Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Lol. Fel sem merült, hogy a hangkártya képességeit nem használja ki az OS. Megnézem nálam majd mi a helyzet. :)

Egyébként van észrevehető különbség?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) CPT.Pirk válasza Cifu (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Szerintem van, de nekem sincs mérő cuccom, amivel alá is lehetne támasztani a hallottakat. :)

Az én szubjektív véleményem az, hogy a mintavételező váltásával együtt bizony részletesebb lett a hangkép, mondom ezt fejhallgatóval hallgatva a C-Mediás épített erősítőmet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) anorche1


anorche1
őstag

Koszi a leirast :R

Le tudom valahogy kerdezni, hogy mit birhat a gepem, mire allithatom at? Egy e6440 rol van szo, kulso hangkartya nelkul, csak a gyari, integralt. Neten kerestem, de nem talaltam :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4) CPT.Pirk válasza anorche1 (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt nem tudom, de ha megemeled a maximumot a cikk szerint, akkor úgy is csak arra fog beállni, amit tud a hardver. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Polllen válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én azt javaslom, hogy a frekvencia mindig egyezzen meg a felvétel frekijével. Persze a hangkártyát feltekerheted maxra, de akkor a lejátszóban legyen egy jó megoldás a konvertáláshoz.

A bitmélység emelése jó, mert így a digitális hangerő-szabályzásnál többet tudsz halkítani mielőtt romlana a minőség.

Konyhanyelven. :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) CPT.Pirk válasza Polllen (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De ezt hogyan? Tök eltérő formátumban vannak a cuccaink, folyamatosan kapcsolgatni kellene oda-vissza.

Valamint itt a konvertálást nem a lejátszó csinálja, hanem azt a pulseaudio mintavételezője, amit szintén átállítottunk.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#7) Polllen válasza CPT.Pirk (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nálam úgy van beállítva a lejátszó, hogy mindig a felvétel frekvenciáját használja. Így nem kell kapcsolgatni semmit. Ha 44.1, akkor úgy megy ki, ha 192 (amiből összesen 2 albumom van), akkor meg úgy. (libreelec, win10+foobar)
Csak a felső plafon van beállítva, amit a dac tud, tehát a frekvenciába semmilyen beavatkozást nem hagyok.
Amikor olyan dac-m volt, ami csak 44.1-t tudott, akkor meg beállítottam egyszer, hogy milyen frekvenciákat kell 44.1-re konvertálni.

Amúgy olyan nagyon eltérő frekvenciák nem igazán lehetnek zenénél. A sztereó mainstream a 44.1, a veszteségmentesnél meg 192. Ettől eltérőt vadászni kell.

Filmeknél meg a 48 a mainstream, nem?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) CPT.Pirk válasza Polllen (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Win10... Ott valami visszaépült, mert ezt a C-Media cuccot Win7 alatt meg tudtam hajtani maximális beállításokban, 10 alatt meg már nem... Mondjuk se a foobar-t se az ilyen cél lejátaszó disztrókat mint a libreelec nem igazán komálom. :N

Persze libreelec alatt csak Bluetooth átküldéshez kerül használatba a pulseaudio, így ott ez a cikk lényegtelen. Egy sima disztrónál viszont mindig ott van a pulseaudio.
Amúgy igen, filmeknél a 48 igen gyakori.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Shyciii válasza Polllen (#7) üzenetére


Shyciii
veterán

"Amúgy olyan nagyon eltérő frekvenciák nem igazán lehetnek zenénél. A sztereó mainstream a 44.1, a veszteségmentesnél meg 192. Ettől eltérőt vadászni kell."

Nem is kell annyira vadászni, sőt. Aki a high-end, audiofil zenehallgatást nem SACD, DVD-A vagy bakeliten oldja meg, annak kvázi marad a FLAC, vagy DSD (pl nekem van dsf is) formátum. Is ilyenkor bizony nagyon könnyen lehet "találni" 88.2kHz, 96kHz, 192kHz, 384kHz. Nekem mindegyikből van. És ezek nem otthoni barkácsolásúak, hanem profi eszközökkel létrehozott, és persze ezekután pénzért megvehető zenékről beszélünk :)
DSD esetében persze ezek a felbontások nem igazak, hisz ott más elven működik, ott a sampling rate Mhz-ekben értelmezhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.