Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gbors válasza frájdéj (#100) üzenetére


gbors
nagyúr

a 2200-as X2 cca. a 2000-es E2xxx-nek felel meg. ott még valóban nem mindegy.

Szemi: gondolom minden hópehely külön objektum, vagy vmi ilyen marhaság. van 1-2 erős túlkapás abban a játékban.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#102) gbors


gbors
nagyúr

no fogtam egy bugot a tesztben - valami gáz volt a Doom3 számokkal. update-eltem - de a konklúzió ugyanaz maradt...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#103) Egzee válasza Dark Archon (#50) üzenetére


Egzee
őstag

Kicsit sántít ez a teszt szerintem. HL2, Doom 3, FEAR ma már nem igazán mérvadó, mert anyám gépén is röccenés nélkül fut. Crysis-nél az a 28fps átlag, én a 8800GTS-emmel high-en egyántalán nem tudtam játszani, medium-on jött át a játszhatóság a ~50fps-sel, ami a játék vége felé erősen csökken. Szerintem nem ártana némi Unreal 3 engine-es játék a Bioshock-on kívül, pl. Unreal Tournament 3, Gears Of War. Aztán World In Conflict, Supreme Commander, The Witcher teszt... s utána nyilatkozzunk, mire elég az E2180 + 9600GT páros

Hát egy ilyen kis E2180 nem hajt ki semmit, és sehol sincs egy 6400+-hoz képest, de neked legyen igazad... Szar a csúcs X2-es AMD, csak az Nvidia is azt mondja, hogy egyenlőre felesleges a nagyobb proci, mint 2 magos... Szal egyetértek veled...

[ Szerkesztve ]

(#104) Skodry válasza Egzee (#103) üzenetére


Skodry
aktív tag

Szerintetek a 8800gt nek vagy a 9600 eszeget többet?
xW és mennyi?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#105) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

A fojtatása mikor várható a tesztnek?

(#106) gbors válasza Egzee (#103) üzenetére


gbors
nagyúr

pont ez a vicces a tesztben, hogy az újabb játékokban még alapórajelen is majdnem kihajtja a 9600GT-t, és 12x10-ben. 16x12-ben innentől kényelmesen egy 8800GT-t.
ill. amíg a 2 alapórajeles CPU-t hasonlítod össze, addig sokkal gyorsabb a 6400+, de ha azonos órajelen nézed őket, akkor játékokban az E2180 fog nyerni.

Blood Mage: várom, hogy a CPU teszteket megkapjam a vállalkozó szellemű kollégáktól, utána pár nap. remélem, a jövő hét végére.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#107) #19617792 válasza Skodry (#104) üzenetére


#19617792
törölt tag

A 8800GT eszik többet.

Teszthez hozzászólva: Nagyon király, le a kalappal előtte! :R CPU- és VGA-limites dolgok leírása az csúcs, mert sokan nem tudják pontosan mi fán terem az. :C

gbors: Skodry a fogyasztást kérdezte.

[ Szerkesztve ]

(#108) Blood Mage válasza gbors (#106) üzenetére


Blood Mage
senior tag

thx! :R már várom :))

(#109) gbors válasza #19617792 (#107) üzenetére


gbors
nagyúr

köszi :)
tudom, hogy azt kérdezte, de nem neki válaszoltam :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#110) gbors


gbors
nagyúr

Keresztrejtvény.

Csinálom/juk a második részt, és némi gondba ütköztem a FEAR tesztek kapcsán. Az eredmények (800x600, no AA és no Soft Shadows):
gbors: E2180 @2.66 + 9600GT: 127fps
TeeBee73: E2160 @2.66 + 3850: 151fps
TomBoy1986: Phenom @2.6 + 3870: 142fps

A két Intel proci konfigja nagyon hasonló a VGA-n kívül, a Phenomos konfig is jól közelíti őket (a memória ott gyorsabb), és a fenti beállítás erősen CPU limitált. Valakinek van tippje, miért lett ennyivel magasabb TeeBee eredménye? A másik kettő egymáshoz képest jónak tűnik...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#111) Szemi82 válasza gbors (#110) üzenetére


Szemi82
tag

Oprációs rendszer beli eltérés okozhat ilyet?
Vagy esetleg eltérő ati driver?

(#112) gbors válasza Szemi82 (#111) üzenetére


gbors
nagyúr

a hangsúly nem is a 3850 / 3870 különbségen van (az csak jelzi, hogy vmi gáz lehet), hanem a két azonos CPU-s konfig közötti különbségen. ezért a driver nem játszik. OS fronton meg nálam XP SP2 van, gondolom annál gyorsabb egyik másik OS sem lesz.
thx anyway...

asszem marad a fraps logolás... :(

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#113) gbors


gbors
nagyúr

... és végre elkészült a 2. rész.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#114) dutsh


dutsh
aktív tag

Wow, nemsemmi teszt! Grat :C

(#115) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Nekem is szinte full ilyen gépemvan ..na jó nem..400as csiftek ^^ meg 1066os ramok..ja meg giga vga :K remélem nemfogok kevesebb fpst kapni :C amugy tudnál ajállani valami 9600gt re "halk" ventit? :R

(#116) gbors


gbors
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#117) gbors válasza PiciKenny (#115) üzenetére


gbors
nagyúr

látom, már megtaláltad a 96GT topic-ot, ott van egypár hűtős szaki, aki tud ebben segíteni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#118) PiciKenny válasza gbors (#117) üzenetére


PiciKenny
senior tag

jajam.. :K :R

(#119) PiciKenny válasza gbors (#117) üzenetére


PiciKenny
senior tag

ja még 1 kérdésem lenne,ugye bőőven elég a 400as chiftec táp a giga 9600nak ? :U

(#120) gbors válasza PiciKenny (#119) üzenetére


gbors
nagyúr

gondolom igen - ha van legalább 20A a 12V-os ágon / ágakon, akkor nem lesz gond.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#121) remington2


remington2
senior tag

Nagyon jó ez a teszt / írás sorozat! :R

Persze már csak azután bukkantam rá, hogy megvettem a konfigom :DDD .

Csak annyi kérdésem lenne, hogy a fogyasztásokat hogyan mérted? Konnektorból, vagy erre még rájön a tápok 70/80%-os hatékonysága?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#122) PiciKenny válasza remington2 (#121) üzenetére


PiciKenny
senior tag

jah erre énis kiváncsi lennék.. hogy lehet az ilyet mérni? :U :R

(#123) gbors válasza PiciKenny (#122) üzenetére


gbors
nagyúr

erre specializált mérőműszerrel. konnektorból mértem, azaz erre már nem jön rá a hatásfokból adódó veszteség.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#124) Tigermaster


Tigermaster
csendes tag

Helló az lenne a kérdésem hogy 1 gtx260 oc t egy q6600 ki tudna e halytani 3.ghz n p45 alplapba ???

Tigermaster

(#125) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kár, hogy a képek ennyi idő után már nem látszódnak...

⭐ Stella

(#126) Gabor151010


Gabor151010
csendes tag

Sziasztok
Nekem most van egy Celeron D 2.81 ghz-s procim de egy E5300-at akarok beujitani a 9600GT-m mellé.Az a helyzet hogy most ezzel a Celeronnal meg 9600GT-vel minden akad,meg a játékok 64 megásnak ,de a windows mindenhol(3DMark,EasyTune stb stb) 512 megásnak veszik..ez a CPU Limit miatt van?
Üdv.!

[img]http://icon.alanedwardes.com/xfire/1forint[/img]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.