Hirdetés

2019. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Én ősszel tervezek menni, most Mach-tech a cél.
A vegyes felhozatalra sokan panaszkodnak, de ez annak is tudható be hogy fogy a közönség.
Egyre kevesebb a fordító is.....

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#2) Klaus Duran

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Mondjuk nem is csodálkozom hogy fogy a közönség.
Felnéztem egy anime és gamer csoportba. "PUBG-hez hasonló anime-t akar". :W :W :W
Ok, én is a SAO-val kezdtem. De képes voltam jobbakat találni.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. / M7 :) -> Lumia 950 :( -> HTC 10 :) -> Huawei Mate 20 Pro :l / https://www.youtube.com/watch?v=m7CVOQUO1mw

(#3) Silenc3Hun válasza Klaus Duran (#2) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

"PUBG-hez hasonló anime-t akar" - mondjuk ilyen éppen van SAO-ból, a GGO :D

"There's a reason that we came across in this world..."

(#4) angyalpc2

angyalpc2
(fanatikus tag)

Kevés a Yuriko szintű cosplayer,
Kevés a japán klasszikus anime és manga karakter.

(#5) Corleone33 válasza Klaus Duran (#1) üzenetére

Corleone33
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

fordító alatt mit is értesz pontosan? ^^ fansubbolókat vagy manga fordítókat?

(#6) Corleone33 válasza angyalpc2 (#4) üzenetére

Corleone33
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Noha a cosplayes témába nem látok bele nagyon, a második mondatoddal azért egy picit hadd vitatkozzam.

És most ezalatt nem a tömeganimékre gondolok akit mindenki ismer hanem pl Miyazaki műveire (Totoro és társai), Wolfs Rain, Cowboy Bepop, Evangelion (nem vagyok oda érte de mások meg imádják, szóval passz)

A nagy büdös helyzet az (és ez csak laikus meglátásom), hogy a legtöbb ilyen klasszikus művet meg se próbálnak köztudatba bevonni, még az olyan impresszumok sem mint pl a Mondo magazin, ami azért sokat nyomna a latba hogy az animekedvelők egyáltalán tudjanak róla hogy van más is a DBZ/ Bleach/ Inuyasha/ Naruto/ Soul Eater / Attack On Titan-en kívül.

Ami a cosplayt illeti így picit visszakanyarodva: szerintem ez is olyan dolog, hogy ez iszonyatosan nagy niche műfaj még (tudom, a japán kultúra is nagy eséllyel az kis hazánkban), és valóban kevés ember van, aki ezt ízlésesen és stílusosan tudja kivitelezni. De véleményem szerint nem is itt rejtőzik annyira az alap probléma gyökere, hanem abban hogy a Mondocon szervezői meg se próbálnak változtatni az adott helyzeten. Persze miért is tennék, hiszen a néptömeg ígyis úgyis eljön, mégha minden évben kb ugyanazok a sablonprogramok mennek.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kisgépkezelő

Kisgépkezelő
(fanatikus tag)

Sejtettem, hogy valami ilyesmi miatt szállták meg tegnap este fura magnafigurák a metrót.

(#8) hokuszla válasza Kisgépkezelő (#7) üzenetére

hokuszla
(fanatikus tag)

Valódi japán kultúrát szeretnék. Idén Karácsony előtt/jövő kora tavaszra szervezek egy túrát.
Tokyo, Kyoto, Nara, Fukuoka/Hiroshima mindenképp, Okinawa lottóötös esetén.
20-24 nap, nagyrészt tényleg kultúra, max. 25% fun. Eddig 2 fő biztos, 3 talán.
Ha érdekel esetleg, írj privit.
(x)

szerl.: feltételek: alap japán, közép angol, és Japán tisztelete

[ Szerkesztve ]

2500k 8GB 1050Ti 128+1024GB no warez

(#9) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

Raiden az nem japán abban a kalapban?

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#10) Agostino

Agostino
(PH! addikt)

nagyon régen voltunk már ilyen találkozón, akkor még animecon volt asszem és a pecsában tartották. ott volt teaceremónia meg kaligráfia például. vagy legalábbis valami ilyesmi. aztán amikor az egész mondocon lett még asszem akkor is volt valami hasonló. mi végül ott felejtettük el örökre az egészet, amikor mondoconon a főteremben league of legends verseny vagy mi a szösz volt és elhúzódott jó pár órát. asszem pont emiatt csúszott a cosplay vagy valami számomra érdekesebb program. szóval ott azt mondtuk soha többet nem megyünk.

[ Szerkesztve ]

if only you knew how bad things really are

(#11) domos

domos
(senior tag)

A magyar "animés scene" sajnos ilyen korcs, erre van igény.

Akinek nincs rendes asztala, az használjon laptopot.

(#12) Ghoosty

Ghoosty
(őstag)

A véleményem úgy írom, hogy nem voltam kint a rendezvényen és a jövőben sem tervezem. Csak alapvetően kedvelem az anime műfajt.

"A MondoCon a japán rajzfilmek és képregények szerelmeseinek, a cosplay és a videojáték-rajongóknak, valamint a sci-fi, fantasy műfajok kedvelőinek nyújt egész napos változatos programokat 2008 óta, töretlen népszerűséggel!"

Amíg a így hirdetik a rendezvényt, addig a kritikádat nem tartom jogosnak akkor sem, ha kezdetben kizárólag Anime és Manga volt terítéken.

(#13) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

"Zsíros deszka"

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU)

(#14) Klaus Duran válasza bul07 (#13) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

"Havasi ember" :W
Mert kell a műbalhé. A GSX-750 rohadtul megtetszett, csak sajnos 4hengeres. :O

(#15) bul07 válasza Klaus Duran (#14) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Írd be a Google-ba és meglátod hogy kapcsolódik Japánhoz :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU)

(#16) Klaus Duran válasza bul07 (#15) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Tudom kicsoda. Szoktam nézni a videóit.
Havasi embert nem szoktad nézni?

(#17) bul07 válasza Klaus Duran (#16) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Ez kimaradt, de pótlom

Ajánlhatom még bár igaz ez már nem Japánhoz hanem nagyvilág
[link], [link], [link]

(#18) Agostino válasza bul07 (#13) üzenetére

Agostino
(PH! addikt)

ő addig volt jópofiság - hogy az ő szavaival éljek - amíg elő nem adta, hogy válik és otthagyta a családja. na ilyennel nem viccelünk.

if only you knew how bad things really are

(#19) Klaus Duran válasza bul07 (#17) üzenetére

Klaus Duran
(senior tag)
LOGOUT blog

Elsőt követem. Második tervben, harmadikat még nem láttam.

(#18) Agostino Na igen az nem volt jópofi.

[ Szerkesztve ]

(#20) bul07 válasza Agostino (#18) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Hát igen az nem kicsit volt furcsa

(#21) Silenc3Hun válasza Klaus Duran (#19) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Lilla sajnos ritkán tesz fel videót (mostanában), de nagyon minőségi tartalmat gyárt. Mindenképpen ajánlom követésre

"There's a reason that we came across in this world..."

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.