Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Galopp


Galopp
tag

"raszerizálásról" - ??

szerk: Így már törölhető is a hszem.

[ Szerkesztve ]

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Helyes, csak így tovább!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Németh Péter

A Skia elsődlegesen a Chrome böngésző 2D grafikus motorja, de használja sok más alkalmazás is, pl. Sublime

(#4) #06658560


#06658560
törölt tag

"Az ingyenes irodai szoftvercsomagnak tekinthető"

Most akkor mégsem ingyenes?

(#5) Bounti válasza #06658560 (#4) üzenetére


Bounti
aktív tag

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#6) Reggie0 válasza #06658560 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

De, de nalam fizethetsz erte, ha szeretnel :)

(#7) E.Kaufmann válasza #06658560 (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tekinthető lenne, ha lenne benne integrált mail kliens, de így csak ingyenes Excel/Word/PPoint/Access+DTP alternatíva.
Ez valami titkos alku az MS-sel, hogy nem integrálnak bele mail klienset, és cserébe az óriás se tapossa el őket?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8) moleculez válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


moleculez
veterán

Thunderbird?!

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#9) #06658560 válasza E.Kaufmann (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Köszi. Így akkor ok.

(#10) ilor14


ilor14
tag

Van aki használja egyébként a libreoffice-t? Mármint oké, hogy linuxon nincs office, de szerintem felettébb sz*r, akkor már inkább a google docs. :N

(#11) Reggie0 válasza ilor14 (#10) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, jobban szeretem mint az MS office-t, mert nincsen szetcseszett savos felulete es rendesen elerek mindent menubol, akar billentyukombinaciokkal. Arrol nem is beszelve, hogy az egyenletszerkesztoje sokkal logikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#12) Bici válasza ilor14 (#10) üzenetére


Bici
félisten

Ha kell a kompatibilitás, akkor én is a gugli docs mellett vagyok, de ha erre nincs szükség, akkor a LibreOffice, de még az Apache OpenOffice is jobban tetszik nekem, mint az MS Iroda.

Azt nem tudom, hogy a Gugli hogy oldotta meg, hogy jobb a kompatibilitása az MS Officeszal, mint a LO-nak, de ha nem licensz, vagy egyéb fizetős megoldással, akkor a LO is átvehetné.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) #06658560 válasza ilor14 (#10) üzenetére


#06658560
törölt tag

Inkább Libre mint Google Docs. De az ultimate kedvencem a Lotus Symphony volt.

(#14) DraXoN válasza ilor14 (#10) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én használom sokszor. Egy időben napi szinten, manapság már nem (sokszor csak Google Docs mert másnak is el kell érni a dokumentumot és akkor "egyszerűbb").
De ha offline editor kell akkor Libre office az elsődleges választásom (annak ellenére, hogy van MS Office licenszem).
De én még nagyon régen kezdtem a sorozattal amikor még Star Officenak hívták...
pluszpont, hogy talán a legjobb helyesírás ellenőrzője van a piacon levő termékek között (de sokkal jobb mint amit a Chrome böngészőben és Google Docs-ban alkalmaz a google)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#15) Gdi


Gdi
senior tag

A compatibility list (https://en.wikipedia.org/wiki/Vulkan_(API)#Compatibility) alapján egy kicsit sajnálom, hogy erre az API-ra esett a választás.
Pld nálunk halomban vannak Core2 gépek még (Q35/45-tel), max 2-3rd gen Core i/Pentium, ami említésre méltó mennyiségben fellelhető. Pont ez az állomány esik ki, aminek a legnagyobb szüksége lenne kis segítségre, DirectX vagy OpenGL-lel akár.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#16) n00n válasza Gdi (#15) üzenetére


n00n
őstag

Miért választanának elavult (OpenGL) vagy „zárt” (DX) API-kat? Mikor lassan már minden olcsó kártya tud Vulkant? Szerintem itt ez az egyetlen normális döntés.

(#17) DraXoN válasza Gdi (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Azok a Core2 gépek DX vagy OpenGL gyorsítással se lennének előrébb az ős driverek miatt.. Teljesen felesleges lenne ilyen régi platformokat támogatni (szándékosan kéne rájuk írni a kódot, ami aránytalanul sok erőforrás lenne).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) CPT.Pirk válasza Gdi (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kiegészítve DraXon válaszát, jelenleg a Vulkán az egyetlen olyan fejlett api, ami az LO minden célplatformján elérhető és működik is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) SP4C3 válasza DraXoN (#17) üzenetére


SP4C3
veterán

Kár, hogy a driver verziója/"régisége" nagyon de nagyon kihatással van a hardware "erejére".
És igen, gyorsabbak lennének, nem esnének szét a nagyobb táblázatok.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#20) Tamás88 válasza ilor14 (#10) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én például. Ingyenes, kevés helyet foglal, és ha a kompatibilitás a probléma, akkor pdf-be átkonvertálom, és a probléma megoldva (igaz utána nem lehet szerkeszteni, de nem is ez a célom). Ja és ugyanúgy benne van a szalagos menü is.

(#21) E.Kaufmann válasza moleculez (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Települ a LibbreOffice-val együtt? Beleintegrálódik a Writer? Szerintem nem, úgyhogy az csak egy különálló levelezőprogram

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22) iMaverick válasza ilor14 (#10) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem odahaza mind3 gépen LO van. Nem is hiányzik az MS O.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#23) CPT.Pirk válasza ilor14 (#10) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Úgy 2010..12 óta csak az van. Logikus, nem kér több GB tárhelyet a gépen és működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#24) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Sajnos a Libre Office csak önmagával komaptibilis, legalábbis eddig még bármilyen anyagot adtam másnak, ők nem tudták rendesen kezelni, ha az Libre-rel készült.

(#25) CPT.Pirk válasza Tetsuo (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi a cégnél ezt úgy kezeltük, hogy a kliensek is kaptak LO-t. Mivel ingyen van és kenyeret nem kér, elfér akár egy MSoffice mellett is. Az ügyfeleknek jó volt, nem panaszkodtak. Nekünk meg egyszerűbb volt, mert a webes fejlesztőknek extra fejfájást okozott az MS Excel számára exportálni adatokat, annak komoly kompatibilitási gondjai voltak, ráadásul verzióról verzióra eltérően.

Amúgy érdekes kérdés, hogy kinek a hibája az inkompatibilitás, ha egyszer szabványos formátumokat használ a program...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) DraXoN válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

úgy rémlik, ugyan a Libre OpenDocument-et használ, de nem teljesen simát, hanem valami "kiegészítése" van az egyedi dolgai miatt... bár ezt csak még anno olvastam amikor áttértek a saját formátumról az OpenDocument formátumra... de elvileg a formátum lehetőséget biztosít az ilyen "kiegészítésre", így szabványos marad, csak... nem feltétlen a teljes részét tudja lekezelni más program...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#27) Tetsuo válasza CPT.Pirk (#25) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Amúgy érdekes kérdés, hogy kinek a hibája az inkompatibilitás, ha egyszer szabványos formátumokat használ a program..."
Hogy ez konkrétan kinek a hibája, nem tudom, de finánctőke lehet a dologban. :)

(#28) Reggie0 válasza Tetsuo (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Oszinten szolva ez a kisebb problema. Inkabb toltsenek ok le egy ingyenes szoftvert, mint mas vegyen meg egy fizetos,kemkedos vackot.

Amugy egyertelmuen a mas szoftver hibaja. Ott a libre forraskodja, meg lehet nezni mit csinal. Forditva ez mar nem feltetlen igaz :)

[ Szerkesztve ]

(#29) bitblueduck válasza ilor14 (#10) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Cèges ms office mellè felpattintottam. Kollègàk csodàjàra jàrnak hogy èn mindig jòl megtudom nyitni a csv-ket :DDD libre nem akar mindig okosabb lenni nàlam, gyorsabb, kènyelmesebb arra amire hasznàlom. Ès ms officeról tèrtem àt előtte 10+ èvig azt hasznàltam. Ha viszont màsnak küldök valamit akkor ms office-al kèszìtem elővigyàzatossàgbòl.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.