Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aginor


aginor
addikt

Szerintem meg csak a cryengine2 a probléma forrása, ugyanis legjobb tudomásom szerint egyetlen sor dx10-es kód sincsen benne. Többek között ezért is kellet alaposan átprogramozni a farcry2-höz is.

High-ban hogyan kapcsoltad be a "dx10"-et, mivel én úgy tudom, hogy a veryhigh a kapcsoló.

"A jelenleg kapható csúcstechnika...2x425mhz.Kell ennél több?" - ezt ugye te sem gondoltad komolyan, a kártyád 850Mhz/mag órajelen jár, a memó meg 2x900=1800MHz

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#2) Anthony28 válasza aginor (#1) üzenetére


Anthony28
őstag

Csak arra reagálnék, hogy a hibát javítottam, persze nem azért mert olvastam a hsz-edet, hanem azért mert 07h van és kb. 6-7 órája foglalkozom a cikk megírásával, és még mindig sok a javítani való.Eléggé fáradt és kimerült vagyok, ezért amit kiragadtál pontatlanságot, az kb. 3 percig volt olvasható mert utána javítottam.Még több dolgot is fogok javítani, módosítani benne, hogy a délelőtt folyamán ide látogatók lehetőleg a cikk mondanivalóját ecseteljék, nem pedig a felmerülő pontatlanságokat ragadják ki...
De azért köszi hogy szóltál. :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#3) gV válasza aginor (#1) üzenetére


gV
őstag

az FC2 nem a cryengine2-t használja

(#4) Macka


Macka
veterán

Grat a teszthez és a VGA-hoz!

(#5) aginor válasza Anthony28 (#2) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem az a pontatlanság, hozzá tartozik a cikk szakmaiságához, de ezen nem veszünk össze. :R
Ha már a mondani valónál tartunk, nekem az jött le, hogy mocsok MS(nagy divat lett mostanában fikázni) összedobta a szar dx10-et, bezzeg szegény crytek-es fiúk(akik nem restek az egész világnak hazudni, és kilóra megvehetőek) vért izzadtak, hogy az egyébként szarúl optimalizált crysis-t összagegeszthessék. A másik felével egyetértek..

Látszik hogy sok munkád van a cikk mögött, elismerésem érte :R és abban egyet értünk, hogy az X2 nagyon jól sikerült, kár, hogy nem sokáig fog uralkodni.

GV: valóban :B , az még az egynek a tupirozott motorján, de akkor sem vagyok elájulva a cryengine2-őtől.
Ezt pedig inkább így kellett volna írnom "Szerintem meg csak a cryengine2 a probléma forrása" -> Szerintem meg csak a CRYSIS MAGA a probléma forrása.

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#6) masterful87


masterful87
senior tag

Nagyon elfogult...
Különben jó! :R

De ezeket a hőmérsékleteket akkor e hiszem el... nem ez lenne az első kártya ahol rosszul jelzik a hőmérsékletet! :DDD

(#7) DeltaPower válasza aginor (#5) üzenetére


DeltaPower
őstag

fura, hogy egyre-másra jönnek ki a nagy nevektől a rosszul optimalizált játékok... crysis csak az egyik ilyen, de pl. az nfs:ps is csak az első patch után lett használható. azért ez égés a gyártóknak.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#8) Kelvin


Kelvin
őstag

Gratula :C Nagyon tetszett :C

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#9) Solten


Solten
addikt

Súlyos ez a kártya... :)

Saor Alba

(#10) Játékos


Játékos
addikt

:R
Mindenkinek: a Crytek írt egy játékot, ki lett adva, oszt, ha nem tetszik ne vegye meg senki! Nem a fizetésekből, adóként vonják le az árát, hanem Ti fizetitek ki a boltban. Tisztelet a kivételnek, akik letöltötték ingyen, hogy legyen mit fikázni... :(

Egyébként jó teszt! :K :R
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#11) Syl


Syl
nagyúr

És ugye az írásjelek után illik szóközt tenni. :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#12) Anthony28 válasza Játékos (#10) üzenetére


Anthony28
őstag

Persze ez relatív, hogy kinek mi, illetve mit ér meg.Én azt mondom 10k-t nem ér a Crysis, főleg úgy nem hogy a Demo alapján az első pályán vonulgatva jobbnak tünt, és mindenki fellélegezhetett hogy annyira nem drasztikus a gépigény.Kiadták a Crysis-t sokan rohantak megvenni majd a játékot játsszva rájöttek, mégsem olyan folyamatos, és bizony az első pálya a legkevésbé gépigényesebb.Tehát aki megvette kicsit átverve érezheti magát, de hozzáteszem...van akinek így is bejön, és nem bánja hogy megvette, annak tiszteletben tartom a véleményét, bár nekem a változatossággal,a játék hosszával is voltak gondjaim. :R Úgy gondolom nonszensz hogy megadunk egy minimum és recommended gépigényt és egyikkel sem úgy megy a játék ahogy kellene.Azt se felejtsük el hogy kevés ember költ ennyit a gépére mint én, és ha azt vesszük hogy az egyik legjobb jelenlegi hardver környezettel,4gb rammal, értem el ezt az eredményt, amire viszont nem vagyok büszke, akkor csöppet se beszélhetünk optimalizált jó játékról. :F Mert akkor jó egy játék ha optimalizált, és igen is jól megy egy középkategóriás kártyán 1024be,1280-ba max. grafikán.Ez lenne a korrekt. :K :R

Köszönöm a pozitív véleményeket, és mivel nincs poziítv vélemény kritika nélkül, ezért a kritikát is építő jellegűnek értelmezem! :C :C :R :R

mod: Syl: Ez viszont annyira nem tetszett amennyiben a cikkemre utaltál. :( Megemlítettem az elején hogy lehetnek benne hibák...érdekesnek tartom hogy ennyi a hozzászólásod, véleményed a cikkel kapcsolatban, ez azért egy kicsit minősít is téged.Ebben az esetben kár volt elolvasnod a cikket. :B :F
Béke! :R

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#13) t72killer válasza Anthony28 (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én a helyedben vártam volna a vista SP1-ig (ill nagyon várni sem kell rá, lehet szerezni RTM-et:))), Hátha jobbak lettek volna az eredmények DX10.1 alatt...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) cizoe válasza aginor (#5) üzenetére


cizoe
őstag

Az FC2 az dunia Engine, nem sok köze van a CryEngine hez.

(#15) Anthony28 válasza t72killer (#13) üzenetére


Anthony28
őstag

Nézd.Elvileg már itt van nálam a fullos magyar nyelvű Vista SP1-el.De időm nem volt telepíteni, szóval ez a teszt egy gyors tűzoltás volt.Persze ha lesz teljesítménybeli különbség, mindenképp hozzá fogom csapni a jelenlegi teszthez! :K
Köszi az ötletet! :R

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#16) JoeYi


JoeYi
őstag

Itt nem a vga gyártókban van a hiba, hanem a gamerekben. Arról aztán már igazán nem tehet az amdati, hogy valaki 1680x1050ben akarja futtatni a játékokat. 1.5-2 éve senkinek nem akaródzott 1280*1024 fölé menni, ma meg már bagóért adják a 22 inches monitorokat, ezért mindenki magától értedődönek gondolja, hogy ekkora felbontás az alap. Hát nem.

(#17) Játékos válasza Anthony28 (#12) üzenetére


Játékos
addikt

A dobozán fel van tüntetve, hogy a minimum, és a recommended gépigényen "mit bír" a game? :U Vagy az rá van írva, hogy milyen hosszú? :U Hány óra játékot biztosít? Egy jó kurva 3x annyiba kerül, és játszottál vele 1 órát. :DDD És még az is lehet, hogy nem nyújt olyat, amire a végén azt mondodd, hogy megérte. Játszd végig 10x, akkor sok óra lesz belőle, vagy multizzál, manapság nagy divatja van... :K
Nam a fejlesztőket kell ócsárolni, hanem a kiadókat. Azok a rihesek ám!
Egyébként nem Neked szólt mindez, csak pont erre a HSZ-ra reagáltam...
Béke!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#18) Anthony28 válasza JoeYi (#16) üzenetére


Anthony28
őstag

Ezt rosszul gondolod. :U Persze egy 50-60k kártyán ne akarjon senki full 1680-ba játszani, ezért találták ki a kategóriákat.De egy 100-120k kártyánál ez elvárható, és a mindenkori felsőkategóriának kötelező ezt a teljesítmény szintet hozni.Jelenleg ezt tudja, akár Crysisban is DX9-ben.Tehát aki elkölt 60-100k-t egy 22-es monitorra és hozzá vesz egy 100k-s videókártyát az kicsit másképp gondolja mi az elvárható, és mekkora felbontás az alap. :U

Játékos: Tudom hogy nem nekem szólt, csak leírtam a véleményemet. ;)

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#19) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Amit a DX10-ről és az engineről írtál totális tévedés és így félretájékoztatás is, mivel a címlapon van az írásod.
Javaslom, hogy töröld ki azt a részt, kicsit olvass utána, aztán javítsd ki.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) Anthony28 válasza fLeSs (#19) üzenetére


Anthony28
őstag

Pontosan melyik rész is? :U Linkeld be ide légyszíves.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#21) fLeSs válasza Anthony28 (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

"A problémát a rosszul megírt DX10-ben, és a Crysis-ban látom.A hibásan megírt very high opció ezek után csak hab a tortán.Mivel a very high opció a DX10-ből indul ki, elsősorban ezért a bug-ért a Microsoft-ot lehet hibáztatni.A CryTek munkatársai pedig csak részben okolhatók, mivel programozási hibák (is) vannak Crysis-ban.Ők csak a meglévő "szarból próbáltak várat építeni" de nem nagyon jártak sikerrel.Nem tudom a DX 10.1 milyen lesz de ezek alapján (reméljük) lényegesen gyorsabb."

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) Anthony28 válasza fLeSs (#21) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké.Akkor halljuk a valós magyarázatot ha szerinted ez nem igaz, valótlan, és ezzel mindenkit félrevezetek! :U Ott vannak az eredmények.Látod te is hogy az én elméletemet igazolják.Amíg nincs elfogadható magyarázatod számomra amire azt mondom ok, addig marad így a cikk. ;) Az pedig hogy ÉN miben látom a hibát erősen szubjektív , és ezért nem fogalmaztam úgy hogy "köztudott".Mindenkinek van saját véleménye.Az enyém pedig ez.A végén ott van mindenki szűrje le a számára hasznos információkat...egyéni szoc. problem hogy te ezt nem tartod számodra leszűrhető adatnak. :U
A másik szösszenet pedig...a te írásaidból tesztjeidből is többször kitünt hogy sokszor megtévesztőnek gondoltam az információkat.És? Ez a TE véleményed a te tesztkörnyezetedben.Bárki is írt neked olyat hogy írd át mert az eredmény nem fedi a valóságot? :U A világban egyre több helyen lehet olvasni Crysis teszteket...tök más eredményekkel mint amiket it a PH-s tesztben kapott.Akkor most kik írják át? Te? Vagy a világon mindenki más rajtad kívül? :F

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#23) VR6-Fan válasza Anthony28 (#22) üzenetére


VR6-Fan
veterán

szerintem azon problémázik hogy a crysis-ban elenyésző a DX10-es kodok száma :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#24) Anthony28 válasza VR6-Fan (#23) üzenetére


Anthony28
őstag

Oké.Ezt értem. :R
De elvileg DX10-es játék könyörgöm!Benne van a játékban!Akkor ki és mit is kúrt el?Nem kicsit...hanem nagyon? :DDD Emeljük piedesztára a CryTek-et hogy elvileg DX10 de gyakorlatban mégsem sikerül megvalósítaniuk?Én a helyükben kivettem volna a very high funkciót, miután látom hogy hoppá..ez nem úgy sikerült ahogy szerettem volna. :U Szegény kicsi kis CryTek... :DDD Vagy a CryTek-ről vagy jót vagy semmit? :U

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#25) VR6-Fan válasza Anthony28 (#24) üzenetére


VR6-Fan
veterán

de ha ezt érted, akkor miért nem érzed a hibát a Fless által közölt idézetben a hibát :U ?

(egyszerüen olyan nincs hogy rosszul meg írt hisz nincs is benne, ez már akkor vicc volt amikor megoldodák úgyan azt a látvány egy kis patchel XP(DX9) alatt mint vista alatt(dx10), gondolok itt arra hogy xp alatt is bekapcsolhatóvá vált a very high opció)

a a srácok ott cseszték el hogy nv kártyákon is beromira belassult a kártya mert ha csak ati-n lassult volna DX10 alatt(feltéve hogy nem tudják meg oldani u.a. látványt dx9-es környezetben mint 10-esbe) akkor az nv mondhata volna hogy kérem szépen ati-éknak nincs dx10-es hardverük.... csak hát ez nem jött be kiderült a turpiság.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#26) fLeSs válasza Anthony28 (#22) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én nem a teszteredményeiden problémázok, hanem azon, hogy a DX10-et szídod azért, mert a Crysis lassú.
Könyörgöm, a DX10 egy szabvány, annak mi köze van a Crysis sebességéhez?
Abu már csomószor leírta, hogy a Crysis miért lassú, és nem azért, mert a DX10 rossz.
A DX10 jó, a Crysis van rosszul megírva.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) Crytek válasza VR6-Fan (#25) üzenetére


Crytek
veterán

Xp alatt nem vált bekapcsolhatóvá hanem ugyanugy HIGH-on van minden de te Very Highot látod. (leveleken átszürődő fények, kidudorodo kővek a talajon és ennyi ez a very high ez a 2 dolog semmi több)

Next PC Upgrade: 2022

(#28) t72killer válasza JoeYi (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a másfél-2 évvel ezelőtti szinten akarok játszani, akkor megelégszem az akkori VGA-kal! Igenis, kövessék a piacot, SzVSz a VGA lényege a megjelenítés.

Ha élvezeti érték szerint előrébb akarunk lépni, akkor nagyobb monitoron (LCD-TV-n) játszunk, ergo egy csúcs kari igenis vigye el fullHD-ben a játékokat. Amúgy régen is születtek tesztek 1600*1200-ra (majdnem FullHD méret), és voltak karik, amik az aktuális gammákkal bírták:))

A gond sztem a játékfejlesztőkkel van, mert nem optimalizálnak:( (ld Oblivion, COJ, Crysis) figyeld meg, hogy a starcraft2 nem fog akadni rajta :DDD (pedig milliók fogják tolni, közöttük jómagam is:)))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#29) VR6-Fan válasza Crytek (#27) üzenetére


VR6-Fan
veterán

némi pontatlanság nem változtat, a lényeg úgyan az dx9 alatt elérhető váltak a "dx10-es" fjucsörök...

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#30) JoeYi válasza t72killer (#28) üzenetére


JoeYi
őstag

már miértne optimalizálták volna? Boldogabb lennél, ha optimalizálás néven törlik a very high beállítást? Végülis igazad van, mert akkor minden gamer happy lett volna, hogy highon, azaz max beállításon rezzenés nélkül fut a game a friss ropogós x2jükön.

A very high csak egy lehetőség, amolyan kapu a jövőre. Rajta keresztül már most láthatjuk mire képes az engine, nem pedig az lesz, hogy fél év múlva valami új játéknál hüledezünk, hogy nahát, ők mit kitudtak hozni még ebből.

FullHD játékélmény? Jabocs, azthiszem elszaladtak az igények. Majd talán 2010ben egy core 2 opton aktuális lesz a téma

(#31) Anthony28 válasza t72killer (#28) üzenetére


Anthony28
őstag

Azt én is fogom tolni...az 1-et is végigtoltam.Nagyon bejövős volt! :K

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#32) finest


finest
őstag

Engem az érdekelne, h mi az a két tápcsati a karin és melyiket kell használni? Ha elég neki a hagyományos PCI-E csati minek rá még egy?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#33) mazda626


mazda626
addikt

Szia! Grat a cikkhez, és a karihoz!
Most pedig leírom én is elfogultságomat. Nem neked szól, általánosságban. Sokan, tévesen kezdik leírni a "régi" G80 szériát, fejük ködbe burkolózott, jött az 3870X2. Igen, lenyomta a GTX/UTLRA-t. Másfél éves technikát, két GPU-val, 512 Stream processzorral...
Nem értem, miért a többkártyás megjelenítésben látják a jövőt a cégek. 1db kártya is sok dologra elég lenne, SLI-zni meg QUADozni extra magas beállításokban kéne.

(#34) Anthony28 válasza fLeSs (#26) üzenetére


Anthony28
őstag

Azt mondod a tesztek jók...ez köszönöm, és bóknak veszem. :R De akkor nem olvastad el figyelmesen.Vagy félreértelek. :DDD Majd kiderül. ;) Tehát van adott felbontás DX9-be tesztelve high beállításon és van DX10 be is tesztelve high beállításon.Ergo szerintem hiába fut a Crysis DX10-be ha csak a high opció van bekapcsolva, a játék nem jeleníti meg a DX10-es grafikát ellenben a very high opció viszont igen.Tehát ha adott felbontáson 50% zuhan az átlag fps csak azért mert át van kapcsolva DX9-ről DX10-re akkor mi köze ennek a Crysis-hoz??? :U Ezért matekoltam ki hogy a DX10 is full szar, gondolom nem is véletlenül jön a DX10.1... az Ati valószínű tud valamit, (gondolom én) hogy az RV670-be már bele van építve a 10.1. De ha a múlba visszatekintünk akkor nézd meg meddig tartott DX9-es kártyák gyártása.Több évig.Nem változtattak hardvert, csak a DirectX9 lett a,b és végül c.Jó volt?Jó bizony.Most meg éppen hogy 1-1,5 éve van kint a 8xxx széria, de már ott tartunk hogy hardvert kell módosítani a DX10.1-hez. Tehát nekem bárki bármi mond ez a dolog a fejétől bűzlik... :U

mazda626: Igazad van! :R Valószínű ez azért van mert több idő kell a fejlesztésekhez hogy komoly 1 gpu-s kártyákkal rukkoljanak elő a gyártók.És mivel rohan a világ, nem kis sebességgel, amit a hardver gyártók még jobban siettetnek (extra profit reményében :F ) ezét egyszerűbb és kevesebb fejlesztési időt feltételez a 2 GPU-s megoldás 1 kártyán. A 9800GTX ami már lehet G100 lesz szvsz csak ősszel fog jönni, de már tavaly ősszel voltak hírek hogy milyen lesz, és hogy még 2007-ben megjelenik.Ehhez képest egyenlőre 1 év csúszásnál vagyunk amennyiben tényleg jön 2008 3. 1/4 évben..gondolom nem tudnak haladni elég gyorsan a korral, megrekedtek,tanácstalanok,merre kellene fordulni a fejlesztésekben.Én ezt látom. ;)

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#35) Laraxior válasza mazda626 (#33) üzenetére


Laraxior
titán

egyébként is,egyenlőre csak egy játékról tudunk ami ki is használja a mostani videokarik erejét.Szal egyenlőre szinte felesleges befektetni ilyenbe.
Max akkor ugye ha az említett nagyon magas felbontáson játszik az ember.De ez meg elhanyagolható %.

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#36) JoeYi válasza Anthony28 (#34) üzenetére


JoeYi
őstag

még az ati is belátta, hogy semilyen lényegi újítást nem hozott a 10.1. Egyébként kicsit googleoz utána, elég sok helyen leírták, hogy a Crysis beli dx10 az csak parasztvakítás, ugyanis azok az efektek, amiket ők és az ms dx10 onlynak neveztek dx9es környezet alatt is bekapcsolhatóak egy szövegszerkesztő használatával.

(#37) VR6-Fan válasza mazda626 (#33) üzenetére


VR6-Fan
veterán

de azt is nézd hogy az NV dx9-re gyártot a kártyákat az ATi meg DX10-re(nem mindegy, jó a ez nem pont így van de a lényeg ez.)

mod:2X380 stream proci van benne és egy kártyának felfogható, hisz nem szükséges hozzá semmi féle CF támogatás(csak a softwerekben max...).

Anthony28:látom mostanáig nem foktad fel hogy crysis-ban nincs DX10, az egész játékot dx9-be is írhaták volna(jó, abban is írták, nincs semmi olyan elembenne amit dx9-be ne lehet voln megvalósítani).

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#38) t72killer válasza JoeYi (#30) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"FullHD játékélmény? Jabocs, azthiszem elszaladtak az igények. Majd talán 2010ben egy core 2 opton aktuális lesz a téma"

Nem szaladtak el, csak picit előreléptünk a 2000-2003-korabeli 1024*768-ról:)) Pár játék azért már most is elmegy, pl a 2006-os év mumusa, az Oblivion szépen fut 1920*1200-on, max grafikával - nem egy x2-n, hanem egy sima 40-45eFtos egymagos 3870en. pedig annakidején mennyit szenvedett vele még az 1950XTX-is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) JoeYi válasza t72killer (#38) üzenetére


JoeYi
őstag

tehát nincs más tehendő, zárd el egy fém ládikóba a crysis dobozát, 2010ben vedd elő, és boldogan játsz vele max grafikán a kifutóban lévő, ezért már nagyon olcsó nvidia 1k800 GT-n :)

(#40) mazda626 válasza VR6-Fan (#37) üzenetére


mazda626
addikt

387X2 official
2x320 Stream=640 Stream

NV-nek még mindig a driverei szarok, single 3870 lassabb, mint a 8800GT, CF-ben meg alázza SLI-t rendesen.
Legalább most van mozgolódás mindkét félnél, nem NV uralom van. Remélem mihamrabb válaszolnak. ;]

(#41) fLeSs válasza Anthony28 (#34) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Már majdnem jól logikázol, de végül mégsem.
Az, hogy a Crysis mit ír ki, és hogy mi a valóság két különböző dolog. ;)
A DirectX, azon belül a Direct3D amiről beszélünk csak egy szabvány. A rá épülő implementációk változhatnak, így azok sebessége is. Az UT3 és a Gears of War meg a Bioshock is DX10-es, mégsincs gond a sebességükkel.
A Crysis gányul van megírva, ennyi a lényeg.

Egyébként a DX10.1 csak egy kiterjesztés, semmi komolyat ne várjál tőle: [link]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Anthony28 válasza VR6-Fan (#37) üzenetére


Anthony28
őstag

De hiába ismételgeted...értem én.De akkor ki hibázott ekkorát és miért van a Crysis-ban VERY HIGH opció? :( Mert ők se hülyék.Ha tudták előre mi lesz fél évre előre, már pedig tudniuk kellett hogy nem valós directX10 van a játékban, akkor miért tették bele azt a funkciót ami a csúcskártyákon se fut rendesen még 1280-ban se. Azt pedig amit leírnak, meg nyilatkoznak...egyszerűbb volt ezt mondani hogy nincs dx10 kód a Crysisban...szvsz. :U

fLeSs: Nem várok én tőle semmi extrát.Csak fura hogy hardvert kellett módosítani.Ez arra enged következtetni hogy csak kell legyen valami nagyobb volumenű dolog a DX10.1-be mert ha nem akkor meg tudták volna oldani szoftveresen is ahogy azt anno a DX9-nél is tették.Egyszerű logika szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#43) t72killer válasza mazda626 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

főzik már a 9800GX2-t:)), csak épp az általad említett difi, az SLI driver gyengesége az egyik baja :( (a másik meg, hogy kivételesen az ATI-nál "elavultabb", nagyobb csíkszélen gyártják, és csúnyán fogyaszt/melegszik) Szval a tavaszi meccset nagyjából az ATI nyerte:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) mazda626 válasza t72killer (#43) üzenetére


mazda626
addikt

Ebből a szempontból igen, de az átlag user csak azt látja a grafikonon, hogy lekozmálta az ellenfelet, nem baj, hogy fél malacot meg tudsz vele sütni, meg fogyaszt 500W-ot csak a VGA. De megfogta, ez a lényeg. :DDD

(#45) t72killer válasza mazda626 (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valami böki az nVidiás mérnökök csőrét is, mert halasztják a kiadást. Lehet, hogy fogyasztásban/tuningolhatóságban is versenyezni akarnak :F Vagy a driveren akad még csiszolnivaló... Mindenesetre várjuk szeretettel a titánok harcát:)) (quad SLI vs Quad CF :DDD)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) VR6-Fan válasza Anthony28 (#42) üzenetére


VR6-Fan
veterán

vajon miért parasztvakításnak:hogy nem fút a pistike csúcs kártyáján, akkor vesz mellé még egyet és akkor egész jól fút(tehát késztetés arra hog vegyél CF-t/CF x-et/SLI-t,(quad SLI-t)).
ez a valoság

saját teoria:mivel igen tetemesen támogata az NV a krájteket azért kb azt várták hogy lesz egy olyan funkció ami csak nv karin futatva lehet bekapcsolni, és azért az MS is támogata öket ezért azt is megoldoták hogy ez a funkció csak is vista alatt lehet elérhető, mondván a játék dx10-es. erre mit látunk hogy kijött egy olyan játék ami nem kedvez az egyik legföbb sponzorának(kritikán aluli teljesítmény VH modban az nv karikon) és egy egyszerű szövegszerkeztéssel meg kiiktaták azt hogy ez a mod csak vistán lehesen elérhető.

ati meg kiadot egy olyan kártyát amiről elmondható hogy játszható sebességgel futatja ezt a sz@rt. :) kb ennyi a történet


t72killer:
jah része sei leszünk hogy lesz a VGA-k fogyasztása 2x akkora mint a 4 magos CPU-ké, szép új jövő(vagy kapunk egy olyan kártyát amin van két baromira alul feszelt G92-es mag és nem lesz túl nagy verseny társa a X2-nek, bár G94-es mag hozhat meglepetéseket ha tényleg egy frissitet G92-es mag lesz a 9800GX2 akkor fordulhat a kocka)

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#47) raskolnikoff válasza Anthony28 (#42) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ha tudták előre mi lesz fél évre előre, már pedig tudniuk kellett hogy nem valós directX10 van a játékban

De azt értsd már meg hogy ez nem a Dx10 hibája... Ahogy fless mondta a többi játék akkor miért jó???

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#48) mazda626 válasza Anthony28 (#42) üzenetére


mazda626
addikt

Nem a DX10 a szar, hanem a játék. :DDD Bioshock! Mindent verő grat, még egy 8600-oson is megy maxon, DX10-ben! :R Gears of War szintén, UT3 is. Colin Dirt DX9-es, mégis szép és szaggat sok karin. Ott sincs normálisan megírva játék.

t72killer: LOL :DDD Két tégla SLI híddal. Frenetikus.

[ Szerkesztve ]

(#49) Anthony28 válasza t72killer (#45) üzenetére


Anthony28
őstag

Addig azért az X2-ből nem kevés fog fogyni... :K :C Jó ha április elejére lesz piciny kis országunkban pár darab GX2. :U Az előny mindenképp az Ati-nak kedvez.Egyrészt addig 1-2 driver még tuti lesz ami még tökéletesebb szintre emeli az X2-öt, az NV pedig ekkor még javában szívni fog az első bug-os drájverével amit a GX2-höz gyorsban kiadott.

Call Of Juarez teszt ATI 3870 X2-vel ! Irány a logout-om... :-)

(#50) mazda626 válasza Anthony28 (#49) üzenetére


mazda626
addikt

Fordított helyzet keletkezett. CPU-ban az AMD van lemaradva, kártyában meg az NV.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.