban sokat olvastam, és nem vagyok talán buta, ha jól gondolom, ezt látod! ;)

[ Szerkesztve ]

(#5) South Velen válasza BomiBoogie (#2) üzenetére


South Velen
addikt

Én sem tanultam gimiben semmit. Ha tanultam volna, közben nem tudtam volna az életre figyelni és hülye maradtam volna.

(#6) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Gratulálok hozzá! Nekem erről az jutott eszembe éppen egy mai esemény végével (!!) kapcsolatban, hogy a dimenziók minden téren léteznek. Mai szemmel nézve az akkor elvárásokat meg az egészet csak egy apró kis szösszenet ahhoz képest amit nekem mostanában a fejembe kellett verni. Mondjuk úgy, hogy egy tantárgyam lefedte a teljes érettségi anyagot. Nem felejtem el amikor egyik o.társam képes volt és kiszámolta, hogy 19 napra 20 számonkérés jut. Amivel nincs baj csak az ha nem sikerül, mert akkor 6 számjegyű összeget kell csengetni. Van az amikor arra gondol az ember, hogy nem elég az amit tanul éjjel nappal. Mert a 2-es 75%. Minden kérdésnek legalább 75%-osnak kell lenni, ha minden kiváló, de egy is 74%-os az egész bukta.

[ Szerkesztve ]

(#7) greenity


greenity
aktív tag

Az érettségi mindig akkor tűnik nehéznek, amikor éppen ott állsz. Előtte nem hiszed el, hogy nehéz, utána meg már nem érdekel, ha fősulira, egyetemre mész, akkor akár 1-1 vizsgád is húzósabb, mint maga az érettségi.

Pont tegnap került szóba, hogy ugyan már ki tanul az érettségire, én meg hülyén néztem, hogy pl én... aztán belegondoltam :D nem. Tanulhattam volna, de az érettségi tárgyaim, amik számítottak, messze nem a tanulós, inkább a megértősök közé tartoztak. Persze fizikára tanultam, meg emelt matekra gyakoroltam, de valóban történelemre tanultam a legtöbbet, szóbelire.

Azért tegyük hozzá, hogy olyan érettségikre, mint biológia, vagy kémia, ahol nevezéktant hasonlót szinte magolni kell, ott azért keményen kell készülni.

Örülök, hogy így sikerült az egész, és remélem felvesznek ahova szeretnéd, gondolom, majd valamilyen infós irányba szeretnék elmászkálni hajrá hozzá.

Végezetül: nem kell félni az érettségitől, helyén kell tudni kezelni és tudni kell, hogy továbbtanuláshoz miből hány százalék kell, ha ezzel tisztában vagy, nem kell maximalistának lenni, bár bebiztosítani magunkat sosem árt :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) csabi94 válasza csabi94 (#4) üzenetére


csabi94
őstag

BomiBoogie:

Na, végre géptől:

"Az írásképedből és a stílusodból azért látható, ha nem is voltál a szorgalom mintaképe, órán ragadt rád egy és más, továbbá nem is vagy egy buta gyerek."

Csak egy szót olvastam félre telefonból, mert én így olvastam:

Az írásképedből és a stílusodból azért látható, hogy nem is voltál a szorgalom mintaképe, órán ragadt rád egy és más, továbbá nem is vagy egy buta gyerek.

De utána világosság vált! :R

(#9) Phvhun


Phvhun
őstag

Én eléggé kacifántosan hoztam össze 432 pontot, ami miatt ingyen tanulhatok, kicsit olvasgathattál volna szabályokat, és spórolhattál volna egy csomót a jövőben.

Emelt infó 92%, Közép matek 90%, Emelt angol 90% ebből kaptam nyelvvizsgát, ami +28 pont, és akkor az emelt infó plusz közép matek pontjait dupláztam, plusz nyelvvizsga pontok, és a többi tárgyra nem is kellett tanulnom, mert elegek voltak a kettesek.

(#10) csabi94 válasza Phvhun (#9) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem elég a 312 pont, ha minden igaz. :)

(#11) csabi94 válasza Phvhun (#9) üzenetére


csabi94
őstag

Ja értem már, hogy mi a gond! :)
Félreérthető voltam! Anyagiakat úgy értettem, mint hogy kaja, kolesz, stb. :) Államira megyek.

(#12) joeetm válasza csabi94 (#10) üzenetére


joeetm
tag

Hali!
Meg lehet érdeklődni hova jelentkeztél? :))

_Az a hülye aki nem normális_

(#13) csabi94 válasza joeetm (#12) üzenetére


csabi94
őstag

Persze, az ELTÉre, programtervező informatikus szakra. :)

(#14) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Én hülyére tanultam magamat magyarra és törire. Matekot csak kijegyzeteltem, meg átnéztem. A fizikát is egyszer-kétszer átnéztem. A két nyelv az könnyű volt.
És megérte.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#15) csabi94 válasza Cucuska2 (#14) üzenetére


csabi94
őstag

Nekem nincsenek jó képességeim, ezért sem emelteztem semmiből. Azért ez kemény, amit elértél. :K :R

(#16) petipetya


petipetya
nagyúr

Gratulálok. :C

Hogy vannak ezek a százalékok most? Nekem 2000-ben még 1-5 osztályzatokat vezettek be az érettségi bizonyítványba.

Egyébként bátorságnak tartom az oktatást ebben a formában, hogy mindenkinek tanulnia kell minden tantárgyat. Anno számtech osztályba jártam a gimiben, amelyhez szerintem teljesen felesleges volt az ének és a rajz óra. Az irodalom, kémia és fizika pedig lehetett volna kevésbé részletes. Ezek helyett több számtech, matek és torna óra kellett volna. A töri és földrajz óraszám megfelelt, mivel ezek is érdekeltek.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) Cucuska2 válasza petipetya (#16) üzenetére


Cucuska2
őstag

Így.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#18) petipetya válasza petipetya (#16) üzenetére


petipetya
nagyúr

bátorságnak = baromságnak

Cucuska2: köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19) Cucuska2 válasza petipetya (#18) üzenetére


Cucuska2
őstag

Én nem. Ha kevesebb órát kap a humán beállítottságú gyerek föciből, bioszból, fizikából, kémiából, matekból az első 2 osztályban, akkor honnan tudja, hogy esetleg ez is lehet, hogy érdekli? Hasonlóképpen fordítva, ha egy matekos osztályban nem erőltetik a nyelveket, a magyart, a törit, akkor lehet, hogy a gyerek sosem jön rá, hogy ő egyiptológus szeretne lenni, mondjuk.

Például én egy éve elképzelni sem tudtam volna, hogy én egyetemistáknak kiírt francia műfordítói versenyen leszek negyedik, ha nem erőltették volna a franciát és a magyart normális óraszámban egy matekos osztályban.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) petipetya válasza Cucuska2 (#19) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez igaz, így ennek tudatában elég könnyelmű kijelentést tettem. De talán az általánosban már kiderülhetne az, hogy ki-be érdekel.

Persze ez veszélyes játék, mert szó szerint egy komplett generáció sorsa és élete
függ minden egyes változtatástól.

A francia műfordítói verseny eredményéhez pedig neked is csak gratulálni tudok. :C

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#21) Cthulhu Dawn válasza csabi94 (#13) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Minden hülye oda jelentkezik :((( .

Én is ;] .

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#22) BomiBoogie válasza csabi94 (#8) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Örülök, hogy megfejtetted. :D

(#23) csabi94 válasza BomiBoogie (#22) üzenetére


csabi94
őstag

Bocsi, úgy látszik kevés a 4,3 hüvelyk, még ha kitűnőek is a szemeim. ;)
:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.