Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) Misi1979


Misi1979
őstag

Kb egy éve, estefele a Westendben végeztem teendőimmel és eszembejutott, hogy még aznap délelőtt kaptam egy SMSt, hogy átvehető a szervizelt laptopom az Andrássy út 36. szám alatt. Órámra nézve tudatosult bennem, hogy pont 13 percem van zárásig, így úgy voltam vele, hogy tömegközlekedve neccesen érnék csak oda, viszont 1-2 ezer forintot megér nekem az, hogy holnap csak emiatt nem kell bemennem a belvárosba.

Odamentem a Westend bejáratánál bandázó, röhögcsélő taxisokhoz, “rutinból” már rögtön ezzel a kérdéssel indítottam: “Sziasztok, mennyiért tudna valamelyikőtök elvinni az Andrássy 36. szám alá?"

A válasz rögtön jött (apró érdekesség, 90%, hogy az egyik Uber-tüntetéses videón is látható “úriember” szájából hangzott el az alábbi mondat- azért nem vagyok 100%-ig biztos benne, mert kb az összes ottani taxis hasonló, mondhatni sztereotip módon nézett ki..) - “Hááááát szerintem ötezer, de hatból tutira megáll, öcskös!”

Kicsit hátrahőköltem, hátra csak rosszul hallok, nem is a stílus miatt, hanem az összeg döbbentett le, majd udvariasan visszakérdeztem: “Mármint 500 vagy 600 forintról beszélünk, vagy tényleg 6000-t mondott?” Kérdésemre -pár másodperces néma csönd után jött is a (szintén sztereotíp válasz): “Ne okoskodj öcsi, vagy tudodmit, gyere oldalra, ott nincs kamera és megbeszélhetjük a tarifát, na gyere..”

És itt jön az, amitől dobtam egy virtuális hátast és "reklámszagú" lesz a poszt, de nem érdekel, muszáj leírnom: egy tőlem nem messze álló fiatal srác (telefonját nyomkodhatta, passzolom) fültanúja volt a “beszélgetésnek" és odajött hozzám: “Hagyd ezeket, az Oktogon felé megyek úgyis, eldoblak szívesen."

Kocsiba pattantunk, közben elmesélte a srác, hogy most volt az Ubernél valami bemutatón/tanfolyamon és valószínűleg nemsokára Uber-sofőr lesz, részmunkaidőben. Megköszöntem neki a segítségét, pont zárás előtt pár perccel beestem a szervizbe és így még aznap este átvehettem a gépemet. Aki nem pesti, annak kis segítség: a 2 cím meglehetősen közel van egymáshoz.. taxi-kalkulátorral megnézve kb. 1100 forintra jönne ki az út (ebben benne van a kb 500 Ft alapdíj is).

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.