Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo kis retro game valoban, par csatat el lehet vele lenni. Viszont a 20€-s ar tenyleg magas, bar en g2a-rol vettem, ott kb. 9€.

(#2) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Age of Empires-ből kár, hogy nincs új.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#3) BoB


BoB
veterán

"el is készült a HD remake, a megtévesztő 3-as sorszámmal"

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#4) FireKeeper válasza Ciccuka (#2) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

van belőle HD, igaz, azt még annyira se dolgozták újra mint most a cossacksot. cserébe vannak új civek, de ahhoz a DLC-ket is meg kell venned.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#5) Mister_X


Mister_X
nagyúr

"Van x mennyiségű erőforrásod és parasztod, és sebtében el kell kezdj építkezni, gyarapodni, termelni és kiképezni" - még jó, hogy szinte minden erőforrásmenedzsmenttel remdelkező RTS-nek ez az alapja :U Minek kell mindent felgyorsítani, leegyszerűsíteni? Meg kell tanulni beosztani az erőforrásokat és mellette figyelni kell az ellenfélre. Ez az alapja mindennek, aki nem tudja megosztani jól a figyelmét, hátrányba kerül és így van jól.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Na ezt megkukkantom, koszonom a cikket. Igy tudtam meg, hogy egyaltalan keszult folytatasa a jateknak.

(#7) pengwin válasza BoB (#3) üzenetére


pengwin
addikt

Ettől még igenis megtévesztő a sorszám, mert nem egy új játék. 1:1-ben a European Wars másolata. A Cossacks II legalább más korban játszódott, mondjuk igazából az is simán lehetett volna csak egy kiegészítő a játékhoz.

Üdv, pengwin

(#8) Gengi


Gengi
senior tag

Én tegnap este toltam egy 3 órás gamet. Agyérgörcsöt kaptam sokszor... Az ágyúk túl vannak még mindíg tolva, a transpott shippek sokszor nem kötnek ki. Illetve 3 battleshippem nézte végig hogy egy nyamvadt enemy transpott kiköt nállam... Az ellenség MI-je meg nem létezik kimerül abban hogy iszonyat sok egységet legyárt és rámküldi.
Viszont a legrosszabb az egészben az a tömörülés. Az egységek betömötűpnek még most is, majd egy ágyúgolyó leveri őket....

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#9) BoB válasza pengwin (#7) üzenetére


BoB
veterán

Ja hogy úgy. Akkor nem szóltam, a cikket futva végigolvastam, de nem tűnt úgy hogy csak másolat.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) Csapoati válasza BoB (#3) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem ez a megtévesztő benne, hanem az, hogy ez nem egy új rész, csak egy 1 HD.
Egyébként ez már szerintem is kissé archaikus játékmenet 2016-ban.

szerk.: Vak vagyok, már megválaszolták.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) CsabaZz


CsabaZz
tag

Nekem nagyon bejött a játék, igaz retro Cossacks feeling, csak gyönyörű köntösben. Már önmagában ezért megérte az árát. Megvannak a maga hiányosságai és hibái, de inkább legyenek meg és ne sérüljön a hangulat, mint megkutyulni mindent, ami tönkrevága a retro érzést.

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#12) Ciccuka válasza FireKeeper (#4) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az pontosan milyen változat és mi a neve?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#13) pengwin válasza Ciccuka (#12) üzenetére


pengwin
addikt

Age of Empires II HD.
Igazából csak felkészítették a nagyobb felbontásokra, és kapott pár apróbb extrát.
De ami jó volt az Age of Empires II-ben, az ebben is pont ugyanolyan jó.

Egyébként én még mindig élvezem a sima Cossacks: European Wars-t, meg a az AoE2 HD-t, meg a Warzone 2100-at, és az eredeti Starcraftot is, egyáltalán nem zavar az "ódon" grafika, vagy játékmenet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#14) Luck Dragon

Én régen is játszottam vele. Nagy kedvenc volt. Most újra meg vettem. De tele van bugokkal, igaz javítják, de bőven van még mit. A kedvencem mikor a játék elején az ellenség egységet a tengerbe teszi le, és le vannak fagyva, még egy karavella sem tudja őket megölni hogy legyen valami már.... Egy szó mint száz javításák ki a hibákat és jó lesz. És a maradék nép csoportokat tessék hozzá adni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#15) pengwin válasza Luck Dragon (#14) üzenetére


pengwin
addikt

"És a maradék nép csoportokat tessék hozzá adni."
Ja, persze, majd fizetős DLC formájában... :U

Üdv, pengwin

(#16) Luck Dragon válasza pengwin (#15) üzenetére

Régen patchekkel érkezett a nép csoportok. Jó lenne ha most is így alakula. Kár lenne DLC-vel elrontani a régi hagyományt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) #20655360 válasza Gengi (#8) üzenetére


#20655360
törölt tag

Ja xd. Az első meccsemen kb. 10 ágyú lenyomta a több száz fős seregemet, néztem wtf.
Kicsit durva.

A transport ship a kedvencem mondjuk. A megtöltéssel nincs gond, de a partra szállás az már más téma. :D
Egyesével vánszorognak le a hajóról csórók. :W Akkor a legszebb, ha hirtelen megjelenik közben az ellenség.

(#18) Anonymus23


Anonymus23
veterán

A 18. századi dragonok eléggé OP, 3-400 dragon + 15 ágyú + 20-30 mortar + 10 pap, és még csak közel sem kell menni, és legyalulsz egy 5x akkora ellent.
Én a küldetéseket toltam (akartam), de mivel a 70%-a ilyen butított verzió, azaz egy csomó mindent nem tudok csinálni, vagy fix sereggel vagyok, én inkább befejeztem.
Valahogy nem jött vissza a régi feeling... :(

;) - The Power of the Light Side

(#19) =WiNTeR= válasza pengwin (#15) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ingyen DLC-k formájában jön a B2W további nyolc népe (köztük a magyarok).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#20) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Annak aki óriási Rise of nation - Age of rajongó annak mennyire mernéd ajánlani a játékot? Nekem pont nem számítana az, hogy a harcok kidolgozattak legyenek, soha nem vonzott pl az Emprie sorozat.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#21) FireKeeper válasza GeryFlash (#20) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én leginkább az AoE2 (HD)-ról tudok nyilatkozni, Rise of Nations-el viszonylag keveset játszottam.

alapvetően nyilván hasonló a játékmenet, ugyanúgy gazdaságot építesz és hadsereget képzel ki, de az egésznek a ritmusa mégis kicsit más. ennek az oka főleg abban keresendő, hogy a cossacksban sokkal nagyobb a pop limit, vagyis sokkal nagyobb seregeket tudsz csatába vinni, ezért a micromanagement sokkal kevésbé számít, mint pl az AoE-ben, ahol főleg a játék korai és középső szakaszában fontos tényező a jó micro, konkrétan meccseket dönthet el pl egy-egy jó mangonel lövés. cossacksban sokszor rusholni is nagyobb sereggel tudsz menni, mint amivel AoE-ben a végjáték ütközeteit játsszák. másik fontos különbség, ami eléggé mássá teszi a játékmenetet az AoE-hez képest, hogy a cossacksban a nyersanyagok kifogyhatatlanok, szóval ha megtartasz egy bányát/erdőt/szántót, akár a végtelenségig tudsz nyersit gyűjteni, míg AoE-nél véges nyersanyagok miatt az idő is fontos tényező, nem csak a map control.

a gazdaság egy fokkal talán bonyolultabb, mint az AoE2-nél, mivel több nyersanyag van, viszont ennek ellenére kevesebb odafigyelést igényel, mivel a dolgozók AI-ja nem olyan kriminális, nem kell farmokat újraültetni, nem fogynak ki a nyersik csak meg kell tartani a lelőhelyet stb. de szerintem ebben jobb pl. a Rise of Nations. viszont ha a harc kidolgozottsága nem érdekel, akkor inkább a gazdaság építése? csak mert ennél sokkal jobb gazdasági játékok vannak, pl az anno sorozat.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) #20655360 válasza GeryFlash (#20) üzenetére


#20655360
törölt tag

Az első kérdés után kapásból az Empire Earth jutott eszembe. Miért nem tetszik? Még mindig abban a legjobb (=legkegyetlenebb :DD ) az mi. Emlékszek legnehezebb fokozaton egyszer volt vagy 50 óra játék mire megfogtam a rohadékot. Meghagysz véletlenül 1-2 parasztját, fél óra múlva újraépít mindent. A 3. része viszont sztem is pocsék.

Merném ajánlani, de nem egy nagy cucc. Nem fogsz vele heteket folyamatosan eltölteni, de néha elő lehet szedni. Kicsikét uncsi nekem, de az AoE is az már.
Igazából ez is ugyanaz. Küldöd a parasztokat dógozni, hogy tudj sereget építeni, közbe meg építkezel stb.
Annyi a játék extrája hogy irgalmatlan nagy seregeket lehet összehozni. (amiket legyalul pár ágyú 2 sec alatt XD)

[ Szerkesztve ]

(#23) GeryFlash válasza #20655360 (#22) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szerettem az Empire Earth-t is, rosszul mondtam, a Total Warra gondoltam :)
A kérdésem arra irányult hogy létezik mai mdoern, nem felujított játék, ami Empire Earth6 Age of / Rise of Nationss alapjaira épít? Nem akarok starcraft szintű rusholást, ha lehet ne sci-fi, 2-3 óra alatt lenyomható cucc, ez az én kívánságom :D Mai RTS-ek vagy ultra rusholósak, vagy zónázásra épít (C&C, Company of heroes) vagy játsszál 2 hónapig (Civ-Paradox gamek, Total War).

Vagy ez a műfaj végleg meghalt? Noha elég sokan veszik a felújított Age ofokat vagy Rise of ot, szóval nem hiszem hogy csak az én eszement rétegigényem lenne .... :D Ez a leülök, 2 óra alatt kőkorszakból felhúzom xy korig, szétverem az ellent és az nap én vagyok a király feeling hiányzik ;]

FireKeeper: köszi, Anno-t megnézem de arról is mintha az lennének az emlékeim hogy nem 4 óra alatti game.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#24) #20655360 válasza GeryFlash (#23) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nem igazán menők már a történelmi jellegű RTS-ek manapság. Én se tudom miért, egyik kedvenc stílusom.
Az űrstratégiás holmikat én is rühellem.

Stronghold széria (kivétel az okádék 3. rész) esetleg még?

Jelenleg elvagyok a RimWorld nevű -nem is tudok elég jó jelzőt, mennyire király- mesterművel, hetek óta.
Nem klasszik stratégia, kolóniaszimulátor, de lehet neked is tetszene. Hihetetlen tartalmas, nincs 2 egyforma játék. Nagyon-nagyon komplex.

[ Szerkesztve ]

(#25) Anász


Anász
tag

Az egyébként mennyire valid infó hogy ha jól pörög az eladás, akkor elgondolkoznak a STALKER 2 elkészítésén/fejlesztésének folytatásán?

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#26) FireKeeper válasza GeryFlash (#23) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nos nem, az anno ilyen 40+ óra/pálya is lehet akár, ha kellően maximalista vagy :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Mennyire nehéz a játék? (Nem az ellenség MI-je érdekel. És nem a tömörülésből fakadó nehézség érdekel.)
Az első részt imádtam, de nehéz volt. Köszi!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) =WiNTeR= válasza janeszgol (#27) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Nem nehéz, de azért ne egyből egy Very Hard / Impossible ellen kezdj, mert az okozhat némi fejtörést.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#29) voodoo98 válasza pengwin (#13) üzenetére


voodoo98
addikt

+1

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#30) janeszgol válasza =WiNTeR= (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszi. Nem-nem, legkönnyebben szoktam és ha unalmas, eggyel feljebb kapcsolom, ha lehet. Csak néhány kedvencem könnyű fokozaton is nehéz (pl Sudden Strike vagy ami nagyobb bánatom, a Men of War sorozat). :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) turbulencia8 válasza janeszgol (#30) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Sudden Strike 2-t en nyugdijas koromra tartalekolom, es szerinzem erre is beruhazok par ev mulva.

(#32) Hopkins95


Hopkins95
addikt

Már én is egy ideje keresem az Age of Empires II-höz hasonló játékot, amivel régen rengeteget játszottam.

Próbáltam a Total War Rome II-őt, de nagyon nem tetszett, hogy ilyen körökre van leosztva és csak a folyamatos időhúzás megy( a felesleges diplomáciával meg a lázadásokkal karöltve). A csaták extrém nehezek voltak benne és ha nyerni is tudtam, igen sokáig tartottak. Olyan 18 óra játék után le is töröltem a játékot, annyira nem jött be.

Szerintem ezt most ki fogom próbálni, mert nagyon hasonlít az AoE II-höz. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) GeryFlash válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

Próbáltam most tegnap havernál, nem sok köze van hozzá... Marad az Age of és a Rise of Nations HD :U :(

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#34) FireKeeper válasza GeryFlash (#33) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jöhetnétek steam AoE2 multiba, már írtam a topikba párszor de semmi reakció :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35) GeryFlash válasza FireKeeper (#34) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ha lesz szabadidőm mindenképp, mentettem a topikot ;) De most hirtelen nem is tudom hogy abból a HD kiadás megvan-e vagy csak a sima.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) Pxs


Pxs
aktív tag

Kár a műfajért...a mostani DoTA-klónoknak (League of Legends ) köze nincs a valód RTS-hez.
Mennyire örülnék egy Total Annihilation vagy C&C: Red Alert folytatásnak a mai technikával (3D csak mértékkel)!

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#37) Assimilator


Assimilator
őstag

"A régmúltban rekedt játékmenet;"

Azert egy Remasternel ilyet irni eleg amator. :DDD
Ilyen elven azt is irhatnatok, hogy az autok toresmodellje nem az igazi.
Pont ugyanannyira relevans....

(#38) pengwin válasza Assimilator (#37) üzenetére


pengwin
addikt

Csak ez nem egy "Cossack - European Wars HD", hanem a Cossacks 3... és nem remaster-ként hirdették, hanem folytatásként. Legalábbis Steam nem láttam leírva, hogy csak egy felújítás lenne. Ehhez képest benne van az eredeti játék minden hibája (tüzérség túl erős, pathfinding bugok(egység tömörülés)).
Inkább maradok az eredetinél.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#39) BoB válasza Pxs (#36) üzenetére


BoB
veterán

Talán azért nincs közük az RTS-hez a DOTA klónoknak, mert azok MOBA játékok? :U

Nem is értem hogy jön ide.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#40) GeryFlash válasza BoB (#39) üzenetére


GeryFlash
veterán

Pedig jogos amit a kolléga felvetett, a wow volt vezetője ezt kifejtette elég részletesen: [link]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#41) BoB válasza GeryFlash (#40) üzenetére


BoB
veterán

Most is vannak RTS játékok.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#42) =WiNTeR= válasza pengwin (#38) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Tévedés, remasterként hirdették (1:1-ben a Cossacks B2W felújított változataként).

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#43) turbulencia8 válasza pengwin (#38) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem a tüzérség egyáltalán nem túl erős, a kornak kb. megfelelő harcértéke és pontatlansága volt a napoleonos részben. Az ágyúk gyártása meg nagyon lassú, ha nem fejleszted fullosra a műhelyt.

(#44) GeryFlash válasza BoB (#41) üzenetére


GeryFlash
veterán

Olvasd el. Vannak, de nem olyanok mint régen, hanem vagy 20 perc rush (bár ez is egyre ritkább) vagy a hónapokig szöszmötölős körökre osztott dolgok.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#45) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ránéztem Steamen: számomra nagyon igényes 3d grafika, ebben a részben is hatalmas seregekkel lehet harcolni, és nem brutális a gépigény.
Úgyhogy végül csak megvettem. Amúgy folyamatosan adják ki a hibajavításokat, nekem nagyon tetszik a Cossacks 3.

[ Szerkesztve ]

(#46) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Ma játszottam egy szigetes pályát multiban (2 vs 2 AI). A múlt héten még simám elszállt fél órán belül a játék, most minden gond nélkül lejátszottam egy kb 3 órás menetet (ferry-k még mindig erősen bugosak).
Le a kalappal a fejlesztők előtt, hogy egy olyan nehéz helyzetű országban, mint Ukrajna ezt így össze tudták hozni.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#47) MésziGab


MésziGab
tag

Ha tetszett a videó kérlek dobj egy like-ot és iratkozz fel a csatornámra :)

[Cossacks 3 gameplay]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.