Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"a Gnome az idióta, és a Windowsoz szokott hülyéknek van"

Ehhez képest a KDE hasonlít sokkal jobban a windowsra. :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) CPT.Pirk válasza lezso6 (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én is ezen a véleményen vagyok! :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) The DJ


The DJ
addikt

apt-get dist-upgrade

Ezt a parancsot felesleges kiadni, mivel akkor használjuk ha verziószámot akarunk ugrani, tehát ha pédául lenny-ről squeez-re akarunk váltani. Elegendő csak simán az apt-get update és az apt-get upgrade. Az első frissíti a csomaglistákat, a második pedig letölti és frissíti a csomagokat.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4) CPT.Pirk válasza The DJ (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi! Ha jól emlékszem, Ubuntu alatt volt, hogy ez kellett, ha kernelt is akartam frissíteni. De lehet rosszul emlékszem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) The DJ válasza CPT.Pirk (#4) üzenetére


The DJ
addikt

Debian alatt a kernel is frissül az apt-get upgrade parancs kiadásával.

De persze kézzel is lehet telepíteni vagy cserélgetni, sőt, néha kell is. Nemrég upgradeltem etch-ről lenny-re az egyik szerveren és a kernelt nem frissítette automatikusan a folyamat végén, így kézzel kellett megkeresni a legújabbat.

apt-cache search linux-image-2.6-

apt-get install linux-image-2.6-686

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Régen nekem sikerült Debianra felnyomnom a legfrissebb Firefoxot, csak sajnos már nem emlékszem, hogyan. :D

Amíg megérkezik valaki a válasszal, addig talán elég lesz egy régi (3.5.17) változat is, amit csomagkezelőből fel tudsz tenni, Iceweasel néven fut debianos körökben.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#7) lezso6 válasza Brutforsz (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Letöltöd a mozilla oldaláról a standalone-t azt jól van.

A debiannak pont az a lényege, hogy a csomagok viszonylag régiek, cserébe atomstabil, nem érdemes megbolygatni, mert értelmét veszti a debian. Én max azt csinálom, hogy az unstable repo-ból leszedem ami kell, aztán visszaállítom stable-re a repot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.