Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6) Corleone33 válasza angyalpc2 (#4) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Noha a cosplayes témába nem látok bele nagyon, a második mondatoddal azért egy picit hadd vitatkozzam.

És most ezalatt nem a tömeganimékre gondolok akit mindenki ismer hanem pl Miyazaki műveire (Totoro és társai), Wolfs Rain, Cowboy Bepop, Evangelion (nem vagyok oda érte de mások meg imádják, szóval passz)

A nagy büdös helyzet az (és ez csak laikus meglátásom), hogy a legtöbb ilyen klasszikus művet meg se próbálnak köztudatba bevonni, még az olyan impresszumok sem mint pl a Mondo magazin, ami azért sokat nyomna a latba hogy az animekedvelők egyáltalán tudjanak róla hogy van más is a DBZ/ Bleach/ Inuyasha/ Naruto/ Soul Eater / Attack On Titan-en kívül.

Ami a cosplayt illeti így picit visszakanyarodva: szerintem ez is olyan dolog, hogy ez iszonyatosan nagy niche műfaj még (tudom, a japán kultúra is nagy eséllyel az kis hazánkban), és valóban kevés ember van, aki ezt ízlésesen és stílusosan tudja kivitelezni. De véleményem szerint nem is itt rejtőzik annyira az alap probléma gyökere, hanem abban hogy a Mondocon szervezői meg se próbálnak változtatni az adott helyzeten. Persze miért is tennék, hiszen a néptömeg ígyis úgyis eljön, mégha minden évben kb ugyanazok a sablonprogramok mennek.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.