Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

A windows nem valami hasonlót csinál éppen? Mármint, hogy az is "kitanul" minket és előtölti a memóriába a gyakran használt dolgokat?

Nem elég a 8-16 giga memória, hogy legyen miből gazdálkodni, vagy egy gyors ssd-t szimplán csak swap lemeznek használni?

Mitől jobb az, hogy erről a megoldásról tölt be, vagy a már eleve bent lévő mondjuk most az itt is nemrég tesztelt v+200-ról, amin van a rendszer, meg pár program, játék, amit nap, mint nap használunk?

(#2) jerry311 válasza antikomcsi (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem SSD melle szanjak.
Igazabol egy 50GB-os ReadyBoost cache-nek tudom felfogni elso korben, de ha jol ertelmezem, akkor nem a Windows mondja meg mi kerul ra, hanem a telepitett sgedprogram.
Viszont ha telepitett segedprogram vezerli, akkor bootolasnal honnan tudja, hogy errol kell olvasnia?

Kicsit lemaradtam en is ebben az SSD gyorsitotarazosdiban.

UI: mondjuk 100 USD korul vannak az 50-64 GB SSD-k, amire mar boven elfer egy windows meg a gyakran hasznalt dolgok. nem igazan ertem miert csak gyorsitotarazni hasznalna egy ilyet az ember.

[ Szerkesztve ]

(#3) mariomahmoud válasza antikomcsi (#1) üzenetére


mariomahmoud
tag

Érdekes elgondolás, kiváncsi lennék, hogy élesbe hogy szuperál.

Üdv. Mario

(#4) radi8tor válasza jerry311 (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

mondjuk 100 USD korul vannak az 50-64 GB SSD-k, amire mar boven elfer egy windows meg a gyakran hasznalt dolgok. nem igazan ertem miert csak gyorsitotarazni hasznalna egy ilyet az ember.

Nem kevés embernek van vagy 200 GB-os a rendszer particiója. Sokkal drágább lenne egy bitang nagy SSD-t venni, mint a jelenlegi "lassú" HDD-t gyorsítani egy ilyen SSD-cache eljárással. :K

⭐ Stella

(#5) lujó55


lujó55
őstag

SSC. Ezt megjegyzem magamnak, még hallani fogunk felőle a közeljövőben, úgy érzem.
Amúgy nem igazán értem, mi a lényege. Amit minden nap használunk és azonnal készenlétben kell állnia az maga az OS. Azt pedig feltelepítem a rendszer SSD-re, mellette az SWP és kész. Nem? :F

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Kérdés csak az, hogy a program mennyi memóriát és CPU időt zabál.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Male válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Próbáltam olyat, hogy SSD-t betenni és nagyméretű, gyors ReadyBoostnak használni... tehát valami olyasmit elérni, mint ez a program, csak éppen a Win7-re bízva a dolgot. SATA csati, így nincs az USB-s prociterhelés és lassúság (230MB/s-es tudott amit bekötöttem).

Nem igazán jött be. Hiába nem felejtő, akkor is a Win mindig újra és újra letakarította, és írta fel amiket indítok. A programok második indulása persze már gyors volt, olyankor érezni lehetett a hatást.

(#8) Youri


Youri
veterán

Ennek nem sok értelmét látom

RTX ON

(#9) .mf válasza antikomcsi (#1) üzenetére


.mf
veterán

Próbáltam már, a Readyboost szinte semmit sem ér egy SF2281-es SSD-n sem. A superfetch sem kápráztatott el, semmit nem vettem észre, amikor 4-ről 8-ra bővítettem. RAM-driveként már sokkal érezhetőbb a különbség.

Ez arra jó, hogy a gyakran megnyitott programokat, fájlokat egy gyorsítótárként tartalmazza, és róla sokkal gyorsabban beolvashatóak, mint a HDD-ről. Az oprendszer fájljainak nagyrésze is csak ritkán vagy soha nem használt fájl, feleslegesen foglalná a helyet a drága SSD-n -- ezért jó a caching.

Guglizz az nvelo-ra, vannak már rég róla tesztek. Működik.
Ami nincs sajnos, az a kereskedelmi elérhetőség. Én már hónapok óta erre várok. Vagy valami freeware alternatívára, de még olyanról sem hallottam. Eboostr csak annyi, mint a Readyboost. Fancycache sem perzisztens, minden reboottal törli az SSD-n tárolt adatokat, és a RAM-drive-ot is újraírja (pedig ha ezt nem csinálná, bitang jó lenne).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Khelben válasza radi8tor (#4) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem kevés embernek van vagy 200 GB-os a rendszer particiója.

Vesz egy 32GB-os ssd-t, rápakolja a windowst meg a pagefile-t, a többi programot meg hagyja hdd-n. Máris gyorsabb a gépe. Nem szükséges minden programot ssd-re rakni. Már az is sokat jelent, ha az oprendszer ott van.

(#11) .mf válasza mariomahmoud (#3) üzenetére


.mf
veterán

Akkor goto google...

Jerry: azért jobb, mert helytakarékosabb. X GB cache-sel egy 5-10X akkora SSD-n futó program sebességéhez közelítesz. Nincs sok játékom fenn, de mivel néhány már önmagában 15-20GB, így nem meglepő, hogy csak a Games mappám 163GB. Ehhez egy 240-256GB-os SSD kéne. Cache-nek elég lehet 30 vagy 60 is.

Youri: köszönjük, hogy megosztottad, evvel nagyon előrébb vagyunk. Talán ha utána is olvasnál...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) ViZion


ViZion
félisten

DDR 3-as konfignál 2×4 GB ram kb. a fele ennek, és kihasználják a programok, a windows meg minden... Jobban örülnék, ha a ram tartalmát lehetne megtartani (kb. mint revodrive), és akkor lehetne ramdisk, swappoljon oda, kész.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) StephenNO1


StephenNO1
tag

Ha kerül hozzátok egy darab, kérnék egy tesztet, hogy "pörög" valós életben.

Mindig első a maszek, a munka megvár! A nőkkel jobb jóban lenni, mert náluk van az összes p@na!

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Köszönöm mindenkinek, érdekes infókkal, tapasztalatokkal szolgáltatok! :R

(#15) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"Nem kevés embernek van vagy 200 GB-os a rendszer particiója."

Hmmm. Úgy tudtam nem ajánlatos 80 Gb nagyobb rendszer partíció, mert csak szétszóródnak rajta a file –ok és csak lassítja a rendszert. :U

#10 SSD-nél jobb ha kikapcs a pagefile ha van elég memo

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) antikomcsi válasza pusszycat (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán

Igazából rendszer partícióban én saját használatra, már csak ssd-ben gondolkodom.

Itt szerintem már nincs ez a dolog. Szívesen raknék 256 gigás ssd-t kompletten rendszernek, csakhát kicsit még borsosnak tartom az árát. :U

A 64-90 Giga már nagyon szűkös az én szokásaimhoz.

(#17) Graphics


Graphics
Jómunkásember

SSC, mindkettő gyors :)
SSC Régen, és most

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) lujó55 válasza Graphics (#17) üzenetére


lujó55
őstag

grat OFF-ban :R

(#19) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

# 16 :)
SSD –n nincs ilyen probléma azért nem kell defragmentálni sőt megkérnek rá h ne ted. ;]

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) vancsikarcsi válasza Graphics (#17) üzenetére


vancsikarcsi
csendes tag

Nekem is ez ugrott be rögtön, a jó öreg Thrust SSC, asszem még mindíg a világ leggyorsabb járgánya?

[ Szerkesztve ]

(#21) Daywalker


Daywalker
addikt

Hasonló ez a megoldás, mint az ExpressCache. Itt próbálgattam és videó is van róla. Amúgy hasznos és működik.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#22) pusszycat válasza vancsikarcsi (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mennyit eszik egy ilyen 100-on? :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#23) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Elég vegyes gondolataim vannak erről a rendszerről.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#24) Graphics válasza vancsikarcsi (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

1997. október 15. Black Rock sivatag, USA Andy Green ThrustSSC

Az első hangsebesség feletti rekord . 1223,657 km/h körül :C

Igen, még mindig rekorder

@pusszycat: " minden egyes másodpercben 18,2 liter üzemanyagot égettek el. Ez hétköznapibban fogalmazva nagyjából 5500 l/100 km-es fogyasztásnak felel meg." - forrás: Wikipedia

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Alchemist válasza lujó55 (#5) üzenetére


Alchemist
addikt

Amit minden nap használunk és azonnal készenlétben kell állnia az maga az OS.

Az OS telepítés kb. tizedét használjuk rendszeresen, viszont lehetnek programok, adatbázisok, amit rendszeresen használva szeretnénk gyorsan betölteni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) Alchemist válasza .mf (#9) üzenetére


Alchemist
addikt

Eboostr csak annyi, mint a Readyboost

Használtam 16 Gigás ExpressCard SSD-t Eboostr-rel (a cache-elt fájlok prioritásain kézzel is faragva), ehhez képest egy valódi SSD kisebb ugrás volt, mint a 7200-as notivinyó bővítése Eboostr-rel.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#27) vancsikarcsi válasza pusszycat (#22) üzenetére


vancsikarcsi
csendes tag

Rákerestem:

"A 16,5 méter hosszú, 3,7 méter széles és 10,5 tonna tömegű monstrum hajtóművei összesen 223 kN tolóerőt szolgáltattak és a maximális teljesítmény leadásakor minden egyes másodpercben 18,2 liter üzemanyagot égettek el. Ez hétköznapibban fogalmazva nagyjából 5500 l/100 km-es fogyasztásnak felel meg."

Néhány éve volt róla egy műsor a discovery-n, ott is bemutatták ezt a felvételt:

http://www.youtube.com/watch?v=rtszDGW0eKQ

18mp-nél lehet látni ahogy átlépi a hangsebességet

(#28) vancsikarcsi válasza Graphics (#24) üzenetére


vancsikarcsi
csendes tag

Köszi, te gyorsabb voltál :)

(#29) Graphics válasza vancsikarcsi (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gyorsabb mint az SSC :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) pusszycat válasza vancsikarcsi (#28) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi mindkettőtöknek. :R

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) poli27


poli27
veterán

Én sem értem ennek van e értelme.. beteszek egy ssd-t inkáb sztem!

(#32) Graphics válasza poli27 (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van értelme, mert mondjuk egy átlag felhasználó képben lesz, hogy milyen temp mappákat hova, és gyorsítótárat amoda helyezgetni kell SSD-nál / ha jó akarunk magunknak/, nem mindenki techguru, nekik ez pont jó.

Kis könyv: rádub bekapcsol, telepít, és kész :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Fr3eWar válasza Graphics (#32) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Pontosan, ez az értelme. Persze egy ilyen szakmai fórumon mindenki nagyon otthon van az informatikában, mindenki már 1000000X telepített windowst megvan a rutin melyik progi után mit kell felrakni és kész vagyunk, de azért abban kiegyezhetünk hogy nem mi vagyunk az átlaguserek. A átlaguser meg örülni fog, hogy SSD-vel gyorsul a gépe mint a villám, és nincs nyűglődés, minden programja megmarad a régiben.

(#34) jerry311 válasza Graphics (#32) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha nem helyezek át semmit sehová, akkor is bőven elmegy annyit egy SSD, mint amennyi időnként új vinyó kerül a gépbe. Ráadásul pont itt a PH!-n volt erről cikk, ha jól emlékszem.

(#35) Graphics válasza jerry311 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet elmegy, csak az átlaguser nem akar befektetni új gépbe, és új vinyóba, mert neki nem az számít, hogy csúcsszuperül új legyen minden, hanem hogy gyors, és induljon.

Ha odatolnak neki egy ilyen terméket, hogy bizony ettől gyors lesz a géped, és nem kell vele szarakodni sem, akkor azt mondja rá , hogy ámen, és még a szaküzlet is inkább ezt teszi bele, mert nincs vele annyi macera szoftver oldalról mint mással

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) antikomcsi válasza Fr3eWar (#33) üzenetére


antikomcsi
veterán

Amit mondasz, az bizony az életben így van szerintem is.

A problémát ott látom, hogy az átlag user nem is fogja tudni, hogy létezik egyáltalán ilyen, vagy ha igen, akkor mi a szösz. Ezt is tapasztalatból mondom.

(#35) Duliee

Ez is így van mostanában. Igazából semmibe nem akarnak befektetni, csak jó legyen. Te meg mond el, hogy miért nem tud mégsem a gyermekük akadás nélkül játszani a minecraftal, ami látszatra csak egy buta "2 pixeles" program, amikor egy nemrég beszerzett erőgép dübörög alatta, ami egy 754-es sempronban, és fx5200-ban merül ki 512 mega ram társaságában.

Én biztos, hogy bele nem raknék egy ilyesmi konfigba, a cikkben szereplő megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#37) lenox válasza antikomcsi (#16) üzenetére


lenox
veterán

#1 Nyilvan akkor van ertelme az egesznek, ha a gyorsabb tarolobol megfeleloen kevesebb van. Szoval ha 32 GB ramod van, akkor valoszinuleg 50 GB ssd cache-nek nincs sok ertelme. Ha viszont csak 4-8 GB ram van, akkor tobb. Akinek a nap mint nap hasznalt filejai belefernek ramba, annak nincs ilyenre szuksege, ez logikus.

#16 Itt meg ugye azt irod, hogy neked 256 GB kellene rendszervinyonak. Nyilvan ha kisebb ssd-d van, akkor te biztos el tudod donteni, hogy mit hova installalsz. De ha valakinek nincs annyi tapasztalata, netan az eddigi rendszere mar kesz, es nem installalna ujra, akkor ezt utolag beteve is hasonlo sebessegnovekedest tud elerni, mintha eredetileg ssd-re installalt volna, nekem ez a resze eleg szimpatikus.

Mondjuk azt jo lenne tudni, hogy ez milyen iras terhelest ad az ssd-nek, szoval milyen gyorsan hasznalja el.

(#38) Findzs


Findzs
addikt

az a baj hogy csak a saját fejetekkel gondolkodtok :B

én mondok egy jó felhasználási területet:
háziorvosi praxis 2-3 géppel rajtuk egy speciális beteg és vénykezelő szoftverrel aminek a telepítését csak a szoftvert író cég szakemberei végezhetik gépenként kb. 50-70 ezer forintért

na egy ilyen helyre tökéletes megoldás az ssd gyorsítótáras megoldása, ugyanis nem kell újratelepíteni a gépeket de mégis jelentősen meggyorsítható a rendszer

persze aki ezt a fórumot olvassa az nyilván már rendelkezik annyi hardveres és szoftveres gyakorlattal, hogy megcsinálja magának az op. rendszer telepítését ssd-re

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) ViZion válasza Findzs (#38) üzenetére


ViZion
félisten

Az SSD-hez adnak szoftvert, amivel klónozható rá az egész merevlemez. Magyarul: nem kell semmit telepíteni. Persze optimalizálás, meg ilyen-olyan dolgok miatt sok szempontból jobb az új telepítés. De mindenki csinálja ahogy akarja :R Amikor vettem, és kérdeztem a fórumba lehurrogtak, h minek, mert ha játék nem kerül rá, stb... Mondom ez melóra van, a játék másodlagos. Inkább legyen kevesebb FPS, de a Photoshop szaladjon. Más emberek - más igények.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) lenox válasza ViZion (#39) üzenetére


lenox
veterán

Easeus todo backup, ingyenes, tud klonozni, ssd-re is optimalizal valamit...

(#41) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Ha mondjuk nekem van egy OCZ Agility SATAIII-as 60GB-os SSD-m és semmiképpen nem akarom rátenni az oprendszert, hanem egy ehhez hasonló kiépítést szeretnék, mint a cikkben van, akkor mit kell tennem? :) Trollkodást kéretik mellőzni, a segítségeteket szeretném kérni. ;)

Öntörvényű Sünmalac

(#42) hati válasza {Zodiac} (#41) üzenetére


hati
addikt

Egyelőre pont az a baj, hogy nincs free alkalmazás rá, mert minden gyártó a saját ssd és alkalmazás párosát szeretné eladni.

(#43) {Zodiac} válasza hati (#42) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Valahogy sejtettem. :( Addig is valami átmeneti megoldást lehetne rá találni? Mondjuk valahogy beállítani, hogy segítsen a windows-nak? :) Mittomén hogyan... :) Ez lenne a kérdés.

Öntörvényű Sünmalac

(#44) ViZion válasza lenox (#40) üzenetére


ViZion
félisten

rossz helyre ment sztem... én is a klónozást javasoltam.

Zodiac: Lehet meghajtót becsatolni mappába vagy másik meghajtóba is. Tehát-elvileg- megoldható, h a rendszerfájlok SSD-n legyenek, miközben csak egy meghajtó látszik.
De azt tényleg nem értem miért nem jó a rendszer átklónozása az SSD-re. Ha 1 hét alatt nem halt meg az SSD, akkor valszeg évekig nem fog. Vagy lehet azt tudni miért nem akarod rá rakni a rendszert?

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#45) lenox válasza ViZion (#44) üzenetére


lenox
veterán

Arra irtam, hogy az 'ssd-hez adnak szoftvert'. Van ingyenes is, ssd nelkul is lehet hasznalni.

(#46) {Zodiac} válasza ViZion (#44) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

Adobe CS5.5, Vdub, Photoshop 7.0, 10 játék, 5 évnyi munkák mentése... nem tudom 200GB alá vinni. :) Ráadásul RAID0, így elég gyors is, csak most van ez az OCZ-m, meg ez a hír és kombinálnék... :) Megannyi hálózatos beállítás, két hangkari+tv kártya konfigurálása... Ehh, kb 3 hét, mire feltelepítettem/beállítottam. Plusz, amit már el is felejtettem. Ha mondjuk lenne egy 250GB-os ssd-m, akkor zokszó nélkül tolnám át rá az egészet, de így nem.

Öntörvényű Sünmalac

(#47) antikomcsi válasza {Zodiac} (#46) üzenetére


antikomcsi
veterán

Mondjuk, ha én ennyire félteném a mentéseimet, biztos, hogy nem raid0-án tárolnám.

Amúgy az ssd-re ettől feltolhatod a rendszert, a raid kötet meg megfér mellette, és rajta marad minden adatod.

Szerintem az a 3 hét, max 3 óra lenne. ;]

(#48) {Zodiac} válasza antikomcsi (#47) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

nemtom, meglátjuk, minnyá ellógok melóból és kiderül van-e értelme readyboost lemeznek használni :)

Öntörvényű Sünmalac

(#49) Srodney


Srodney
senior tag

118dodoért nem is olyan vészes.... :U

(#50) jerry311 válasza Srodney (#49) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. ennyiert mennek a hasonlo meretu SSD-k.
Nem veszes, de nem is olcsobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.