Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Általában az a gond, hogy benn van egy srác a pult mögött, aki nem nagyon ismeri a zenekart akit épp hangosít, így nincs is igazán elképzelése arról, hogy hogyan is kéne szólniuk (gondolom elég nehéz is lehet felkészülni esténként 3-5 bandára.). Ráadás, hogy a pult általában elég hátul van, ezért lehet, hogy neki 30-40-140 méterre a színpadtól tök jó, de ahol a tömeg van, ott pont nem az. Persze ott van emellé, hogy az alacsony minőségű hangcuccok, a rossz zenészek, a hamis énekes hibáját viszonylag könnyű úgy elfedni, hogy feltolják a hangerőt, azt jóvanazúgy. Nemegyszer volt, hogy kimentem az egyik kedvenc zenekarom koncertjére, aztán utólag kellett megnéznem setlist.fm-en, hogy mit is hallottam, mert úgy túltolták a hangerőt, hogy egyébként azt sem tudtam épp melyik számot játsszák. A Rockmaratonon (Dunaújvárosban) is volt olyan, hogy megpróbáltuk az egyik sátorban olyan messziről hallgatni a zenét, hogy már ne legyen bántóan hagos, de végül a kemping túloldaláig kellett hátrálnunk és még ott is rossz volt, úgyhogy inkább átsétáltunk olyan helyre, ahol kevesebb a zene, de több az Unicum. ;]
Mostanában egyébként Dunaújvárosban a Rockmaraton két nagyszínpadát egész szépen be tudják hangosítani. A Sepultura nyáron olyan jól szólt, hogy azóta emlegetem. Pesten talán a Barba Negra mostanában a legjobb, főleg a csak nyáron nyitvalévő szabadtéri színpadjuk a Track. Ott talán amiatt, hogy megfelelő emberek állnak megfelelő cuccok mögött, simán hallgatható bármilyen zenekar, úgy hogy utána nem cseng a füle az embernek. Nemrégiben egy pesti klubban volt szerencsém egy olyan koncerthez, hogy a hangmérnök a zenekar egykori gitárosa volt, ő igazán jól be tudta lőni a hangzást. Nem csak a pult mögött tologatta a potikat, de körbe is járta a nézőteret, hogy megnézze mindenhonnét faszán szólnak e. Az egy elég jó kis koncert volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.