Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

És miért ragaszkodsz hozzá, hogy egy ilyen kártevőt telepíts a gépedre? Ha ilyen trágya valaminek a szoftveres támogatása, akkor azt ki kell hajítani. Másból nem értenek szót, mint a csökkenő eladásokból.

Virtuális gép amúgy nem játszik, hogy abban túrjon szét mindent?

A tej élet, erő, egészség.

(#2) CPT.Pirk válasza joghurt (#1) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudok mit csinálni, az a szoftver kell a kapott ipari hardverhez. Azt a hardvert meg mindenképpen be kell üzemelni. :)

A virtuális gép meg necces. Most éppen a bolti átlagos TP-Link hálózati switchet cserélhetem ki másikra, mert valamit tilt alapból és így a kommunikáció egy része nem működik a laptop és a hardverek között... Szóval sok itt a buktató. :D

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) joghurt válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


joghurt
addikt

Ki választotta azt a hardvert, és ki ragaszkodik hozzá? Üzemelje be ő a szoftvert hozzá...

B verzió: Honeywell magyar képviseletnek kiszámlázni x mérnökórát a trágyájuk beüzemeléséért.

A tej élet, erő, egészség.

(#4) CPT.Pirk válasza joghurt (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez nem így működik. Saját hardvert fejlesztünk, de kell referencia, az lenne ez a hardver. Ez meg adott, mert ezt használják az iparban és annyiba kerül mint egy jobb autó.

Egyébként igen, a beüzemelést nem én csinálom, az megy távoli asztalon keresztül én csak asszisztálok hozzá, mivel nem vagyok jártas az ipari dolgokban ezen a téren. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

két dolgot nem érdemes kipróbálni szerintem:
1. 8 giga ramra ablakokat
2. fontos feladatra ryzent.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Luck Dragon válasza bambano (#5) üzenetére

Ebben egyetértek veled , amúgy is iparban , főleg tervezés esetén ezeket alapból el kell felejteni . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) Anász


Anász
tag

Én az ltsc-k macerás telepítését-updatelését Ntlite-al oldottam meg. Azzal sokkal emberibb idő alatt megvan a használható állapotban levő up to date rendszer. :)

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#8) CPT.Pirk válasza bambano (#5) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1 - ezt a laptop gyártók is tudják?
2 - mert miért is?

Anász: na azzal még nem találkoztam. Igazából váratlanul ért, hogy ennyivel lassabb a korábbi W10 alatt a frissítés. Ráadásul még 2 eszközhöz kézzel kellett drivert raknom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9) Luck Dragon válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére

Bár nem nekem szólt . :)
1, Igen tudják, csak a felhasználók nem ,akik nem tudják az adott (munka), műveleti szoftverhez milyen specifikációk kellenek .
2, Kompatibilitás, stabilitás . Sok ! Sőt rengeteg cég szoftvere még mindig csak Intel & Nvidia alapokon nyugszik .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) CPT.Pirk válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1 - csak maga az oprendszer normális sebességgel ment 4GB ram mellett is. (persze böngészés nélkül) - ez kipróbáltam, mert először nem állt rendelkezésre normális laptop de gyorsan kellett tennem egy próbát... Aztán az mssql komponens amit felrakott a program az panaszkodott a kevés ramra (azaz nem is működött), így ekkor kaptam egy másik gépet, abban már 8GB volt. Aztán logisztikai okokból kaptam helyette egy 3. gépet, amiben szintén 8GB ram volt, ez a Ryzenes laptop.
Kis cég vagyunk, abból kell dolgoznom ami van. :)

2 - én nem tudok olyan programot mondani, ami instabil lesz attól, ha Ryzen procin fut. De ha ti igen, akkor ne tartsátok magatokban. :N
Az nVidia meg háááát. Én Linuxon csinálok már mindent, ott már nem olyanok, mint régen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) joghurt válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Vagy (csak) Intelre optimalizált a cucc, és akkor AMD-n lassabb lesz.

Vagy (igazából konkrét platformtól függetlenül) használnak egy utasítást-kiterjesztést, amit vagy támogat a procid, vagy nem. Igazán trehányok szükségtelenül kapcsolják be, hogy a fordító használja ezeket (nem sebességkritikus), ráadásul a kód nem is ellenőrzi a támogatottságát, és/vagy futtat egy lassabb, hagyományos implementációt.

Vagy konkrétan bele van drótozva, hogy kizárólag Intel procin fusson. Mert lusták kitesztelni másmilyenen. Egyszerűbb és olcsóbb beleírni egy sort a doksiba, hogy rendszerkövetelmény az Intel CPU.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Luck Dragon válasza CPT.Pirk (#10) üzenetére

“ Kis cég vagyunk, abból kell dolgoznom ami van.”
- Ezt nagyon is megértem :)

2, Csak a magam példáját tudom felhozni , ha AMD Fire Pro kártyán kellene dolgozni , amire volt pár példa , akkor fogja magát a SolidEdge kisétál az erkélyre súllyal a lábán és leugrik . :DDD
Ezen azon sem segített , hogy felvettük a gyártóval a kommunikációt az összes létező update felkerült és még Linux sem volt a gépen egyszerűen nem volt hajlandó működni , ha mégis akkor meg egy kis idő után leállt .

Bár a legtöbb tervező program (Fusion 360, EdgeCam, SoildEdge, AutoCad/Desk , stb) Mindig valamire érzékeny , legutóbb NET Framework verzióval ment a szívás . Máshol pedig csak a Xeon vagy Opteronhoz tartozó illesztő programok nélkül esze ágába sincs bármit is csinálni . :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#13) bambano válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem vagyok róla meggyőződve, hogy a ryzen teljesen kompatibilis az intel x86-tal. mástól is olvastam már itt panaszt.
az teljesen biztos, hogy a ryzen + amd videokártya + linux driverek együtt nem működnek jól. hogy windowson ez jó-e, azt nem tudom, de én többet nem kockáztatok.

a 8 giga ramhoz meg annyit: ha panaszkodsz, hogy lassú, akkor kevés a ram.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) joghurt válasza bambano (#13) üzenetére


joghurt
addikt

FUD?

A tej élet, erő, egészség.

(#15) bambano válasza joghurt (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az teljesen biztos tény, hogy a ryzen+amd+linux együtt nem jó.
fudnak max. azt nevezheted, ha emiatt leszólom a windowst is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) joghurt válasza bambano (#15) üzenetére


joghurt
addikt

nem vagyok róla meggyőződve, hogy a ryzen teljesen kompatibilis az intel x86-tal.

Muszáj neki. Sőt, a Ryzen az AMD64-gyel is teljesen kompatibilis. :P
Viszont hardveresen máshogyan van implementálva, ezért másképp kell optimalizálni rá a kódot. Ez visszafelé is igaz: egy AMD-re optimalizált program meg Intelen fog lassabban futni.

A linuxos barkácsélményeid (hány évvel ezelőttről?) meg irrelevánsnak érzem egy kifejezetten windowsos témához. Egy WHQL driver elég masszív teszteken megy át, mire kiadhatják.

A tej élet, erő, egészség.

(#17) Luck Dragon válasza joghurt (#16) üzenetére

Emlékem sincs mikor használtam jómagam Linuxot vagy annak más fajta verzióját . Talán az Ubuntu volt nagyon korai szakaszában . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) bambano válasza joghurt (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell ezt túlgondolni. Ha a Kapitány panaszkodik, akkor nem jó.
ennyi.
a linuxos barkácsélményeim napi szintűek.
jaja, minden "masszív teszten" megy keresztül, mire kiadják, ebből következően nyilván hibátlan, vagyis nem kell frissíteni se... oh wait.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) CPT.Pirk válasza bambano (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem arra értettem. Hanem arra, hogy ugyanazon a 8GB ramos gépen a 2016-os Windows 10 4x annyi idő alatt frissít, mint az aktuális W10 prof. kiadás.
Az a 0.5 - 1 óra frissítés telepítés után meg olyan átlagos egy Windows 10 prof-nál, az otthoni 16 illetve 32 GB ramos gépeimen sem gyorsabb. Egyszerűen ilyen és kész.

Az AMD + Ryzen + Linux téma meg nekem bejött, aktív gamer vagyok. - még úgy is, hogy van az a mizériám a Radeon 5600XT-vel. Nem szívesen vennék nV kártyát a gépbe.

Luck Dragon: hehe, én a solidworks-ről hallom, hogy éppen melyik verziójában mi a nem jó. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) bambano válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Linux téma meg nekem bejött" :R ismét el fogom olvasni az összes blogodat :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Luck Dragon válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére

Kellenek a mindennapi kihívások . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) PDA_FAN válasza bambano (#20) üzenetére


PDA_FAN
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#23) PDA_FAN válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


PDA_FAN
tag

2016 óta az oprendszer jelentős részét újraírták. Ráadásul a Ms egyik jó szokása, hogy nem minden upgrade tud 2-3 verziót is megugrani, így előfordulhat, hogy telepít olyan köztes verziókat, amelyek csak ahhoz kellenek, hogy utána a legújabb verzió fel tudjon menni.
Emiatt van, hogy a 2016-os változat végtelen sok ideig upgrade-el.
Ha most leszedek a Ms oldaláról egy friss telepítőt, az a telepítés után elég kevés upgrade-t tölt le. Frissíti a Defendert, meg ha van valamihez frissebb driver.

(#24) nevemfel


nevemfel
senior tag

Nem tűnik komoly problémának ez az egész. Vállalati környezetben egyébként is alapnak kéne lennie az LTSB verziók használatának, mert ezeket a céleszközökhöz készült programokat jellemzően nem igazítják kétévente az aktuális oprendszer hülyeségeihez, nem tesztelik 200 nyelvi változaton, mindenféle hardveren, satöbbi, satöbbi. Rengeteg meglévő hardver fut még Win2003 - Win NT alapokon, szóval a leírt esetben semmi meglepőt nem találok.

Egyetlen érdekes pont az LTSB lassú winupdateje, de bizonyára erre is lehet magyarázatot találni.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#25) CounterBoci válasza Luck Dragon (#12) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Tervezőprogramokat alátámasztom. Egyetlen Ryzenes kalandom Autodeskékkel volt, itthoni gépembe vettem anno Ryzen5 2600-zat. 6 mag, 12 szál, magas órajel. Mi baj lehet? Például az, hogy az Inventor egy kétmagos pentiumon gyorsabb, mint azon a szaron :DDD Gyorsan megszabadultam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#26) CPT.Pirk válasza CounterBoci (#25) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha ez tényleg így van, akkor az azért a programról is igen rossz képet fest le... Rohadt drága, de közben meg használhatatlan Ryzenen, miközben a PC-k kb. 32%-a AMD-s (steam stat szerint).

Amúgy feltételezem, hogy nem rendszer szintű problémáról volt szó, hanem nálad valami egyediről. - egyébként gondolom lenne visszhangja.


Én mondjuk az Altium Designerrel tudok beszállni a tervező program témába... Az is buzi drága, de mindegy milyen gépet raksz alá, mert érdemben csak 1 szálon működik. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) Luck Dragon válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére

Pedig tényleg elmondható hogy így van ezeknél . :)
Ezért álltunk mi is rá a Xeon családokra . (E5 & W )

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) CPT.Pirk válasza Luck Dragon (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt nehéz nekem megérteni, hogy miért van. :U Igaz jóval kisebb programokat, de én is szoktam írni. Olyan viszont még soha nem volt, hogy az egyik hardveren ne ment volna pont úgy, ahogy a másikon is.

Bár igaz, ha belegondolok, hogy pl. a Win11 a megjelenésekor több héten keresztül rosszul kezelte a Ryzen procikat az ütemezőben... Mondjuk ott az elsietett termék kiadás volt az ok és úgy általában a tesztelés hiánya.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29) #30604800 válasza CounterBoci (#25) üzenetére


#30604800
törölt tag

Játszogatni jó, meg benchmarkolni, tehát legálisan rajonghat érte Gémerjózsi, de komoly cuccba én se tennék.

(#30) updog válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


updog
senior tag

Én AMD-s vagyok (khmm, 2000 utáni időkben csak arra volt budget ;] , aztán 1. gen. Ryzen óta Ryzeneket használok), de az igaz hogy az Adobe cuccai is ótvarul vannak optimalizálva AMD-re. Most hogy 5900X-ra váltottam, az asztali gépem Lightroom/Photoshop teljesítmény téren már pariban van az i5-ös laptopommal :DDD (jó, azért a 32 giga RAM később fogy el mint a laposban a 16). Amúgy minden faxán fut rajta, gyors, meg csilivill, csak épp amire napi 6-8-10 órában használnám (tekintve hogy fotósnak tanulok) az nem :D Sajnos a célhoz kell hardvert venni még 2022-ben is, következő konfigom intel lesz. Úgy 8-10 év múlva... ;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#31) CPT.Pirk válasza updog (#30) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mit mond erre az Adobe? A felhasználók nem háborognak ez miatt? Tekintve a Ryzenek korábbi jó árazását és sikereit, meg azt a halom biztonsági rést amiket többnyire az Intel procikban találtak, nem a felhasználó hibája, hogy vett egy Ryzent magának.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#32) CounterBoci válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Az is közrejátszhat, hogy sokmillióért a legtöbb egy szálon dolgozik. Mikor számolni kell akkor az egyszálas erő kijön.
Ha nagyon muszáj megoldják, Autodesk Flow Design nálam minden szálon terhelte az i7-est, míg az inventor egy szálas. Az EdgeCam szintén botrányos ilyen téren.

(#33) bambano válasza CPT.Pirk (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

itt a fórumban volt olyan panasz, hogy openwrt-t fordítottak ryzenen és nem lett jó sehogysem. utána átrakták a buildet intelre, és jó lett.
ez nem ütemező meg optimalizálás probléma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) updog válasza CPT.Pirk (#31) üzenetére


updog
senior tag

Adobe leginkább hallgat mint a sír és tojik a felhasználókra, csak fizessék a havidíjat a szoftvereikért mint a katonatiszt :U . Tesztek szerint amúgy pont az 5900X-nak (as of 2021) hasítania kéne - a tapasztalatom meg az, amit írtam, hogy egy laptopos (10. gen.!) i5-ön egy Lightroom (a legtöbb dologban és adott képszám alatt) ugyanúgy/gyorsabban megy, mint a Ryzen asztalimon...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35) CPT.Pirk válasza bambano (#33) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De akkor mi? Én és a kollégáim napi szinten fordítunk kódot Ryzenes gépeken a cégnél... Ráadásul beágyazott és asztali területre is.

updog: érdekes a tapasztalatod, szemben a teszttel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#36) bambano válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azon morfondírozom, javulna-e a történet itthon, ha egy régebbi videokártyát tennék be... van valami rx570 is itt a sufniban...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) Luck Dragon válasza CPT.Pirk (#35) üzenetére

Én a Catiára lennék kiváncsi Ryzen alapokon .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#38) CPT.Pirk válasza bambano (#36) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen szempontból? Most mid van?

Luck Dragon: na azzal nincs tapasztalatom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#39) bambano válasza CPT.Pirk (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most egy radeon rx5500xt chipsetes gigabyte kártya van a gépemben és a drivere meglehetősen ócska. rendszeres, hogy nem frissíti a képet, a firefox össze-vissza működik.
azért gondoltam, hogy régebbi kártya jó lehet, hátha a drivernek az a része kiforrottabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) CPT.Pirk válasza bambano (#39) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem van mindkettő, egyik gépemben RX 5600XT, másikban meg RX570 van. Mindkettőt mesa-val használom, de minden fasza (Manjaro KDE-n, szóval kernel és mesa is mindig friss).
- Egy dolgot kivéve, mikor időnként az 5600-as meghal játék közben, de erről már beszéltünk, viszont azóta sem tudtam meg az okát.

Az biztos, hogy az RX570-el soha semmilyen bajom nem volt, pedig aktívan játszok mindkét gépen. Játékot leszámítva a másikkal se volt soha bajom.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#41) bambano válasza CPT.Pirk (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aktuális debianban kettővel régebbi mesa van...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) PuMbA válasza bambano (#39) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, Linux gondok ;] Mennyit szenvedtem én is anno még ATI-val. Felraktam egy Windowst és minden ment pöccre.

[ Szerkesztve ]

(#43) bambano válasza PuMbA (#42) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

vagy kihajítod az ócska amd-t, váltasz intelre, és megy minden pöccre, a windowsos hasfájások nélkül.
nem hiszem, hogy a linux hibája lenne, hogy egy amd-s gép háromszor annyit zabál, mint egy intel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#44) CPT.Pirk válasza bambano (#41) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg a kernel se mai darab benne és az is baromi fontos az amdgpu miatt... Az én privát véleményem az, hogy Debian az az utóbbi években egyre kevésbé alkalmas úgymond "normál" asztali disztrónak.

#43: ez pont nincs így mióta elhagytuk a Phenom korszakot évekkel ezelőtt.

PuMbA: Ez most inkább annak fele meg nála a Debian miatt, mintha Win10/11 helyett Win8-at raknál fel és azt próbálnád élesben használni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) PuMbA válasza bambano (#43) üzenetére


PuMbA
titán

De. A Debian-nak a nagy hibája, hogy túlzásba viszik a stabilitást, ami miatt ősrégi kernellel és csomagokkal dolgozik és ezért az újabb hardverek támogatása pocsék. Hiányoznak energiagazdálkodási profilok stb.

Anno nekem is ugyan ez volt a gond. Mindig várni a driverekre, amit megelégeltem pár év után :) De ez már a múlt.

[ Szerkesztve ]

(#46) bambano válasza PuMbA (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, például annyira ősrégi a kernel, hogy a debianos desktopom:
cat /proc/version
Linux version 5.18.0-2-amd64 (debian-kernel@lists.debian.org) (gcc-11 (Debian 11.3.0-3) 11.3.0, GNU ld (GNU Binutils for Debian) 2.38.50.20220615) #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 5.18.5-1 (2022-06-16)

a szerverem:

Linux version 5.19.0-1-amd64 (debian-kernel@lists.debian.org) (gcc-11 (Debian 11.3.0-5) 11.3.0, GNU ld (GNU Binutils for Debian) 2.38.90.20220713) #1 SMP PREEMPT_DYNAMIC Debian 5.19.6-1 (2022-09-01)

főleg ez az 5.19-es, ez valami kőkorszaki...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#47) bambano válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

win8-at??? 2020 decemberében, mikor összeraktam ezt a gépet, még nem volt stabil a 11-es debian. a bullseye-t 2021. augusztus 14-én adták ki, tehát éppen betöltötte az egy éves kort. ez windows8??? ennél a w10 is sokkal régebbi.
az alap debian teljesen alkalmas desktopnak mindaddig, amíg nem akarsz semmi olyat csinálni, amiről pöttering nem hallott még. márpedig a júzerek zöme nem akar.

az én gondom sokkal hamarabb lesz korai hardverből fakadó, mint debianból.
a magam részéről nem forszírozom tovább a témát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) CPT.Pirk válasza bambano (#46) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálad. De a Debian hivatalos stabil tárolókban 5.10-es kernel van ami 2020 decemberi. Meg mesa 20.3.5, ami 2021 márciusi.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) PuMbA válasza bambano (#46) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, hogy te frissíted, akkor oké :) Mellé a mesa-t is frissítsd meg az egész grafikai stacket és akkor megszűnnek a hibáid. Az biztos, hogy az AMD-nek semmilyen nagy hibája nincs. Nekem Intel CPU + AMD VGA-m volt évekig, 1,5 éve pedig AMD CPU + NVIDIA VGA, egyikkel se volt semmilyen gondom Windows-on azon kívül, hogy NVIDIA VGA-val fagyott a gépem 1 hónapig csak Chrome alatt. Ennyi időbe telt a bugfix :(

[ Szerkesztve ]

(#50) bambano válasza PuMbA (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem, tehát semmi bajod nincs windowszal, meg debian gagyi, csak a windowszal fagyott a géped.
rotfl, én régen felaprítottam volna a gépemet, ha egy böngésző miatt lefagy.
de legyék csak windows user továbbra is, ahogy a művelt amcsi mondja: amilyen ágyat vetettél magadnak, abba fekszel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.