Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#98) crok válasza pvt.peter (#97) üzenetére


crok
nagyúr

Na, akkor kérlek meg is vagyunk: a SuperSU miatt lesz, szinte biztosan.
De, bizony, ezek a megoldások mind a kernelt (a ramdisk-et) módosítják.

Az uninstaller ZIP igen, a Magisk teljes törlésére lenne való.
Ajánlom a V20.1 release-ből való uninstallert (mindig a legfrissebbet).
A release-ek itt találhatóak meg GitHub-on
és itt a Magisk XDA thread-je is (itt meg a Canary build, ami a "béta bétája")
Törli a már hozzáadott modulokat és mindent ami Magisk.
A Magisk telepítéskor csinál mentést a kernelről (boot.img)
ezt is visszateszi ha nem törölted vagy piszkáltad meg.

Modulok: nagyon nem vagy képben.. a Magisk nem egyszerűen root jogot ad. Lehet letölteni hozzá a un. modulokat: különböző appokat, script-eket amik úgy épülnek be a rendszerbe hogy a /system-et nem módosítják hanem trükkösen mount-olják magukat. A Magisk Manager törlése SEM törli magát a Magisk megoldást mindenestől - erre van az uninstaller.
(Esetleg olvasd el amit ebben a Logout blogomban írtam róla, keress arra, hogy "új iskola")

Én azt mondom most csinálj egy teljes TWRP mentés (biztos ami sicher)
és kezdd elölről az egészet ahogy van:

- nem tudom mivel és hogy törölted a SuperSU-val megoldott root-ot (nem, az APK törlése vastagon nem elég, a jog megvonás meg pláne semmit nem jelent itt) úgyhogy azt ajánlom használd az itt levő UnSU ZIP-et (a hozzászólásban van csatolva).

- majd ezek után Magisk Uninstaller hogy feltakaríts az alól is

- vagy egy ROM dirty flash vagy a boot img kibányászása+flash-elése
(ehhez amúgy nem kell a fastboot se, TWRP-ben img flash-elés és betallózod a boot.img-t és megadod hogy a /boot-ba flash-elje -- legalábbis modern TWRP-kben ez már benne van).

- és jöhet a Magisk.. reboot.. Magisk Manager-t keresd meg.. többire meg ott a leírás a blogposztban fent..

..vagy kérj segítséget a topikjában, látom ott aktív vagy, hátha valaki segít.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.