Hirdetés

2020. október 20., kedd

Gyorskeresés

(#1) Samus

Samus
(addikt)

Visszatalálós UP, mert én is hasonlón töröm a fejem. Csak az én tervem eddig a 220V verzió, és direktben kapcsolás.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) UnA

UnA
(Korrektor)
LOGOUT blog

Elektronikához nem értek, de én csak simán el szoktam zárni a cső végén a locsolófejet... Ez egyszerűbb :)

(#3) Armahun

Armahun
(addikt)

Nekem áramlás kapcsoló van a szivattyún.
Ha megnyitom a csapot bekapcsol, ha elzárom ki.
Úgy is leáll a motor ha a slág végét zárom le.

Ő lenne az, a legolcsóbb kínai távirányítható relével.

Kicsoda?

Ez lenne az, a legolcsóbb kínai távirányítható relével.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4) CounterBoci válasza Armahun (#3) üzenetére

CounterBoci
(senior tag)
LOGOUT blog

Bocsi, javítottam.
Amit írsz azt a házat ivóvízzel ellátó rendszernek szánom, hogy ne legyen az a tipikus hidroforos nyomásingadozás. Ezt mindig is ki akartam próbálni, a kerti slag pont jó alany volt hozzá.

(#5) Armahun válasza CounterBoci (#4) üzenetére

Armahun
(addikt)

Ha a kuti vizet rákötöd arra a rendszerre amin a vezetékes víz is van, akkor a vezetékes bejövetelnél minden féle keppen tegyél vissza áramlást gátló szelepet.
Keményen büntetik ha nincs.

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#6) CounterBoci válasza Armahun (#5) üzenetére

CounterBoci
(senior tag)
LOGOUT blog

Vezetékes víz nincs, csak csatorna van kiépítve. Van egy teljes felújítás alatt álló hegyvidéki házam és egy kikövezett ásott kutam. Akik előtte itt éltek abból ittak és nem abba haltak bele, olyan rossz nem lehet. Szerintem bevizsgálás után mivel ízre elég vasanak tűnik olcsóbb szűrőkkel megúszom a dolgot és jobb vizem lesz, mit a "csapból". Ami itt ahol be van kötve 80km vezetéken érkezik egy tóból. A falunak voltak saját kútjai, azokat betömték és hoztak a világ végéről jópár éve. A házba menő részre szereltetek vízórát mivel csatorna van, nem akarok bonyodalmat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gézengúz

Gézengúz
(addikt)

[link]

Forrfüles 18650-es Liitokala akkuk eladók! BMW E46-ból, Cd-váltó,kazettás mode gombos fejegység, USB-Micro-SD-s bővítő.

(#8) Tikakukac válasza Gézengúz (#7) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Épp ezt akartam mondani. Atom egyszerű és gyors megoldás ilyenekre. Szezon végén meg kikapod és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) CounterBoci válasza Tikakukac (#8) üzenetére

CounterBoci
(senior tag)
LOGOUT blog

Ebben teljesen igazatok van, viszont mivel szabadidőmben szeretek barkácsolni, direkt ezt az utat választottam és most szeretném még jobbá tenni. Ha lehet ennek a hatótávját növelni akkor úgy, ha nem akkor keresek más módot.

(#10) Tikakukac válasza CounterBoci (#9) üzenetére

Tikakukac
(titán)

Jah, hát úgy tied a világ. Én most cserélek le minden hasonlót sonoff-ra.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) razorbenke92 válasza Gézengúz (#7) üzenetére

razorbenke92
(senior tag)

Ezzel csak annyi lesz a gond, hogy - bár sokkal kompaktabb, kevésbé veszélyes konstrukció - ugyanúgy 433MHz a frekvenciája, mint a témaindító távirányítónak. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy ugyanaz az IC van benne, így megnövelt transmit power nélkül, vagy jobb receiver antenna nélkül a hatótáv is közel ugyanaz lesz.

Beleásom magam az IC lelki világába, és visszajövök valami konstruktívval is.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#12) Gézengúz válasza razorbenke92 (#11) üzenetére

Gézengúz
(addikt)

Jelenleg is használom, több falon keresztül is jól működik. Szintén szivattyút kapcsolok vele és világítást.

Forrfüles 18650-es Liitokala akkuk eladók! BMW E46-ból, Cd-váltó,kazettás mode gombos fejegység, USB-Micro-SD-s bővítő.

(#13) razorbenke92

razorbenke92
(senior tag)

Túl egyszerű megoldást nem nagyon látok.

Ahogy nézem, a vevőnek megvan a kis 69cm -es hullámhosszra mért fél-hullámhosszos antennája (11 fordulatot számoltam a képen, kb 1cm átmérő -> 1*11*3.14=34,54cm) Esetleg ha valamit elnéztem volna a képen, és csak negyed hullámhossz az antenna, akkor cseréld ki egy fél hullámhosszal egyező hosszúságú vezetékre.

Az adó schematicja eltér a referenciától. Elméletileg a rajta lévő rádió IC bírná a 12V-ot is, szóval akár egy 9V-os lapos elemmel megtolhatnád és akkor a transmit power jelentősen megugrana. DE!

Mivel van 1-2 beazonosíthatatlan komponens, nem tudni, hogy azok bírják e a 3V fölötti feszkót, így csak saját felelősségre próbáld túlfeszelni a távirányítót.

A legjobb lenne, ha lenne a távirányítóról egy pontos rajz, és be lehetne mindent azonosítani rajta, esetleg helyettesítőket találni a komponensek helyére, amik nem bírják a magasabb feszültséget.

(#12) Gézengúz : Ebben az esetben megkövetem magam :R

Szerk2: Közben megnéztem transmitterét: Remote control power: 12V/23A battery (not included) Így már világos a dolog, valószínűleg ugyanaz az IC, csak 12V-os táplálással, ahogy a referencia mutatja, és nem a 3V-os 2032-vel, ahogy a témaindítóban.

[ Szerkesztve ]

(#14) CounterBoci válasza razorbenke92 (#13) üzenetére

CounterBoci
(senior tag)
LOGOUT blog

Ilyen ic-vel arduinos projekteknél láttam külföldi fórumokon, hogy hatótáv növelésnek két 17cm-es vezetéket forrasztanak be, nálam fel van tekerve. Melyik jobb?

Ilyen filléres cuccokból nem egyet szoktam rendelni, úgyhogy nem sajnálom ha tönkremegy az adója. Legegyszerűbben 2032 helyett beteszek két 2016-ot aztán meglátom mi lesz.

Illetve olvastam még, hogy a 220V-os vezetékek közelsége jelentősen rontja a hatótávot. Mivel a legkisebb dobozba zsúfoltam bele mindent amibe belefért, 1-2cm-re körbeveszik a cuccot a 220-as vezetékek és a 12V-os trafó is pont mellette van.

(#15) razorbenke92 válasza CounterBoci (#14) üzenetére

razorbenke92
(senior tag)

Két 17cm-eset én olyankor használnék, amikor az adó és a vevő fix helyen van.

Olyankor elképzelhető, hogy jobb, viszont a negyedhullámhosszos antennáknál ilyen formán, ha jól tudom, az antennáknak mindig párhuzamosnak kell lenni egymással. Az ilyen zsebtávirányítós alkalmazásnál ezért szokott inkább csak a vevőn lenni egy félhullámhossz feltekerve, mert így viszonylag kevésbé függ tőle, hogy milyen irányba tartod a távirt.

Mindenképp informálj, hogy hogy "sült el" a feszültségnövelés :D

u.i.: A 220 közelségéről, annak hátrányairól nincs infóm.

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.