Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cifu válasza Bennyboy (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, megéri. Nem, nem okoz gondot a kikapcsolása (legalábbis nálam nem okozott).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#52) ViSAS válasza Jesus_Shaves (#44) üzenetére


ViSAS
senior tag

Aki ma downgradeel W10-ről, ráadásul internetkapcsolattal rendelkező vason, arra adom áldásom (kivéve ha a munkája vagy egyéb legacy hardverei tényleg igénylik).
Ha valaki mindenképp kiforrott rendszert akar, akkor szvsz többre megy ha visszatartja a frissítéseket egy olyan patchtől kezdődően amiben nincs major known issue.

(#53) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Ezen a héten terveztem újra felhuzni a Win10-et az asztalimra. Azota nem kapcsoltam be, amiota az egyik tavalyi frissites 2x bootolhatatlanna nyirta ki a rendszert. Masodszorra csinaltam backupot a renszer image-ről (nem tudom mi a pontos neve) és amikor hasznalnom kellett, közölte, hogy nem működik. Ezutan a laptopomon is behalt a Win10. Azota Mac-en vagyok. :D

Jatekhoz viszont kell a Windows és az asztalim, szoval újra fel kell raknom. Viszont ezúttal biztosra megyek és mindent letiltok, még azt is, ami nem is létezik. Félek, hogy a frissítések ennek ellenére is jönni fognak majd. :(

(#54) nap


nap
addikt

Valamivel bizonyítani kell, hogy az új windows gyorsabb. mint a régi, ugyanazon a vason...
Ez már régi trükk a Macrosofttól.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#55) schawo


schawo
titán

Hányan tapasztalták itt a fórumon?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#56) DeltaPower válasza Jesus_Shaves (#44) üzenetére


DeltaPower
őstag

A win10 növekvő részesedésének alapvetően az is az oka, hogy a régi gépeket újakra cserélik, azokon pedig win10 van, ebben semmi meglepő nincs. A korábbi oprendszerre visszaállók aránya pedig igen csekély.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#57) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

A lehallgatás helybeni kiértékelésének és kódolásának ára van. :)

(#58) #06658560 válasza ricsi99 (#28) üzenetére


#06658560
törölt tag

Igen, amelyik az elcseszett frissítés által generált hibát javította.

(#59) atike


atike
nagyúr

"a Windows Insider Program résztvevői jelezték is a hibát a Microsoftnak még a frissítés kiadása előtt, de a cég ezek ellenére kiadta"

Még jó, hogy van az a program. :U

(#60) Robaj


Robaj
addikt

Na hogy On is legyen a topikban:

a regedit -et elindítva ezt kell hozzáadni:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search

"AllowCortana"=dword:00000000
"BingSearchEnabled“=dword:00000001
"CortanaConsent“=dword:00000000

Az AllowCortana új érték, a BingSearchEnabled 1 legyen!

(#61) atike válasza Robaj (#60) üzenetére


atike
nagyúr

[link] - itt meg egy részletes leírás (angolul) a lehetőségekről.

(#62) Predatorr


Predatorr
őstag

Siránkozóknak: mi a tökért vagytok folyton online, ill. miért nem időzítitek a frissítéseket? Én így állítok be mindent cégben, no problemo.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#63) Amerigo57


Amerigo57
őstag

A Windows 95 megjelenése, 1995.
De ahogy egyik Prohardveres társunk írja :

"A win98 biztonságos, ui : már vírust sem írnak rá 10 éve." :)

UI: Megtudná valaki mondani , hogy a Win10 1903 programját ,
hogyan lehetne
visszaállítani eggyel régebbi 1806-os verzióra ,
ha a gép már több , mint 10 napja újra volt frissítve.

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64) Dilikutya válasza Amerigo57 (#63) üzenetére


Dilikutya
félisten

Újratelepíted 1803-as lemezről/pendrive-ról.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#65) atike válasza Predatorr (#62) üzenetére


atike
nagyúr

Arra azért kíváncsi lennék - de tényleg :) - hogy manapság hány otthoni felhasználó nem online.... :U

(#66) Kékes525


Kékes525
félisten

"Cortana durván leterheli a CPU-t a Windows 10 új frissítésében"

Ez nem igaz. August 30, 2019—KB4512941 (OS Build 18362.329)

"Known issues in this update

Microsoft is not currently aware of any issues with this update."

Vagy mégis: Windows Update

"We are currently investigating an issue where users are reporting high CPU usage linked to SeachUI.EXE after installing the optional update on August 30 (KB4512941). We will provide an update in an upcoming release."

De ahol igazán szükség lenne rá, a support letöltési linkjén már nem (lásd az első linkemet). Hagy szívja csak a felhasználó. :W

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#67) Felesbandi válasza Predatorr (#62) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Így lassan 2020-hoz közeledve hadd ne kelljen már az embernek ilyenekkel szórakoznia azért, hogy egy fizetős oprendszer normálisan működjön...

A 2013-as Win10-es laptopom több esetben is frissítés miatt halt le úgy, hogy újra kelljen húznom az egészet. A szintén 2013-as MacBook-om meg fél évet elmegy anélkül, hogy közben egyszer is kikapcsolnám. Használat közben soha nem kímélem, amikor meg végeztem a dolgommal, összecsukom és kész, eszembe nem jut, hogy odafigyeljek arra, hogyan használom.

Nagyon nem akartam váltani Win10-ről, egész életemben Windows-t használtam, de manapság egyszerűen elfogadhatatlannak tartom, hogy ne legyen alap dolog, hogy normál felhasználás mellett megbízhatóan működjön egy laptop/asztali.

(#68) Tetsuo válasza Felesbandi (#67) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen, ez alap lenne egy számítógép általános használatánál, de a Microsoft miatt nem az.

(#69) Kékes525 válasza Felesbandi (#67) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért ne hasonlítsuk a Windowst a macOS. A macOS csak nagyon kevés féle hardveren fut, míg a Windows PC-ék hardvereinek változatosság több nagyságrenddel nagyobb. Másrészt a USER száma is sokkal több Windows esetében mint a macOSt használók. Ahány felhasználó annyiféle konfiguráció, Windows beállítás. Ezért sokkal nehezebb a Windows fejlesztése és tesztelése. Ennek ellenére én is azt hiszem, hogy sokkal jobb minőség-ellenőrzést kellene a Microsoftnak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#70) Dilikutya válasza Kékes525 (#69) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Windows beállítással vitatkoznék, a többség úgy használja, ahogy feltelepült, soknak még egy háttérképcsere is "hát de nem vagyok én informatikus"...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#71) Robaj válasza atike (#61) üzenetére


Robaj
addikt

Ez nem elegendő, mivel ha a BingSearchEnabled=0, akkor ugyanúgy terhel egy magot a searchui, a BingSearchEnabled-nek 1-nek kell lennie!

(#72) Dilikutya válasza Felesbandi (#67) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért a felhasználók többsége nem találkozik ezekkel a problémákkal, nem kell évente Windows-t újratelepítenie sem. 3 éve használok Windows 10-et. Megyeszerte 1000+ gépünkön fut Windows 10, nincsenek problémák. 1-2 régi program működésében okozott zavart korábbi Windows-ról váltáskor, amit végképp nem sikerült áthidalni, ott maradt modern gépeken is a Windows 7, de elenyésző ezen programok száma, és valóban régi, szar fejlesztés, amivel minden operációs rendszeren csak szívás volt eddig is. Frissítés egy esetben okozott valóban gondot, amikor a rövid dátumformátum szóközöket kapott, ezt néhány, szintén nem új program nem tudta kezelni, de rájöttünk, és most már azzal sincs gond.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#73) #06658560 válasza Kékes525 (#69) üzenetére


#06658560
törölt tag

Esetleg egy koncepcionális változtatás kéne az OS fejlesztés oldalán, hogy ne akarjanak minden szart bele pakolni, hanem legyen egy mag, ami mindekinél lehet azonos, és arra lehessen rakni a karácsonyfát.

(#74) Dilikutya válasza #06658560 (#73) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahhoz teljesen elölről kéne kezdeni, annyira összefügg minden mindennel. Az Internet Explorert sem tudod kiirtani, hiába ott az Edge, de valaminek valamelyik DLL-jét valami úgyis használja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#75) Jesus_Shaves válasza #06658560 (#73) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Magyarul csináljon az MS is egy Linuxot? :D

(#76) joghurt válasza Dilikutya (#74) üzenetére


joghurt
addikt

+1.

Az IE/Edge lényegében egy vékony .exe a rendszerbe ágyazott cuccokra. Visual Studioban is csak néhány klikk összerakni egy alap böngészőt. Btw, már a Jegyzettömb (és a VS kódszerkesztője) is egy böngésző.

A tej élet, erő, egészség.

(#77) cog777 válasza Dilikutya (#72) üzenetére


cog777
senior tag

"Azért a felhasználók többsége nem találkozik ezekkel a problémákkal, ... Megyeszerte 1000+ gépünkön fut Windows 10"

Khm.. corporate kornyezet? 10 engedelyezett es agyontesztelt programmal?

Azert az otthoni kornyezet cseppet mas. Hogy mast ne mondjak, mar a mindig atirt fajltarsitasok is problemat okoznak. A beepitett kepnezo mondjuk keptelen kepek megjelenitesere mert csak fekete kepernyot mutat.

Ugyhogy szereny velemenyem szerint a felhasznalok jelentos resze sziv ezekkel. Asszony gepen is ez volt.. amig nem migraltunk Mac-re.
Problem solved.

[ Szerkesztve ]

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#78) hpeti2 válasza Jesus_Shaves (#44) üzenetére


hpeti2
aktív tag

Én vagyok az ellenpélda.
Nemrég cseréltem laptopban hddt ssdre. Gondoltam váltok win7ről, végül 8.1re esett a választás. Security patch még legalább 3 évig jön hozzá. Atom stabil, nagyon gyors, nekem bejön a start menüje is.
Nem tudom miért köpködték az emberek, jobb sztem mint a céges win 10.

Örülök h nem arra váltottam.

Hirdetéseim --> http://tinyurl.com/mx5cpn3

(#79) Dilikutya válasza cog777 (#77) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem még egy fájltársítást sem írt át. Persze azzal sem tudok megbékélni, hogy pl. ha felrakom az Acrobat Readert, nem áll át alapértelmezettre magától, és trükkösen szól hogy nem ő az alap nézegető, de csak annyit közöl, hogy a gépházban kell átállítani, de a párbeszédablak nem dob oda egyből, ki kell keresni. Pedig az Edge fos ilyen célra, nem tudom, minek erőltetni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#80) atike válasza hpeti2 (#78) üzenetére


atike
nagyúr

Nem sok ilyen példát tudnék mondani - a környezetemben (informatikai cég vagyunk :) ) nem ismerek olyan embert aki ne köpködte volna a 8.1-et - akár céges, akár otthoni környezetben... :)

(#81) Felesbandi válasza Kékes525 (#69) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Programozói szemmel nézve érthető, hogy sok különböző hardware miatt nem olyan stabil, mint a MacOS. Ezt nem is várom el, néhány, időnként felbukkanó apróbb buggal semmi bajom nem lenne.

Felhasználói szemmel nézve viszont azt tapasztalom, hogy a Windows-os gépemre odafigyelek, bezárogatom a programokat, minden nap kikapcsolom, újraindítom, ennek ellenére egy alkalmatlan időpontban meghal és tehetem újra az egészet.

A Mac-es gépemet kb. fél évente indítom újra, egyébként mindig csak becsukom, a Chrome is pirosan jelez hogy frissítsem már, mert azt se zártam be vagy 4 hónapja, mégis minden működik.

Eddig mindig akkor halt le Windows-os gépem, amikor magától frissíteni kezdett annak ellenére, hogy letiltottam, stb. Ha nem kéne attól félnem, hogy jön egy kényszerített frissítés egy alkalmatlan időpontban, ami hazavághatja a rendszert, feltehetően soha nem váltottam volna Mac-re, mivel az apróbb bugok egyébként hidegen hagynak.

TL;DR
Programozói szemmel érthető.
User szemmel: Lehal a Windows -> Windows BAD.

(#82) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Nem éppen a leghízelgőbb dolog, de ez legyen a legnagyobb baj, hogy a Cortana pörgeti a CPU-t (feltételezem, hogy nem a semmiért, hanem ekkor bootol be igazán). inkább ez, mint egy újabb biztonsági rés, amit hackerek és zombinet építők kihasználhatnak, vagy egy tényleg gépet hazavágó hiba.

#4>CPT.Pirk :DD

#19 zolee001Pedig ők még jelezték is, volt hiba, csak aztán a releasesek nem vették figyelembe.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#83) stol válasza atike (#80) üzenetére


stol
addikt

Céges notijaimon Windows 8.1 Industry Enterprise ketyeg ~3éve. Mondhatni unalmasan működnek és gyorsan...

(#84) ricsi99 válasza Necroman_Mk2 (#82) üzenetére


ricsi99
addikt

Megyugodhatsz... 1000 sebből vérzik a win ilyen szempotból is... jönnek majd a patchok erre is :)

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#85) laceszgamer válasza Jesus_Shaves (#44) üzenetére


laceszgamer
addikt

Én örömmel használnék 7-et ha lenne rajt rendes Ryzen és DX12 támogatás.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#86) Byga007


Byga007
aktív tag

Nincs problémám 8 mag 16 szál legalább ha játszok melette akkpr végre szépen ki lesz hajtva a gép :)

Napok óta órák esnek ki az életemből és ezen már a napi másfél üveg vodka sem segít

(#87) PuMbA válasza schawo (#55) üzenetére


PuMbA
titán

Senki :DDD

(#88) Dr. Romano válasza Byga007 (#86) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ennyi erővel elindíthatsz egy Aida stresszt a nem használt magokra játék közben és ki is lenne használva a proci ;]

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#89) Kékes525 válasza #06658560 (#73) üzenetére


Kékes525
félisten

:K Mint a böngészőknél a kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#90) Lord Dragon válasza Ijk (#36) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

De meglehet... ahogy korábban is írtam, lehetőséget kell biztosítani a frissítés teljes körű és egyszerű letiltására. És minden probléma megoldódik. :) De már haladunk efelé. Fel fogják ismerni előbb utóbb, hogy szükség van egy ilyen lehetőségre is. Jelenleg már lehetőség van az 1903-ban szüneteltetni a frissítést akár 1 egész hónapig. Ez már említésre méltó mindenképpen és hasznos. Így legalább meg lehet csinálni, hogy amikor épp nem kell annyira a gép, akkor letudod az egészet egyben és aztán 1 hónapig kuss.

(#91) ricsi99 válasza Lord Dragon (#90) üzenetére


ricsi99
addikt

Ezért meglincselnek a win10 fanok, heti patch nélkül megesznek az orkok.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#92) PuMbA válasza ricsi99 (#91) üzenetére


PuMbA
titán

Heti patch ritkán van már, csak havi összesített frissítés van mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#93) Vesa


Vesa
veterán

W7 forevör

A tudomány a valóság költészete!

(#94) Lord Dragon válasza ricsi99 (#91) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Igazából fent van a win7 is meg a win10 is a gépemen. Egyik-másik SSD-n. Aztán arról boot-olok amelyik kell épp. Alapjáraton az esetek 95%-ában Win7-et használok, mert az békén hagy. Letiltott frissítések mellett nyugodtan és beton stabilan tudom mindenféle általános mindennapi munkára és feladatra használni. Soha nincs semmi meglepetés, csak működik és kész. :) Ez így nekem tökéletes is lenne alapvetően, de azért kellett a 10 is, mert van már olyan játék ami nem megy 7 alatt. :) De nagyjából ennyire használom a 10-et az utóbbi 1,5 évben amióta fönt van, hogy néha átlépek oda játszani.

[ Szerkesztve ]

(#95) zolee001


zolee001
őstag

A fő proritásu melo redmondban manapság:
Microsoft is working on new icons for Windows 10 stock apps
No ezért szar minden update mert ezek a fontos dolgok

(#96) ricsi99 válasza Lord Dragon (#94) üzenetére


ricsi99
addikt

Én nem kiritizálltalak... nekem is hasonló a system :R

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#97) ricsi99 válasza PuMbA (#92) üzenetére


ricsi99
addikt

Bocsi...hál istennek kiestem belőle... de nem úgy volt ,hogy minden kedden jön valami eszméltlenfontosésmeghalszhanemtelepited biztonsági frissités? aztán 4-6 havonta meg agyonverjük/átszabjuk jóleszneked upgrade?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#98) #31600896


#31600896
törölt tag

Én egy régi HP Elitebook 8440p-t nyüstölök. Nagyon terheli már a Win10, egy új asztali gépet jó lenne összerakni, de luxus kategória nekem. :B

(#99) PuMbA válasza ricsi99 (#97) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, már csak minden hónap első keddjén jön összesítő frissítés és az sem telepítődik automatikusan egyből, ha nem nyomsz rá manuálisan a Gépházban, hanem csak 1-2 hét múlva :) Csak hiper kritikus frissítés jöhet hónapon belül, de erre még körülbelül 2-szer volt példa az utóbbi 1 évben. A frissítéseket már jól átalakították az újabb verziós Windows 10-ekben, nem lehet rájuk panasz.

[ Szerkesztve ]

(#100) ricsi99 válasza PuMbA (#99) üzenetére


ricsi99
addikt

Igen... visszaolvasva a topicot tényleg nincs panasz. :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.