Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Open :)

Üdv. core2

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Mennyibe kerül:
-1333
-1600
-1600 Gskill?

(#3) Neil Watts válasza D1Rect (#2) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ejj, ezt lefelejtettem pedig fontos. :D

1333-as Elixir: 8,5k
1600as G.Skill és az 1600-as Elixir egy árban vannak: 10,5k

Igazából megbízhatósában nem igazán tudom a DDR3 kategóriában hova sorolni, nem volt hozzá szerencsém még.

Üdv. core2

(#4) Raucher


Raucher
tag

Elméletileg tisztázható a kérdés.

Ha a processzor memóriavezérlője, túlhajtás nélkül támogatja a magasabb sebességet, akkor javasolt.
Ha a processzor APU jellegű és túlhajtás nélkül támogatja a magasabb sebességű memóriát, akkor kötelező.
Ha csak OC esetén használható ki a magasabb sebesség, akkor nem szükséges.
Ha még az OC sem segíthet, akkor egy esetben érdemes, ha olcsóbb a gyorsabb memória.

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

1600 Gskill, sokkal jobban bejáratott brand és biztosan érvényesíthető rengeteg gari.
Ha nagyon szoros a keret akkor 1333, igaziból felhasználás során nem nagyon érezhető.

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Gyorsan utánanézve a DDR2 inkább az alacsonyabb időzítést szereti, mint a magasabb frekvenciát, DDR3-nál a magasabb frekire mennék. Ennek ellenére benchmarkon kívül nem fogsz semmi különbséget érzékelni, úgyhogy teljesen mindegy. Ami a márkát illeti, én is a GSKILL-t venném.

CL7-es 1333MHz már normálisnak tekinthető, venném.

[ Szerkesztve ]

(#7) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A sebességkülönbséget nem érzed úgy se, felesleges többet költeni rá. Nekem ilyen alaplapom van, amit venni akarsz. Az 1333-as ramot is tudja 1666-on hajtani, nem jelent neki problémát. Nekem 2x2GB 1333-as Kingmaxom van, kipróbáltam 1666-on, de nem volt semmi gyorsulás. Inkább a procit tuningold, abban is remekel a lap. Phenom X2-őt vettem, x4-nek ismerte fel, alapból 3.2Ghz, de 4Ghz-en is stabil mind a 4 maggal. Egyébként a 4x3,2Ghz is elég, gyakorlatilag mindent full hd-n játszok. Szóval az alaplapban biztos nem fogsz csalódni!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#8) Neil Watts válasza Raucher (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igaz, nagyobbrészt inkább csak a márkára voltam kiváncsi. :)

A hivatalos dokumentáció szerint minden Deneb magos Phenom II (pl. 955) DDR3-1333-ig kezel RAM-ot.
Lehet, hogy belerakom mégis a gyorsabb RAM-ot, már csak a jövőre gondolva (esetleg egy 8120-as Bull képében) :)

D1Rect: Én is erre gondoltam, de mondom lehet, hogy mégiscsak nagyon jó az az Elixir. :) Akkor nem úgy tűnik.

Jhonny06:

Az Elixirről zsaláltam egy dokumentumot, elméletileg az 1333-at CL9 mellett tudja, az 1600-at meg CL11 mellett.

Victoryus:

Köszönm, akkor a lap az már biztos. :)

Üdv. core2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.