Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Lefosom a bokám, hogy mit tud az IGP-je :Y

(#2) gtamate2


gtamate2
veterán

130k komolyan??
Azért ilyen hatalmas árral nem gyakran kezd még csúcs i7 sem. Hát ez tényleg nem valami best buy :(

*Sn0w

(#3) asaca


asaca
tag

Remekmü....

BF3: aSaca-Hun

(#4) matteo_szg


matteo_szg
őstag

Időutazáson vettem részt? Ma mégsem augusztus 5. van? :D ;)

jupiiii

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Kuriózumnak jó lesz.

(#6) Fiery válasza gtamate2 (#2) üzenetére


Fiery
veterán

"Azért ilyen hatalmas árral nem gyakran kezd még csúcs i7 sem"

Nem-e?

[link] i7-6700K = 136.145 Ft (brutto)

Egyebkent ennek a 2 arnak (5775C, 6700K) fenyeben egyre jobb valasztasnak tunik a Kaveri, mar ha valaki casual gamingre keres egy kiegyensulyozott teljesitmenyu, jo aru procit.

[ Szerkesztve ]

(#7) velizare


velizare
nagyúr

z87tel akkor ez nem indul, igaz?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) ukornel


ukornel
aktív tag

Köszönjük a tesztet!

Húzós a 14nm Intel procik ára.
Kíváncsi vagyok, a bérgyártók 14/16nm-es eljárásai is ennyire drágák lesznek-e.

(#9) Oliverda válasza matteo_szg (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Ja, jó is lenne egy időgép. Egyből visszarepülnék egy hónapot a Skylake tesztcuccal a hónom alatt.:)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) gtamate2 válasza Fiery (#6) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem pont a skylatere gondoltam, mondjuk idáig az i7k-s procik 100k körül megálltak kezdéskor. Oké hogy gyenge a forint most de nem ennyire.

*Sn0w

(#11) alevan válasza Oliverda (#9) üzenetére


alevan
őstag

Az asztali Skylake-ből kaptatok mintákat már? Vagy arra még várni kell? :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#12) Sinesol válasza gtamate2 (#10) üzenetére


Sinesol
veterán

126k az OEM 4770k, szóval valahol nem meglepő, az uj mindig drágább mint az előd.

[ Szerkesztve ]

(#13) gtamate2 válasza Sinesol (#12) üzenetére


gtamate2
veterán

Az valami nagyon beragadt készlet lehet annyiért, a box pedig általában olcsóbb prociknál.

*Sn0w

(#14) Oliverda válasza Sinesol (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

És ki vesz annyiért 4770K-t amikor 100-ért van 4790K?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Duree


Duree
veterán

Ime itt a példa hogyan lehet az árazással tönkretenni egy nagyon jó összképet,kár érte,majd a Skylake remélem megmutatja,hogy lehet olcsóbban is gyártani processzort,Ha meg nem akkor egye fene az Intelt.

duree54

(#16) Sinesol válasza gtamate2 (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Reméljük ebből is lesz valami olcsó Box verzió.

Oliverda: te is a Box verziót nézed, a tesztelt proci viszont oem verzió, tehát fair öszevetni inkább a 4790 Oem-el ami 112k és az még csak nem is tuningolható.

A BOX mindig jó 10-15k-val olcsóbb mint az Oem.

Nagyon elborultak egyébként ezek az árak. :(

[ Szerkesztve ]

(#17) Oliverda válasza Sinesol (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

He? Az OEM mióta drágább mint a retail termék? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Sinesol válasza Oliverda (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Ott van Ipon árlista, minden Oem 10-15k-val drágább mint a BOX verzió, szerintem ez azert van mert az emberek nagyrésze Oem-et keres, mert nem kell neki a hűtő...gondolom a nagy kereslet meg felnyomja az oem termék árát. De ez csak tipp..

Pl 4670 Box 68k , 4670 Oem 79k

[ Szerkesztve ]

(#19) #06658560 válasza gtamate2 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Emlékeim szerint a csúcs i7-ek még feljebb kezdenek rendre.

(#20) redbull86


redbull86
aktív tag

:D adtak egy pofont a szarnak! :D
Nem vagyok elfogult egyik márkával szemben sem de,. egy AMD proci IGP vel még mindíg ütősebb mint ez,..
Az ára meg horror,.. :F :C

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#21) #06658560 válasza Oliverda (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az AIDA képen a NB Clock és CPU Clock közötti eltérést nem tesz rosszat az azirányú adatmozgásnak?

"Teljesítmény/fogyasztás terén kisebb előnnyel végzett a lista élén az i7-5775C."

Szerintem 8,5>3,4.

(#22) #06658560 válasza redbull86 (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Nem vagyok elfogult egyik márkával szemben sem de,. egy AMD proci IGP vel még mindíg ütősebb mint ez,.."

Ezt miből szűrted le?

(#23) snecy20 válasza bacsis (#1) üzenetére


snecy20
veterán

Gépigényes játékokhoz FullHD-re még mindig hurka.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) ukornel válasza Sinesol (#18) üzenetére


ukornel
aktív tag

Hát ez furcsa, ha így van. Ez is csak azt bizonyítja, hogy elborult egy világban élünk :)
Az Intel hivatalos nyitóárai: $366 (OEM); $377 (box)

(#25) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Közben az i7600k

https://utdetailing.hu/

(#26) redbull86 válasza #06658560 (#22) üzenetére


redbull86
aktív tag

Feleslegesnek érzem egy ilyen i7 es prociba az ilyen IGP-t el van maradva az AMD IGP-s procitol,. +a multi GPU,. amivel,. még jobb,.
Szóval akinek van 130 ezer egy procira annak felesleges nem fogja használni annak lesz még 100 vagy több egy VGA ra,..
aki meg csóróbb,. mint magyar ország nagyrésze,.. annak meg teszi,. egy AMD-s A10 es vagy kissebb egy kompatibilis VGA val,.. és az egész gép nem kerül összesen annyiba mint itt ez a processor,..
Felesleges sallang... ahogy irták a cikkben is,. max érdekességnek lesz jó és igaz,...

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#27) Solten válasza bacsis (#1) üzenetére


Solten
addikt

Skylake-e meg durvabb, csak nem jon az asztali verzioba... :(

Saor Alba

(#28) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az x86 számítási teljesítményes grafikonokon miért nincs ott a 7870K?
Az árán kívül sok negatívum nincs..procierőben combos darab + jó IGP.
Nagyjából ez kellene legyen az alap szint ma már, lowcost VGA gyilkos.

(#29) jani04


jani04
aktív tag

Én magam spec nem a hű de erős grafikus teljesítmény miatt vagyok a"kék"oldalon.
Ezen a téren nem várok csodát tőlük de ahogy elnézem cpu szintjén sem kell még egy darabig a váltáson agyaljak.....

(#30) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Már jó ideje nem követem ezeket, de még ma is sok pénzt mernék tenni arra, hogy egy 2600K jól meghúzva mindenre elég a normál felhasználóknak. Pontvadász milliomosok meg vegyék az újakat a legújabb randeonnal, hogy legyen pár szép eredményük.

[ Szerkesztve ]

(#31) velizare válasza Sinesol (#18) üzenetére


velizare
nagyúr

:N
vagy csak beragadt készlet, amit magas usd/eur árfolyamnál szereztek be, és azóta sem tudnak túladni rajta. ez nevetséges, ha valakinek nem kell a stock hűtő, kidobja, de nem ad 10e forintot azért, hogy ne kapja meg. az intel által ajánlott áraknál van kb. 9-10USD különbség, ennyivel kerül többe a box.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#32) #06658560 válasza redbull86 (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Feleslegesnek érzem egy ilyen i7 es prociba az ilyen IGP-t el van maradva az AMD IGP-s procitol,. +a multi GPU,. amivel,. még jobb,."

? Megnézted a tesztet? Az eredményeket?

Valamint az új API-k esetén pont bármilyen egyéb GPU-hoz társítható lehet, ha úgy írják a játékot, ergo több helyen tud segíteni.

(#33) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Most, hogy jönnek ki a Skylake chipek, mi lesz a Broadwellel?

x gon' give it to ya

(#34) redbull86 válasza #06658560 (#32) üzenetére


redbull86
aktív tag

Lehet igazad van,. csak átfutottam,.
De az árát én sokallom,..
Sokan ennyiért monitorral együtt komplet gépre nem költenek ennyit,..
jó proci csak az átlag embernek meg fizethetetlen,.. :(
Nem az intel,.. itt szimplán csak az ország hibája,..

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#35) jani04 válasza fordfairlane (#33) üzenetére


jani04
aktív tag

Ilyen árazás és elérhetőség mellet kb semmi. :)

(#36) Lauda


Lauda
félisten

Latom meg mindig nem erdemes core i7 920-rol felfele valtani. ;]

(#37) berVi


berVi
senior tag

A Techspot mar a Skylake-et teszteli.

[link]

TL;DR a sokat ekezett Broadwell korberohogi. Pedig az AMD meg meg se doglott teljesen, mi lesz itt kesobb...

De, égessük

[ Módosította: Oliverda ]

(#38) mcs


mcs
veterán

Mivel az Intelnek driverek terén van még hova fejlődnie, nem hinném, hogy az igpje teljes mértékben ki tudna váltani egy olcsó diszkrét kártyát. Utóbbinak a drivere sokkal többmindenre van ráoptimalizálva, így kevésbé okoz neki gondot régebbi játékok futtatása is.
Amúgy az árától eltekintve tipikus bika processzor Intel módra. :C

(#39) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

A cikk olvasása közben pontosan ugyanaz járt végig a fejemben, hogy ennek a procinak mégis mi értelme van, amikor egy 4790k szinte mindenben elveri, amihez nem kell az igp, de ahová meg kell oda egy az árküönbség felébe kerülő kártya már körbefutja.

Meg egyébként is, akinek gpu teljesítmény kell az vesz egy rendes vga-t, akinek meg nem, annak az eddigi is pont elég volt.

Lenne piaca, ha cpu-ban hozná az elődöt és azon felül kínálná ezt igp-ből az előd árán. De ez így többe kerül, mint amennyit nyújt és az árából minden tekintetben jobbat lehet összehozni.

Ennek az igpnek csak mobil cuccokban lenne értelme.

(#40) Fiery válasza berVi (#37) üzenetére


Fiery
veterán

Ha az Intel volt olyan "kedves", hogy nem kuldte idoben a tesztelendo procikat, akkor a PH csapata sem tudja idoben kirakni a "megfelelo" (ertsd: epp aktualis) teszteket.

Nekunk is alternativ forrasbol kellett Skylake-et szereznunk, epp hogy megjott idoben. Az Inteltol az igereteken meg a bulls*-en kivul nem sok mindent kapunk ujabban....... :U Az AMD tok aranyos, csak ok meg megmondtak kerek-perec, hogy iden mar _semmilyen_ uj termekuk nem lesz, ami erdekes lenne.

[ Szerkesztve ]

(#41) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Csak az 1-est kellene elvenni az árából,és mindenki szaladna megvenni :C
Óriási igp fejlődés,de ezzel az árral az amd-t nem veszélyezteti...

Wasabi...

(#42) berVi válasza Fiery (#40) üzenetére


berVi
senior tag

Na igen, de mar tavaly ev vegen lehetett tudni, hogy 2015-re nem lesz semmi. Az AMD konkretan semmit nem csinal. Nem nagyon tudom elkepzelni, hogy fel tudnak meg allni a padlorol. Kar erte, kivalo ugynok volt.

(#43) -Alvin- válasza Fiery (#40) üzenetére


-Alvin-
tag

vidikari nano se jön ki? :D

(#44) Fiery válasza -Alvin- (#43) üzenetére


Fiery
veterán

A mar megjelent ket R9 Fury utan az nem igazan erdekes ujdonsag. A Fiji volt az idei ev nagy ujdonsaga, meg persze a Carrizo. Aztan jon remelhetoleg jovore a tuzijatek :)

(#45) Fiery válasza berVi (#42) üzenetére


Fiery
veterán

A semmi azert tulzas. Ott a Godavari, Carrizo, Fiji, Nolan (Carrizo-L).

(#46) Egon


Egon
nagyúr

Húzós ára van, a CPU rész meg nem fejlődik. Persze az IGP-része dícséretet érdemel.
Mondjuk az is igaz, hogy a dollár ára nagggyon el van szállva...:( Ha mondjuk 220 lenne az árfolyam, jóval barátságosabb ára lenne (persze úgy sem lehetne olcsónak nevezni).
Úgy tűnik, (minimum) a Zen megérkezéséig marad az állóvíz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47) mekker


mekker
őstag

Sosem értettem, hogy mi lesz azzal a sok procival, ami raktáron marad generációváltásnál. Megvenni építgetős gépbe nem éri meg, mert (általában) olcsóbban tudja ugyanazt (többet) a nextgen. OEM-ekbe, meg WS-ekbe elszóeják őket?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#48) redbull86 válasza Lauda (#36) üzenetére


redbull86
aktív tag

Nem igazán :D

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#49) Abu85 válasza Fiery (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig a Nano simán a legérdekesebb VGA idén. 6 inchben ilyen teljesítményt még csak meg sem közelítettünk korábban. ;) Nem a leggyorsabb az tény, de a méreteihez és a fogyasztásához képest egészen durva. Az én szememben jóval érdekesebb, mint a két Fury.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#50) Sinesol válasza CyberPunk666 (#39) üzenetére


Sinesol
veterán

AZ APU esetében cpu és igp együttműködik, mindkettő együtt számít. Intel esetben erős x86 teljesitmény lesz megtoldva egy erős igp teljesitménnyel. A fele annyiba kerülő Amd, amit emlitesz az meg gyenge 2 modul lesz megtolva kb ugyanannyi igp erővel. Szóval ha APU szinten nézem ugyanugy gyengébb marad az AMD megoldás.

Itt az ingyenes win10, dx12, ne a multban gondolkodj, hogy nem kell az igp. Aki ennyit rá költ az 1-2 évre legalább tervez. Ráadásul kár 4790-el gondokodni, arrol még minek váltani? Ez azoknak érdekes akik régebbi gépet cserélnek le és most gondolkodnak a procik közt..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.