Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

Ezek az SSD-k most még biztos nem az árukkal fognak hódítani. :}}

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Szemjuel válasza snecy20 (#1) üzenetére


Szemjuel
tag

Viszont egészen fantasztikus egy ~5g-s írási teljesítményű ssd-n dolgozni, teljesen más a SATA ssd-hez képest. Én 70 körül vettem egyet a igabyte-tól 1 tera-t.

(#3) worxland válasza Szemjuel (#2) üzenetére


worxland
addikt

46-ért meg van 1 TB 970 EVO,, ugyanilyen felhasználói élménnyel.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Keziccsókolom,

Azt lehetne, hogy a logo nem lóg bele az adatba?

(#5) dkess válasza worxland (#3) üzenetére


dkess
őstag

Az az érdekes, hogy amikor a "sima" verziót vettem (majd másfél éve), akkor 1 TB -os tartományban a 970 EVO Plus és a között pár ezres volt a különbség (tudom most nem így van). Azt nem tudom, hogy akkor a Samsung -ok voltak inkább drágák vagy a Corsair nem nyomta meg annyira a ceruzát az akkor még újdonságnak számító modellen.

Engem egyébként a cikkben ez lepett meg: "... a grafikon még írás közben sem csúszott 37 °C fölé, olvasás alatt pedig még ennél is alacsonyabb, 26 °C-os értéket kaptunk.".

Ahogy írtam nekem a "sima" MP600 -as van, ami mind teljesítményadatokban - mind az ár tekintetében az új "Pro" és a "Core" modellek között helyezkedik el (igaz a "sima" az a régi modell). Nos nálam alapjáraton is szeret 45 fok felett tanyázni és terhelés alatt simán ugrik majd 10 fokot is. Igaz nálam alapvetően eléggé le vannak szabályozva a ventik, de azért van légmozgás körülötte ... Ehhez képest ezek a mért értékek bődületesen jók. Meg a többi táblázatban szereplő típusokhoz viszonyítva is ...

(#6) Sipasanyi válasza dkess (#5) üzenetére


Sipasanyi
tag

Csak 30° a különbség a két cikk között :U TPU teszt

LUXURY IS A CHOICE

(#7) nevemfel


nevemfel
senior tag

Ha a fogyasztása <2mW, amit furcsállok, akkor minek rá hűtőborda?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#8) jerry311 válasza nevemfel (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a 2 mW kb. akkor lehet valós, ha az SSD csak úgy ott van a ház aljában, de nincs berakva az M2 foglalatba. :DDD

(#9) nevemfel válasza jerry311 (#8) üzenetére


nevemfel
senior tag

Elírás, elgépelés lehet:

[link]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Komoly lett. Végre nem tucattermék, még ha ez az árán is nyomot hagyott.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) sb válasza nevemfel (#9) üzenetére


sb
veterán

Az a devsleep állapot. Akkor ugye alig fogyaszt valamit. Írás-olvasás közben ott van a 6-7-8W. Arra kell a borda. (Ill. a kettő között van sima idle is, vélhetően valahol pár W körüli fogyasztás környékén.)

(#12) fanti válasza worxland (#3) üzenetére


fanti
addikt

Igazad van teljesen!

Mondanám a következőt.
Ugyanazon gépben (konfigom az adataimnál) van 4 fajta SSD :
1 - M.2 Samsung 981a nvme 1TB
2 - M.2 Samsung 961 nvme 1TB
3 - SATA Crucial MX-500 2TB
4 - SATA Intel 730 480GB - ebből kettő is van, de NINCS RAID!!!

Nos, felhasználói élményből nem tudom megmondani, hogy melyiken dolgozom, mert még a filmvágás is ugyanazon sebességgel megy, és nagy játékok (pl. Warzone, BF V, stb...) vannak a Crucial MX-500-ason, amit klónoztam direkt a tesztelés miatt a baromigyors Samsung 981a-ra, és SEMMI KÜLÖNBSÉGET SEM ÉRZEK JÁTÉKBETÖLTÉSEK ALATT, DE MÉG JÁTSZÁS KÖZBEN SEM.

Szerintem CSAK ott jönne elő valami difi, ha virtuális gépeket futtatnék nagy adatbázisokkal a fedélzetükön. De ott sem sok lenne.

Humbug ez az egész sata/nvme kavarás.

Ez a PCI-E 4.0 SSD meg egyenesen szemfényvesztés.
Gazdag tilinkóknak való...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#13) sb válasza dkess (#5) üzenetére


sb
veterán

Másik tesztben írásnál azért 60 fok fölé kúszott, olvasásnál viszont ez a 30-40 fok is elég elképesztő.

A sebességhez hozzáteszem a szokásos problémáim:
- ISO másolás (szekvenciális): 26.2GB / 8-9s = 2.9-3.2GB/s
- Kis file-ok (átlag 2MB méret, annyira nem kicsi): 18.4GB / 10-11s = 1.7-1.8GB/s

Nem látok az 5-7GB/s szintetikus sebességekhez még csak hasonlóakat sem. :(
(És a többi versenyzőhöz képesti előny arányától sem estem hanyatt.)

[ Szerkesztve ]

(#14) jerry311 válasza fanti (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

Garis ügyintézés miatt váltogattam az elmúlt 2 hétben 1 TB SATA (SanDisk Ultra II) és NVMe (Samsung 970 Pro) közt. Érzetre ugyanaz, nem venni észre melyiket használtam éppen. Talán az egyiken 1 másodperccel előbb tölt be a Windows, ami mindegy mert 7/24-ben be van kapcsolva.

(#15) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Ebben a kategóriában még a "WD Black SN850 NVMe" - is jó alternativa ; hasonló ár .. és néha gyorsabb - habár most ebből a tesztből kimaradt.
[link]

Mottó: "A verseny jó!"

(#16) S_x96x_S válasza fanti (#12) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> SEMMI KÜLÖNBSÉGET SEM ÉRZEK JÁTÉKBETÖLTÉSEK ALATT, DE MÉG JÁTSZÁS KÖZBEN SEM.
> Ez a PCI-E 4.0 SSD meg egyenesen szemfényvesztés.
> Gazdag tilinkóknak való...

a Sony hisz benne ... mert a PS5 -be is ilyet rakott ..

de felesleges a vita ...
jövőre úgyis jönnek a Gen5 -öt PC-k , szóval akinek nem sürgős .. annak érdemes várnia.
és akkor már a Gen4 lesz elavult.

Mottó: "A verseny jó!"

(#17) Szemjuel válasza fanti (#12) üzenetére


Szemjuel
tag

Hát h nem érzel különbséget az talán azért van mert nem te vagy a célcsoport? :R

(#18) fanti válasza Szemjuel (#17) üzenetére


fanti
addikt

Lehet, de szerinted ki a célcsoport?
Ááá, megvan! Akik RTX 3090-est vesznek most bolti áron, azaz 1.100.000 ezerért...azaz ahogy írtam, a gazdag tilinkók :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#19) Szemjuel válasza fanti (#18) üzenetére


Szemjuel
tag

Nem tudom, én 650ért vettem 3090et ;)
bár nekem munkához kell a gép, nem villogni a srácoknak.
az SSD az eddigi 15-20sec helyett most 1 max 2sec alatt készíti az automatikus mentést. Szerintem pl ilyen dolgokért éri meg.

(#20) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Aki mondjuk NTFS-sel hasznal ilyen SSD-t, meg is erdemli. Mintha venne valaki egy Ferrarit es azzal kezdene hogy kiszurja a kerekeit, aztan panaszkodik, hogy nem nem veszi eszre a kulonbseget a FIAThoz kepest.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) fanti válasza Szemjuel (#19) üzenetére


fanti
addikt

Munka az más.

"az SSD az eddigi 15-20sec helyett most 1 max 2sec alatt készíti az automatikus mentést"

Mihez képest? Merevlemezhez?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#22) dkess válasza fanti (#18) üzenetére


dkess
őstag

Én azért picit árnyalnám azt a képet ...

Amikor majd másfél éve néztem 1 TB -os SSD -ket, akkor ennek a "sima" verziója (ami a cikkben szereplő 'Pro' és a 'Core' széria közé ékelődik mind teljesítményben - mind árban) alig volt drágább, mint mondjuk az ugyanekkora 970 EVO Plus (tudom most nem így van). Most akkor én is "gazdag tilinkó" vagyok? Azóta sem bántam meg és kb. ugyanannyiért most is az MP600 Pro -t választanám a 970 EVO Plus helyett ...

Érdekes módon a videókártyás példád is nagyon jó - csak nem feltétlenül úgy ahogy gondolod ... :) Emlékszem nem is olyan rég (mondjuk tavaly nyáron) mintha teljesen más áraik lettek volna a VGA -knak? Avagy tévedek? Akkoriban is csak "gazdag tilinkók" vettek VGA -t? Még 1050 -est meg 1650 SUPER -t (ami Neked van) is mondjuk? Biztos? Ugye, hogy ugye nem mindegy, hogy mikor veszünk VGA -t (is) ...

Aztán aki pénzt keres vele? Azzal mi legyen? D@göljön meg? :)

(#23) kvarc válasza fanti (#12) üzenetére


kvarc
tag

Tapasztalatból mondom a vm adatbázisoknál az MLC fontosabb mint a nyers sebesség. Plextor M8Pe használók Oracle és Postgres db alá itthon tesztelésre és fürgébbek mint PCI az új PCIE x4 TLC SSD-k.

[ Szerkesztve ]

(#24) #72042496 válasza fanti (#21) üzenetére


#72042496
törölt tag

A #2 után az értelemszerű, hogy SATA SSD-hez képest.

(#25) fanti válasza #72042496 (#24) üzenetére


fanti
addikt

Akkor is képtelenség az amit állít.
"az SSD az eddigi 15-20sec helyett most 1 max 2sec alatt készíti az automatikus mentést"
Kizárt!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#26) fanti válasza dkess (#22) üzenetére


fanti
addikt

Azért ne vegyük már egy kalap alá a MOST 120 ezerbe kerülő GTX 1650 Super-t a MOST 1.100.000-be kerülő RTX 3090-el.

Az első kártya az egy alap kártya 1080p-s játszáshoz, semmi luxus nincs benne.

A 3090 meg újgazdag úri hóbort, mert nincs drágább a piacon...
Kivéve azt akinek dolgozni kell az ekkora GPU, bár azok száma szerintem minden 100 vevőből 1.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#27) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Elnézegetem a mért eredményeket, így az adata XPG 8200Pro-hoz képest nem látom indokoltnak a 2x árat, miközben alig gyorsabb és a TBW sem tér el jelentősen. :F Mi kerülte volna el a figyelmem?

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#28) --Disztroj-- válasza fanti (#18) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

pl az egész játékipar és mozgóképes szakma :U de akad még sok egyéb más is.
Nagy méretű nyersanyagoknál eléggé számít a meghajtó sebessége. Konkrétan nincs olyan, hogy elég gyors. Vágás, animáció, 3D úgy felzabálja az egész géped egy másodperc alatt, mintha soha nem is lett volna.

Rég többen gyártanak tartalmat, mint akik játszanak gépen / és még azok is streamelik /
A high-end cuccok kizárólag nekik éri meg. Munkára. Ami játékban zéró difi, az melóban perceket is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#29) fanti válasza Aprósólyom (#27) üzenetére


fanti
addikt

Ne is keresd az árindokot ész érvekkel!
A highend kategóriát mindig borsos felárral árazzák be. Ennyi.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30) fanti válasza --Disztroj-- (#28) üzenetére


fanti
addikt

Igazad lehet, de ha énnekem annyira kellene a rettenetes háttértár gyorsaság a melóhoz, akkor sokkal inkább 128GB RAM-ban és ebből lefoglalt ramdiskben gondolkodnék. Annak a sebessége még az ilyen top SSD-k számára is megközelíthetetlen.

De ha nem desktopon vagyunk, hanem HEDT platformon, oda meg mehet a 256GB RAM, vagy akár több is, és ugye ott a többcsatornás memóriakezelés miatt olyan irgalmatlan ramdisk sebesség jönne létre ami felfoghatatlan egy halandó ember számára...ha már a top kell és a pénz meg nem számít.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#31) nevemfel válasza sb (#11) üzenetére


nevemfel
senior tag

Köszi, így már érthető. Kicsit azért megtévesztőnek tartom, ahogyan a cikkben szereplő táblázatban fel lett tüntetve fogyasztási adatként.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#32) S_x96x_S válasza fanti (#30) üzenetére


S_x96x_S
őstag

> Igazad lehet, de ha énnekem annyira kellene a rettenetes háttértár gyorsaság a melóhoz,

MINDIG attól függ, ,hogy mely konfigoknál és munkáknál -
hol van a szűk keresztmetszet - ami visszafogja a teljesítményt.

És alapszabály,
hogy fejleszteni - gazdaságosan és értelmesen - MINDIG csak a szűk keresztmetszetet érdemes.

Avagy a leggyengébb láncszem - határozza meg az egész rendszer teljesítményét.

És nem mindeki TE,
Másoknak mások az igényei.
És többféle felhasználói szegmens van .. ahol mások a szűk keresztmetszetek ..
Ráadásul a szűk keresztmetszetek vándorolnak ..

Az Innováció jó ...
és majd a piac eldönti, hogy van-e létjogosultsága.

:R

[ Szerkesztve ]

Mottó: "A verseny jó!"

(#33) Nergalos


Nergalos
aktív tag

Egy ideje nézegetem az ssd-ket, hátha lejjebb megy az áruk.. Asszem másodszorra is a Kingston a2000 mellett döntök, ezek a Corsairek nekem túl drágák. 2x meg 3x úgy sem gyorsabbak. Vagy?
Igazából halandó felhasználóként a sata ssd után sem éreztem különbséget az nvme-nél...

[ Szerkesztve ]

(#34) --Disztroj-- válasza fanti (#30) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

ramdiskhez nem értek, de asszem egy 1 terás nyerset feldolgozó projectben, ahol mondjuk csak egy videofile 20+ giga / 4K-12K nyersek /, ott nem sokra megyek ilyen kevés ramból olvasással. Tárhely+sebesség. Mindkettő fontos.

Egy vállalható mukaállomáshoz kell egy nyerset tároló ssd, egy ahova renderelek, egy a rendszernek, egy pedig cachenek, amiből ha csak egy lassabb, mint a többi, akkor az visszafogja majd a mókát. Míg egy gamer telepítés után csak olvas, itt kőkemény írás-olvasás megy napi 100+gigákkal.

Aki csak gamelni vesz ilyen cuccokat, az elég nagy madár. Nekik még a komolyabb alaplap is hülyeség. Konkrétan bármi, ami nem vidkari. De még abból is luxus egy szint fölött.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#35) fanti válasza --Disztroj-- (#34) üzenetére


fanti
addikt

"Aki csak gamelni vesz ilyen cuccokat, az elég nagy madár. Nekik még a komolyabb alaplap is hülyeség. Konkrétan bármi, ami nem vidkari. De még abból is luxus egy szint fölött."

Igen, de ne tudd meg, hányan vesznek gémelni 100k fölötti árban alaplapot, és mindenféle csiricsáré SSD-ket, a drágább a jobb elven.
Jó a drága alaplap...ha extrém tuning a cél, de gémelésre szerintem sem kell, még is sokan megveszik, mert hát ugye...kell az. Persze azt már nem tudják, hogy pontosan miért is kell.

A RAM diskről meg annyit, hogy még az én konfigomban is 45GB/s-os olvasásra és írásra képes, hiszen a RAM-ból, illetve annak egy akár dinamikusan szabályozható részéből csinálok meghajtót virtuálisan.
Nekem 64GB memóriám van, de lehetne a duplája is, azt is kezelné a lapom.
Illetve HEDT platformon meg még több RAM telepíthető és még tovább nő a quad channel memóriakezelés miatt az írás/olvasás sebessége, akár 65-70GB/s-ra is képes lehet.

Ilyen értékekkel nem tud versenyre kelni egy ssd sem, de még csak megközelíteni sem tudja. Inkább csak a tizedét tudják elérni a leggyorsabbak.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#36) BORZE50 válasza fanti (#12) üzenetére


BORZE50
csendes tag

Meg a hülyeséget össze vissza hordóknak, ha népszerűséget akarsz, menj el a csillag születikbe! Nemrég faragtam be az új Adata S70 -et a gépembe, amiben PCIe 3.0 van!!!!! Nagyjából a hajam lefújja a gép annyival lett gyorsabba régebi 3.0 ás busz ellenére, valóban vannak virtuális gépeim is, de összességében, főleg véletlenszerű elérés tekintetében brutális gyorsulás let az eredmény....
De nembaj te látatlanban is megmondtad a frankót :C :))

Kovács Lajos

(#37) atok666 válasza Szemjuel (#19) üzenetére


atok666
őstag

Na ne mar....
Azert kamuzni nem kellene - vagy vmi nagy baj van a masik ssd-vel...

Atok

(#38) Szemjuel válasza atok666 (#37) üzenetére


Szemjuel
tag

9000 forintos Kingston SSD. Nem vártam tőle csodát. Gondolom a 17 eft alaplap is odatette magát. És igen, annyi volt egy 5-600megás biztonsági mentés. :R
most pcie4 SSD plusz 80eft alaplap kicsit stabilabb na

[ Szerkesztve ]

(#39) fanti válasza BORZE50 (#36) üzenetére


fanti
addikt

Hát ha a tudatlanság fájna...
Na de mindegy.

Írod : "de összességében, főleg véletlenszerű elérés tekintetében brutális gyorsulás let az eredmény"
Sírva röhögtem ezen, ugyanis pont a véletlenszerű elérésnek NINCS KÖZE a pci-e 3.0 vs. 4.0-hoz, azaz ha vettél volna egy teljesen alap pci-e 3.0-ás SSD-z, az is kb. pont ott lenne véletlen elérésben.
Pont a szekvenciális adatelérésen tud gyorsítani a gyorsabb busz, de nálad ott sem gyorsít mert a temérdek eszeddel vettél egy pci-e 4-es ssd-t a pci-e 3.0-ás lapodba, gratulálok a szakértelmedhez!

40 ezerért lett volna 1TB-os Samsung 981a (R/W = 3500/3000) és ahhoz képest most pont semmivel sem vagy előrébb, de te vagy a megmondóember...és még én menjek a csillag születikbe...te meg a...na oda!

Igaz, aki be tud szerelni egy VGA kártyát a gépébe, az már hardvergurunak számít itt...úgyhogy nyugi, te is lehetsz itt nagy ssd guru azzal a nulla tudásoddal!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#42) atok666 válasza Szemjuel (#38) üzenetére


atok666
őstag

Akkor ott tenyleg vmi gond lehetett nalad. Kiprobaltam egy Kingston sata ssd-rol masolni 500megat es par mp. Ugyanez a fajl pcie ssd-rol ugyanennyi.

Altalanos hasznalat mellett egy vakteszten meg nem mondanam (es megkockaztatom, hogy kb szinte senki), h sata csatolos vagy pcie ssd-rol van szo.

Atok

(#43) Szemjuel válasza atok666 (#42) üzenetére


Szemjuel
tag

én csak azt tudom 2 ssd is ugyan úgy lassú volt. ~150-200 megabyte méretig rendben voltak <5sec, utána kapufa. a pcie-s ssd-nél nincs ilyen baj.
Nyilván nem nagy minta, és lehet semmi köze hozzá.. de az én tapasztalatom ezt mutatja :R

[ Szerkesztve ]

(#44) --Disztroj-- válasza fanti (#35) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Jó mondjuk a gyártók is beetetik rendesen gamer plecsnikkel a fogyasztót. :U
A most stratoló Zephyrus g15 is gamer laptopként lesz eladva, pedig a dupla ssd slot nem a gamerek miatt van. Az ő felhasználásuk nem teszi indokolttá, viszont melóhoz csodás.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.