Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! dionaea muscipula-t ismer? Vajon a fagyot hogyan viseli a kütyű és a tűző napot nyáron? A növényből adódik.

(#2) Criminal017 válasza Kolondrum (#1) üzenetére


Criminal017
őstag

Szia!

A dionaea muscipula-t ismeri, ha megjön az enyém is (ezt édesanyámnak vettem), akkor azt fogom monitorozni vele.

IP5-ös (kisnyomású vízsugár ellen védett minden irányból) az eszköz, inkább beltéri használatra van kitalálva.

A vénusz légycsapójának nem kellenek ilyen szélsőséges körülmények, nem? Vagy másik növényről van szó?

(#3) Kolondrum válasza Criminal017 (#2) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezt a növényt nem bent tartjuk, aztán teltetni kell és a nap is éri nyáron, néha a tűző, mert nem állok felette. Nem 2 napja tartom, azért kérdezem a két végletet. Pl most hoztam be őket , mert -5 alatt vagyunk. Ha enyhül mennek ki a #&#@. :DD

(#4) Criminal017 válasza Kolondrum (#3) üzenetére


Criminal017
őstag

Ja, értem! :DDD

Hát nem tudom, én nem merném kivinni a kütyüt esőbe, fagyba, erős napsütésbe, mert kitudja...

(#5) baandii


baandii
senior tag

a monitorozható növényekről esetleg van vhol lista? ez érdekelne: YUCCA ELEPHANTIPES

köszi az infót előre is!:)

(#6) Criminal017 válasza baandii (#5) üzenetére


Criminal017
őstag

Listát nem találtam sajnos, csak annyit, hogy a készülék több, mint 3000 növényt ismer.
Az említett növényt is ismeri, most néztem meg.

(#7) baandii válasza Criminal017 (#6) üzenetére


baandii
senior tag

köszi a gyors választ és hogy megnézted :R

(#8) Criminal017 válasza baandii (#7) üzenetére


Criminal017
őstag

Nincs mit. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) veze


veze
őstag

jól értem, hogy ha veszek egy ilyet, beledugom egy cserép földbe a pincében, beállitok egy (kamu) virágot, akkor a telefonom alkalmazásán keresztül látom hány fok Celsius van a pincében, esetleg riaszt is ha beallítom pl hogy +1 foknál villogjon vagy ilyesmi. ? A virág különösebben nem érdekel, de ebből tudnám hogy a krumpli megfagy e lent, vagy nincs veszélyben :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Criminal017 válasza veze (#9) üzenetére


Criminal017
őstag

Jól érted.

Bár az alkalmazást nem küld direkt értesítéseket, szóval minden alkalommal meg kell nyisd az alkalmazást és hatótávon belül kell legyél, hogy szinkronizálhasson.

Mekkora ötlet! :DDD :DD

(#11) szaszyka válasza veze (#9) üzenetére


szaszyka
senior tag

Mikrokontrollerrel is meg lehetne csinálni ezt pl. Engem ennek a kütyünek az ára bizonytalanit el. az 5 dolláros hő, és páratartalom mérő szenzorom sem működik pontosan, ez pedig dupla áron tud elvileg még egy csomó mindent. Nem biztos, hogy készpénznek merném venni a közölt adatokat

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#12) Szoszo94 válasza veze (#9) üzenetére


Szoszo94
őstag

"A virág különösebben nem érdekel, de ebből tudnám hogy a krumpli megfagy e lent, vagy nincs veszélyben :D"
Hát ez kész :C :C

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#13) #33253120 válasza veze (#9) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ügyes. :)

(#14) IG55


IG55
senior tag

Meg lehet azt nézni valahol, hogy a választott növénynek milyen kívánalmai vannak a 4 érték tekintetében? Anélkül, hogy elkezdeném méregetni az értékeket. Néhány növényt méregettem, de azt hiszem mindegyiknél ugyanazok voltak a határértékek. Tapasztaltatok már eltérést?

(#15) Criminal017 válasza IG55 (#14) üzenetére


Criminal017
őstag

Eddig ez két virágban volt, mindegyik érték más volt. A mostani egy elég sivatagos virág, az előző egy esőerdei vagy ahhoz közeli volt.

Olyat, hogy milyen értékek kellenek sajnos nem találok, csak akkor derül ki, ha nem jók... :(((

(#16) IG55 válasza Criminal017 (#15) üzenetére


IG55
senior tag

Aha,én nem ilyen merőben eltérő növényekkel próbálkoztam.

(#17) veze


veze
őstag

Jól látom hogy kb ezzel is[link]
tudnám a pince hőmérsékletét wifin (telón)keresztül nyomonkövetni ( a pincében van wifi) és még be is avatkozik ha kell, telefon app-on keresztül lehet programozni idöziteni stb..

[ Szerkesztve ]

(#18) Criminal017 válasza veze (#17) üzenetére


Criminal017
őstag

Ilyenem nincs, de lehet jobban jársz vele. Az ára is jobb... :D

[ Szerkesztve ]

(#19) IG55


IG55
senior tag

Hogyan szoktál váltani a növények között? Kiveszed a mérőt, váltasz a növényre, aztán beteszed a mérőt? Hogyan kezeli ilyenkor reportot? Egyszerűen üresen hagyja azt a részt az adott növénynél, amíg nem volt rá váltva a mérő?
Van ilyennel tapasztalatod?

(#20) Criminal017 válasza IG55 (#19) üzenetére


Criminal017
őstag

Egy virághoz használom, szóval nincs ilyen tapasztalatom. De valószínűleg úgy működhet, ahogy leírtad.

(#21) Criminal017


Criminal017
őstag

Közben megérkezett a második, vénusz légycsapójához akarom majd használni. Ha lesz virág... Győrben sehol nincs, mondván, hogy hideg van. Igaz, hogy január elején mindenhol volt, csak akkor meg nekem nem kellett még. :(((

A szoftver is frissült, bekerült az elemzéshez pár funkció, például az is, hogy milyen két érték között érzi jól magát a virág. A diagrammos nézetben megtalálható. Meg van pár változás a kinézetben, de az annyira nem fontos.

[ Szerkesztve ]

(#22) Obnoxious


Obnoxious
csendes tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen készüléket, de azt írja folyton, mindkét applikáció, hogy az országban nem elérhető.

Mi lehet a baj? Hogy tudom ezt megkerülni? Néhány ilyen jellegű kommentet találni neten, de megoldást sehol.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#23) ricsi0307 válasza Obnoxious (#22) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Nekem ugyan ez a bajom. Édesanyámnak rendeltem, alig várta, hogy megjöjjön, erre nem tudom neki életre kelteni. Szívem szerint földhöz vágnám és apró darabokra törném az egészet, Megoldás a neten sehol, holnap szerintem írok a BG supportnak, hogy valamit találjanak ki, mert ez így pénzkidobás, hogy nem tudom használni.

(#24) IG55 válasza ricsi0307 (#23) üzenetére


IG55
senior tag

Fogalmam nincs, csak egy gyenge tipp:
Nem lehet, hogy köze van ahhoz, hogy van-e Mi fiókod?

(#25) IG55


IG55
senior tag

At vettem észre, hogy ha kicsit odébb rakom a fölben, akkor képes más páratartalom és tápanyag értékeket mutatni. Illetve, hogy ugyanoda teszem vissza, akkor is. Páratartalomnál mondjuk 5%-os eltérést láttam, de tápanyagnál akár 100%-ost is.
Nem tudom, lehet, hogy a föld egyik része ilyen, a másik olyan. Locsolva leglább 1 hete nem volt már, vagyis lett volna ideje egyenletesen elosztódnia a nedvességnek.

(#26) ricsi0307 válasza IG55 (#24) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Sajnos nincs, 3 telefonon is próbáltam mind a kettő alkalmazást, az egyik ráadásul egy Xiaomi volt. Próbáltan indiai VPN-el az se jött be.

[ Szerkesztve ]

(#27) IG55 válasza ricsi0307 (#26) üzenetére


IG55
senior tag

Esetleg a telefon nyelve, vagy régió beállítása? Nálam a nyelv angol, a régió mondjuk magyar, azt hiszem.

(#28) ricsi0307 válasza IG55 (#27) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Azt is próbáltam, de nem segített.

(#29) adriankoooo válasza ricsi0307 (#28) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szia, Mainland Chinat válaszd ki országként az appban.

---

Ma jött meg, de képtelen vagyok rácsatlakozni. Amikor beteszem az elemet megtalálja az app, majd amikor csatlakozni akar, timeoutol. Próbáltam iOs/Android alól is. :O

(#30) akos911


akos911
csendes tag

Üdv! Nekem ma érkezett meg két darab is. Persze hogy nem működnek :(( Úgy tűnik két verzió van, belföldi és nemzetközi, csak ész nélkül postázzák mindkettőt. És akinek a belpiacos jut, annak ennyi: "Device is not avaible in your country". Remélem küldenek újat.

(#31) adriankoooo válasza akos911 (#30) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Szerintem nincs international verzió. A többi Xiaomi terméknél pl. kamera, elég ha az appban a területed Mainland Chinára változtatod.

Tegnap viszont ezt találtam:

WARNING: XIAOMI HAS DECIDED IS WAS TIME TO UNSUPPORT AND ESSENTIALLY BRICK ALL DEVICES NOT LOCATED IN CHINA!

IF YOU BUY ONE ON ALIEXPRESS (OR ANY OTHER ONLINE SHOP) PLEASE MAKE A VIDEO OF YOUR TABLET OR PHONE WITH THE DEVICE SOFTWARE NOT WORKING IN YOUR COUNTRY AND GET YOUR MONEY BACK!

Én is visszakértem a pénzt, vissza is adta az eladó és felfüggesztette a további eladást.

https://github.com/Tristan79/miflora

[ Szerkesztve ]

(#32) sambenez válasza adriankoooo (#31) üzenetére


sambenez
addikt

Ez milyen program? A playről letöltött Flower Care progival nekem tökéletesen működik.

(#33) adriankoooo válasza sambenez (#32) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Gondolom a mieinken mar uj firmware fut, vagy nem tudom. Mi home es flower careval hasznaltam.

(#34) akos911 válasza adriankoooo (#31) üzenetére


akos911
csendes tag

Nekem úgy tűnik hogy ez a két verzió új dolog, "Device is not avaible in your country". A Flower Care app egyik véleményre válaszolt is a gyártó:
Beijing HHCC Plant Technology Co., Ltd 2017. március 5.
Dear user, Thank you for choosing our smart monitor. We have two versions, one is for domestic market and the other is for international market. It seems that you got the domestic version. Please contact the seller and ask for international version of smart monitor. Should you have any further question, please feel free to contact us:kefu@hhcc.io

Trükkös mert ha letiltod a hely meghatározást, akkor át dob a beállításokra hogy kapcsold be. :((

(#35) drpele


drpele
senior tag

Tudtok olyan webshopot, ahol lehet international verziót vásárolni?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#36) drpele válasza drpele (#35) üzenetére


drpele
senior tag

Akkor válaszolnék is magamnak, international verzió itt kapható: Aliexpress

Aki már megjárta, annak esetleg hasznos lehet ez a kerülőmegoldás androidon. (Releváns komment dátuma: 06 March 2017 23:12)

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#37) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Írtam Banggood supportnak, hogy nem igazán akar működni a dolog, kértek egy videót a problémáról és ma válaszoltak, hogy visszautalják a pénzt. Elvileg már ők is rajta vannak a nemzetközi verzió beszerzésén arra még nem válaszoltak, hogy mikor lesz kapható.

(#38) Criminal017


Criminal017
őstag

Sziasztok!

Elég értetlenül állok az eseteitek előtt, elképesztő. Megvallom őszintén, azóta kettőt is rendeltem Gearbestről (épp kifogyott) és mindegyik tökéletesen teszi a dolgát.

Megpróbálok utána járni a dolgoknak, remélem sikerrel járok. Addig se dobjátok ki őket, hátha sikerül feléleszteni...

Kérdés: akinek a nem kínai helyzet miatt reklamál, neki iOS rendszere van? Vagy Droidon és iOS-en is előfordul a dolog?

(#39) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Jott app frissites az iOs Mi Homehoz es most mar mukodik. :)

(#40) greggorius válasza adriankoooo (#39) üzenetére


greggorius
tag

Az Aliexpress-nél miért kerül 2x annyiba, mint a Banggod-on? Csak az Aliexp.-es típusa működik nálunk?

Köszi!

(#41) adriankoooo válasza greggorius (#40) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Banggodon nem talaltam Flower Monitort.

Az enyémet 10USD alatt vettem Alin, de ahog most látam inkább 20 dolcsis ajánlatok vannak. Gondolom betett az a pánik is, hogy nem működnek a kínai verziók, pedig ár azok is működnek.

Most ez a legolcsóbb Alin:

https://www.aliexpress.com/item/Newest-Original-Xiaomi-Flora-Monitor-Digital-Plants-Flowers-Soil-Water-Light-Tester-Sensor-Monitor-for-Aquarium/32685750372.html

(#42) drpele válasza adriankoooo (#41) üzenetére


drpele
senior tag

Androidon is működnek már a kínai verziós flower monitorok, vagy csak iOS-en?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#43) greggorius válasza adriankoooo (#41) üzenetére


greggorius
tag

Köszi, hogy utánanéztél!

(#44) adriankoooo válasza drpele (#42) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Passz, de szerintem mennie kell ott is.

(#45) sharp4


sharp4
őstag

Avocado-t ismeri?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#46) IG55 válasza sharp4 (#45) üzenetére


IG55
senior tag

Amennyiben latinul Persea americana, igen.

(#47) sharp4 válasza IG55 (#46) üzenetére


sharp4
őstag

Ennek utána kell néznem :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#48) IG55 válasza sharp4 (#47) üzenetére


IG55
senior tag

(#49) sharp4 válasza IG55 (#48) üzenetére


sharp4
őstag

Valóban az. Na, ha lesz akcióban újból, akkor rendelek egyet én is.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50) dugesz77 válasza sharp4 (#49) üzenetére


dugesz77
őstag

Mostanában nem enged csatlakozni a kütyühöz. illetve csatlakozik de hibát dob,hogy az én országomban nem használható. Ipad-en is fent volt az app de nem ment újra szerettem volna telepíteni de már találom az app store-ban sem :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.