Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Corsair vízhűtésből sosem elég

De, egy bőven elég volt belőle egy életre... :DDD :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

Vettek fehér RGB ventilátort is a kínaiaktól?

(#3) -Solt- válasza Pug (#1) üzenetére


-Solt-
veterán

Több mint 8 éve hibátlanul működik a H80-m... :)

www.smart-bus.hu

(#4) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Az elso keprol valamiert a csillamf@szlama jutott eszembe ;]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#5) Pug válasza -Solt- (#3) üzenetére


Pug
veterán

Nekem is hibátlanul működött a H100-as, csak éppen nem volt jobb-halkabb, mint egy top levegős megoldás.
Custom vízzel meg ugye nincs is értelem összehasonlítani...

Persze ez igaz az összes pre-assembled, nem bontható, vékony csöves, "blokkon-pumpás" vízre...

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#6) eldiablo válasza Pug (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

CM Nepton 280L egész jó. Mondjuk ha fullon mennek a ventik nem lehet meglenni mellette. :DDD

(#7) Zoolee19


Zoolee19
senior tag

Csak ez az RGB ne lenne...

Lenovo Ideapad Gaming 3, S23 Ultra 5G,Watch 4esim 44mm,Xbox Series X

(#8) exedoc


exedoc
senior tag

Első szeriás H100i megy nálam lassan 5 éve. Kop-kopp, lekopogom

(#9) Chp


Chp
őstag

Nincs a hátoldalán RGB? Így nem kell.

(#10) Geller72


Geller72
veterán

Ebben az (AIO) szegmensben melyik a legjobb megoldás? Ami lehetőleg nem fél méteres radikkal van... Esetleg egy olyan Custom válogatás, ami nem 4x ennyibe kerül? Mert ahogy nézegettem, eléggé el vannak szállva az árak.. :U

(#11) #65675776 válasza Geller72 (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez is csak negyedméteres radival bír.

De ha neked 120 vagy 140 mm-es radi kell, akkor tudjál rá, hogy nem lesz csendes. Persze ha csend kell, akkor a legtöbb AIO-n kapásból cserélni kell a ventilátorokat.

(#12) antikomcsi válasza -Solt- (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ha kötekedni akarnék, akkor azt mondanám, hogy az kizárt, mert több, mint 8 éve még nem is volt H80.
De nem akarok. ;)

(#13) Geller72 válasza #65675776 (#11) üzenetére


Geller72
veterán

A 240-es radi méret még ok lenne, de nem hinném, hogy ott vérzik el a legtöbb AIO cucc. :U
Alapvetően a MasterLiquid Maker 92-t szeretném lecserélni. Target=9900K 4.7 Ghz All cores. Ugye ez egy olyan freki, amit OC nélkül tud a proci, na de nem kicsit forrófejű. (Ez is, ahogy a 8700-as elődje is az volt már)
Sajna a PH nem csinált még mindig tesztet erről a prociról (sem) és nem igazán van ötletem, hogy mivel hűtsem hatékonyan egy iTX házban (Core V1, ami nem is annyira kicsi).

[ Szerkesztve ]

(#14) #65675776 válasza Geller72 (#13) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott első nekifutásra delid és kupak síkbacsiszolás. Majd utána lehet foglalkozni hőmérsékletekkel.

(#15) Geller72 válasza #65675776 (#14) üzenetére


Geller72
veterán

Mivel nem marad meg sokáig, ezt most kihagynám. (8700-nál ugye megvolt). A víz meg megmaradna. Az említett AIO-m 34k bolti áron. Valamivel többért lenne igény egy jobbra, vagy valami Custom megoldásra, ami nem a duplája. 240-es radival van már szintén AIO cucc 20k körül, de nem igazán hiszek benne.

(#16) #65675776 válasza Geller72 (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Teljesen mindegy mit raksz rá. Az elbaltázott forrasztás és kupak miatt nem fogod tudni kordában tartani a hőmérsékletét. Ha úgyis csak ideiglenes, akkor emiatt ne költekezz.

Open loop kihozható 45k körül ha csak a procit hűtenéd. Természetesen kompromisszumokkal.

(#17) exedoc válasza #65675776 (#11) üzenetére


exedoc
senior tag

Ez igaz, nálam is csere volt. Itt azért óvatosan. Jól meg kell nézni melyik milyen fordulaton megy, mennyi levegőt mozgat meg, és ugye zajszint.

(#18) devast válasza Geller72 (#10) üzenetére


devast
addikt

Az összeset az asetek gyártja, és szinte a színezésen, dobozon és marketinganyagon kívül megegyeznek. Asetek szabadalma, hogy a pumpát a blokkba építik...Ha a pumpa nem a blokkban van, akkor az lehet nem asetek :DDD

(#19) Geller72 válasza #65675776 (#14) üzenetére


Geller72
veterán

Ilyen síkba csiszolást sem csinálnak minden sarkon - gondolom. :(.
Nincs valami weboldal, ahol van valamilyen compare az AIO cuccokra? Mondjuk hogy a H92-höz a H115i/280 mennyivel jobb, Ha jobb, Vagy valami támpont, ahonnan el lehetne indulni. Bekukkantottam az ekwb oldalára és hát majdnem sírva fakadtam. :D. Egy P240-ért nem szeretnék csak azért 342 eurót kicsengetni, mert világítós, plex -biszembaszom kémcső van a cpu blokkon.

[ Szerkesztve ]

(#20) KAMELOT válasza Pug (#1) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem is volt ilyenem, csak éppen nem volt elég, hogy a cpu-t hűtse. Ennyi pénzből inkább vettem rendes vizet! :) 3 éve szét sem szedtem!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#21) #65675776 válasza Geller72 (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz nem is kell semmi extra, magad is meg tudod csinálni. Polírpapír felragaszt egy üveglapra, és hajrá.

(#22) klrz válasza Pug (#5) üzenetére


klrz
tag

Bocsi, de ezt megcáfolom...
Már nem egy kompakt vízhűtőt takarítottam/feltöltöttem!

Krisz

(#23) #65675776 válasza klrz (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami mindent el is mond ezekről. Pont az lenne a lényegük, hogy nem kell ilyesmit csinálni.

(#24) Geller72 válasza #65675776 (#21) üzenetére


Geller72
veterán

Tehát kb. úgy, mint a kézi húsdarálónak a kését és a rostélyát. :DDD Gondolom, ezt is valami extra finommal kellene egy kicsit nedvesen. (?) De a delid része azért nem ilyen egyszerű.. :U Páran azt is mondják, hogy ennél procinál nem sok értelme van delidnek.. :U Néztem pár hőmérsékleti diagramot és legalább annyira tűrésen belül van mintha választok egy jó pasztát. És egy még jobbat.

(#25) klrz válasza #65675776 (#23) üzenetére


klrz
tag

Pedig kell, mert a benne levő folyadékból hosszútávon "trutyi" lesz sajna...

Krisz

(#26) -Solt- válasza Pug (#5) üzenetére


-Solt-
veterán

A top levegős téglákra én nem annyira vagyok kíváncsi... mint ahogy az épített vízre sem. Ezeket a kompakt vízhűtéseket nekem találták ki... kényelmes és gondozás mentes! :)

(#12) antikomcsi: Akkor csak cirka 7,5 év... én kérek elnézést! :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#27) #65675776 válasza Geller72 (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem feltétlenül. Kezdeni durvával érdemes, a finom hamar eltömődik. Aztán mikor már kb síkban van, akkor átállni a finomabbra. Szerintem ilyesmihez felesleges egyébként 800-asnál finomabbat használni. A tükrös felület nem feltétlenül jobb (mérve sem). JayZ-nek nincs szerencséje, eddig az összes hozzá került 9900K kupakja domború volt. [link]

Az intel gondoskodott róla, hogy a forrasztás csak annyira legyen jó, hogy még éppen elmegyegessen vele a proci. Megnövelték a mag vastagságát szilíciummal (kb 0,2 mm lecsiszolható a mag tetejéről), és a forraszanyag is feleslegesen vastag (ráadásul képeket nézegetve még némileg porózus is). Szóval de, van értelme a delidnek, csak éppen nem elég csak simán újrakenni folyékony fémmel. [link]

klrz: Ami annak a következménye, hogy a csöveken kidiffundál a folyadék egy része, a szilárdanyagtartalom meg ott marad. Persze kérdés mivel töltöd fel újra. Mivel ezek hibrid felépítésűek, kell bele a korróziógátló. Emiatt használnak az AIO-knál tipikusan fagyállót.

[ Szerkesztve ]

(#28) Pug válasza klrz (#22) üzenetére


Pug
veterán

Es ezzel most mit is cafoltal meg? :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#29) KAMELOT válasza #65675776 (#27) üzenetére


KAMELOT
titán

Az a érdekes, hogy megveszel egy procit ennyiért aztán még neked kell szórakozni, hogy jó legyen a hőfok. Ide is hozzáértő kéz kell.

(#25) klrz: 3 év alatt nekem még egyszer sem lett trutyi.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#30) Kruz


Kruz
csendes tag

Nekem csak rossz tapasztalatom van vízhűtéssekkel. Zajos, gondozás igényes... és egy jó air coolertől csak 2-5 fokkal tud többet hűteni... árban viszont ennél drágább. De kereslet van rá, ezt aláírom!

[ Szerkesztve ]

(#31) Geller72 válasza KAMELOT (#29) üzenetére


Geller72
veterán

Sokkal nagyobb gáz, hogy megveszem ennyiért, és a gyári maximum órajelen nem is tudnám használni egy léghűtéssel, mert kb azonnal throttlingol is. Itt az all c. 4.7 Ghz-re gondoltam, nem is a pr. anyagokban hangzatos 5.0Ghz-re gondolván. Egy elég neves weblap írta a teszt után eme sorokat:

"The 4.7 GHz all-core and a constant load are quite sufficient to make air cooling absurd."

És ez azért cefet. Semmi tuning, csak a gyári órajel és szinte lehetetlen meghűteni léggel, vagy kisebb AIO hűtőkkel. Nesze neked 95W TDP. :D.

(#32) KAMELOT válasza Geller72 (#31) üzenetére


KAMELOT
titán

Erről beszélek én is. 95W az egy dolog, de a valóságban többet fogyaszt. Na még ha tuningot is nyomsz neki akkor még többet.Még jó, hogy a 7820X vízzel BF4@4K alatt 45 fok összes mag. 4.3Ghz

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#33) Geller72 válasza #65675776 (#27) üzenetére


Geller72
veterán

Megnéztem az általad linkelt vidiket. És itt is az jött le, amit írtam is.

De itt a kivágott lényeg. Szinte alig van difi. Pedig neki nem szar hűtés volt rajta.

(#34) #65675776 válasza Geller72 (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azt azért vedd figyelembe, hogy nem használt folyékony fémet, és a magot sem vette kezelésbe.

(#35) klrz válasza Pug (#28) üzenetére


klrz
tag

Erre:
"Persze ez igaz az összes pre-assembled, nem bontható, vékony csöves, "blokkon-pumpás" vízre...
jesszusom

Krisz

(#36) Pug válasza klrz (#35) üzenetére


Pug
veterán

Es ezt hol cafoltad meg?

Az osszes jatekviz elmarad a built loop-oktol es hatekonysagban altalaban a top leghutok szintjet hozza..

Es ezt azzal cafolod, hogy mar refill-eltel closed loop vizet?

Nem latom a logikai osszefuggest... :U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#37) KAMELOT válasza Pug (#36) üzenetére


KAMELOT
titán

Milyen szöveg megy itt?! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#38) #65675776 válasza Pug (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

A nem bonthatót cáfolta vele. Ha nem lenne egyértelmű.

(#39) Enton válasza Geller72 (#19) üzenetére


Enton
addikt

Ek-nál még célszerű az alus verziót is meglesni:

[link]

Egy drágább kompakt áráért simán megfontolandó ez is, persze jól el is dugták egy külön oldalra.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#40) koko52 válasza Kruz (#30) üzenetére


koko52
veterán

Egy éve van AIO vizem. (Coolermaster liquid 240) Tökéletes. 3 év gari. Műanyag csöves, nem hinném hogy kidifundál a víz. Ha nem piszkáltam max 55c a 4690k 4.6ghz-en emelt fesszel. Silencen szinte néma és 75c-os. Ezt egy 5 kilós gusztustalan torony hűtő tudja 50ezerért. Ez meg 18volt. Nekem nem lesz többé levegős. Most Ryzen 2600-at tartja húzva 55c-on.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#41) KAMELOT válasza koko52 (#40) üzenetére


KAMELOT
titán

Hát egyre jobban abba az irányba megy, hogy aki már jobb cpu/gpu akar akkor arra már kell a víz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42) Pug válasza #65675776 (#38) üzenetére


Pug
veterán

Elnezest ha nem voltam egyertelmu, szamomra nem az a bonthatosag, hogy valami mokolassal tudod refill-elni... :N

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#43) klrz válasza Pug (#42) üzenetére


klrz
tag

Ember...ne legyél sötét!-könyörgöm!
Nem gányolással/taknyolással lehet szétszedni/összeszerelni ezeket a kompakt hűtőket!!
Legtöbb esetben a blokk oldalán, ahol becsatlakoznak a csövek, általában egy csavar van a két tömlő között ami légtelenítő és egyben az tartja a csonkokat is!-vagy:
Simán a tömlőket le lehet húzni a csonkokról!-ennyi
Mit kell ezen kiakadni?

Krisz

(#44) fecke78


fecke78
senior tag

Elsö dolgom volt noctua ventiket alá rakni egy percet sem ment h100gyári ventivel

(#45) ncc1701 válasza Geller72 (#19) üzenetére


ncc1701
veterán

Fogsz egy üveg lapot, veszel 3-4 finomságú papírt, ráteszed, és óvatosan csiszolod, nem művészet. A vége valami vizes polír papper legyen.

(#46) Cefet válasza #65675776 (#27) üzenetére


Cefet
aktív tag

Akkor ezért fogy a víz az én rendszeremből is... :)
Milyen csöveket érdemes (kell) használni?
Én VGA-t hűtök vele, és össze sem lehet hasonlítani a hatékonyságát az eredeti hűtőével.
És igen, fel kell síkolni "mindent" a jó hatásfokhoz.

(#47) klrz válasza #65675776 (#27) üzenetére


klrz
tag

Ha hiszed ha nem én már évek óta Prelux fagyállót használok_ALU G12+ foszfát, nitrit mentes és korróziógátló adalékos 1L kb 1000ft amit felesbe keverek deszt, vizzel!
Nem korrodál, nem okoz lerakódást, sajnos elektromosan vezető, vegyesen is használható alu, és réz rendszerekhez is!
A hátránya az hogy kb. 1.5 évente a PVC csöveket cserélni kell, mert elszinezi idővel a lötty!

A kompakt hűtőkbe is ezt töltöm vissza, ezidáig semmi probléma nem volt velük!!

Íme a gépem, bár nem kompakt, de egy misét megér! :))

[ Szerkesztve ]

Krisz

(#48) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tök jó hír... Csak semmi nem derült ki számomra, hogy ki a gyártó...

De akkor a sejtés farvizén evezve, gondolom Asetek lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) koko52 válasza klrz (#47) üzenetére


koko52
veterán

Konkurens gyártó matricái egy gépben :U Intel I? - Ryzen
Egyébként szép munka, bár én no RGB vagyok.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#50) klrz válasza koko52 (#49) üzenetére


klrz
tag

Igen, konkurens :)
Amúgy én nem azt néztem hogy melyik cég hardverei vannak a gépben Intel/AMD..
A VGA amúgy is AMD gyártmány, csak a CPU Intel.
És igen RGB szalag van benn, de statikusan csak egyféle szint mutat, mivel én se szeretem a villogást/vibrálást és a különféle effekteket, pláne ha itt van mellettem az asztalon!

Krisz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.