Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

csak nehogy egy megfaragott cryengine2-t kapjon a nép, ami jól elmegyeget konzolokon, de olyan rossz pc-s optimalizációt csinálnak hozzá, hogy nextgen pc-ket is megesz reggelire :S

#2: hát a megfaragást így értettem... :) aztán ha rosszul optimalizálnak, akkor rondább is lesz, mint a ce2 és a gépigénye meg nagyobb lesz :S láthattunk már ilyet pár esetben...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) mad1 válasza mephi666 (#1) üzenetére


mad1
veterán

Konzolon meg szepen le lesz butitva. :K

Ne szemetelj ! = Steam

(#3) pityeszka


pityeszka
őstag

Hurrá!Kíváncsi vagyok a folytatásra.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4) Hevius


Hevius
tag

Jaja én is kíváncsian várom ezt a folytatást is. :D

(#5) Tituka


Tituka
senior tag

nem lessz nagy gepigeny biztos áááááááá! :K

Skizofrén vagyok, és én is...

(#6) Sirandrish


Sirandrish
legenda

marhára érdekel hogy vajon a konzolosok ugyanazt kapják-e..ergo hogy a PC-s verzió is egy butitott f*s lesz vagy mi jobbat kapunk?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#7) keIdor


keIdor
titán

Remélem nem lesz GTA IV belőle.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Geller72


Geller72
veterán

Ahhoz képest, hogy azt rebesgették, talán meg sem jelenik, mert "hűdeszarulvitték", "hűdeszarulalakultakazeladások" - nos, ahhoz képest jön a next episode. Pedig már kezdtem őket megsajnálni. Azért a pénz beszél..

(#9) twollah


twollah
nagyúr

Na erre kivancsi leszek, hogy melyiknek lesz szebb kepe.
A konzolnak vagy a PC-nek.

(#10) PowerBuldog válasza twollah (#9) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Meg hogy melyiket eszi meg majd jobban! PC-t vagy konzolt. ;]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11) twollah válasza PowerBuldog (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

PC-n szerintem jobb engine-t lehet osszehozni.

(#12) Geller72 válasza twollah (#9) üzenetére


Geller72
veterán

Ha megint lesz fél millád 3 db sli-s envidiára, meg egy másik fél millád magára a gépre, akkor PC-n. Amúgy meg konzolon.

(#13) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt talán már majd optimalizálják. Kíváncsian várom...

Véleményem szubjektív...

(#14) zed1983


zed1983
őstag

Azért egy gépigényt meglesnék, mondjuk amin elfut 1680*1050-ben teljes részletességgel élsimítás nélkül..

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#15) Bici


Bici
félisten

Ezek szerint egy játék biztosan lesz, amiben a következő nV karik gyorsabbak lesznek az AMD-s versenytársaknál. ;]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) 30z.Samu válasza mad1 (#2) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Konzolon meg szepen le lesz butitva. :K"

Az lehet, de szerintem így is fogják vinni, mint a cukrot. Mert az első Crysis nem volt konzolon. :))

Sic Parvis Magna

(#17) Isee


Isee
senior tag

Az első kettő, mármint a Crysis, meg a WarHead nekem nagyon adta, többször végigvitem. Remélem történetben ki tudnak találni valami ütőset (nem mintha az elsőnek ne lett volna) a jobb grafikus motor melett. illetve azt is remélem, hogy a játék optimalizálása sokkal jobb lesz mint az első 2-é volt :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#18) brumesz


brumesz
aktív tag

csak azt nem értem mit sír mindenki az optimalizáció miatt. kb medium grafon szépen elszaladgált egy olyan gépen amin a többi game full grafon, és a szintet is hozta. az már csak hab a tortán hogy legjobb grafon levert mindent, ha a látványt nézzük-igazán nem várhatja el az ember hogy az adott időszakfelső kategóriás gépein elfusson. a csúcsgépeken elfutott full grafon, tehát megoldották

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#19) Silenzio válasza mephi666 (#1) üzenetére


Silenzio
addikt

Hát a motor teljesítménye gyakorlatilag megegyezik a kettesével, gyanítom egyszerűbb programozást kapott optimalizáció címszóval, az eredmény csekély látványcsökkenés és alacsonyab gépigény, valamint konzolos programozhatóság.
Tekintve, hogy egy mai középkategóriás gépen tökéletesen fut a CryEngine 2, a gépigény miatt nem aggódom. Aki viszont tudja, hogy konfig file-okkal mennyire durván fel lehet tuningolni a grafikát, lehet hogy aggódik majd a látvány miatt. Én már most félek, hogy jelen esetben a 3 valójában kevesebbet jelent, mint a 2...

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#20) Prof01


Prof01
veterán

Kíváncsi vok, hogy fogják vinni a konzolok. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#21) tome.jr


tome.jr
addikt

Na ezt nagyon várjuk. :D :C

Nem optimalizálatlansággal volt itt gond, hanem megelőzte a korát grafikai igényességben. Alacsonyabb felbontáson és kisebb élsimítással egy átlag VGA-val is játszható. Komolyabb vas csak max grafhoz kell, ez pedig nem optimalizálatlanság, hanem egyszerűen hardware igény.

[ Szerkesztve ]

(#22) FoxiestFox válasza Bici (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ugyanez jutott eszembe.. :D

És mivel ez a motor a régi, csak megbutítgatják a konzolok miatt, PC-n elvileg jobban kéne mennie... persze biztos nem így lesz. :D

(#23) gYaLo


gYaLo
őstag

Nem értitek a mondatot...
konzolos optimizációt is kap... Ergó 2 féle lesz...
Ne legyetek butáák :U :F

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#24) Silenzio válasza gYaLo (#23) üzenetére


Silenzio
addikt

A Crysis-engine gyakorlatilag mindent 3d-ben programoz, textúrák és árnyékolás tekintetében nem nagyon van kompromisszum, ez pont az ellentéte annak a megoldásnak, amivel a Tech4, az Unreal3.0 vagy akár a CoD4 motorja dolgozik, ez rettentő gépigényes és konzolokon megvalósíthatatlan, pláne valós idejű ray tracing nélkül, amit a 3d api-programozók nem nagyon erőltetnek, és a Larabee lobbijáig szóba se került. Szerintem ahhoz, hogy normálisan át lehessen írni konzolokra, alapjaiban meg kell változtatni a motort, amit mi, PC-sek is érezni fogunk. Ne léééégy butttaaaaaa.... ;]

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#25) #10949376


#10949376
törölt tag

na ,remelem meg iden kijon.

(#26) zuchy válasza Silenzio (#24) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem meg konzolokon a Cryengine 3 lesz. PC-n meg a Cryengine 2, vagy annak feltupírozott változata. Nem szúrhatják ki a PC-sek szemét egy konolos grafikával, ami kétlem, hogy szebb lenne mint a Cryengine 2. Előre fejlődünk nem visszafelé. :U

PC-STYLE.hu

(#27) fatal`


fatal`
titán

Vajon a 3 év múlva megjelenő Radeon HD8870 elég lesz hozzá vagy majd csak az x2?:D

(#28) zuchy válasza fatal` (#27) üzenetére


zuchy
őstag

Nem tudom, de remélem a PC-s verziónál magasra teszik a lécet. ;]

PC-STYLE.hu

(#29) Geller72 válasza zuchy (#28) üzenetére


Geller72
veterán

...épp a léccel volt a gond az elsőnél is.

(#30) tome.jr válasza zuchy (#28) üzenetére


tome.jr
addikt

Szerintem durvább lesz a grafika mint az első részekben volt. Viszont ha így lesz akkor megint kell majd 1-2 év mire megfelelő hardware-t gyártanak hozzá.

(#31) gabor85


gabor85
őstag

Legyen inkább a történet a jó, a grafikával nem lesz gond, az tuti.

(#32) zuchy válasza Geller72 (#29) üzenetére


zuchy
őstag

Mér mi volt vele a gond :F
Hogy nem ment el maxon egy TNT2-en? :U
Ha nem bírja el a max grafot, szépen le lehet venni a minőségből. Csodát ne várjuk tőle, max grafóhoz, extrém hardware kell.

(#33) Nunder: Pedig már írtak nekik. :P

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#33) Nunder


Nunder
őstag

Szvsz totál felesleges a konzolosok miatt egy teljesen új motort írni. Valahogy biztosan le lehetne butítani a CE2-t hogy menjen a konzolokon és végre egy energiaforrásokkal sokkal jobban bánó játékot kapna kézbe mindkét tábor :K

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#34) T.Peter válasza Silenzio (#24) üzenetére


T.Peter
őstag

Adnál még némi infót erről a 3d-ben való programozásról, aminek az ellentettjével dolgozik az Unreal Engine?

[ Szerkesztve ]

(#35) Dr. Romano válasza Silenzio (#24) üzenetére


Dr. Romano
veterán

És hol láttál arról infót hogy a Cryengine 2 már "sugárkövetést" fog alkalmazni? Még PC-n sincs rá célhardver, sőt még a DX11 is még távolinak tűnik...
Azonban nagyon remélem hogy a játék még a D3D érában fog megjelenni, mert egyébként sokat kéne várni rá :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#36) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A konzol biztos nem fogja ugyanazt az engine-t elbírni, ez 100%.

(#37) zuchy válasza Dr. Romano (#35) üzenetére


zuchy
őstag

Hát mire elterjed a sugárkövetés, az vagy 4-5 év. Még a DX11 sincsen itt, de még annak ki is kell futnia magát. Meg még nincsen is megfelelő hardware sugárkövetéshez, ahhoz a Larrabee 2-3. generációja kell. Tehát elmondható, hogy a Crysis 2 nagy valószínűséggel, D3D-s lesz. :K

PC-STYLE.hu

(#38) hackeeeee válasza Dr. Romano (#35) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Annyira nem tűnik távolnak a DX11-es hardver. Idén már valszeg kapunk belőlük.. :)

Véleményem szubjektív...

(#39) nkmedve


nkmedve
őstag

A Cryengine 2nek az optimalizálásával semmi gond nem volt, 4-5 éves IGP-n is elmegy ha az ember hajlandó kemény kompromisszumokra, 8600GT-n (előző kártyám) simán megy nagyon élvezhető beállitásokkal, a mostani 4830-amon pedig 1280x960-on játszodtam DX10ben maximumon. És ez a szimpla Crysis nem Warhead (az állitolag igénytelenebb) és semmi patch nem volt feltéve.
Ezen kivül a történet és a játékmenet nekem személy szerint nagyon bejött. A kettest is csinálják legalább olyan jóra s akkor meg leszek elégedve.
Kétlem hogy a motron rontanának, Crytek a forradalmi motrairól hires. Ha nem is fog akkorát durranni mint a Cryengine 2, de a PC-s változaton biztos fognak valamiket javitani, konzolhoz pedig jó a régi is ha más nem.

(#40) hackeeeee válasza nkmedve (#39) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor nagyon jó géped lehet. Amikor megnézed a teszteket, mostani csúcs vga-kkal is 30-50fps között kullog a Crysis, és akkor már lehet sokat mondtam. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#41) athomi


athomi
veterán

ha már konzolra is készül, akkor nem sok jóra számítok :)

[ Szerkesztve ]

(#42) nkmedve válasza hackeeeee (#40) üzenetére


nkmedve
őstag

Konfigomat megkapod a cuccok között, a laptopommal együtt aminek az igp-jén ugyancsak ment.
Az igazat megvallva nem tudom melyik tesznek lehet hinni. Láttam olyat amiben 4850en mediumon tesztelnek relative kicsi felbontáson és odarakják azt a 20-30 fps-t ami nonszensz, mert én 8600GTn játszodtam úgy (1024x768 med-high). Nem ment tökéletesen de a 20-25 FPS átlagban simán megvolt és sokkal szebb volt mint bármi más amit azon a kártyán nyomtam.

(#43) hackeeeee válasza nkmedve (#42) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az, hogy megy, az egy dolog. Én a saját szememnek hiszek, hogy adatlapon lévő konfiggal 1680*1050-ben eléggé testre kellett szabni a beállításokat, hogy játszható legyen. Hát azért illene 25fps felett lennie egy játéknak ha normális vasat tesznek alá, de ez ennek a játéknak nem teljesen sikerül elérnie.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#44) HaGii


HaGii
tag

Pár év múlva vérpistike és habzó szájú konzolos beszélgetése:

-Gyááááááá.Szokkall szebb a krájzisz kettőő pécéééén!
-Hrááááá! Ha dijavetítést akarsz, akkor jáccá vele csak pécééén!!!

Amúgy az én véleményem, hogy a látvány közel ugyanaz lesz mindhárom platformon, csak most PC-n nem lesz annyira erőforrásigényes.Még közép-felső kategórián is bőven játszható lesz.

[ Szerkesztve ]

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#45) hackeeeee válasza HaGii (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DD :DD :DDD

Véleményem szubjektív...

(#46) nkmedve válasza hackeeeee (#43) üzenetére


nkmedve
őstag

1280x960at irtam, nem 1680x1050et:) Csinálok tesztet rögtön

(#47) infectedmann


infectedmann
őstag

Jöhet :DD

(#48) csutkaa válasza hackeeeee (#40) üzenetére


csutkaa
senior tag

Nagyon el vagy tévedve :DDD tessék ezt megnézni.... átlag FPS 57 / Max FPS 80 :C és ez csak 9800GX2 QUAD SLI... mi lenne ha GTX 295 QUAD SLI lenne :D

(#49) hackeeeee válasza csutkaa (#48) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

1 vga-ről (gpu-ról) beszéltem, nem 4ről. Szövegértés karó. :D

Az oké, hogy 1280, de én nem fogok 22" monitoron 1200-as felbontásban játszani. :)

Igaz ez Warhead, de friss eredmény, kb 2 hetes, és a config se kutya, sztem.

4 gpu-val átlag 57 FPS? Aztaaaaaa :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50) csutkaa válasza hackeeeee (#49) üzenetére


csutkaa
senior tag

idézlek "mostani csúcs vga-kkal " Szövegértés dupla karó :DDD

de te csúcs vga-król beszéltél :D ezek a vga-k hol csúcs..
Asus Radeon HD 4770
Sapphire Radeon HD 4830 512 MB
Radeon HD 4850 512 MB
Asus GeForce 9800 GTX+ 512 MB
Zotac GeForce 9800 GT 512 MB

lassan nem tudod hogy miket beszélsz :D
""4 gpu-val átlag 57 FPS? Aztaaaaaa :DDD"" te beszéltél csúcs vga-król most meg kineveted xD no comment :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.