Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem lehet mindenki hangmérnökúr. ;]
OFF

Lehet nem érdekli az egész, megkapja a pénz és kész. Manapság kevés az elhivatott ember. Vagy papiros a tag.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#2) CPT.Pirk válasza Klaus Duran (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha jól tudom, hangmérnök képzés nincs is az országban. De oké, papírja nincs hozzá, attól füle még lehet. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Egyszer fellépett nálunk egy kis klubban egy amerikai punkrock banda akik átutazóban voltak. Volt egy hangmérnökük(?), vicces kinézetű kis alacsony kopasz fickó, behangolásnál vagy negyed órát veszekedett a klub potitologató emberével mire mindent beállított az igényei szerint. De végeredményben az ő hangzásuk nagyságrendekkel jobb is volt mint a többi zenekaré.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#4) CPT.Pirk válasza DeltaPower (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Haver volt szabadtéri koncerten a Fishing on Orfű-n, ahol majdnem 2 órát hangolt az egyik zenekar. Minden egyes hangszert precízen behangoltak és beállítottak egyenként, hogy úgy szóljon ahogy kell.
Aztán két óra után mikor elkezdtek zenélni, a potis srác az összes belőtt potit húzta le a francba, mert nem bírta a cucc az együttes hangerőt. A zenekar erről persze semmit nem tudott, azt hitték úgy játszanak ahogy azt ők beállították. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) Klaus Duran válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Guga hívja így a fiát.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"a poti tologató srácoknak mi van a hallásával": már eltologatta a potikkal :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez nálunk is így van, Hangerő maxra, a többi nem számít. Brutál rossz volt a Tankcsapda hangja (Békéscsaba)
De a 30-ai Kárpátia se volt az igazi, pedig 2 ember is cseszegette a potmétereket.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) CPT.Pirk válasza Victoryus (#7) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ahh, de kár.
Voltam már pár csapda koncerten (csak lassan kinéznek onnan a fiatalok az "Ez az a ház" pólómmal, amin még a régi, igazi P betű van hátul, nem az a buziság amit mostanában raknak a pólóikra :D ) és az eddig a benyomásom, hogy szabad téren jól tudnak szólni.
Zárt térben nem, ezért nem is mentem el idén az E78-as koncertjükre, mert tavaly voltam ugyanott rajta és baromi rosszul szólt. Az mondjuk igaz, hogy itt maga az E78 az, ami nagyon nem való koncertek szervezésére.
Több zárt helyen is voltam már csapda koncerten, de igazából csak a városi sportcsarnokban szóltak jól, ott ahol a cikkben is írt Piramis koncert zajlott. Ott volt hozzá tér.

Klaus Duran: hmm?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Általában az a gond, hogy benn van egy srác a pult mögött, aki nem nagyon ismeri a zenekart akit épp hangosít, így nincs is igazán elképzelése arról, hogy hogyan is kéne szólniuk (gondolom elég nehéz is lehet felkészülni esténként 3-5 bandára.). Ráadás, hogy a pult általában elég hátul van, ezért lehet, hogy neki 30-40-140 méterre a színpadtól tök jó, de ahol a tömeg van, ott pont nem az. Persze ott van emellé, hogy az alacsony minőségű hangcuccok, a rossz zenészek, a hamis énekes hibáját viszonylag könnyű úgy elfedni, hogy feltolják a hangerőt, azt jóvanazúgy. Nemegyszer volt, hogy kimentem az egyik kedvenc zenekarom koncertjére, aztán utólag kellett megnéznem setlist.fm-en, hogy mit is hallottam, mert úgy túltolták a hangerőt, hogy egyébként azt sem tudtam épp melyik számot játsszák. A Rockmaratonon (Dunaújvárosban) is volt olyan, hogy megpróbáltuk az egyik sátorban olyan messziről hallgatni a zenét, hogy már ne legyen bántóan hagos, de végül a kemping túloldaláig kellett hátrálnunk és még ott is rossz volt, úgyhogy inkább átsétáltunk olyan helyre, ahol kevesebb a zene, de több az Unicum. ;]
Mostanában egyébként Dunaújvárosban a Rockmaraton két nagyszínpadát egész szépen be tudják hangosítani. A Sepultura nyáron olyan jól szólt, hogy azóta emlegetem. Pesten talán a Barba Negra mostanában a legjobb, főleg a csak nyáron nyitvalévő szabadtéri színpadjuk a Track. Ott talán amiatt, hogy megfelelő emberek állnak megfelelő cuccok mögött, simán hallgatható bármilyen zenekar, úgy hogy utána nem cseng a füle az embernek. Nemrégiben egy pesti klubban volt szerencsém egy olyan koncerthez, hogy a hangmérnök a zenekar egykori gitárosa volt, ő igazán jól be tudta lőni a hangzást. Nem csak a pult mögött tologatta a potikat, de körbe is járta a nézőteret, hogy megnézze mindenhonnét faszán szólnak e. Az egy elég jó kis koncert volt.

(#10) CPT.Pirk válasza Kisgépkezelő (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálatok a Kerepesi úton az S8 undergroundon voltam egy több zenekaros koncerten december elején, a hely nem túl nagy de hangulatos és meglepetésre egész jól szólt mindegyik zenekar. Ott a zenepult nagyon közel van a színpadhoz, így nyilván egy fokkal könnyebb volt nekik belőni a hangzást.

A Barba Negrába meg remélem eljutok 20.-án az Auróra koncertre. Kíváncsi vagyok arra a helyre. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Utoljára kb 6-7 éve voltam rock koncerten. Egy kis teremben voltunk, s olyan szinten túl volt tolva a hangerő, hogy kellett kb 5-10 perc, mire a füled hozzászokott, mert addig csak torz sistergést hallottál. Amikor mentünk haza, akkor vettem észre, hogy iszonyatosan cseng a fülem. Mire hazaértünk még akkor is. Másnap is maradt, az egyik fülemre alig hallottam. Kb 4 nap után normalizálódott.

Lehet permanens károsodást kaptam, mert utóbbi időben azt vettem észre, hogy nagy csendben szinte állandóan cseng a fülem. Bár már megszoktam, csak akkor veszem észre, ha odafigyelek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) CPT.Pirk válasza lezso6 (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha "szerencséd" van, akkor csak a kor teszi mert szerintem ha ott helyben károsodást kaptál volna, akkor az utána rögtön jelentkezik. Utóbbi pár évben nekem is feltűnt így 30 körül némi fűl zúgás féleség, de lehet csak a vérerekben áramló vért hallom, mert az érfalak már nem annyira rugalmasak, mint tizenévesen.

Ezt a korból fakadó dolgokat abból gondolom, hogy egyébként a magas hangok stb. érzékelése kicsit sem romlott, pl. simán kihallom egy régi crt TV-ből a sorkimenő trafó 15.625kHz-es halk ciripelését pont úgy, mint régen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) lezso6 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, valóban, én is vészesen közel vagyok már a 30-hoz, ez már simán benne lehet. :)

Hallásommal nincs baj amúgy, 16 kHz-ig simán hallok mindent, utána kezd beesni a görbe. Kissé audiofil is vagyok (ezotéria nélkül), emiatt féltem a hallásom nagyon, lehet már kicsit hipochonder szinten. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Beatrice szabadtéren: A dob akkorát üt, hogy felér egy hasizom-stimulátorral. Vagyis baromi hangos, mégis jól szól.

(#15) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Kapitány! Láttál már ezeken a hangkeverő manusokon munkavédelmi fülvédőt? Ha nem, akkor egyszerű a dolog, mind töksüket és így mit vársz tőlük? ;]

(#16) MineFox54


MineFox54
őstag

A bejegyzés linkelésre került egy zárt, szakmai fórumban, egy kolléga által, ott megvitatásra kerül, hátha pozitív irányba viszi a dolgot. :))

ubyegon2:
Nem tudom mennyire gondoltad a dolgot komolyan, de légy szíves próbálj már meg szemkötővel vezetni az autópályán, ugyanis hasonló dolog rendes fülvédőben keverni...

[ Szerkesztve ]

(#17) ubyegon2 válasza MineFox54 (#16) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Anélkül viszont megsüketül a manus, ez a 22-es csapdája. ;]

Nem?
De.

[ Szerkesztve ]

(#18) #33253120 válasza MineFox54 (#16) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fülvédőben még senkit nem láttam keverni. De idehaza ilyen aktív vackok sem mennek, amiben lehetne... Dehát ezek szerint ez a 100000 kőműves, hangmérnök, és vízszerelő hazája.... :)

(#19) #33253120 válasza ubyegon2 (#17) üzenetére


#33253120
törölt tag

A normális aktív fültok gondolata nem is tudom mi lehet...

(#20) CPT.Pirk válasza MineFox54 (#16) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd írd meg mi volt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szabadtéren nehéz jól hangosítani az E78 meg nem az a jó akusztikájú terem. Ennek ellenére a legtöbb fesztiválon, és kisebb koncerten tényleg gáz szokott lenni a hangosítás...

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) #90088192 válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


#90088192
törölt tag

Mondhatjuk, ugy voltam eddig eletemben 1 db koncerten, pont emiatt amit irtatok, de ott nem biztam a Veletlenre, Coldplay :)

Aki szereti a minoseget ne a kis klubbokban keresse, sajnos ez teny. A legjobb az egeszbe a Lianne La Havas volt aki mint elozenekar funkcionalt.
A hangzast nehez leirni, azt tenyleg hallani kell, meghallgattam a lemezet utanna, es Igen a 2 dolog egyezett, ez a nem mindegy.

Kulonben sokszor voltam "Disco" ba es mindeig abba futottam bele mint Ti is a rock koncerten, fulfajas az ertelmetlen mennyisegu hangero miatt. :O

(#23) PuMbA


PuMbA
titán

Sokat számít az akusztika is. Például a Papp László Sportaréna sem teljesen jó ebből a szempontból. Nem hiszem, hogy Magyarországon létezik tökéletes akusztikájú, nagy koncert helyszín a komolyzenei termeken kívül.

Na meg ott van a turné helyszínek fontossága is. Ugyanaz az előadás Bécsben és Dublinban teljesen más színvonal tud lenni, mert az Egyesült Királyság egy zenei főpiac, míg Ausztria nem igazán. Bécsben pocsék hangzás, Dublinban tökéletes, mert más csapattal és felszereléssel dolgozhatnak a különböző turné állomásokon.

[ Szerkesztve ]

(#24) potyautas válasza PuMbA (#23) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nem baj, hogy Dublin Írországban van?

(#25) PuMbA válasza potyautas (#24) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz :K Zeneileg viszont eléggé egyben vannak, már csak a közelség miatt is. Ha van koncert Angliában, akkor van koncert Dublinban is és Dublint nem hagyják ki a nagyobb előadók, mint Budapestet vagy Bécset. A Dublini koncert aréna benne van a világ Top 20 arénái között eladott koncert jegyekben.

[ Szerkesztve ]

(#26) cappa72


cappa72
nagyúr

Röviden összefoglalva két dolgot nem értek. Az egyik, hogy a poti tologató srácoknak mi van a hallásával, miért nem az érthetőségre mennek rá a hangerő helyett? A másik pedig az, hogy a tisztelt közönség miért nem jelzi valahogy, hogy gyerekek, trágya a műsor, csináljatok valamit magatokkal? Oké, én sem csináltam még ilyet, de hát na...
Jó, és kár hogy ilyen írás született.
Jó, mert valós.
Kár, hogy erről kell írni.

Egyik legjobb koncertélményem még a Volt fesztiválhoz kötődik, valamikor 2010-ben. A Soulfly 2 órás remek koncertet adott (azóta 2 Cavalera-s koncerten voltam; és sosem megyek már ilyenre, ezt megfogadtam).

De voltam Quimby koncerten Tatán, ahol gerjedt az énekmikorofon. Szóltam a keverősöknek, hogy
- Nem kellene valamit csinálnotok srácok? Ez így nagyon rossz!
- Nem tudonk vele mit csinálni - jött a válasz. Sztem csak egy másik mikrofont kellett volna odatenni, oszt' bakkfitty. Tehát bepróbálkoztam, le se sh@rtak.
Ez amolyan hozzállás értékű viselkedésforma, és igényességi szint.
Ellenben egy esztergomi Quimby ennek pont az ellenkezője volt: igazán élvezhető, amolyan megszólaló koncert volt.

Nem vagyok vájtfülű, de borzasztóan zavar, ha rosszul szól valami, amiről tudom, hogy jól is szólhatna.
Ilyen volt a Barba Negra-s "Back to the roots by Igor and Max Cavalera".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#27) MineFox54 válasza cappa72 (#26) üzenetére


MineFox54
őstag

A gerjedés nem a mikrofon meghibásodása miatt van, cserélgethették volna napestig... Hidd el, hogy észrevették a kollégák a dolgot, de van, hogy nem lehet mit tenni.

(#28) cappa72 válasza MineFox54 (#27) üzenetére


cappa72
nagyúr

Bocsánat, pontatlanul fogalmaztam a gerjedést illetően, nem a hagyományos gerjedésről van szó, inkább a hallható jelenség hangja volt hasonló, mint a gerjedés. Sípolós, recsgős hang jelentkezett. De mihelyt szomszédos mikrofon került egyszer-egyszer használatba, ez annál a mikrofonnál nem jelentkezett.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#29) Eastman


Eastman
őstag

Szia,

30 felett már vattadarabokkal a fülemben járok koncertekre. A basszust is jól be is tudod állítani ezek szabályzott mennyiségével. Persze az elaszott keverést és a kommunikáció nehézségét nem orvosolja, de a hallásod megőrzi.

Búékot!

E.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) Kisgépkezelő válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Tegnap voltam egy a hangerőt általában extrém mód túltoló szórakozóhely buliján és meglepve tapasztaltam, hogy halgatható volt a zene. Lehet, hogy elolvasták a postodat. :)

(#31) MineFox54 válasza Kisgépkezelő (#30) üzenetére


MineFox54
őstag

Mint mondtam, posztolásra került a szakma magjának fórumán... 1100-an látták az 1300 csoporttagból :)
Szinte biztosan elolvasták.

[ Szerkesztve ]

(#32) GEIL válasza PuMbA (#23) üzenetére


GEIL
addikt

Szentendre Skanzen...szabadtéri "szinpad" pl....de elég kicsi sajnos....viszont jól szól. :R

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#33) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

No tegnap jártam a Barba Negrában, frissítettem a cikket miatta. Sajnos brutál rossz volt. :U

MineFox54: kapott hideget-meleget a cikk? :B

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Sajnos mostanában egyre gyakrabban előfordul magyar zenekaroknál a hangosítás hiba.
pl én is találkoztam ilyennel, hogy nagyon túlvezérelt volt a hang, a zene, ének is torz. Mondjuk volt olyan zenekar (kicsit sztem már ittak is) észrevették, és nem az eredeti szöveget énekelték, hanem valami pajzán szöveget improvizáltak. :DDD
Van olyan ismerősöm aki hangosító és rossz a füle, de tudja mennyire, ugye a korral a magas hangokat kezdjük kevésbé hallani.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35) Kisgépkezelő válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Érdekes. Sokáig számomra a Barba volt az egyetlen hely, ahova szívesen mentem, mert ott mindig jobb volt a hangosítás, mint bárhol másutt. Utoljára novemberben voltam ott a Testament bulin, és bár a szólók kicsit elvesztek, de amúgy nem volt semmi gondom a hangosítással. Lehet, hogy a hangmérnöknek inkább a metál fekszik, és ugyanazt a hangzásvilágot próbálja ráerőltetni a punkrockra is. Inkább arra jellemző, hogy a dobok és a gitárok teljesen elnyomják az éneket, de ott nem is annyira baj, mert poénból néha szoktam metál dalszövegeket fordítani, és értelmessel még nem nagyon találkoztam. :DD
Majd februárban megyek oda megint Sepulturára. Kiváncsi vagyok mit hoznak össze. Elég magas a léc, mert nyáron a Rockmaratonon nagyon jól szóltak.

(#36) Eastman válasza zoltanz (#34) üzenetére


Eastman
őstag

"Van olyan ismerősöm aki hangosító és rossz a füle, de tudja mennyire, ugye a korral a magas hangokat kezdjük kevésbé hallani."

A jegyárak tekintetében ez elég korrekt. (Nem.)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ez valtozo.

Budapesten lattam olyat, hogy vittek a buliszervezok a sajat JBL rendszert a Bed sajatja helyett, na az pl ugy szolt, hogy alatta rengett a sor a hasamban, viszont reggel7kor hallottam a sajat lepeseim, a madarakat es a szellot.

A38on jellemzoen mindig nagyon jo hangositas volt (kulso terasz hangos), Citadella oke, Morrisons es a regi Park szornyu (ezek regi tapasztalatok). Szigeten a nagyszinpad utobbi evekben mindig elsorangu, A38 es partysator szinten, colosseum csak a djpult elott ertekelheto.

de pl Stockholmban a Hovetben megvolt, hogy a NIN elozenekara vallalhatatlan volt hangzasra (fajt tole a fulem), fel oraval kesobb a NIN zsenialisan jol szolt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) MineFox54 válasza Eastman (#36) üzenetére


MineFox54
őstag

És akkor szerinted 25 év felett nem hangosíthat senki? Mert körülbelül ezt írtad most le ezzel. Ugyanis a hangosoknak romlik a füle. Pont.

proci: a JBL pont elég rossznak számít, a line arrayeiket kivéve :P

(#39) proci985 válasza MineFox54 (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

es pont egy ilyen volt :)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) MineFox54 válasza proci985 (#39) üzenetére


MineFox54
őstag

Ki volt a buli szervező? Nem hinném, hogy az övék lett volna, inkább egy szolgáltatóé...
Sejtettem egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#41) proci985 válasza MineFox54 (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hyperspace, a jubileumi 10 eves bulijukrol van szo.

egyebkent sajatot ugy ertettem, hogy a bulinak sajatot, nem a sajat ceguktol (tippre tenyleg nem az ovejuk volt).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) Vladi


Vladi
nagyúr

Ez már 2004-ben is gond volt, azóta nem javult meg a hallásuk. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#43) MineFox54


MineFox54
őstag

Na! Elegem lett a nem túl kedves megjegyzésekből a hangosok felé... tegyük rendbe a dolgokat. :) Igen, a probléma létezik, én is látom, én sem járok szívesen koncertre emiatt. (Hangtechnikával foglalkozom!)

De! Ez nem ilyen egyszerű. Nagyon nem. Nem (csak) a fülekkel van a baj (aki egy nagy zenekarhoz bekerült, és tényleg a zenekarnak gombozik, az letett valamit az asztalra)).
A dobosok, és gitárosokon úszik el legtöbbször a dolog.
Az összes (általánosítok persze, de tényleg nagyon nagy hányad) gitáros a világ közepének érzi magát, behoz egy kis klubba is egy olyan erősítő-stacket, ami még egy kisebb szabadtéri rendezvényen (falunap) is sok lenne. Ezzel nincs is baj, jól néz ki, ő dolga. Viszont, nem hajlandó lehalkítani, nem kötnek kompromisszumot, mert akkor "nincs meg a tone". Dobosok ugyanez pepitában. Elhozzák a leghangosabb pergőket is simán a klubokba, és fül mellől, teljes erővel ütik / verik a dobokat.
Ez azt jelenti, hogy ha a zenekar többi részét (vox, bass, szinti, perka, fúvós, stb.) is szeretnénk hallani, akkor mindent "hozzá kell tolni" a gitárok, és a dob hangerejéhez, vagyis a produktum nagyon hangos lesz.
Erre lehet mondani, hogy szóljunk a gitárosnak, hátha megérti. De általában nem hajlandók semmi kompromisszumra, így marad a hangos verzió.

Három csoportot kell seggberúgni itt alapvetően:
-Hangos gitárosok
-Hangos dobosok
-Beleszaró hangosok.
Ilyet is láttam, meg nem nevezett ("AAA kategóriás") zenekar koncertjén, ami szarul szólt, a hangos még meg sem próbált tűz oltani sem. Ült a pult mögött és Facebookozott. Na én ezt el sem tudom képzelni a saját rendezvényeimen.

Úgyhogy ennyit a háttérinfók nélküli gyalázkodásról.
TL;DR: A probléma létezik, de sok tényezős dolog, sajnos nem oldható meg egyszerűen, megvitatásra került professzionális fórumon, 350 hozzászólással. Zárható ;]

[ Szerkesztve ]

(#44) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen akit ez zavar.
Igazából a baráti körömben én vagyok akit ez zavar, ezért ártalában szeretnek leszólni.
"De egy rock koncerten kell a sok basszus meg a hangerő" egy olyan koncert után ahol kb a dobon kívül semmit se lehetett hallani a Barba Negrában.
Voltam ott nem rég Steve 'n Seagulls koncerten, és hozták a saját emberüket, és ez volt az első koncert ott, aminek szerintem jó volt a hangosítása.
Nekem Pesten ilyen szempontból a kedvencem az Akvárium.
Ott eddig csak nagyon jó élményeim voltak ilyen téren.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45) Eastman válasza MineFox54 (#43) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát evvan. Erőteljesen gitárcentrikus a könnyűzene kb. több mint 50 éve. Én nagyon megértem a Ti oldalatokat is, csak hát ki van kiért? Hány ember munkáját (és bocs; szórakozását) húzza át egy-egy pózer gitáros, dobos és/vagy egy-egy hanyag hangosító?

Kicsit olyan ez mint, hogy az Alsóerdősor utcában nincs már fa, a százas papírzsebkendő meg 90 db. Ki van írva, hogy Mötlikrűű, kifizeted a belépőt, cseng egyet a kassza és kb. csak ez, csak a kapun beléptetés a lényeg, a beltartalom szinte már nem is számít. Csak a logó és a csomagolás. Biztos vagyok abban, hogy nem értesz félre.

Fészbúkozásról meg csak annyit, hogy öreg kertészt láttam a héten ötpercenként okostelózni, a fél kezében a sövényvágó ollóval, úgyhogy nem hibáztatok emiatt (már) senkit. Gondolom a szívsebész is így tolja majd húsz éven belül - ha (már és most) így szocializálódott. Sebaj. Ki is dolgozik kiért? Nem várok választ, a kérdés költői.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) MineFox54 válasza Eastman (#45) üzenetére


MineFox54
őstag

"Hány ember munkáját (és bocs; szórakozását) húzza át egy-egy pózer gitáros, dobos és/vagy egy-egy hanyag hangosító?"
Ezzel mit szerettél volna nekem mondani? Én látom ebben a problémát, ők pedig javíthatatlanok. A szó szoros értelmében.

(#47) Eastman válasza MineFox54 (#46) üzenetére


Eastman
őstag

Azt, hogy a show minden egyes szereplőjén múlik a minőség. Úgy a stage-en, mint a backstage-ben. Szerintem. Csapatmunka. (?)

(Ex-Axl a legjobb példa arra, hogy hogy' lehet egy személyben elkrni több száz ember munkáját és több ezer szórakozását pl.) Mondom; én tökéletesen látom, hallom és értem is az álláspontod. Csak, hát. Nem én vagyok az Exölér'... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#48) Kisgépkezelő válasza MineFox54 (#43) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Na igen. Testvérem gitározott, de elég nehéz volt vele megértetnem, hogy nem feltétlenül kell felcsavarni az elöltöltős mosógép méretű ládáján a hangerőt, csak azért mert gyakorol, hanem használhat fülhallgatót is például. Mondjuk családon belül nem gond, ha ennek úgy ad nyomatékot az ember, hogy tarkóncsapja a másikat egy hangszórókábellel. :D

(#49) MineFox54 válasza Kisgépkezelő (#48) üzenetére


MineFox54
őstag

hangszórókábellel
5x16-os betápkábellel ;] (22mm külső átmérő, 1200g/m :D )

(#50) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jött egy kis Dürer kertes update.

MineFox54: Értelek. Ugyanakkor mi egyszerű koncertre járó népek előre ki kell fizessük a beugrót, amit aztán nem kérhetek vissza, ha érthetetlen az énekes vagy brummos a cucc. És ebből a szempontból meg mindegy, hogy a zenészekkel, a hangosítóval, a teremmel, a felszereléssel vagy ezek együttesével van gond.

Manapság nem igen van koncert 2000Ft alatt még egy nem túl híres zenekar esetén sem, szóval szerintem érted mi a gondom... :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.