Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Crysis - teszt

Hozzászólások

(#1) csudri


csudri
őstag

"Azon ritka példányok egyike, mely a jelent elbukta, jövője azonban fényesen ragyog."

Így kell befejezni egy bemutatót! Nagyon grat hozzá!

(#2) Steven


Steven
addikt

Én 3 szor játszottam végig de szerintem röviden fogalmazva egy rakás szar:D!
Unalmas és rövid !

Grafika ... hát nemtom nektek mennyire menő az ,hogy igy a fák meg a bokrok oda tünnek de szerintem ezt már 94 es gamék is tudták:D szerintem ez eléggé gáz a "holnap " játékánál:D

Akkor már nekem a stalker jobban ütött grafika ide vagy oda ... azt is végig játszottam méghozzá ugy hogy mind a 7 befejezés meglegyen,aztán haGrafikárol beszélünk akkor az UT motor szerintem szebb és szinesebb.Első sorban legalább nem elő tünnek vagy eltünnek a fák objektumok és egyéb hasonló dolgok ami már elve nem rontja az öszképet....
Szerintem a kocsik ultra gagyin vannak megrajzolva valahogy torz az egész ... akkor inkább a far cry egyet ajánlom mindenkinek bár az elötünös efekt ott is jelemző:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#3) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

", vagy arra, hogy mindezt a teljes pompájában élvezze (DX9 high / DX 10 very high beállítások, illetve 4x-es AA szűrés), és valami véletlen folytán nem rendelkezik egy autóval, vagy kisebb lakással egyenértékű PC-vel, azoknak a Crysis nem a ma játéka, és még csak nem is a holnapé"

Már enézést de egy:
Ds3 20K
E2140@3ghz BOX 15K
2gbram 10K
8800GT@ 700/2000 50K
táp/ház: 10K
hdd/dvd:20+K

Ez így monitor nélkül cakkpakk 125K monitorral, egérrel legyen 180K
na egy ilyen konfigon XP minden highon 1280ban, szürök nem maxra tolva(ami szerintem felesleges is) bőven játszható minden helyen és esetben.
Sött én szürök nélkül és 1920*1200ban is végigjátszottam itt néhol(beltérben sok fényforrás esetén) vissza kell venni mert leesik egy 20fps alá, de ez kb a game 2%a. ja ilyen felbontásban a GPUbench a fenti konfiggal: 23FPS
És hol van ez kissebb lakás értékű PCtöl hát had ne röhögjek már.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4) Dare2Live válasza Steven (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondj egy játékot ami hozz grafikailag azt a szintet mint a crysis. A Stalker nagyon jó game de grafikailag Crysishez képest sehol nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5) K.Gergely


K.Gergely
csendes tag

Hááát... Az én vasam csak High-ben és 1180szor x-es felbontásban tudta futtatni a játékot, de grafikailag még így is ver mindent... Nem hiszem, hogy az előző hozzászóló becsmérlő véleményét komolyan lehetne venni...

K.Gergely

(#6) Drift_Elek23 válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

én egyet értek abban h egy rakás szar!
amúgy nekem nem nagyon a graf számít hanem a játékélmény (ami a crysisben nincs)

A tuning a lelke mindennek

(#7) zoli3 válasza Drift_Elek23 (#6) üzenetére


zoli3
csendes tag

Kérdem én: minek mégegy meg mégegy meg mégegy teszt ugyanarról a játékról... :F

"Minden jó, ha a vége."

(#8) illusiON válasza Dare2Live (#4) üzenetére


illusiON
őstag

assassin's creed, hihetetlen szép maxon főleg mozgásban :) annyi hogy más világ mint egy fps

( : no woman no cry : )

(#9) Dare2Live válasza Drift_Elek23 (#6) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A játékélmény mindenkinek szubjektív, nincs mit róla vitatkozni, én mai napis sarcraftozok másnak azmeg egy szar.

grafikát főleg ha vki ért is hozzá viszont meg lehet itélni ez alapján FPSben crysis etalon.
Remélhetőleg a picit tupírozott motorjára jön még pár FPS.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) illusiON válasza Dare2Live (#9) üzenetére


illusiON
őstag

remélhetőleg a picit tupírozott motort még megtartják addig amí felfejlődik árfekvésben meg tudásban is a hardverpiac hozzá :P

( : no woman no cry : )

(#11) Yaye


Yaye
őstag

Túlzok ha azt mondom, hogy a Crysis a mai játékfejlesztési tendenciák kvintesszenciája: 5 csillagos látvány, áthúzott fél csillagos játékmenet? :( Ha az ilyenek jelentik a jövőt, akkor gáz van.

(#12) Steven válasza Dare2Live (#4) üzenetére


Steven
addikt

stalkert csak azért említettem meg mert 6szor jobb game mint a cryis. Grafikailag meg a crysis szerintem szar ,olyan érzése van az embernek, hogy a tárgyak nincsenek ott ahol.... lásd tárgyak csak ugy feltünnek aztán eltünnek egyszerüen röhely....

játékok amig szerintem szebbek.... ut motor pl gears of war, bár abban nem olyan jó a fizika mint a crysisban...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#13) Dare2Live válasza illusiON (#10) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mint már mondtam egy 9600/8800GTn bőven játszható XP alatt kimaxolva, max szürők nem maxon 1280ban.
már most is tudja ezt egy mainstream kártya.

ugye egy 9600 olyan kb 40 egy 8800gt meg 45K.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) Dare2Live válasza Steven (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezt a jobb gamet hagyjuk. Izlések pofonok.

Mondjuk én elég megkésve nyomtam végig legutolsó patchel de nálam semmi eltünnek nemvolt, se fagyás, se semmi.
ja de békát maximum streghtel kb eldobtam a holdig. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

1000+1-edik Crysis-os írás, de tetszik :K (na jó... ezt illendőségből mondtam amúgy herótom van a játéktól :DDD )

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) commanDOS


commanDOS
senior tag

Egész jó írás. Nem az agyon ajnározós vérpistike és nem is a mindent fikázó mindig, mindent mindenkinél jobban tudó emberke szempontjából közelítetted meg, valószínűleg, mert nem is ilyen ember vagy.
Számomra ritka nagy csalódás volt ez a játék, pedig borítékolható volt, hogy egy olyan játék, aminek a grafikáját mindenki isteníti meg mindenhol erről olvasni, ott már van v.mi kis sumákság. A grafika mindenképpen szép, bár én mégsem ájultam el tőle (medium beállítás).
A szó szoros értelmében vett játékélményről itt nem beszélhetünk, hacsak az nem élmény, hogy a hiperszuper csúcs naonotechnológiával felszerelt mármár földöntúli képeségekkel megáldott emberkénket, szarrá lövik a kis koreaiak, bezzeg őket 3golyó nem állíja meg még kezdő szinten sem. Még csak a sztori sem figyelemre méltó, egyszerűen lehetne akármilyen játék...
Visszatérve a grafikára: Igaz nem próbáltam max beállításon, nincs rá lehetőségem használható fps melett. De: az egész grafek aduásza annyi, h minden tereptárgy szépen mozog, külön életet él, nagyon valósághű, viszont erre szvsz. qrvára semmi szükség.
Helyette lehetett volna dolgozni a textúrázáson, az árnyékokon meg a millió kis apróságon, amik tudat alatt növelik a valósághű érzést. Mindehhez persze hozzátartozik, hogy a vízfelület gyönyörű, a természet szép, ám kissé műanyag hatást kelt, a sok effekttel és miegymással, csillog-villog minden.
Részemről a cod4 a rövidség ellenére is magasan veri ezt a gémet, nem is beszélve a bioshock-ról.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#17) illusiON válasza Dare2Live (#13) üzenetére


illusiON
őstag

engem spec a singleplayer nem érdkel benne mert az egy vödör szar, multiban meg azért a 60-100 fps-t elvárná az ember.. minimum @ 1024x768-ban meg ronda, kelt egy elég érdekes hatást.. nade majd a 60. patch után talán birni fogja minden középkat. :DDD

( : no woman no cry : )

(#18) (Darkwood) válasza Steven (#12) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Szerintem ne hasonlítsuk garfikailag egyetlen játékhoz se a Crysis-t! :Y Ez a "feltüntek" meg "eltüntek" dolgok nálam se volt tapasztalható! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#19) mad1 válasza (Darkwood) (#18) üzenetére


mad1
veterán

nekem van xboxom meg gamer pcm.lehet hogy ps3 mar tudna azt amit a crysis tud.de a box mar keves hozza.sokan jonnek hogy igy nem jo meg ugy nem jo,gagyi vason nem is lesz jo ez a jatek szinte sohasem.viszont a jatekmenetrol annyit hogy melyik jatekban van alcazas ilyen szinten?van mit csiszolni az m.i.- n de melyik jatek tokeletes?ez a jatek no1!

Ne szemetelj ! = Steam

(#20) O_L_I


O_L_I
őstag

Javítsatok ki ha tévedek, de én úgy emléxem hogy anno a Far Cry-t csak kb 2 generációval később lehetett értelmesen futtatni közép kategórián (én pl tavaj játszottam végig a 64-bites verziót pedig megjelenése óta megvolt)

A cikkel egyébként maximálisan egyet értek...

commanDOS: medium beállításon értelmetlen ezzel a játékkal játszani, mert valóban azt az EGY erősségét veszíti így el amiről igazán szól, a grafika...

[ Szerkesztve ]

(#21) Gyusz válasza O_L_I (#20) üzenetére


Gyusz
őstag

2004 elején jelent meg a játék, szeptemberben pedig már volt 6600 GT, amin rendesen futott. X700-al nem tudom mi volt a helyzet, de az is abban az évben jött és szerintem azon is ment normálisan. Persze nem 1600*1200-ban.

(#22) Steven


Steven
addikt

akkor mindenki vak:D mennyél kocsival végig az uton nézd a távoli fákat és megfogtok lepődni vagy legjobb példa erre a beépített time demo....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#23) (Darkwood) válasza Steven (#2) üzenetére


(Darkwood)
őstag

"rakás szar", "Unalmas",
"Én 3 szor játszottam végig"
Ha tényleg ennyire destruktívizálod a game-et, akkor miért játszottad ki 3-szor? :F

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#24) (Darkwood) válasza Steven (#22) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Te XBOX 360-on játszod?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#25) Steven válasza (Darkwood) (#23) üzenetére


Steven
addikt

imádok játszani unatkoztam crysis arra jó hogy menny és hentelj ne gondolkojd 2 óra unalom üzésnek remek főleg hogy nem kell elmerülni:D

amugy nézzetek meg egy time demot érdemes megfigyelni a fákat köveket stb

A Sega rallyba 1 be volt hogy jöttek a fák a semmiből és ez nem néz ki százszor jobban de a gép százszor erősebb lett:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#26) Steven válasza (Darkwood) (#24) üzenetére


Steven
addikt

másfél hete igen eladtam a quadomat 4 giga ramot és a gts-t rájöttem hogy pc be ölni baromság..

annyit hozzá tennék hogy azért még egy notim meg egy 4400+ van otthon :B

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#27) (Darkwood) válasza Steven (#25) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ha játszol vele azért valahol csak megfog, nem? Na valld be...! :B Én is eladtam az erős vasamat, de az azért volt, mert a villanyszámla nem tetszett! :( Ezért vettem egy gamer Notebook-ot! :DD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#28) Steven válasza (Darkwood) (#27) üzenetére


Steven
addikt

villanyszámla nálam is 7k val több volt quad miatt:D

crysis elmegy nekem nem jött be annyira mint a bioshock , cod 4 , stalker , timeshift , és ami most a best of nálam a gears of war öcsmmel co-op ba toltuk végig hát az nagy élmény volt:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#29) Menthirist válasza Yaye (#11) üzenetére


Menthirist
veterán

tökéletesen egyetértek.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#30) mad1 válasza Menthirist (#29) üzenetére


mad1
veterán

neked sem tetszik a jatekmenet?

Ne szemetelj ! = Steam

(#31) muxi-muxi válasza Dare2Live (#13) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Tiltakozom. Ezen a konfigon, amit fentebb említesz, ha nem is diafilm, de néha beszaggat (8800GT-m és 2160-om van, szénné húzva sem változik a helyzet, csak több lesz a minimum FPS). Élelmosás meg felejtő, még a kétszeres is. Végigvinni sem volt kedvem, annyira sablonos, az ellenfeleknek meg röntgenszemük van (JA, és FRUSZTRÁL, HA EGY ILYEN JÁTÉKNÁL VISSZA KELL VENNEM A GRAFIKÁBÓL.). Majd egy év múlva megnézem egy aktuális felső-középkategóriás kártyán egy 4,5 gHz-ra húzott procin. Addigra meg itt a Clear Sky, aminek legalább ilyen büntető a grafikája, és olyan HANGULATA lesz, aminek a Crysis a nyomába sem ér...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#32) (Darkwood) válasza muxi-muxi (#31) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Neked 1024-ben very high-on gyönyörűen mennie kéne!!! :K Nekem e6420-on és GTS-en (g92) 1280x1024-ben very high-on szépen ment! Az "élelmosást" felejtsd el bármilyen kártyád is van!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#33) norbiphu


norbiphu
senior tag

nekem tetszett. kivéve az a rész amikor lemész abba a no gravitys szar részre. far cryt is addig játszottam, amíg emberek ellen kellett harcolni..

crysisben eddig 3szor vittem el addig a bányáig, de jöhetne még egy szinttel nehezebb fokozat is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#34) fpeter07 válasza norbiphu (#33) üzenetére


fpeter07
veterán

a far cry-t én is a szörnyekig vittem :D
de ezek nem "karmolnak" csak jegelnek :D

(#35) csaabz válasza fpeter07 (#34) üzenetére


csaabz
őstag

Engem is zavartak a szörnyek/űrlények.
A Far Cry 2ben nem lesznek... :)

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#36) mad1 válasza csaabz (#35) üzenetére


mad1
veterán

szerintem nyugodtan beletehetnek mutansokat...mint az instinct predatorba.azt is az uborka szoft csinallta.

Ne szemetelj ! = Steam

(#37) feka007 válasza Steven (#2) üzenetére


feka007
nagyúr

Mit habratyolsz itt össze a grafikáról, nehogy már azt akard mondani, hogy 94-ben is már így néztek ki a játékok mert akkor magam alá rosálok... Csakhogy tudd, '96-ben jelent meg az első teljesen 3D-s grafikus motort alkalmazó Quake 1, addig kb. a Doom 1 volt a menő grafika a 2D-s emberkéivel.
Nemtom milyen géped van, de ha megvan hozzá, és highon-ultra highon nem tetszett a grafika, akkor pff... UE3 pedig nem egy nagy szám, csak viszonylag gyors, de elsősorban inkább csak jó reklám...
Amúgy meg nem értem minek játszottad végig háromszor ha szted egy rakás szar, szerintem ez így eléggé abszurd de mind1... :U

[ Szerkesztve ]

(#38) feka007 válasza Steven (#25) üzenetére


feka007
nagyúr

Próbáld meg delta fokoztaon esetleg, és aztán mondjad hogy nem kell taktikázni... (igen, taktika=gondolkodás...)
Amúgy Stalker a közepéig volt jó, onantól egyre jobban ellaposodott, volt vagy egy hónap mire végigjátszottam, mert az utolsó pálya olyan szar volt, hogy már ott átkoztam a játékot mire megcsináltam, és kellett két hét hogy lenyugodjak és újra elővegyem...

(#39) feka007 válasza Steven (#22) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerinted melyik játékban nem hazsnálják a LOD-ot, amelyik ekkora területeket alkalmaz? Nekem amúgy sem tűnt fel ultra highon, csak az, hogy milyen szép, biztos Obliviont is lehúztad anno azért mert 10m-rel előtted épült fel a táj... Amúgy meg nem kell nézni a távoli fákat... :U

(#40) feka007


feka007
nagyúr

Összeszedtem pár saját sc-t, mindenki döntse el tetszik-e neki a grafika:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) Drift_Elek23 válasza feka007 (#40) üzenetére


Drift_Elek23
aktív tag

a világ legrondábbja!XD(amúgy szép)majd lehet még előveszem és átértékelem)

az írás jó,a játék már nemannyira...

A tuning a lelke mindennek

(#42) feka007 válasza Drift_Elek23 (#41) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem egy évtized játéka, de azért nem rossz sztem... Bár az egekbe fokozott várakozásokhoz képest gyengén teljesített az tény. Mindenesetre azt le se lehet tagadni, hogy nem ez volt a legnagyobb szám grafikailag 2007-ben, CoD4-ben engem igencsak idegesítettek azok a fos textúrák a Crysis grafikája mellett, hiába ment jól...

[ Szerkesztve ]

(#43) mad1 válasza feka007 (#42) üzenetére


mad1
veterán

ha az utest aktivalod,a jatekban amikor felpakol 2kezzel,utanna lerakja,es nem zavar bele nomad vegtagja fegyvere a printscreenben...jobb mint engage el.

Ne szemetelj ! = Steam

(#44) feka007 válasza mad1 (#43) üzenetére


feka007
nagyúr

Tudom, de ha már játék akkor legyen ott a fegyver is. :D

(#45) Dare2Live válasza muxi-muxi (#31) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

linkeljek egy benchet, hogy 1920*1200ban minden highon szürők ki 23fps?
singleben enni elég volt multiznék akkor meg visszvenném 1280*960ra.

azhogy te vmihez nemértesz vagy vmit elszartál arrol nem a géped/progi tehet.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#46) Ant@


Ant@
senior tag

Korrekt írás formailag és tartalmilag egyaránt.
Grat hozzá!

u.i.: Akinek nem jön be, az ne játszon vele.

(#47) (Darkwood) válasza feka007 (#40) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Nagyon jó képek! :K
Akárki akármit mond, jelenleg nincs még egy ilyen szép játék, mint ez! :B

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#48) Steven válasza feka007 (#37) üzenetére


Steven
addikt

egyértelmű hogy tulzás volt de akkor is röhely... érdekes egy timeshift motor megtudta oldani hogy ne legyenek útolag igy kirajzolások vagy lsd UT3 motor nekem a gears of war grafja 6 szor jobban bejön...

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#49) Steven válasza feka007 (#38) üzenetére


Steven
addikt

nemtom szerintem ha már a nehézségről beszélünk elég mokás hogy egy átlag katonának 4 fejlővés kell hogy megdögöljön nah ez LOL ettől nem lessz taktikus egy játék:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#50) mad1 válasza Steven (#49) üzenetére


mad1
veterán

ez is unreal :DDD
nem realis...

Ne szemetelj ! = Steam

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Crysis - teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.