Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jaja1981


jaja1981
addikt

Végre ide is kikerült.
Köszönjük.

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Jó ötlet volt és nagyon hasznos, köszönjük a fáradtságot! :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) viszta99 válasza bartucc (#2) üzenetére


viszta99
tag

csatlakozom !!!köszönjük !!!!!! :C :R

(#4) Lenry


Lenry
félisten

hasznos írás, köszönjük

egyet nem értek csak, hogy az Intel miért nem adja közzé a TjMax értékeket? nekik nem volna nagy dolog, nekünk meg csak jól jönne :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez most fordítás?

Mert akkor:

1. a címlapra sem kerülhetett volna
2. kiemelt cikk sem lehetett volna
3. egyáltalán nem publikálhattad volna engedély nélkül

(feltéve, hogy az eredeti cikk a te szerzeményed)

További probléma, hogy közben az Intel publikálta az E7000-es és E8000-es (valamint néhány Quad típus) TJmax-át, tehát a cikk már nem állja meg a helyét változtatások nélkül.

***

(#6) turorudi


turorudi
aktív tag

Nekem ENNÉL a lap/proci kombónál 125C a TjMax a CoreTemp szerint. Ez milyen érték akkor?

(#7) Daemon09


Daemon09
őstag

Nagyon hasznos irás, ez már kellett. Köszönjük a fáradtságot!

(#8) Jorus válasza ollie (#5) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha a bevezetőből nem lett volna világos, megerősítem: igen, fordítás.
Azt, hogy mi kerül ki a címlapra és mi lesz kiemelt cikk, azt az arra hivatottak eldöntik. Ha nem tetszik, majd leszedik, vagy hasonló.
A szerzői jog rendelkezéseinek majd nézz utána, különös tekintettel a szerzői jog korlátaira, és a szabad felhasználás eseteire.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#9) Zeratul


Zeratul
addikt

Intel megint ködösít, mondjuk nem érdekel amíg a stresz tesz alatt stabil a szilikát és nem a víz forráspontja körül tartózkodik.

(#10) Elmör


Elmör
senior tag

Köszi a tanulságos írást! :C ;)
Elég egyszerű így már a tényleges beállítás, bár engem a load jobban érdekel, ott szokott gond lenni csak. :D

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#11) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az én Phenom CPUm magjai is sokkal alacsonyabb hőmérsékleten vannak, mint a környezet. Rossz lenne a szenzor? Az X2-esnél is így volt.

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Köszi a fordítást, meg a program írójának is :)
Hasznos ilyeneket tudni, akkor mostmár megvan hogy 3 progi miért 8 féle eredményt ad ;]

Amúgy talán a Motherboard Monitor is tudott kompenzációt, de nemtom van-e olyan változata ami C2D-t ismer.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Gerisz


Gerisz
addikt

Kösz az írást!
Hasznos lesz! Hétvégén nekilátunk Öcsémmel a 8400-nek!

Az ien az nem helyes (ilyen, olyan, amolyan, milyen, melyik)!

(#14) Arpsoft válasza ollie (#5) üzenetére


Arpsoft
tag

Hol lehet a publikált TjMax értékeket megtalálni?

(#15) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Szegény quadom, már most is 100-as tjmax mellett melleeg v nem is? :)) Az fix h a tuning adott a hőfoknak több mint + 5 fokot! Azt tudtam h nem készpénz amit ezek mutatnak de h ennyire nagy a "baj" azt nem gondoltam vna! 81-et mértem már egyik magnál akkor még ment tehát a végelem még nem működött, ebből kiindulva nagyon messze van a határ, most 40-45 között van (magok,idle), de ez változik erősen attól függően épp megy a radiátor v sem! :))
Nem aggódok, azok után h 7 órát volt több mint 71 fok felett....
Jó az írás! :R

[ Szerkesztve ]

(#16) Jorus válasza Gerisz (#13) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sorry, javítottam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#17) rootkiller válasza ollie (#5) üzenetére


rootkiller
őstag

Jorus a Bikemag újságírója, valszleg tisztában van a szerzői jogokkal.

Artengo TR 990 Pro

(#18) Vladi válasza Jorus (#8) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Küldj egy e-mailt az eredeti cikk végén lévő címre. Szerintem megkapod az engedélyt, onnan kezdve patyolat tiszta az ügy.

Jah és köszi a leírást. :)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#19) r-chee válasza rootkiller (#17) üzenetére


r-chee
őstag

A BikeMag-ot hosszú évek óta járatom, faxa újság :) .

Jó kis cikk lett, grat. Azért elég szomorú, hogy nem képesek normálisan megoldani ezt a hőfok ügyet. Vagy mérjenek normálisan gyárilag a szenzorok (meg a programok is), vagy ne tegyenek a procikba.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#20) Metalfan


Metalfan
senior tag

Everest a CPUID-nél nálam kiírja a Tjmax értéket :U C2D T5250, Tjmax: 85 fok. Asztali prociknál is kiírja, vagy ez csak a mobil procik sajátossága? :F

(#21) Zsubi válasza Jorus (#16) üzenetére


Zsubi
őstag

Lenne pár kérdésem: Van egy E8500-as E0-ás procim és az elképzelhető hogy egyik progi sem mér 33-34 foknál lentebb....... :F Kipróbáltam a Real Temp-től kezdve a Core Temp-en át az Everestig mindent és egyik sem mér ez alá :W
A legújabb Real Temp szerint kalibrálás nélkül a procim TJ Max-ja 65 fok körül alakul és most 4.1Ghz-en 1.26V-al idle állapotban 34-35 fokos, prime95 alatt 55 fok a max., csak ezzel azt szerettem volna kérdezni hogy ezek az értékek szerinted reálisak v. sem :F

Gratula az íráshoz, nagyon jó lett! :R
Válaszodat előre is köszönöm! :R

(#22) rootkiller válasza r-chee (#19) üzenetére


rootkiller
őstag

Én pár éve rendszeresen vettem, de talán 2008óta nem, mert nagyon elfreeridesodott, kiakadtam, hogy folyton speckó enduro meg hasonló bikeok tesztje megy, holott hol fogy annyi itthon, mint mondjuk a csúcs XC gépekből, ami itthon van 1000-2000 embernek. Meg már annyira nem is érdekel. Ha vennék akkor speckót és kész.

Artengo TR 990 Pro

(#23) devast


devast
addikt

Hmm, jó cucc. Bár szenzorok beragadásáról nincs szó, meg szerintem a Tjmax-ok egy steppingen belül is változhatnak bizonyos tartományban (Vagy valamilyen gyártástechnológiai baki, hogy a q6600-ak egyik magja(0 és1) 4-5 fokkal magasabb mint a másik), mással nem igazán lehet magyarázni ~80 fok körül a 4-5 fokos eltérést .

[ Szerkesztve ]

(#24) Jorus válasza Vladi (#18) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kevin Glynn <real_temp@yahoo.ca>:

I'm just working on updating the RealTemp documentation, the new docs should be available on next week.
Here is the latest beta of RealTemp. I'm hoping to add some code in the near future to read ATI GPU temps as well. Thanks for telling your friends about RealTemp!

http://www.fileden.com/files/2008/3/3/1794507/RealTempBeta.zip

Kevin

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25) Jorus válasza r-chee (#19) üzenetére


Jorus
nagyúr

R-chee: Amint az a doksiból kiderül, a szenzorok nem azért vannak ott, hogy ismerd a proci hőmérsékletét, hanem, hogy védje a túlhevüléstől. :)

Zsubi: a 33-34 fokos hőmérséklet reális idle hőmérsékletnek tűnik default beállításokon, szobahőmérsékleten.

Metalfan: az írásból kiderül, hogy a mobil procik TjMax-át már régebben publikálta az Intel.

Devast: az idle kalibráció során az egyes magokat is össze lehet hangolni, hogy ne legyenek 4-5 fokos eltérések közöttük.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#26) dokar


dokar
addikt

hali, jó kis összeállítás. :)

ha esetleg érdekelnek a cpu hővédelmi funkciói, akkor az alábbi írásom 4. bekezdésében megtalálod: [link]

extra - SEXRay

(#27) Jorus válasza Arpsoft (#14) üzenetére


Jorus
nagyúr

Itten: http://www.tomshardware.co.uk/intel-dts-specs,news-29460.html - az írásba is beillesztettem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28) Kolondrum válasza devast (#23) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem értek egyet. A magok közötti hőfokkülönbség adódhat a rosszul felrakott hűtőből, esetleg a nem jól kivitelezett polírozásból is. Nekem az 1. mag mindig 4-5 fokkal melegebb mint a többi 3! Polír előtt és után is így volt! Viszont a többi 3 mag egy hőfokot tart idle módban.

Jorus! Talán van benne valami mert újabban az everest meg akarja nekem magyarázni h a 06600 tjmax-a 90 fok, minden más prigi 100-at állít be!

[ Szerkesztve ]

(#29) Jorus válasza Kolondrum (#28) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyilván azok a szoftverek mutatják 100-nak, amik nem lettek frissítve október óta, mivel nagyjából akkor kerülhettek nyilvánosságra ezek a TjMax-ok.
Azt már nézted, hogy OS alól minden processt leveszel a melegebb magról?

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30) Kolondrum válasza Jorus (#29) üzenetére


Kolondrum
félisten

Core Temp 0.99.4-et használok és az is 100-at állít be! Októberbe is 100-at állított be az összes program. Egyedül az everest 4.60.xxxx állít be 90-et olyan 2008 december óta! Nem bíbelődök a processek levételével, ez az 5 fok mindig megvolt! Már akkor is amikor néztem itt h megveszem, ez egy tesztelt példány 3.6-ot simán viszi csak legyen minek hűteni!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31) Jorus válasza Kolondrum (#30) üzenetére


Jorus
nagyúr

No, hát ezek szerint a CoreTemp se lett frissítve. :)

Egyébként én őszintén szólva nem bíbelődtem a kalibrálással, 3.6GHz-en hajtom a Q9450-emet, 1.23V-n, nagyjából teljesen mindegy, hogy 35 vagy 45 fokosak. A 2.7-es RealTemp láthatóan 95-ös TjMax-szal számol. Egyébként így alakulnak a magok nálam:

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#32) Kolondrum válasza Jorus (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Most töltöttem le a 0.99.4-et eddig a .3-volt fent de egyformát állítanak be :B
Nekem idle módba mutatnak kb ennyit 100-as tj max mellett tuning nélkül! :B

(#33) Jorus válasza Kolondrum (#32) üzenetére


Jorus
nagyúr

RealTemp bétát nem próbáltad? Ha már az írás is arról szól. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#34) stevve


stevve
nagyúr

AMD-nél már megszoktam, hogy a Brisbane hibás szenzorai miatt zöldségeket írnak a különböző progik, de nem gondoltam, hogy az Intel is belefut hasonlóba... ennyire utánozzák egymást? :DDD

Érdekes cikk, jó, hogy lefordítottad. :R

(#35) Kolondrum válasza Jorus (#33) üzenetére


Kolondrum
félisten

Realt nem szeretem! :( Core pici elegáns nincs túlbonyolítva és ha rámegyek minden lényegi infot rögtön látok a procimról.

Féléni nem félek, a hűtőm kilóg a házból akkora. Csak azért jó lenne pontos értékeket mérni!

[ Szerkesztve ]

(#36) devast válasza Jorus (#25) üzenetére


devast
addikt

Namost olvasd el még1x: ~80 fok körül, tehát slope error nincs, viszonylag pontos a mérés. És a magokat páronként értettem, tehát a q6600 2db core2duo-ból van felépítve, egyik core2 magjai(0 és 1) 4-5 fokkal magasabban vannak mint a másik(2 és 3).
Idle kalibrációnak semmi köze ehhez.

edit: látom 2.70-es realtemp-et használsz :DDD akkor tárgytalan az előbbi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#37) oliba válasza Jorus (#27) üzenetére


oliba
őstag

Dejó, hogy pont az E2xxx-es széria nincs benne, pont az kéne nekem :( Szerintem nekem nagyon rosszul van beállítva ez a Tjmax, mert 0°C-ba kitettem az erkélyre és 20-25 fok volt a magok hőmérséklete idle-be, passzívan meg a szobába 45°C. Xigma S1283 van rajta és 1,5V fölött nem tudom adni a feszt, mert 75°C fölött lesznek a magok hőmérséklete :( Persze ezt CoreTemppel néztem, de visszaérek az albiba, akkor beállítok egy 80, vagy 85-ös Tjmax értéket. Kíváncsi leszek :)

(#38) Jorus válasza oliba (#37) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mivel méred? Elvileg 85 a TjMax-uk.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39) oliba válasza Jorus (#38) üzenetére


oliba
őstag

Legújabb CoreTemp, Everest. Csak ezekkel. VIsszanézek az albiba, akkor megnézem ezzel a RealTemppel. Kicsit sokkallom azt is, hogy passzív és aktív hűtés mellett 10 fok különbség van terhelve, meg azt, hogy aktívan 1,3V mellett 70 fokos a mag. Rendesen szellőzik a ház is, fel is van polírozva a proci is és mégis minden ennyit mutat :( A borda meg közel sincs 70 fokos. Éppcsak langyos :( Paszta is AS5 és kb 30x lett már újrapasztázva :(

[ Szerkesztve ]

(#40) Jorus válasza oliba (#39) üzenetére


Jorus
nagyúr

100 fokos TjMax-szal 70 fok, 85-ös TjMax-szal csak 55 lenne, de a legfrissebb Everest megmondja, hogy mien TjMax-szal számol. Az, hogy a borda nincs 70 fokos, az nem jelent túl sokat. Egyébként, ha BIOS-ban beállítasz 70 fokos riasztást, és elkezded fűteni, akkor a szoftverek által mért 70 fok elérése egybeesik a riasztással?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41) oliba válasza Jorus (#40) üzenetére


oliba
őstag

Na, akkor ez lesz a következő vizsgálat :) Hétfőn tudom ezt megcsinálni :(

(#42) Maverick86


Maverick86
csendes tag

Jó írás nagyon. Amint lesz lehetőségem kipróbálom, a leírtakat. :]

(#43) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Erre mit mondtok? Q6600 G0
everest gyári tj.max beállításon azaz 90fokon, core temp 100-on szintén default beállításon, azaz nem nyúltam hozzá! Everestnél mi az h a cpu melegebb mint a magok? Hogy is van ez? :N [link]

(#44) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Újra itt, vettem egy ilyet: [link]
Fogtam és beküldtem a procihoz, oda ahol van egy kis rés a kupaknál. kicsit be is csúsztattam alá. Kb 1 fokkal mér kevesebbet mint az everest CPU nevű hőfoka. Nem tom segít e valamit ez az info.

(#45) zso73


zso73
veterán

A 9300-asom Tjmax 100-ra állítva (szerintem) túl fölé mér a Realtemp.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.