Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Szép, összeszedett teszt :C

sweetlou6.wordpress.com

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Szép, igényes teszt. Nekem tetszett az hogy a saját ventijével tesztelted, igy a gyári állapotok kerültek összehasonlításra. Kicsit sokallom az árát, nekem a hűtésem egy Freezer 7 jelenleg, minden gyári rajta kívül, és házventi is csak két kis 8-as van. (mondjuk alulfeszelt E21601-hoz, meg nem ref. 3850-hez elég is, de ezen a téren még fejlődni kellene) :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) mrbig25


mrbig25
őstag

Köszönjük a cikket, jó lett :R

Egy kis kukacoskodás :B az utolsó oldalon az értékelésnél:
"-kevés helyen kapható egyenlőre" <-- ide egyelőre kell

...

(#4) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

szép és jó teszt
1 apró "hiba", ezek a táblázatok nem a legjobbak, a 3D-s táblákat hanyagolni kellene szerintem
nem mai cikk, de hasznos még most is

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#5) gooool válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon köszönöm,ez az első címlapos cikkem, ezek szerint akkor nem szúrtam el.

bartucc: Próbáltam reálisan végezni a teszteket,amennyire tőlem tellett.Alapjában véve nem rossz a géped,de persze van rajta mit javítani.(szvsz egy gépen mindig van mit)

mrbig25: a hiba javítva,nem szeretem a kukacokat. :DDD

Speeedfire: A grafikonokat nem én csináltam,mint a cikkben is említettem az D1Rect kolléga érdeme.Azért a lényeg látszik remélem.Egyébként THX! :R

Üdv, Balázs

(#6) D1Rect válasza Speeedfire (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Pedig szerintem nagyon szépek azok a grafikonok. ;]
Leolvashatóságán semmit nem ront. ;)

(#7) gooool válasza D1Rect (#6) üzenetére


gooool
őstag

Szvsz is jók ;) ,de Ő sem kötekedésnek szánta gondolom. ;]

Üdv, Balázs

(#8) proci985 válasza bartucc (#2) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egy e2160ashoz felesleges Freezer7nél nagyobb.

továbbmegyek: jelenleg 3.0ára húzott q6600al max 50fokon vagyok egy AC7el, bár alul van feszelve. ugyanott az IFX14 jobb volt vagy kemény 10 fokkal az erősebb ventik és a jobb házszellőzés ellenére (figyelembe véve a magasabb szobahőfokokat)... namost, a 15 vagy 25fokos deltaT nagy különbség, de emiatt még nem éri meg +15k egy hűtőért (pontosabban +10k, de kellettek jófajta ventik is... amik persze együtt drágábbak voltak az AC7pronál, de ez mellékes:DDD).

szal az AC7 szerintem elég addig, ameddig a fogyasztás nagyon nem ugrik meg, de onnantól már vannak már problémák (nagyon gyorsan öregedő lap, kritikussá váló házszellőzés, áramszámla, tápból meg minimum 18As kell) is

az ilyen óriások alapvetően azoknak kellenek, akik nagyon akarnak húzni, de idegenkednek a víztől (vagy simán nincs pénzük rá/nem ér meg nekik +40-50kt). vagy hangtalan gépet akarnak. esetleg a kettő keveréke szabályozással. de még a phzók nagyrészének sincs szüksége rájuk. én erre akkor jöttem rá, amikor kényszerből váltottam az AC7prora (előtte is 3.0án ment a gép).

más: tesztért pedig köszönet :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9) gooool válasza proci985 (#8) üzenetére


gooool
őstag

Teljesen jó gondolatmenet.

Egyébként THX! :R

Üdv, Balázs

(#10) joshua7 válasza gooool (#9) üzenetére


joshua7
veterán

Jó kis teszt, csak azt sajnálom, h nem tudtad a hűtőket egyforma ventivel tesztelni.

Semper Fi

(#11) NOD


NOD
senior tag

Szép teszt most olvastam el. Hm talán egy dolgot kifogásolnék, jó az hogyha terheléstöl függöen szabályozza a ventit a lap, de talán jó lett volna egy olyan mérés hogy min2 venti maxon és ugy egy grafikon. külföldi tesztek alapján a swif2vel 1700on menö corator és az 1500as matterhorn ugyanazon a szinten van csak a matterhorn halkabb.

(#12) bartucc válasza gooool (#5) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem nem :N

Teljesítményben most nem akarok fejleszteni, mert elegendő amire használom, meg vagyok vele elégedve. Most van annak az ideje, amikor lehet a többire kicsit költeni esetleg.

proci985: első sorban jobb házra, és jobb házhűtésre gondoltam, a Freezert nem akarom lecserélni, csak platformválás miatt esetleg. :))

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) proci985 válasza bartucc (#12) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

jah, az lehet jót tenne ház függvényében:)

jelenleg egy Codegenben lakom, hátul már két 80as van egy helyett, táp 140es, elöl egy 120as(@1600), vidkarin mégegy 120as és egy 80as (elvileg ezek is valamennyi friss levegőt s szívnak be), ehhez képest prime+furmark hatásra mind a gpu mind a cpu 10-10 fokkal melegebb, mint külön terhelve. szerk: ezzel csak az a gáz, hogy peaken eszik a teljes rendszer talán 200-250Wot, ha a 3870es 110W TDPje stimmel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) bpx


bpx
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#15) bpx


bpx
őstag

biztos velem van a gond, de szerintem meg 14-15k egy hűtőért nagyon is sok
főleg egy ~25k-s procinál

(#16) gooool válasza bartucc (#12) üzenetére


gooool
őstag

Én is fontosnak tartom a gépem külső megjelenését.Most ugyan nem látszik,mert kifogytam a pénzből,de ha lesz akkor méltó házat kap majd a rendszer.

Zeratul: Kinek a pap,kinek a paplan tipikus esete.

Üdv, Balázs

(#17) lizakattila


lizakattila
senior tag

Gratula, összeszedett, hasznos cikkel lettünk gazdagabbak. :R
Látványra is szép ez a hűtő, már mint akit ez a szempont is izgat.

Az árakhoz én annyit tudnék hozzáfűzni, hogy tény, hogy nem egy olcsó hűtés, de ha azt vesszük figyelembe, hogy rendelkezik az összes forgalomban lévő sockethez illeszkedő lefogatóval (és ahogy a tesztből nekem lejött, képes megbirkózni a jelenleg forgalomban lévő összes procival - itt azért nem extreme tuninra gondolok) akkor már lehet, hogy nem is annyira drága.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#18) gooool válasza lizakattila (#17) üzenetére


gooool
őstag

Nagyon köszönöm! :R
Igazán szép tényleg,főként élőben,bár ezt a mostani Kodegány vityilló nem éppen emeli ki. :DDD

Teljesen egyetértek.

Üdv, Balázs

(#19) Adamis


Adamis
őstag

Hmm... Látom jól telik a nyári szünet! :DDD Amúgy jó kis teszt! De ennyit nem cserélgetnék. Hűséges típus vagyok. Proci téren is... :B

(#20) gooool válasza Adamis (#19) üzenetére


gooool
őstag

Hát igen,kell is a szórakozás,nem lehet mindig sportolni,bár azt is csinálom,ha éppen nem rohad le a gatyám is ebben a jó időben. :DDD
Örülök,hogy tetszett! :R
Én sem cserélgetek sűrűn,de ez most vhogy kellett a lelki békémnek.
Néha visszasírom a 4830-at,de majd szerzek utódot,csak legyen pénz...

Üdv, Balázs

(#21) bartucc válasza gooool (#16) üzenetére


bartucc
addikt

Arany középútnál maradok azért, nem tartom fontosnak, csak annyira hogy ne üssön el a környezetétől, egy egyszerű CM ház is kielégíti minden igényemet. Semmire nem költenék most 10000-nél többet.... Főleg nem cpu hűtőre, ventiből is AC-ket veszek, nagyon olcsók, de jók is.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#22) gooool válasza bartucc (#21) üzenetére


gooool
őstag

Ez a hűtő most egyedi beruházás volt,remélem sokáig fog majd szolgálni.
Egyébként én is AC ventiket fogok venni,mert olcsók,halkak és nagyon bejön a fekete-fehér design.Ebben egyetértünk. :))

Üdv, Balázs

(#23) kisza25 válasza gooool (#22) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jó kis cikk hasznomra volt :R
ja a grafikonban nem cseréltél fel véletlenül 2 értéket?
egy maggal magasabbak a hőmérsékletek, mint kettővel:F

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#24) gooool válasza kisza25 (#23) üzenetére


gooool
őstag

THX! :R
Nem cseréltem fel semmit,ez nem AMD,hogy lehet játszani a magokkal. :DDD

Üdv, Balázs

(#25) kisza25 válasza gooool (#24) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok már rájöttem :DDD
azt nem értem, hogy miért pörög a gyári venti csak 1500RPM-en 80foknál :F
nem szabályoztad le alaplapban a PWM-et?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#26) gooool válasza kisza25 (#25) üzenetére


gooool
őstag

Látod ez egy nagyon jó kérdés.
Nem szabályoztam le a ventit,a Quiet módra bíztam a vezérlést,ami ennél a lapnál tényleg csendet jelent.Egyébként nagyon halk a gyári hűtő az AMD megoldásaihoz viszonyítva.

Üdv, Balázs

(#27) kisza25 válasza gooool (#26) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt nem tudom hogy milyen hangos az AMD gyári hűtője, mert bent pihen a dobozban, sosem volt használva :DDD
bár, ha hasonló mint a Phenom II-mé volt az nem volt hangos, csak+1maggal és tuningolva inkább egy freezerre bíztam a hűtését :DDD
azért megnézhetnéd más vezérléssel is, hogy mit megy nekem az a 1500RPM nagyon kevésnek tűnik egy gyári ventitől
azok mind 3000RPM fölé szoktak menni :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#29) gooool válasza kisza25 (#27) üzenetére


gooool
őstag

Most már nem szedem le a Matti-t a prociról,nincs kedvem most darabokra szedni megint.
De még 1500-on sem volt vészes hangja,3000 körül gondolom már visítana.Ha kevésnek találod esetleg a hűtőt,akkor egy AC Alpine 11 Pro elég rá mindenképp,nekem ennek a 7-es verziója egy E8200-at is simán 55 fok körül tartott 1,235V-on.És nagyon halk is.

rolkaDb: :R

Üdv, Balázs

(#30) nuke7


nuke7
veterán

"Codegen,ventik és oldallap nélkül"
nos ez inkább akkor ház nélkuli teszthez hasonlít a legjobban..? :F
a másik meg, hogy pontos méreteket nem találtam a gyártó oldalán,
azt nem tudnád berakni a cikkbe..? (lehet, h több embert is érdekelne, hogy milyen magas,
befér-e a házba :) )

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#31) gooool válasza nuke7 (#30) üzenetére


gooool
őstag

Akár úgy is értelmezheted,de azért nem teljesen ugyan olyan.
Beírom mindkettőhöz a méreteket akkor.

Üdv, Balázs

(#32) kisza25 válasza gooool (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

közben ma találtam ezt a tesztet
sajnos hangot és fordulatot itt sem írnak, de a hőmérsékletekből jól látszik, hogy biztos tud gyorsabban forogni :K
itt meg van 1,33V 4,18Ghz 68fok gyári venti
van egy freezerem+egy alpin PWM-em, de mindkettő AM2+/AM3-mas :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#33) Gude


Gude
senior tag

Jó kis tesz kerekedett.Gratula :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#34) gooool válasza kisza25 (#32) üzenetére


gooool
őstag

Ez a teszt nekem is nagyon sokat segített,minden lényeges dolog benne van.
Persze,hogy tud gyorsabban is dolgozni,de ezt a lapom nem használta ki sajnos a teszt közben.
Az szivacs,de egy Alpine 11 Pro nem vmi nagy befektetés.

Gude: :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#35) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

No offense: Leírnád mi vesz rá, hogy ennyit költsél egy léghűtásre? Én olcsóbban vettem a vizes rendszerem. És... Ennyiért inkább egy gyorsabb procit, és hadd izzadjon, kit érdekel, bírja a szilícium.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#36) kisza25 válasza gooool (#34) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja csak előbb meg kell néznem mire lesz hely az ITX házikóban :DDD

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#37) gooool válasza kisza25 (#36) üzenetére


gooool
őstag

Igen egy olyan házat először fel kell térképezni,mert elég szűkös,akárcsak most az én költségvetésem. :DDD

Blindmouse: Nem költök sokat léghűtésre,hisz a Corator 11K-m ba fájt,ezt meg 2K pluszért vettem meg,szóval nem értem,hogy ebben mi a drága.A vízzel sokkal több a macera,nem vagyok annyit itthon,hogy megérje,egy hasonló árú rendszer meg nem hoz annyit a konyhára,hogy megérje a léggel szemben.Ellenben szvsz nem szeretem ha izzad a szilícium.

Üdv, Balázs

(#38) NOD válasza Blindmouse (#35) üzenetére


NOD
senior tag

Ha ennél olcsóbban vetted a vízhutést akkor az annyit is ér:D
Egy jó léghütö 2 db pwmes ventivel elver egy alap vízhutést. És nem kapsz alapnál jobbat, ha egyáltalán kapsz 15-20k körul.....

(#39) gooool válasza NOD (#38) üzenetére


gooool
őstag

Na igen,ez is egy szempont,csak erre nem akartam kitérni.Én ha majd egyszer vizet fogok összerakni,akkor tuti ráköltök vagy 50K-t(nem mostanában lesz ez... :DDD ),mert akkor egy bővíthető,de már alapból erős rendszerem lesz.
D1Rect barátom is olcsón rakott össze rendszert,de Ő szemfüles volt és olcsón vett jókat,de így sem 14K-ba fájt Neki a cucc.

Üdv, Balázs

(#40) bullboy válasza gooool (#39) üzenetére


bullboy
tag

Még egy hiba: b l a c k -plate...
Az igaz, hogy fekete de legyen inkább -> b a c k -plate. Ok?
Mert ugye az tart az alaplap hátuljánál.

(#41) gooool válasza bullboy (#40) üzenetére


gooool
őstag

Javítva. :R
Egyébként ezt nem szoktam benézni,pont itt sikerült. :DDD

Üdv, Balázs

(#42) gooool


gooool
őstag

Azért azt hittem,hogy ennél több hsz-t fog generálni a teszt,de a ényeg,hogy csak pozitív visszajelzést kaptam. :)

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.