Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

A pendrive leválasztós móka nálam is volt egy darabig, aztán rájöttem mi szaraxik. Ha a TC-t úgy zárom be, hogy valamelyik ablakban a pen tartalma van, akkor nem engedi leválasztani, hiába nem fut már a TC. Megoldás: kilépés előtt mindkét ablakban a vinyó tartalmát listázni. (nálam C, vagy D)

Rip and tear

(#2) lapa


lapa
veterán

nekem volt egy ilyen posztom viszta alá egyszer. aztán nyugi volt, otthon linux, céges citrix meg 2003-mal elzötyögött. na most migráltunk 2008-ra, arcom kaparom. ez még mindig ugyanaz a hulladék, őrület.

(#3) CPT.Pirk válasza Zolaash (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tehát miután bezártad a TC-t, még mindig azt hitte, hogy valami használja a pent, csak mert utoljára nyitva volt benne? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Raucher válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Raucher
tag

Ez nem biztos, hogy Windows hiba.
A TC is lehet bűnös, mert olvasásra nyitva felejt valamit.

Probléma NR5:
Nem az a probléma, hogy önkényesen osztja ki a partíciók betűjelét. Az a baj, hogy nem vágták ki még a betűjelezést. Ráadásul a regisztrációs adatbázisban fixen be van betűjelezve néhány kulcs. Miattuk nem lehet átbetűzni a rendszerpartíciót.

A betűzgetés helyett érdemesebb lenne használni, csak a kötetcímkét. Illetve a hiányában a kötetazonosítót. Például a "Backup" partíció minden rendszer alatt azonosan lenne elérhető, jelesül Backup néven.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) Fecogame


Fecogame
veterán

Azt már ki sem emelem, hogy a progik alapból mindig a prog. files mappába akarnak települni, sok év kitartó munkájával kialakított rossz gyakorlat ez

Miért? Hova települjön?

--
Egyébként az is bug nálam, hogy leállításnál az Intézőre kérdez rá, hogy bezárhatja-e, de előtte már bezárta a böngészőt, meg 5 másik appot, de az intézőre azért rákérdez :F

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6) Zolaash válasza CPT.Pirk (#3) üzenetére


Zolaash
aktív tag

:K

Rip and tear

(#7) CPT.Pirk válasza Fecogame (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kvázi ökölszabály, hogy semmi fontosat nem rakunk a Windows meghajtójára, azt külön kezeljük mindentől. Ez egyrészt adatbiztonsági, másrészt praktikussági okok miatt van.

Zolaah: na akkor témánál vagyunk. :DDD

Raucher: igen, ez tényleg egy rossz módja a meghajtó kezelésnek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) #19617792 válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

és akkor akinek egy darab SSD-je, az mit csináljon, partíciónálja szét mindenfele? :DDD nekem van egy 64-es, Prog. filesba települ minden, mert egy windows reinstallnál ugyanúgy újra kell húzni az alkalmazásokat, akkor meg mindegy repülnek-e vagy sem. amit el akarok menteni az hardlinkelem máshová.

(#9) CPT.Pirk válasza #19617792 (#8) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meglehetősen vacak felállás ez így. 35G-s rendszer partíción még van 6.8G szabad helyem, alig raktam valamit C-re, és rendszeresen takarítva van. Ha be lennék szorítva 64G-re, akkor sok értelme nem lenne az egésznek, kell egy mellékes, akár külső tároló, oda kell rakni a dolgokat.

Egy csomó cuccnak van portable megfelelője, vagy nem igényel reinstallt, szóval ezeket nem kell a sok p. files egyikében tárolni.

Amúgy van egy-két program, ami 10+ giga telepítve (nem játékra gondoltam), szal az egy szem 64G-s ssd csak annak megoldás, aki semmi komolyra nem használja a gépét...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10) lapa válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


lapa
veterán

bocs, de nem mindegy mit ajánl fel ha úgyse telepíted soha? a maradéknak meg úgyis kell a telepítés, menjen csak a program filesba. értem mit mondasz, de ennél jóval durvább dolgok is vannak, szóval bárcsak ez lenne a legnagyobb fájdalom.

[ Szerkesztve ]

(#11) #19617792 válasza CPT.Pirk (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

én is kezdem lassan kinőni, bár egyelőre még elférek. ami nagy nálam az az Visual Studio Ultimate, meg az Office, azon kívül több nagy nincs fent (idővel fog kelleni a Xilinx is, még nem akarok amiatt szörnyülködni), és mindent a prog. filesba pakolok.
portablel nem szórakozok, folyton updatelni őket, ahh...

[ Szerkesztve ]

(#12) CPT.Pirk válasza #19617792 (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kisebb dolgok nálam is a prog. filesba mennek, de pl. a Xilinx ISE szerencsére nem igényli az újrarakást, mert amúgy letöltött állomány olyan 4-5G, azt ki kell csomagolni, lesz valami 8G, aztán telepítve 14.3G...

Linuxon is (vagyis lassan csak ott) használom, gyakorlatilag az ISE jóval több tárhelyet igényel, mint a komplett működő Linux. Valami orbitális nagy program lett, egyébként mintha a fejlesztőkörnyezetek Windowsa lenne, olyan érzés használni. Kicsit belemélyedsz, majd megtapasztalod te is. ;]

lapa: kb jah.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

"az élet túl rövid hozzá, hogy biztonságosan távolítsuk el a pendrájvot"
háttekészvagy. :DD

Egyébként meg szerintem.... ;] :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) #19617792 válasza CPT.Pirk (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

volt szerencsém másoknál látni, böködni. az én gépemet nem akarom beszennyezni vele. :O :DDD

(#15) proci985


proci985
MODERÁTOR

hm, NR2őt még sose láttam, pedig másfél éve csak alszik a gép, néha hónapokon át. NR3mat se láttam még feltűnően.

több vidkari fura, nekem multimonitorral -pedig ott jön még csak a móka- se volt meg a probléma két konfigon át.

bootmeghajtó egyébként lehet más jelű is, volt már nekem G meghajtón bootom...:)

alapigazság: a windows nem linux, a linux nem windows. megvan mindkét rendszernek bőven az előnye és a hátránya (ubuntum pl van virtualizálva most is).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#16) CPT.Pirk válasza proci985 (#15) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Akkor az NR2 egyedi eset lehet, de itt előfordul. Talán a vga driver nem kezeli jól a dolgot.

NR3 részhez beírtam, hogy LcdTV-t használok monitornak. Ez esetleg befolyásolhatja a dolgot, de tényleg a Vista óta szívok vele.

EarL007: miért nem? Csak laza félóra, mire felmászik a gépre. Ráadásul bár hivatalos Linuxos kiadása is van, ott csesztek megoldani a letöltő kábel driverének friss kernelhez igazítását.

Vladi: :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#17) proci985 válasza CPT.Pirk (#16) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

esetleg az alaplappal is lehet valami.

hm, tv lehetséges.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) GrandeP


GrandeP
őstag

Ha linuxxal irnek ilyet, akkor "elfogyna" meg az IP is nem h több oldalas lenne! :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#19) CPT.Pirk válasza GrandeP (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze persze. Egyébként ott van lehetőséged a megoldásra, itt meg nem igazán...

proci985: 3 v. 4 alaplap, 3 videókártya, 2 tv random kombinációjával is ez a helyzet. Szerintem az "új" VDDM-ben van valami elcseszve, mert az jött a Vistával mint újdonság.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) DeltaPower


DeltaPower
őstag

NR4-re áthidaló megoldás, nyitsz 2 intézőt és felső sarkokba húzással beméretezed fél képernyőre.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#21) GrandeP válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


GrandeP
őstag

Nyilvan, ha követem a youtube videon azt a 3 oras programozast amit ott csinalnak mondujuk egy ati vga driver feltetelet, akkor lehetösegem van megoldani a "dosos ablakban", vagy nem...

Amiekt te liirtal blödliseg, ezek a tipikus, kössünk bele a windowsba, mert hasznalom a linuxot par hete iras volt...

Egyebkent 10 windows hibabol 9,5 megoldasat kihozza a google elsö oldala, a linuxnál 10 böl 0,5-et ahhoz is programozi lexikonos tudas kell h egyaltalan le tudd követni...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#22) CPT.Pirk válasza GrandeP (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na most itt nem én beszélem a blődségeket. :N

Nyilvan, ha követem a youtube videon azt a 3 oras programozast amit ott csinalnak mondujuk egy ati vga driver feltetelet, akkor lehetösegem van megoldani a "dosos ablakban", vagy nem...

Ati már régen AMD, de miután évek óta ilyen VGA-m van, tudnék róla, ha órákig tartana felrakni a drivert Linuxon.
Figyeld a trükköt: Debianon 3 csomag telepítése és egy újraindítás. Chakrán, ami "desktop" Linuxnak tekinthető semmit sem kell tenni, a telepítéskor magától felmegy, és működik a zárt driver.

Egyebkent 10 windows hibabol 9,5 megoldasat kihozza a google elsö oldala, a linuxnál 10 böl 0,5-et ahhoz is programozi lexikonos tudas kell h egyaltalan le tudd követni...

Ezt valahol olvastad? Mert hogy Linuxal sokat te sem foglalkoztál, az egyértelmű. Én sem, mindössze 2008 óta próbálgatom, de pilótavizsga egyértelműen nem kell hozzá.

Egyébként nincs sok köze a PC alapú programozásnak az ottani megoldásokhoz. Az esetek döntő többségében a megoldás kimerült annyiban, hogy egy szöveg fájlban valami apróságot kellett módosítani, ha nem volt grafikus megoldás.
Amire te gondolsz, az esetleg a shell scriptek lehetnek, de azok sem az ördögtől valóak.

Őszintén szólva ha nem magyarázod bele a Linux témát, akkor nem kellene ezekről a hülyeségekről beszélni. Nem ez volt a célom az írással sem, pusztán megemlítettem, hogy mennyire jól működnek bizonyos dolgok más oprendszeren.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) Lauda


Lauda
félisten

Pendrive-ot huzd ki, felesleges eltavolitani.

Driver problema lesz, nekem laptopra van rakotve a monitor es igy tenyleg valtogat ide-oda a fedlap felnyitasanal es lecsukasanal illetve sleepbol ebredve es meg sosem tortent ilyen, se atmeretezes, se monitor jel problema.

Intezo helyett mondjuk tc.

Progik telepuleset at lehet allitani, de az xp-n at lehetett allitani a registryben, hogy hova telepitse oket alapbol, nem tudom a win7-ben lehet-e ilyesmit.

A leallitas egyszer nalam is befosott, kb 1 honap sleepeles es 20000 ebredes utan, ki kellett vennem az akksit a laptopbol, hogy megdogoljon vegre :DDD , de ezt leszamitva sosem volt gond.

Nezz esetleg masik divert es szerintem tekints el ezektol az apro problemaktol, mert igen jo kis rendszer a win7, valoszinuleg amire valtani szeretnel, azzal is lesznek kisebb-nagyobb gondok. Tokeletes rendszer nincs es nem is lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#24) CPT.Pirk válasza Lauda (#23) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, a TC alap Winen.

Drivernél mire kellene cserélnem? Windowson csak 1 féle driver van, annak meg 1-2 alverziót kivéve, mikor lusta voltam frissíteni, csaknem minden verziója járt a gépen, mindig tettem frisset, mikor kijött. Semmi kihatása nem volt a TV kezelésre.

Én valami mélyebb gondra tippelek, mint az említett VDDM, mert se XP-n, se Linuxon nincs ilyen probléma és VDDM sincs egyiken sem.

szerk: a pen kihúzását nem szeretem eljátszani. Csak egyszer fog megdögleni a fájlrendszer, pont mikor fontos adatokkal lesz tele...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#25) Vladi válasza GrandeP (#21) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Ezdemarhaság... de ah már flémelünk:
óriási a különbség a 3 óra programozással, de meg tudtam oldani és a fizettem érte és megoldani se lehet között.

én az ipv6-ot is el tudnám fogyasztani windózos felsorolással. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#26) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem az a bajom a winfossal hogy akárhányszor rakom újra bizonyos programokból nem tud kilépni hiába lépek ki futnak tovább pl utorrent xfire. Na meg csomószor eljátssza hogy nem kapcsol ki csak órákig meg a gép azt mikor hazaérek látom hogy kikapcsolás felirat ott vigyorog még rám.

(#27) #19617792 válasza kmisi99 (#26) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez nem feltétlen a Windows hibája, hanem a szar progiké...

(#28) dqdb


dqdb
nagyúr

NR1: HotSwap!
Általában akkor nem lehet leválasztani biztonságosan eszközt, ha valamelyik alkalmazásban nyitva van róla egy fájl, vagy az egyik mappája az aktuális könyvtár. De csak általában, ha nem áll fenn ez a helyzet, és a Windows, beint, akkor ez a program szokott segíteni.

NR5: sokáig küzdöttem azzal, hogy egyes programok (főleg a rendkívül rövid és kevés fájlt tartalmazó fejlesztőeszközök) ne a C: meghajtóra menjenek, de hosszas kísérletezés után feladtam. Több telepítőben esélyem nem volt átállítani az útvonalat, volt, ahol át lehetett állítani, de ez a feltelepített szoftver működésképtelenségével járt, volt, ahol a Common Files alá többet pakolt, mint a tényleges telepítési mappába. Úgyhogy egy ideje megy az alapértelmezett helyre a telepítés, majd utána mozgatás a kívánt helyre, és egy junction a Program Files alá. Így én örülök, mert nem a C: meghajtón fogy el a hely, a szoftver is örül, mert mehet oda, ahová szeretne.

NR6: amikor aktuális volt a téma, akkor többféle USB-soros átalakítót próbáltam, és háromból egyetlen típus vált csak be Windows alatt. RTS/CTS problémám sosem volt, ahol a ráaggatott eszköz igényelte a handshake-et, ott megfelelően kellett vezérelni ezeket a lábakat és minden jól ment.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.