Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) depmod


depmod
senior tag

Engem nem az a kérdés foglalkoztat, hogy a másságot magában ki hogyan rendezi el, érti meg önmagát. Heteroként az viszont foglalkoztat, hogy miért kell beletolni az arcomba azt a fajta magatartást, ami sajnos a remélhetőleg kisebbséget jellemzi. Van ismerősöm, diszkréten csinálja, nem szégyelli, de nem veri nagy dobra, nem rejtui véka alá, csak elmondta és kész. Tudtuk, tudjuk, ennyi, nem jár felvonulni, átlagos az én szememben és ekként kezelem, ez rendben van. De sok "sorstárs" sajnos ezt kiteszi az ablakba, sőt.

Szerintem a szexuális irányultság mindenkinek a magánügye, sem a homo-, bi-, transz- és hetero kapcsolat nem tartozik másra direkte.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#2) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Nem értem, hogy az emberek miért nem tudják elfogadni a "másságot"? Azért raktam idézöjelbe,mert nekem a "normális" a férfi-nö kapcsolat.
Nekem semmi a bajom azokkal a férfiakkal, nökkel akik egymást szeretik, amig nem tolják a pofámba, bocsi de ezt csak igy tudom irni. Pride meg ilyenek? Kit érdekel, hogy ki kit szeret? Én se tolom az emberek pofájába, hogy barátnöm van. Ok, 1-2 kép instán, fb-n, de nem megyek felvonulni.... Mellesleg a férfi-nö párokat is undoritonak találom ha nyilvánosan nyalják falják egymást.
Láttam már meleg, homoszexuális párt az utcán, igen oda figyeltem, mert nem látok naponta, de nem szoltam oda vagy bármi ilyesmi.
Biszex férfi ismerösöm is van. Elmondta, tudom, oké. Ugyan ugy sörözök vele, bár mindenki jobban röhög amikor oda szolok neki ha nem akarja már a következö felest, hogy "ne legyé' má buz1" és röhögve válaszolja, hogy "este felprobállak akkor" :D

Egyébként hajrá, vállald fel, nincs ezzel baj.

Ha szabad. Hogyan jöttél rá? Hogy tudatosult? Szex közbe növel arra gondoltál, hogy jobb-e egy f@sz mint a pin@? Komolyan érdekelne, persze ha nem sértelek meg!

(#3) Lauda válasza csipszikutya (#2) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem semmi a bajom azokkal a férfiakkal, nökkel akik egymást szeretik, amig nem tolják a pofámba,

Én a normális férfi-nő kapcsolattal is így vagyok. Amikor tőlem egy méterre úgy smárolnak, hogy a csaj gyomrában kotorászik a gyerek a nyelvével és szinte állóhelyben beakaszt neki, az már idegesít. Mindennek megvan a maga helye azt gondolom.

(#4) Corleone33 válasza depmod (#1) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Ki akartam erre térni bejegyzésemben de sajnos nem tudtam nagyon beilleszteni:

Jómagam úgy érzem, hogy a Pride túlzásba van véve, nem ilyen formában kéne. Arra viszont igenis szükség van, hogy a többségi társadalom lássa, hogy hékás, ittvagyunk.

De egyetértek abban hogy ezt lehetne kultúráltabb keretek között is.

A szexualitás valóban magánügy, a baj ott kezdődik amikor a kormány a mo hoz hasonlóan próbálja kihúzni a talpunk alól a szőnyeget, és az hogy házasságot se lehet hivatalosan kötni azonos nemű párként valamint a kormánynak a "keresztény tradicionális családmodelles" agymenései se arra utalnak hogy egyenlő állampolgárokként lennénk kezelve.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#5) Corleone33 válasza csipszikutya (#2) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Tudatosulni olyan 17 éves koromban kezdődött, amikor puszta kíváncsiságból elkezdtem azonos neműekkel ismerkedni illetve egy újdonsült srác ismerősöm is elkezdett intenzíven udvarolni nekem.

Le is buktam egyszer szülőknél és azóta se került elő velük ez a téma, de sok éven át nem hagyott a gondolat nyugodni, motoszkált bennem az hogy úgy érzem az énem egy részét kell elfojtanom azzal hogy nem lehetek nyíltan azzal akivel lenni akarnék. 7 nehéz év után elhatároztam hogy nem tud már érdekelni ki mit gondol, és hogy nem a társadalom megítélése fog a szivemnek parancsolni.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#6) Fred23 válasza Corleone33 (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt az emberi testekkel való témát alaposan át kéne rágnia valóban a társadalomnak, és szerintem kifejezetten jó, hogy akadnak páran, akik behozzák a PH!-ra is ezeket a témákat!

Ebből is lehetne akár egy bejegyzés. Szerintem a női mell is lehetne végre "szabadabb", ha én lehetek nyáron trikó nélkül, egy nőtől se vitathatjuk el a pucér felsőtest jogát és kényelmét! A másik meg a nudizmus: több nudista strand kéne szerintem, és jó dolog lenne, ha ehhez a dologhoz barátságosan tudna viszonyulni a 21. századi emberek döntő többsége.

Teli van a társadalom testi kérdésekkel, mert arra már kezdenek rájönni rengetegen, hogy annak a hozzáállásnak nem sok értelme van, amit hagyományként örököltek. Talán ez egy lazulás jele, egy jövendő kötetlenebb, kényelmesebb, szabadabb világ tünete; amit persze újból vissza is lehet nyomorítani kötelékeibe, ha győz a konzervativista felfogás.

(#7) fordfairlane válasza Fred23 (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hát, remélem győz a konzervatív felfogás. :DDD

x gon' give it to ya

(#8) Fred23 válasza fordfairlane (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Gondoltam, hogy vannak páran... :D

Változzatok meg! :R ;]

(#9) Csapoati válasza fordfairlane (#7) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Éljen a nyaktól a bokáig érő fürdőruha! :D
Amúgy a női mellek szabadon hordását nem támogatom. Az a baj, hogy pár olyat is látnék, amit nem szeretnék. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) Corleone33 válasza Fred23 (#6) üzenetére


Corleone33
aktív tag

örülök hogy ugyanúgy látod ezt, ha legalább pár embert sikerült elgondolkodtatnom a témát illetően, az már egy óriási siker számomra.

Noha a társadalom lassan de biztosan kezd nyitotabbá válni, itt még bőven van hely fejlődni. Hiszek abban hogy extremitások helyett párbeszédre van szükség, mindegyik csoport között.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#11) rushty válasza csipszikutya (#2) üzenetére


rushty
senior tag

már az ált.isiben megy a vagizás, hogy ki hánnyal volt, van neki :P

Revolut meghívó pü-ben

(#12) fordfairlane válasza Csapoati (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egyébként nem világos, mi ez az új mozgalom, ami megint az én elnyomásom miatt jött létre. Nőknek kötelező a melltartó viselése?

x gon' give it to ya

(#13) Csapoati válasza fordfairlane (#12) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Fred23 felvétésére gondoltam hogy ha a férfi lehet félmeztelen, akkor a nő is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#14) Hieronymus válasza Corleone33 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"... a baj ott kezdődik amikor a kormány a mo hoz hasonlóan próbálja kihúzni a talpunk alól a szőnyeget, és az hogy házasságot se lehet hivatalosan kötni ..."

Nagyjából 50 esztendővel ezelőtt még bűncselekmény volt az azonos neműek szexuális kapcsolata.
Ezzel együtt a társadalmi elfogadottság. sem nagyon haladta meg a nulla szintet.
Az azóta eltelt pár évtizedben jelentősen változott a hozzá állás és elfogadottság.

Ahhoz, hogy a társadalom teljes mértékben tolerálja az azonos neműek kapcsolatát, időre van szükség.
Az egymás követő generációk folyamatosan toleránsabbak lesznek.

A német közmédiában nyomták a kampányt, hogy a tolerancia nem csak az elfogadást jelenti. Egyben értéknek is kell tekinteni.
Ebben a felállásban én mérsékelten vagyok toleráns. Elfogadom, de nem tartom értéknek. Szerintem nem a szexuális hovatartozása határoz meg emberi értéket.

Ha házasságot szeretnél kötni, költözzetek ki Németországba, rövid időre. Ott lehet házasodni. Az első örökbefogadást is lebonyolították a napokban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) VIPowER válasza Hieronymus (#14) üzenetére


VIPowER
senior tag

"Ahhoz, hogy a társadalom teljes mértékben tolerálja az azonos neműek kapcsolatát, időre van szükség."

Vannak olyanok akikben egy leszbikus pár undort kelt?

(#16) fordfairlane válasza Hieronymus (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az egymás követő generációk folyamatosan toleránsabbak lesznek.

Vagy sem, hanem visszatérnek egy korábbi állapotba. Mint az történt az antik görögknél. Mint az történt az ókori Rómában-Rómával.

x gon' give it to ya

(#17) Corleone33 válasza VIPowER (#15) üzenetére


Corleone33
aktív tag

jó eséllyel nem és ez a dolog iróniája, hogy a leszbikusságot mintha a társadalon is jobban tolerálná, mivel vonzó, meg nők eleve általában sülve főve kézenfogva együttvannak így az nem olyan szokatlan látvány.

Pasik esetében viszont..

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#18) VIPowER válasza Corleone33 (#17) üzenetére


VIPowER
senior tag

Pont ezért írtam. Ha Nők nyalakodnak mellettem az nem zavar, de ha férfiak ehh.
Nekem még kell pár év, kb 30, hogy utóbbit elfogadjam, akkor már el leszek temetve. :)

(#19) fordfairlane válasza Corleone33 (#17) üzenetére


fordfairlane
veterán

jó eséllyel nem és ez a dolog iróniája, hogy a leszbikusságot mintha a társadalon is jobban tolerálná, mivel vonzó, meg nők eleve általában sülve főve kézenfogva együttvannak így az nem olyan szokatlan látvány.

És ez annyira jellemző, hogy hetero nőktől is hallottam már ilyen véleményt. Ez valami ösztönös lehet.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#20) rushty válasza VIPowER (#18) üzenetére


rushty
senior tag

Nem tanították + az iskolában, hogy lenne ilyenre igény. Az élet iskolája (is) szar. :D

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#21) Hieronymus válasza VIPowER (#15) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Vannak olyanok akikben egy leszbikus pár undort kelt?"

A nem leszbikus nőkben. Kárpótlásul ha két férfit látnak együtt, nincs undoruk.
A heteró felállásban, a másik nem látványa minden felállásban izgalmas. Az azonos neműek együttléte, nem vonzó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) fordfairlane válasza Hieronymus (#21) üzenetére


fordfairlane
veterán

A nem leszbikus nőkben. Kárpótlásul ha két férfit látnak együtt, nincs undoruk.

Nekem más a tapasztalatom.

x gon' give it to ya

(#23) vhw válasza Csapoati (#13) üzenetére


vhw
addikt

És őket kérdezte erről bárki?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#24) Csapoati válasza vhw (#23) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem nem olvastál vissza Fred23 első ilyen hsz-éig (#6) , ez egy poénnak indult. :) Legalábbis én annak vettem. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#25) depmod válasza Corleone33 (#4) üzenetére


depmod
senior tag

Én társadalmi felfogásban konzervatív vagyok, és nem vallásban, nem hitben.
Ezt én vállalom, szerintem a házasság kérdése akár oltár előtt, akár anykönyvező előtt történik, oda két ember kell. Eddig egyetértünk szerintem.
A probléma ott van, hogy szerintem ez a két ember legyen férfi és nő, ugyanis a társadalom számára az az egészséges állapot, attól várhat utódokat, attól jöhet új generáció és biztosíthatja az adott társ. populációnak a fejlődését. Nem vagyok szociológus, sőt, távol áll tőlem a BTK-s vonal (talán azért is itt írom ezeket :-)), de az én szavaimmal én ezt így tudnám körülírni.

Számomra az érdekesebb, hogy te, ha hozzámész/elveszel egy férfit, gyerekeket nem nemzel és nem járulsz hozzá az adott kultúra generációs kihívásához, akkor miért szeretnél annak a kultúrának egyenrangú tagja lenni? Mire fel?
Engem nem zavar, ha együttéltek, ha élettársi kapcsolatban vagytok ugyanakkor.
Ugyanakkor ami távol áll tőlem, hogy az örökbefogadást nem tartom helyénvalónak, itt msot nem arról beszélek, hogy milyen körülmények között él az egynemű pár, stb, hanem maga a felállás miatt, annak a gyerekre gyakorolt észlelt és nem észlelt hatásai miatt. Lehet, hogy ebben bigott vagyok, de számomra ez mélyvíz. És nem szeretném fejtegetni, de ha maguk a melegek-, bi-k, stb nem tudják sokszor, hogy mitől vonzódnak a saját nemükhöz, hogy miért alakult ki náluk az a vonzalom, ami, úgy akkor hogy akarjuk megérteni azt, hogy egy apró csemetére milyen hatással lenne egy ilyen apa-apa (vagy anya-anya) gyerek viszony hosszútávon?

Sőt, továbbmegyek, kicsit más téma felé.
Mostanság beszéltek arról, hogy a gyerekesek nyugdíja, járuléka változzon meg oly módon, hogy annak számításába kerüljön bevalamilyen módon a gyerekek/utódok száma és azok keresete. Sok agymenése és borzasztó elképzelése van a ma regnáló politikának, de ezt az ötletet és támogatnám, nagyon is!

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#26) szakatsa válasza depmod (#25) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Én ezt annyiban gondolom másként, hogy a házasság intézménye ma már egy jogi állapot is, amit a törvény elismer, és bizonyos jogokat - szabályokat köt hozzá. Mindez azt jelenti, hogy véleményem szerint az olyan dolgokat, mint a közösen szerzett vagyon, stb. Nekik is biztosítani kell. Tehát... véleményem szerint a házasság jogi intézményét nevezhetnék valahogy máshogy, hogy a két fogalom eltérjen, és ezt biztosíthatnák bármely két ember számára. A házasság mint egyházi fogalom, melyet a törvény elismer,
Maradjon a férfi-nő sajátja. Ezt mondom azért, mert az egyház, a biblia nem “modern felfogású” és nem is lehet az. Szerintem az egyház intézménye és a hitközösség egy évezredekre visszatekintő hagyományrendszerrel rendelkezik, melyet senki ne kérjen hogy az rúgjon fel. Ahogy a gyilkosság sosem fog ki kerülni a bűnök listájáról csak mert egy erőszaktevőről beszgetünk; ugyanúgy a férfi-női házasság sem kophat ki, azt gondolom.

(#27) depmod válasza szakatsa (#26) üzenetére


depmod
senior tag

Én nem az egyház által szentesített házasságkötésről beszéltem, az általad vázoltakkal egyébként egyetértek.
Ugyanakkor van az ún. élettársi viszony, ehhez is kapcsolódnak jogok és szabályok, ezt lehetne bővíteni, stb, értelmezés és jog kérdése.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#28) Corleone33 válasza szakatsa (#26) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ezzel teljes mértékben egyetértek, mert a probléma tényleg ott kezdődik szerintem, hogy jelenlegi helyzetben ha élettársi kapcsolatban vagyok azonos neművel az jogilag feleannyira nem olyan érvényű mintha házastársiban lennék

az elnevezés totál lényegtelen imho

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#29) Csapoati válasza depmod (#25) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ha heteroként nem akarok gyereket és/vagy megnősülni, akkor én se vagyok a kultúra egyenrangú rangja? És ha szeretnék, de impotens vagyok, akkor sem?

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) Hieronymus válasza Csapoati (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Úgy van ahogyan kérdezed.
Az utódokról gondoskodás hiánya nehezíti a faj fenntartást. Kimondva - kimondatlanul aki nem hoz létre utódokat, azzal valami baj van. Nem tiszta fialás, ahogyan nagyapáink mondanák.

Az elvárt életút. Felnőni. Udvarolni és házasodni. (Együtt élni.) Gyereket nevelni és boldog nagyszülőnek lenni.
Közben majd beesik a szívinfarktus vagy agyvérzés. Orvoshoz menni főleg férfinak nem illendő.
A temetésen némi siránkozás, hogy milyen fiatalon ment el az illető. Gondoskodott a családjáról, a szeretőjéről. Élhetett volna még.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#31) Csapoati válasza Hieronymus (#30) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Gondolom az is megvan, hogy az emberiség a túlnépesedés felé rohan. Azzal sem értem, hogy mi a baj, hogy ha valaki nem szeretne gyereket, mert tudja magáról, hogy nem lenne jó szülő.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#32) Corleone33 válasza Csapoati (#31) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nah látod ezt én se vágom

jómagam nem akarok gyereket későbbiekben mert:

1.tudom hogy egy gyereknek milyen lenne azonos nemű szülőkkel felnőnie és nem akarom hogy ilyenen bárkinek át kelljen mennie.

2. értelemszerű biológiai okok miatt csak örökbefogadás jöhetne szóba és ahogy fiúm megfogalmazta: nem igazán lenne a mi utódunk.

3. nem lennék jó apa egyszerűen mert nem vagyok ilyen gyerekeskedésre berendezve, nem férne bele a karriercéljaimba

Önmagában abszurdnak tartom hogy egyesek úgy beszélnek arról mintha valami előírt kötelesség lenne minden embernek gyereket csinálni ésatöbbi. Az ilyeneknek halkan üzenem hogy nem a középkorban élünk már, hanem a 21.században.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#33) Corleone33 válasza depmod (#25) üzenetére


Corleone33
aktív tag

mire fel?

talán arra fel, mert nem hiszem hogy a társadalomban alacsonyabb rendű lennék, mert azonos nemű személy szeretek.

Ilyen badarságokat te se gondolhatsz komolyan, ha pedig igen akkor már megbocsáss de komoly bajok vannak ott.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#34) szakatsa válasza Hieronymus (#30) üzenetére


szakatsa
csendes tag

Nézhetjük innen is a dolgot, ha pusztán biológiai és társadalom-szociológiai szempontból nézzük:

A faj fennmaradása szempontjából nem csak az utódnemzés lehet pozitív. A nagy tudósok például a következő nemzedék tanításával hozzájárultak azok hatékonyságához, fennmaradásához. Az hogy téglaházban de már az is ha házban élsz, több tucat generáció öröksége (a tudás, amivel megépítésre került).
Szóval kimondani azt, hogy a társadalomnak nem ugyanolyan hasznos tagja, csak mert nem nemzett gyereket, szemellenzős hozzáállás. Az, hogy vakon követed a belédnevelt értékeket, dícséretes katonai tulajdonság, minden tiszteletem érte, de lásd be: ezek a gondolatok nem tőled származnak, nincs logikus indokuk, csak egy pozitív érzés, és a tudat, hogy ki kell állnod az eszme mellett. (Elnézést, ha nem ilyen indíttatásból írtad, ez esetben örömmel fogadom az indoklást)

Egy dologban azonban egyet kell, hogy értsek: Az igenis káros, ha a sexuális beállítottság kérdése nagy tömegekre gyakorol hatást. Rövid távon nem számít, ha sok -és hadd éljek most ezzel a vulgaritással- divatbuzi lesz, mert ahogy az előttem lévők is írták, túlnépesedés van. Ellentétben ezzel, ha ez a kultúra része lesz, és jelentős mennyiségben jelenik meg, hosszútávon kihalásra ítélheti a földet.

Hozzáteszem, nem azzal van bajom, aki olyan mint a kedves író, hogy nem felvonul és felhívja magára a figyelmet, hanem a társadalom részeként ellavírozva leéli életét. Nekik törvényes jogot is biztosítanék a házassághoz hasonló jogi keretek szerint.

(#35) rushty válasza Corleone33 (#28) üzenetére


rushty
senior tag

A bejegyzett élettársi miért nem jó? Azonos jogok, mint a hazassagnal.
Volt már olyan, aki ezt megszüntette és házasodott később?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#36) depmod válasza Corleone33 (#33) üzenetére


depmod
senior tag

Na látod pontosan ez a baj, hogy te badarságnak tartasz olyan dolgot, amit én alapból elfogadok.
Te küzdesz valamiért, ami számodra azt jelenti, hogy egyenrangúnak tekint a társadalom, holott az társadalmi szinten nem szolgálja az adott népesség generációs kihívásait.
Ragaszkodsz ahhoz, hogy megkaphass bizonyos jogokat, de közben te nem fogadod el azt, hogy azt más nem tartja alanyi jognak.

De megfordítom, ha házasodhatsz harc árán, vagy élettárs leszel ugyanazon jogokkal, úgy melyiket választod? Miről szól neked egy házasság, mert hogy családot alapítani nem szeretnél, ezt leírtad. A javak, a közös vagyon, milyen házasságból adódó jog az, ami számodra annyira fontos?

És még valami.
Ha badarságnak gondolod azt, amit leírtam, akkor kérlek ne válaszolj, én vettem a fáradtságot és leírtam a véleményem, mert szerintem te is ezt tetted. Az, hogy nem egyezik az álláspontunk, az az életvitelünk, családi állapotunkból adódik, ezt én természetesnek tartom, sőt, meg is értem, de nem vélem úgy, hogy megengedhetnéd magadnak azt a hangot, amit megtettél a riposztban.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#37) Lauda válasza Corleone33 (#33) üzenetére


Lauda
félisten

Nem is vagy alacsonyabb rendű. Aki mást állít azzal az emberrel ne is állj szóba.

(#38) Csapoati válasza szakatsa (#34) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Milyen az a divatbuzi? Mert ugye ez nem egy önként választott dolog.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#39) Corleone33 válasza depmod (#36) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Már megbocsáss de de szerintem amikor effektíve rangsorolsz embereket mondvacsinált elavult archaikus szempontok alapján, szerintem nem éppen neked kéne előadást tartanod a hangnemről :U

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#40) depmod válasza Lauda (#37) üzenetére


depmod
senior tag

Ő értelmezte így, én ilyet sosem írtam, szeretném, ha nem lenne átértelmezve az, amiről írtunk, írtam.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#41) Lauda válasza depmod (#40) üzenetére


Lauda
félisten

És ezt miért nekem írod?

(#42) depmod válasza Corleone33 (#39) üzenetére


depmod
senior tag

Jó, kérlek.
Nem fogok tovább erről akkor értekezni veled, semmi gond.

Egyet azért szerintem jó lenne megértened.
Elfogadni önmagadat valószínűleg nem volt egyszerű, sőt. Kisebbségként szeretnél elérni valamit, amihez én sok sikert kívánok, de mikor egy másik, a többségi szemponttal/nézettel találod szembe magad, akkor elvárod a lojalitást és megértést, de te erre vicaversa nem vagy hajlandó, nem vagy hajlandó megérteni az én nézőpontomat, csak követelsz és az érveimre csak azt tudod írni, hogy baj van velem. Azt elfelejted, hogy te vagy az, aki elfogadást és megértést vár el, de ezt te nem adod meg, csak feszültséget és megnemértést kelt benned.

Ezért gondolom úgy, hogy ameddig te nem értesz meg minket, többséget, addig ne várd, hogy én értselek meg téged.

Kiléptem.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#43) depmod válasza Lauda (#41) üzenetére


depmod
senior tag

Elnézést, az én válaszom volt a kiindulópont, úgy hiszem.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#44) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Köszönjük a bejegyzést! :R

Megértem hogy a "fekete bárányok közt is fekete báránynak" érzed magad. Én a minap pont azon gondolkodtam, hogy milyen lehet mindkét nemet szeretni... Rosszabbnak biztosan nem rosszabb, csak más. Azt is hallottam, hogy az LMBT-kisebbségen belül sem értik néhányan, hogy pontosan mi ez az egész, nem hiszik, hogy tényleg van ilyen, stb.

Az ami ebben a témában (is) megy; majdnem hogy szánalmas. :U Megint ide lett keverve a Pride, megint ide lett keverve a "négyfalközött", és megint ide lett keverve az evolúció is (éppen csak a pedofília nem). Én értem, hogy le szeretnénk írni az említettek kapcsán is a véleményünket, de ez nem az a téma. A bejegyzés nem erről szólt. Tessék átmenni másik témába, vagy kreálni egy "Pride" nevű topic-ot, aztán oda mehet a vita bőséggel.

A cikkírónak pedig kitartást! :)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#45) Hieronymus válasza Csapoati (#31) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Gondolom az is megvan, hogy az emberiség a túlnépesedés felé rohan"

Hol? Magyarországon? Európában?
Ha a egy felnőttre felnőttre jutó kevesebb mint egy gyermekszámod nézed, akkor nem tudunk túlnövekedni.
Az önerőből elért népesség növekedés legfeljebb a várható élethossz növekedésével magyarázható.
Ha szélsőséges, cinikusan akarok fogalmazni, most nyomjuk a Neander-völgy2 projektet. Az őslakosok felszámolódnak, a betelepülők robbanásszerű populáció növekedést produkálnak. Münchenben, évtizedek után, az utolsó években rendszeresen növekszik az újszülöttek száma.
Vajon kitől?
A homoszexuális, gyermeknevelést felvállalni nem merő, gyenge egészségű, ... európai őslakóktól?

Nekünk nem a túlnépesedésben van felelősségünk. Éppen ellenkezőleg, a népesség megtartásáért felelünk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#46) Lauda válasza Hieronymus (#45) üzenetére


Lauda
félisten

A komplett bolygó a túlnépesedés felé tart. Lassan már problémás lesz a megfelelő mennyiségű élelem előállítása és nem lesz kellő mennyiségű ivóvíz.

(#47) rushty válasza Lauda (#46) üzenetére


rushty
senior tag

A marhákig nem kéne elmenni. ;]

Revolut meghívó pü-ben

(#48) Lauda válasza rushty (#47) üzenetére


Lauda
félisten

Mármint hogy a marhák is túlnépesednek? ;]

(#49) rushty válasza Lauda (#48) üzenetére


rushty
senior tag

zöld

most ízlelem ezt az alárendeltséget, h itt meg fekete -bégetők- közötti feketét ( :W ) keresünk -farkasként-

Revolut meghívó pü-ben

(#50) Hieronymus válasza Lauda (#46) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A komplett bolygó a túlnépesedés felé tart."

És hogyan befolyásolja a nyugati országok (beleértve Magyarországot is) nagyon alacsony gyermekvállalási kedve. Ha mi itt levisszük nullára az egy emberre jutó gyermekek számát, megmentjük vele földet?

Most komolyan kérdezem. Ha van ahol egy felnőttnek kettő - háromnál több gyermek fog születni várhatóan. Illetve ennyi gyermek éri meg a nemzőképes kort, akkor mi mit tudunk tenni ez ügyben?
Van javaslatod azon kívül, hogy nálunk kellene tovább csökkenteni a gyerekszületések számát?

Az elfogy víz című fejezet is érdekes. A föld vízkészlete állandó. Ha nem az akkor a gyíkemberek szállítják el a Földről. Az, hogy elszennyezzük az édesvíz tartalékainkat, nem függ össze közvetlenül a túlnépesedéssel.
Ausztráliának kevés a víztartaléka, mégis a világ legnagyobb vízexportőre. Sok a marha és eladják a húst, a benne levő vizet.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#51) szakatsa válasza Csapoati (#38) üzenetére


szakatsa
csendes tag

A divatbuzi, az az aminek olvasod... azok a tizenévesek, akik a normális lázadó korszakukban, ahol kipróbálnak dolgokat, a homoszexualitást választják a csajozás helyett... mert menő, mert a haverjukkal jóban vannak, nem kell odamenni lányhoz... tudom, hogy rettentő hülyén hangzik, én is így gondolom, de sajnos... sajnos ez egy tendencia.

(#52) Csapoati válasza szakatsa (#51) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ilyen egészen egyszerűen nincs. Akiben nincs meg a homoszexuális hajlam, az semmiféle divatból nem fog lefeküdni egy saját neméhez tartozóval.
mert menő, mert a haverjukkal jóban vannak, nem kell odamenni lányhoz.

Ezt te tényleg komolyan is gondolod? Hogy ez csak így megy? Benned nincs undor már akkor is, ha valaki azt mondja, hogy mi lenne, ha te meg egy másik férfi...?

Hieronymus: Miért csökkenti a születések számát az, hogy ha a melegeket egyenrangú félnek tekintjük? Tényleg rajtuk múlik a fajfenntartás? Vagy itt burkoltan arra próbáltál célozni, hogy az európai heterók húzzanak bele, különben lenépesednek minket a "migránshordák"? Mi lesz a kötelező lépés? Minden heterónak kötelező lesz legalább egy gyerekben benne lennie biológiailag? Őszintén nem értem.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#53) vhw válasza Csapoati (#52) üzenetére


vhw
addikt

Másik topikban valaki azt írta képes és olykor hajlandó is egy homoszexuális férfi nővel lefeküdni, van akinek még gyereke is van ilyen kapcsolatból.
Most ugyanez az "anomália", kellő ráhatást és szituációt feltételezve nem fordulhat elő alapvetően heteroszexuális férfinál is?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#54) Csapoati válasza vhw (#53) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Az biszexuális. Aki hetero, az nem vonzódik a saját neméhez. De ha mutattok erről valami felmérést/ tanulmányt, hogy terjed a "divatbuziság", akkor elfogadom. Tehát hogy valaki csak azért létesít homoszexuális kapcsolatot az eredeti beállítottsága ellenére, mert menő/nem mer odamenni ellenkező neműekhez/stb.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#55) Corleone33 válasza Csapoati (#54) üzenetére


Corleone33
aktív tag

sajnos az ilyen divatbuziságról én is hallottam pár embertől, de az ilyenek annyiban nem nyomnak latba, hogy állatkodáson kívül (márha ez tényleg divatos lett, és erősen meglepődnék ha ez így van) ténylegesen azonos neműekkel akar kavarni vagy urambocsá testi kapcsolatot létesíteni.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#56) vhw válasza Csapoati (#54) üzenetére


vhw
addikt

Konkrétan melegről volt szó.
A fenti eszmefutattatás ott akadt meg, hogy egy hetero amúgy alapvetően nem képes férfival, mert... érvek.
Ugyanakkor a felhozott meleg férfis példa szerint, mégis képes homoszexuális férfi nővel is csinálni, mert... passz... társadalmi nyomás?
Ez indirekt nem jelentheti azt, hogy hasonló "mutatványra" képes az alapvetően heteroszexuális férfi is bizonyos körülmények fennállása esetén? Ha(?) létrejön hasonló jellegű "társadalmi nyomás" a másik irányban?

Nincs tanulmányom, csak elméleti szinten vetem fel a témát.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#57) Csapoati válasza vhw (#56) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A válaszom az, hogy nem tudom. Abba nviszont szinte biztos vagyok, hogy ehhez mindenképp kell valami meglévő hajlam, mert én pl egyszerűen nem tudom elképzelni magamról (még pénzért vagy fenyegetés hatására sem), hogy ilyenbe belemenjek, Viszont ha az említett példa nőkkel is tudott aktusba lépni, akkor szerintem ő is biszexuális.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#58) Hieronymus válasza Csapoati (#52) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Miért csökkenti a születések számát az, hogy ha a melegeket egyenrangú félnek tekintjük?"

Nyilván nem azon múlik, egyenrangú félnek tekintjük őket vagy sem.

Azt gondolom, hogy a melegek közötti utódnemzés alacsonyabb arányú, mint a hetero- vagy a biszex beállítottságú embereknél. Persze tévedhetek is, de nem logikus a tévedés feltételezése.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#59) Csapoati válasza Hieronymus (#58) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Alacsonyabb hát, de ez mit befolyásol? A meddők között is kissé alacsonyabb, mégsem tekinti őket senki másodrangú embereknek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#60) Lauda válasza Hieronymus (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudom erre a választ, én a túlnépesedés részre reagáltam.

(#61) Hieronymus válasza Lauda (#60) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A túlnépesedés sokkal komplexebb probléma annál, hogy egy beszélgetésben aduász érvként lehessen elsütni. (Szinte bármilyen témához.)

Volt egy ismerősöm, aki egy egzotikus vallási közösséghez tartozott.
Vegetárius és drogmentes életet élt elméletileg. A sör meg növényekből készül, szóval éppen belefér még a rendszerbe. Néhány sör után bújt elő belőle a nagy tanítói véna.
Az egyik ilyen tanítás idején durrantotta el ismét a nagy érvet, hogy a régen élt mesterek már ismerték a hideg fúziót.
Mivel ez már a többedig alkalom volt fúzió érvelésre, megkérdeztem tőle, hogy mi az a hideg fúzió.
Önérzetes sértődöttséggel jött a válasz, hogy Ő azt nem tudja, de ismerték és működött.

Van néhány hasonló érvrendszer a napi használatban, ami azonnal elpukkan, ha konkrétumra kérdeznek rá a vitapartnerek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#62) Lauda válasza Hieronymus (#61) üzenetére


Lauda
félisten

Maga a túlnépesedés probléma egy tény. Múltkor olvastam, hogy évente 75 millió emberrel több lesz a földön és ezt sem az infrastruktúra, se az ivóvíz és élelem ellátás nem tudja követni.

(#63) Hieronymus válasza Lauda (#62) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK. Ez idáig akár korrekt is lehet.
Az a kérdés, hogy mi a hatékony eljárás a probléma megoldásában.
Az is kérdés, hogy a globális túlnépesedés mennyire lokális. Van tennivalónk helyben ez ügyben van máshol/másokon kell segíteni.

Talán segít eldönteni a statisztika, a lokális probléma kezelés szükségességének eldöntésében.

Van teendőnk helyben ez ügyben?
Nincs.
Ha a tendenciák maradnak vajon mikorra tűnik el a magyarság, nyomtalanul?
Van teendőnk ebben az ügyben?
Van. Nem jó, ha csökken az emberiség genetikai és kulturális sokszínűsége.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#64) Jhonny06 válasza mbalint987 (#44) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem kell foglalkozni a gyűlölködőkkel, ezek az emberek általában tanulatlan családból származnak, így nincs is értelme leállni vitatkozni velük. Illetve hát vitatkozni se tudnak rendesen. Aki normális neveltetést kapott/intelligens családból származik, az tovább tud lendülni azon, hogy valaki egy azonos nemű embert szeret, még ha nem is kifejezetten tetszik neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.