Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hiánypótló cikk! :C

⭐ Stella

(#2) IgnisFatuus


IgnisFatuus
aktív tag

Ahogy szaporodnak az Ultrabookok, és a desktop alaplapi mSATA csatlakozók, egyre nagyobb teret hódítanak a "kicsi" SSD-k! Jó cikk!

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#3) shteer válasza radi8tor (#1) üzenetére


shteer
titán

mITX körökben főleg :)

..szerintem jónak tűnik

(#4) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

December óta használok a notebookomban ilyen Crucial m4 128GB SSD-t (előtte egy kisebb OCZ Nocti volt), ezek szerint nem választottam rosszul - na nem mintha olyan nagy lett volna a választék :DDD

Minden esetre tényleg jók ezek az mSATA cuccok, így nem kellett notebook szinten sem lemondanom a sebességről meg a tárhelyről sem, mert emellett ott maradhatott a 2.5"-es HDD a gépben ;)

Feel Good Inc.

(#5) AxBattler válasza radi8tor (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, kellett ez már!

Msata csatlakozót minden notiba, forevör! :DD

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#6) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Remek cikk!
Nekem mSata SSD-m , A-Data van XPG-SX300 256GB (LSI SandForce SF-2281) és tökéletesen teszi a dolgát! (3 years garival)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7) sb


sb
veterán

Egy kérdés, ami már rég felmerült bennem az SSD tesztekkel kapcsolatban.
Az összesben le van írva, hogy a szekvenciális olvasás írás nem lényeges átlagfelhasználónak, ahogyan a véletlenszerű olvasás/írás sem.

Akkor mégis minek venne SSD-t? Latency?
Szvsz a randon olvasás igencsak számít, ha oprendszer alá kell az SSD. Márpedig - egyelőre ilyen tárhelyek mellett - ez lenne a lényege. Plussz ez a legnagyobb előnye is a HDD-vel szemben.

(#8) IgnisFatuus válasza sb (#7) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Igen, a latency! A sok kis file-hoz mire odaugrál a normál fej....

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, Zotac 2080Ti AMP! Extreme, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, HyperX Cloud, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#9) vlevi


vlevi
nagyúr

"A véletlenszerű műveletekre vonatkozó értékek az SSD-gyártók egyik vesszőparipája, imádnak az IOPS értékekkel dobálózni, bár ez egy átlagfelhasználót különösebben nem érint."
Szerintem ezt ki kellene venni az SSD tesztelő sablon szövegből, mert pont, hogy a véletlenszerű elérés érinti a felhasználókat. Marha ritka, hogy tizengigányi állományt másolnék az egyik SSD-mről a másikra (úgyiscsak egy van :) ),de az sokkal inkább jellemző, hogy többezer apró bizbasz állományt próbál meg eléregetni a gépem néhány másodperc alatt. Akár böngésző cache-ről van szó, akár Virtual gépes futtatásról, vagy pl. "kedvencem" a Visual studio, ami végképp csak bele-belekapdos apró állományokba.

Annyi az igaz abban, amit írtok, hogy az egyes SSD-k közötti teljesítménykülönbséget csak szintetikus tesztekben lehet kimutatni. Napi használat közben még az a különbség sem érzékelhető, hogy a meghajtómat az alaplapon a Sata2, vagy Sata3 csatlakozóba dugom.

u.i.: Mostlátom,másnak is feltűnt a dolog :)
Pont, hogy számít. Egy HDD-hez képest előfordulhat, hogy 1000x (tényleg annyi) sebességkülönbség van véletlen elérésben. Na, ez már meglátszik, pl. egy .net alkalkmazás indításakor, ami arról szól, hogy a 10kb-os exe mellé be kell tölteni a rendszernek hetvennyóc darab párszáz kb-os DLL-t is. Emiatt lesz HDD-n az alkalmazás indítás sebessége 10-15mp, SSD-n pedig kettő.

[ Szerkesztve ]

(#10) Necc


Necc
addikt

Egy dolgot hianyolok, miszerint mindegyik un. "fullsize" mSATA egyseg, de vannak olyan esetek amikor csak felmagas (halfsize) hely van kialakitva. Ilyen helyre ezeket ugyebar nem lehet betuszkolni, de gondolom kapni ilyen felmagas SSD-ket is :U

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#11) ravensky13


ravensky13
tag

Bocsi az offért, ti milyen progival mentitek "szektorról szektorra" a win-t?

(#12) satz18


satz18
őstag

Én amikor annó vettem az mSATA SSD-t, akkor jól utána néztem, megfontoltam, aztán végül semelyiket sem lehetett kapni, úgyhogy ezután arra mentem, hogy bármilyet, csak szerezzek egyet. Végül találtam is, és nagyon jól jártam mert süvít azóta a gép mint a szél. Szóval nem tom 8 hónap alatt mennyit változott a piac, de annó ezek a cuccok rendkívül hiánycikknek minősültek, mint ahogy noti is alig van rá. Pedig sztem minden notiban alapnak kéne már lenni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#13) Petya25


Petya25
addikt

Lehet csak bennem merült fel a kérdés, de ha ez egy többnyire mobik eszközbe szánt háttértár, akkor miért nem toltátok be egy notiba őket?
Belefért volna egy hagyományos vinnyó vs mSATA teszt szerintem ugyanolyan klónozott rendszerrel.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#14) sb válasza IgnisFatuus (#8) üzenetére


sb
veterán

A latency azért kicsit más. Általános adatelérést mutat. Ilyen szempontból azért máshogy működik egy HDD és SSD. Szerintem a 4k read sokkal beszédesebb és fontosabb.

(#15) rover45


rover45
senior tag

belecsapni őket egy ilyenbe, aztán RAID 0 és mehet a móka :p

(#16) satz18 válasza Petya25 (#13) üzenetére


satz18
őstag

Nem hiszem, hogy egy i7 3610QM sokat lassítana az SSD-n egy 3770k-hoz képest.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#17) Aryan


Aryan
senior tag

Nekem tesztben szereplő Kingston van otthon a notiban. Előtte egy A-Data XPG-SX300 128gb-os volt, azzal voltak problémák. Belassult (wind boot idő 2perc) és a játékok laggoltak (eredetiek), de Kingstonnal már nincsen ez a hiba. Volt asztali Samsung 830-som is, nagy különbséget nem veszek észre, hogy lassabb lenne az msata-s Kingston.

(#18) Prof


Prof
addikt

Koszonjuk a jo kis tesztet. Egy 256-os M4-es Crucialt terveztem venni a notiba, bar mar van M500-as modelljuk is (szinten marvell, csak ujabb), nem tetszik a gyenge veletlenszeru iras, abban nagyon lemarad, ahol meg nyer ott alig van kulonbseg.

Ugy latom a sok OEM raszallt az msata piacra, a legtobb tipus alig kaphato, pl. a 480 GB-os M500-as mSata kb. bejelentes utan azonnal elfogyott.

(#19) Petya25 válasza satz18 (#16) üzenetére


Petya25
addikt

Inkább arra céloztam, hogy egy profi HW oldal csinálhatna egy gyakorlati tesztet is.
A DeLOCK adapter már eleve fura, nem tom mennyit számít teljesítményben, hogy van egy köztes átalakító elektronika is. Kölcsönadjam a notimat? :)

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#20) Mercutio_ válasza ravensky13 (#11) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben a cikkben található ingyenes progit, a hsz-ek között is érdemes olvasgatni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21) radi8tor válasza ravensky13 (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bármelyik klónozó program jó rá. Acronis True Image, Paragon, stb.

⭐ Stella

(#22) duni84 válasza satz18 (#12) üzenetére


duni84
aktív tag

olyan eszeveszetten széles választék még most sincs. tavaly óta nekem is volt az egyik laptopban egy ocz nocti (60gb), kb 2 hónapja megint olvasgattam, amikor lett új "dolgozós" gép és abba egy A-Data XPG-SX300 128gb került, de ahogy itt korábban is írta Aryan, azzal esélyes belenyúlni a rosszba (az enyém kb 1 hónap normál használtat után adta meg magát, épp a cserére várok, de legalább arra is 5 év gari van), viszont külföldi oldal tesztje alapján az volt, ami megérte ezekkel szemben (ár/érték és érték alapján. megbízhatóság alapján természetesen nem, node erre van a rendszeres backup)

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#23) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az Intel árképzése érdekes, bár a minőség jegyében én is 520-as ssd-t vettem magamnak, kíváncsian várom mit fog produkálni élettartam terén.

Alapvetően nem csalódtam eddig az Intelben, pofátlan az árképzése, kérdés valóban van-e mögötte érdemi plusz a feliraton kívül, egyelőre azt kapta sebesség terén amit vártam.

Nagyobb kérdés számomra, hogy az olcsóbb Samsung és Kingston szériák mit fognak produkálni évek múlva, ugyanakkor az a gyanúm, hogy teljesen mindegy mert 5 év múlva már dobálják az emberek után ezeket is és kidobtam az ablakon a pénzt, ahelyett, hogy elittam volna :O !

"in medias res"

(#24) vinibali


vinibali
őstag

szerintem mostanában a Kingston kezd elmenni a minőségtelenség irányába :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) Necc válasza Csabroncka (#23) üzenetére


Necc
addikt

Intel vagy intel+micros flashchip = win! Ezt mint egykori OEM-es gyartosori tesztelo mondom, az ilyen chippel nyomatott kartyak rettenetritkan buktak meg flash hibaval, mig ha mas gyarto flash IC-it hasznaltuk mar teljesen mas volt a helyzet: mig kijutott az elofizetohoz a flash IC mar el is felejtette a tartalmat, ennyire gagyi is elofordult, de intel / intel-micron IC-vel szerelt kartyak kozul egy se jott visza ilyen hibaval.

Bar mar nem sajat fejlesztesu vezerlot hasznalnak, a flash IC tovabbra is sajatjuk, es ez az en szememben tapasztalati okokbol oriasit szamit, es ha valaki SSD vasarlasra adja a fejet, csak annyit tanacsolok neki, hogy intel flashchippel szereltet vegyen.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#26) Gerasz válasza vinibali (#24) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Gyorstalannak és tartóstalannak gondolod? ;]

(#27) vinibali válasza Gerasz (#26) üzenetére


vinibali
őstag

a piac kínálata jó, de ők valahogy mindig az olcsóbb cuccokból válogatnak. pl itt a az alacsonyabb számozású vezérlő meg 19nm-es Toshiba NAND

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#28) ncc1701


ncc1701
veterán

Pár hete ebbe tettem 32-es kingston msata ssd-t. Meg sem mukkant, alaplap nem is látta. Bios frissítés után sem. Kíváncsi lennék, mi volt a baja.

(#29) rover45 válasza ncc1701 (#28) üzenetére


rover45
senior tag

SZERINTEM ez csak mini PCI-E és nem MSATA csatlakozó :(

(#30) ncc1701 válasza rover45 (#29) üzenetére


ncc1701
veterán

Intel honlapján látható leírás szerint msata aljzat is. :) Mindenesetre iponos arcok sem tudták megmagyarázni. Sajnálom, mert szinte ugyanilyen, 2700-as alaplapom van otthon is, egyelőre sata ssd-vel, arra számítottam, h msata belemegy, de nyilván abba sem fog menni. Ez van.

(#31) rover45 válasza ncc1701 (#30) üzenetére


rover45
senior tag

én itt néztem, és itt csak az van, hogy One PCI Express* mini card

(#32) ncc1701 válasza rover45 (#31) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt viszont sorolja, h erre is érvényes. A tény az tény marad: nem ment benne. Lehet intelt kellett volna beletenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#33) rover45 válasza ncc1701 (#32) üzenetére


rover45
senior tag

szoppantyú :(

(#34) ncc1701 válasza rover45 (#33) üzenetére


ncc1701
veterán

Az.

Visszavették. Jó vásárlók vagyunk, elég szép forgalmunk van tőlük, itt spec 6db msata cuccról volt szó. Azon meg már túl vannak, h hülyének nézzenek a szervízben engem. :)

(#35) hallador


hallador
addikt

Köszönöm szépen a tesztet. Pont mostanában nézek egy ilyen a HP notimba, Nagyon jól jött ez a teszt/cikk/lelemzés.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#36) Necc válasza rover45 (#29) üzenetére


Necc
addikt

A ketto egy es ugyanaz, csak egy minimalis elteres van huzalozas szempontjabol. A leges legelso generacios alaplapoknal volt megkulonboztetve a 2 foglalat, de egy jo ideje a mSATA mar a mPCI-E resze.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#37) rover45 válasza Necc (#36) üzenetére


rover45
senior tag

"A Mini PCIe szabvány térhódításának kezdete nagyjából 2005-re tehető, amikor az mSATA még csak néhány koponyában létezhetett. Emiatt jó eséllyel a 2010 előtt forgalomba került termékeken található aljzatok inkompatibilisek az mSATA-val, mivel az ezen szabványú meghajtók ugyanúgy a déli híd vagy egy bármilyen SATA vezérlő portjára csatlakoznak, mint a normál SSD-k. Ebből adódóan az adott aljzathoz a szokásos, egyetlen PCI Express sávon felül még egy SATA portot is el kell vezetni.
Továbbá a Mini PCI - mSATA kombó aljzathoz szükséges egy router chip is, mely a slotba behelyezett Mini PCIe vagy mSATA szabványú kártyától függően automatikusan képes PCI Express vagy épp SATA adatvonalakat kapcsolni az aktuális eszközhöz. A specifikációk véglegesítése előtt készült termékekből mindez érthető okokból teljesen hiányzik, így az inkompatibilitás konkrétan erre a pontra vezethető vissza."

LINK

Kérdés, hogy kb. mikori a lap :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.