Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wesder


Wesder
félisten

A 2 bónuszpàlya benne lett volna az eredeti Crash jàtékokban is, de a ND annyira nehéznek minősítette őket anno, hogy inkàbb nem raktàk bele a kész jàtékba. Szàmomra tökéletesen hozta azt az élményt, amit 15 évvel ezelött, mikor kibontottam a PS1-et, és ez a triológia volt az első 3 PS jàtékom. Egy 5 perc vigyorgàs utàn el is kezdtem az első részt, és nem csalódtam benne.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#2) RangerFox


RangerFox
veterán

Szerintem a platformer játékoknak az egyik feladatuk az, hogy kihívást nyújtsanak a játékosnak. Én nem élvezem azokat, amiken csak végig kell rohanni különösebb megerőltetés nélkül (pl a Kirby játékok ilyenek). A kisgyerekek persze pont emiatt fognak játszani vele, de a Crash nem ilyen. Sokáig azt hittem, hogy a Crash első része a legnehezebb platformer, amivel valaha játszottam, de aztán hirtelen a végére értem. A második és a harmadik része pedig sokkal könnyebbek lettek. Plusz ha sokszor meghalsz egymás után egy adott ponton, akkor a játék az elé a pont elé helyez a checkpoint ládát, Így könnyítve a játékost.

Szerintem kiváló felújítás lett, és mindenkinek tudom ajánlani, nem csak azoknak, akik anno ezeken a játékokon nőttek fel.

(#3) rumkola


rumkola
veterán

Ezen nőttem fel és szerintem tökéletes remake. MInden klappol, ugyanaz az érzés mint anno. Van két másik ilyen gyöngyszem még, a Sonic 4 episode 1 és episode 2. Azok ugyanezt a színvonalat képviselik nálam.

(#4) zolomon17 válasza RangerFox (#2) üzenetére


zolomon17
senior tag

Tenni fogok ezzel egy próbát már csak a a legendás neve miatt is - eddig a szükséges platform hiányában kimaradtak.

Viszont az, hogy mennyire nehéz és mennyire szórakoztató egy nagyon kényes egyensúly kérdés. Pl. az Ori and the Blind Forest-nek nemrég futottam neki újból, mert nagyon érdekelt, hogy milyen maga a játék (mikor kijött PC-re a Definitive Edition, akkor egyszer feltettem, az első 15 perc nagyon megfogott a hangulatával, de aztán valahogy elfeledkeztem az egészről). Elmúltam 30 éves, igen sokat játszottam, nagyon sok féle zsánerrel, főleg PC-n de az utóbbi évekeben Xbox-on is, nem gondolom kezdőnek magam, de még így is az Ori konkrétan agyatlanul-idegesítően-rohadtul nehéz egy-egy részen. Emlékszem, hogy az Xbox előtt ülve is volt, hogy anyáztam pl. a Limbo egy-egy szintjén, de ott is mondjuk 20x nekifutásra csak megoldottam. Az Ori-ban volt olyan 2 perces szakasz, ahol legalább 100x meghaltam.

Ilyen a Crash is? Mert akkor inkább megkímélem az idegeim :)

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#5) maximilian4


maximilian4
addikt

Kevésnek tartom a pontszámot.

Persze a mai generáció már annyira kényelmes hogy a kihívás frusztráló. Minden egyből legyen meg, minden elsőre sikerüljön.

Azt hátránynak beírni hogy nehéz...hát nem tudom. Ha jól emlékszem ps1-en sem volt könnyebb, talán az ellenőrző pontok sem voltak sűrűben.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#6) RangerFox válasza zolomon17 (#4) üzenetére


RangerFox
veterán

Olyan sokszor nem haltam meg egy résznél sem, de van pár nehezebb pálya. Igazából én mindig azt csinálom, ha túl sokszor halok meg egy résznél akkor kilépek, és amikor legközelebb visszaülök, egyből sikerül. Az Orinál könnyebb, azt én is abbahagytam egy idő után, a Donkey Kong Country Returns/Rayman Legendsnél is egy picivel, de ezek 2D-sek. Nem vágtam a földhöz a kontrollert egyszer sem, szóval szerintem nyugidtan tehetsz vele egy próbát.

(#7) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Jöhet a CTR, azt hiszem az is hasonlóan nagyot ütne és sikeres lenne, nálam első napos vétel, ha egyszer megjelenik :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#8) Wesder válasza Scholes9 (#7) üzenetére


Wesder
félisten

Viccelsz? Fél éves preorder, nem day1 vétel lenne belőle. :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) Jinxb1rd válasza Scholes9 (#7) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Úh, na azt én is megvenném fixen, erre a Chrash Bandicoot-ra viszont várok egy kaciót még. :D

BTW, PC-re van bármiféle CTR típusú jó játék?

We are only Stardust...

(#10) LilProphet90 válasza Jinxb1rd (#9) üzenetére


LilProphet90
senior tag

Talán a Sonic All-Stars Racing.

Anno ismerős PS-én nyúztam a Crash-t, jó volt végre végig vinni. Az első rész sokszor idegesítően nehéz volt számomra, kb 1 hétig küzdöttem vele. Ehhez képest a 2-3 egy-egy délután alatt megvolt, jóval rövidebbek is. Maga a felújítás szerintem kiváló lett, jó munkát végeztek a srácok.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#11) Wesder válasza Jinxb1rd (#9) üzenetére


Wesder
félisten

ePSXe

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) ConseQuence


ConseQuence
csendes újonc

Szerintem nagyonjó lett. Azonk kvül h minden tekintetben jó remake lett, sokkal könnyebb mint a régiek. Picit nehéz, de bőven teljesíthető és nagyon fun. Simán megérte a pénzt. Szerintem azért van olyan szinten mint egy animációs film, persze nem Pixar-os.

(#13) Scholes9 válasza Wesder (#8) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nyilván úgy értettem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#14) tuki2200 válasza Scholes9 (#7) üzenetére


tuki2200
senior tag

Annak a jogai még mindig a Sony-nal vannak és amig ezt a PS NOW hulyeseget eroltetik, nem valoszinu, hogy jonni fog. Playstation-on kivul a tobbi platform meg egyenesen kizart

[ Szerkesztve ]

(#15) kolopele


kolopele
nagyúr

Nem tudom, szerintem meg teljesen jól irányíthatóra sikerült, nagyon pontosan lehet benne ugrálni, kemény 5 nap kellett kivinnem a 3 részt (persze nem 100% - osan, ahhoz általában soha nincs kedvem egy játéknál se). Csak a főszál mint mindig, ill. itt eljutni a pályák végére és begyűjteni a kötelezőt. Nagyon örülök a Spyro felújításának is, bár az talán nem jön PC - re, de PS4 - re igen. Csak így tovább, van még jó néhány platform klasszikus amelyeket szívesen látnék platformtól függetlenül új köntösben.

(#16) Scholes9 válasza tuki2200 (#14) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Akkor kapják be :D :(

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#17) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Nekem kicsit csalódás volt, rájöttem, hogy a nosztalgia faktor sokat hozzátett a játékhoz. Platinumozáshoz frusztrálóan nehéz, egyébként pedig túlságosan könnyű. A töltési idő PS4-en nagyon sok: Először végig néz az ember egy kötelező introt, aztán betölt a menü, kiválasztod melyik játékkal szeretnél játszani, MEGINT betölt, majd mikor elindítasz egy pályát akkor megint tölt.

Ha nem relic runt csinálsz nincs restart opció ami zavaró ha mondjuk kihagytál egy dobozt és már nem tudsz visszamenni. Illetve mikor meghalsz vagy éppen spawnolsz nem lehet kilépni a pályáról, ami frusztrálóbb mint amilyennek hangzik, és igazából indokolatlan. Egyébként nem rossz játék, részemről 6.5/10.

What I cannot create, I do not understand

(#18) hundai


hundai
aktív tag

Remek!
Igaz most vagyok 21, de akkor is ezen nőttem fel a tekken társaságában. Örülök hogy elkészítették ezt a triológiát. Elő a kontrollert és játszani :)

Mindenesetre az optimalizáció elég gyatra lett, 1050ti-al ultrán beesik 60 alá :(

-Wake up Neo!

(#19) myckey


myckey
veterán

Elnézve a negatív érveket....sztm nem teljesen korrekt .
Én inkább örülök neki, hogy olyan, amilyen.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#20) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Asszony most vitte végig. Imádta. Igaz hogy az elején szokni kellett neki. Ő a Nintendo-t preferálja. Persze ha az idő engedi.
Jöhet majd az unravel 2. :)

(#21) Mecs


Mecs
csendes tag

Nagyon nagy játék hozza ugyanazt a játék élményt ami a 90-es években volt a playstation 1 es verziójánál, csak szebb grafikával. Van karakter váltás is coco bandiccot és elérhető az első részben is egy időgép hozza őt el nekünk , a barátnőm nagyon örült neki! :) Várom a 4. részt nagyon PC-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.