Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Köszönjük a kiegészítést. :R
Azt sajnálom, hogy nagyobb TDP-n, mondjuk HT on, és magasabb fordulatú ventivel nem próbáltál rá egyiknél se. Mivel a sűrűn lamellázott hűtők igazán magas RPM-en érzik jól magukat, ott jön ki a valós erejük, míg a ritkábban lamellázottaknak majdnem mind1 az 1200 vagy 3000.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2) Henk válasza MPowerPH (#1) üzenetére


Henk
veterán

Így is győzött a TRUE akkor hova a nagy fordulatszám? Életszerűt akartam azért is választottam ezt a 2 fordulatszámot, nálam ilyen 3000 rpm-ek szóba sem jöhetnek sőt szerintem a felhasználók többségénél sem. Meg nem is tud annyit a ventim. :D
Ha van rá igény a TR-al csinálok egy mérést 4Ghz HT on olyan 1800-1900 rpm-es ventivel. ;)

(#3) Gabrika válasza Henk (#2) üzenetére


Gabrika
tag

igaz, bizony
e hűtők nem hajszárítók, mint a videokártyákon hallhatók :D

Nagyon szépen összeszedett teszt, mind tartalmilag mind pedig megjelenésében, GRAT!

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#4) Johnny001 válasza Henk (#2) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Gratulálok a cikkhez, a "Milyen cpu hűtőt vegyek?" olvasgatása közben jutottam arra az elhatározásra, hogy ilyet veszek Mugen hiánya miatt. Abszolut nem bántam meg.

Nem is olyan rég megkérdőjelezték a hűtő felsőkategóriás mivoltát is!

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#5) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Mugen meg egy Yasya kellene még a tesztbe és teljes a paletta :)

(#6) Henk válasza Johnny001 (#4) üzenetére


Henk
veterán

Ez bizony nyugodtan a felső kategóriába sorolható, ha nem akkor nem sok hűtő kerül oda. A Megahalems-nél is jobb volt.

Gabrika: Thx. :R

[CM]Crusher: küldj belőlük egyet és a legnagyobb örömmel kipróbálom őket. :DDD
Na jó megelégszem a Yasya-val is. :B

Gorneck23: normálra rakom a cpu fesz-t mert csak így veszi vissza idle, olyan 1,23 körül ad neki a bios-ba 4Ghz-hez és általában 1,2V-t mutat a cpu-z, lehet nagyobb volt a vdrop.
Természetesen zárt házban, felső ventik nem mennem mert felesleges csak a nyári kánikulára tartogatom őket. Ha bekapcsolom őket 1 max. 2 fokot javít a proci hőfokon.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gorneck válasza Henk (#2) üzenetére


Gorneck
titán

1,184V? Ennyire jó procid van?

Zárt házban teszteltél? Felső ventik mennyit számítanak proci hőfokban?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#8) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Olyan szépek ezek a ventik. Nekem is van 1 120P-m, mindig csodálkozok a szép színében. :D Bár amióta AMD van azóta nem annyira mert nem látom.. :)

De, nagyon jó kis írás, köszönet érte. Én is szemezgetek ezzel a hűtővel, bár a Xigmatek RS-sel sincs gondom. :)

Véleményem szubjektív...

(#9) Gorneck válasza Henk (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor nem is kaptak olyan sok terhelést a hűtők... :) Grat az íráshoz...nagyon jó lett...

Remélem nálam sokáig fog szolgálni a Corator... :) Piszok jó hűtő lett...

Gorneck#1239

(#10) MPowerPH válasza Henk (#2) üzenetére


MPowerPH
félisten

Csak arra akartam célozni, hogy a True és a hasonló hűtők igazi terepe a high RPM, egyszerűen a felépítése miatt. Én egy kicsit TDP-t keveslem, nincsenek nagyon megizzasztva a kicsikék. Én 3K RPM-es ventit használok hozzá, ha erősen terhelem, játékok közben passzívan használom, mert úgy is lazán elbírja.
HT még egy 6C-t biztos dobna az egészen, kicentizve jó lett volna megnézni, olyan 80C környékén, melyik száll el előbb. :D

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#11) Gabrika válasza MPowerPH (#10) üzenetére


Gabrika
tag

bár valóban erős hűtési teljesítmény nyújtanának nagy légátvitel mellett,
de sztem hatékonyságuk miatt erre csak durva fesz emelt OC esetén van szükség

emberi túlhúzás mellett szvsz még sincs értelme pörgetni a ventiket

nekem sosem kellett 1000 rpm nél több - bár fentről és oldalról is húz a ház

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#12) MPowerPH válasza Gabrika (#11) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez inkább i7 esetében érdemes, 4.2Ghz-n HT on már elég nagy a TDP, oda bizony elkel a high RPM. Kicsit más tészta ez a core i7 architektúra, brutálisan el tud melegedni, és hirtelen egy bizonyos szint után jön nagy fogyasztás és a tarthatatlan melegedés.

Don't Tread On Me

(#13) devast válasza Henk (#6) üzenetére


devast
addikt

Megához és true-hoz is 38mm-es venti dukál, min 1,5-2k RPM-el. Nem csodállom, hogy alacsony fordulatszámú 25mm-es légkavaróval egy szinten van velük ;) Jó cucc ez, ha vki csendes gépet akar.

(#14) hackeeeee válasza MPowerPH (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mint néhány Wolfi... Pl az Én volt E8400-am is (C0), 1,2V-ig elvolt. Ha 1,2V fölé mentem vele, onnantól kezdve melegedett mint a desznó..

Véleményem szubjektív...

(#15) Nordic


Nordic
Közösségépítő

És még azt hittem hogy az én phenom2-m a hőmérsékletgyilkos.....3,9en 60 fok prime95 blend teszt alatt egy mugen2 alatt 1200rpm-en. :D .... Hát meglepett hogy az i7 ennyire melegszik...azt hittem a hőmérsékletben is elveri az amd-t nem csak fogyasztásban....amúgy fasza teszt lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) MPowerPH válasza Nordic (#15) üzenetére


MPowerPH
félisten

Persze, mert az Prime, ráadásul Blend. :) A LinX a Blend-nél kb. 10C-vel jobban forralja a procit. :)

Don't Tread On Me

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Állati jó ez a hűtő. Köszi az alapos tesztet, nagyon király lett :R

(#18) Gorneck válasza MPowerPH (#16) üzenetére


Gorneck
titán

Az a baj, hogy a procit...mert hűtőkön alig volt érezhető a komoly hőfok...legalábbis én a TRU és Corator bordáin ezt alig éreztem...persze nem házba szerelve kicsit más...de akkor is...a Xigmatek RSen már érezni lehetett 4.0ghzen a wolfot...

Gorneck#1239

(#19) Probber


Probber
őstag

Korrekt kis teszt lett, köszönjük! :)

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#20) bmwsan


bmwsan
senior tag

Köszönjük az írást!

Nagyon jó lett, tuti ilyen hűtőt veszek :)
Bár nálam csak egy i5 750-t kell majd hűtenie :)

(#21) kpal


kpal
veterán

Jó teszt ;) és köszi a paszta ajánlatott ! És jol mutat a gépedben a hütő sőt az egész belső nagyon jó ! :B :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Henk válasza MPowerPH (#10) üzenetére


Henk
veterán

Tudom mire gondolsz, hogy még nagyobb terhelésnél jobban eltávolodtak volna egymástól ezt valószínűsíthető ez alapján is mert a Corator nem profitált annyit a magasabb fordulatú ventiből. De egy úgy gondoltam egy 4Ghz-re húzott i7 azért elég hétköznapi használatra, ennél magasabb órajelen tesztelni már csak a te és néhány ember igényeit elégítette volna ki. :DDD

devast: én jobban szeretem a halk gépet és míg ekkora légszállítású ventivel is beéri és ilyen hőfokokat produkál addig nem próbálkozok nagy ipari ventikkel. :)

(#23) Gorneck válasza Henk (#22) üzenetére


Gorneck
titán

Vagy nem...nem a ventire gondolok...hanem a nagyobb terhelésre...bár nemtom az i7 mitől melegszik jobban, több fesztől vagy a magasabb órajeltől...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#24) sagit


sagit
addikt

Remek teszt :R
Ninja 2 mennyivel gyengébb a Mugen 2-nél? :U

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#25) zazahoho


zazahoho
őstag

jó teszt ,és tetszik a hűtő is,gondolom mx2 pasztával is jó eredményt hoz :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#26) Qru


Qru
MODERÁTOR

Végre a hőn áhított teszt. Gratula! :C

#nincsbennetarcsi

(#27) Gude


Gude
senior tag

Gratula!Pofás cucc! :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#28) Krisinto


Krisinto
őstag

JÓ kis hűtő!
Nyárra meglesz a kiszemelt,majd ha egyszer belefér a házamba...

(#29) bmwsan


bmwsan
senior tag

Sztem a legjobb ár/érték arányú CPU hűtő !
Aki nem hardcore tuningos annak tuti elég:)
Tuti BESTBUY!

(#30) Krisinto válasza bmwsan (#29) üzenetére


Krisinto
őstag

Meg is venném,csak nem fér be abba a sz'r Asus házba ;]
Pedig meg kellene nézni mit bír a kis phenom ;]

(#31) bmwsan válasza Krisinto (#30) üzenetére


bmwsan
senior tag

Nekem majd csak az új konfigomhoz lesz...
Ebbe házba majd csak belefér: Katt

(#32) Henk válasza Gorneck (#23) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem a fesz-től jobban melegszik.

sagit: ezt így nehéz megmondani attól is függ milyen procin használod. Azt mondják a Ninja passzívan jobb a Mugen meg ventivel.

(#33) sagit válasza Henk (#32) üzenetére


sagit
addikt

ahhoz a procihoz lesz ami az adatlapomon van , és semmiképpen sem passzívban.. 1 de inkább 2 ventivel

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#34) Gorneck válasza Henk (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor nálunk kicsit jobban kaptak hűtők... :D

Gorneck#1239

(#35) z00li


z00li
senior tag

Jó teszt egy jó hűtőről. :C Köszi! :R

(#36) Henk válasza sagit (#33) üzenetére


Henk
veterán

Ha mindenképpen a 2 közül akarod valamelyiket akkor inkább a Mugen2 de 2 venti felesleges. Bár inkább várd meg milyen lesz a Ninja3 most jelent meg.

Gorneck23: hát erre nem gondoltam, hogy + fesz-t adjak az elégségeshez képest. :D
Ki kéne próbálni ezt a Yasya-t is, de azt már nem veszem meg valaki meglephetne vele. (beteg vagyok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#37) MPowerPH válasza Gorneck (#23) üzenetére


MPowerPH
félisten

Magasabb órajeltől. :K Kimértem múltkor, és nagyon sokat számít már 100MHz is 4.2GHz felett.

Henk: Hát igen, nálam mindig magasabbak az elvárások, szeretem kicentizni. Most 24/7-re próbára belőttem egy 4.4GHz-s felállást. Ha hétköznapi használatban is stabil marad, akkor marad. Viszont így a passzív hűtést el kell felejteni. :N

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#38) pitbull93


pitbull93
tag

Nagyon úgy néz ki hogy nem veszek vízhűtést hanem Corator DSt:P Csomó cash megmarad és hétköznapi dolgokra játék 4.0ghz-en kellemesen elmegy!Főleg ha még teszek rá egy ventilátort!És egy jól szellőző 800D-s házba teszek még ventiket:)Engem nem hiszem hogy zavarni fog a zaj mert a mostani gépem úgy búg mint egy mozdony:D:D Nekem még szerintem ez is halk lesz:D

[ Szerkesztve ]

(#39) Henk válasza MPowerPH (#37) üzenetére


Henk
veterán

24/7-re minek a 4,4Ghz, szerződésed van az áramszolgáltatóval? :D
Már visszavettem 3,6-ra netezni az is elég. :B

pitbull93: a vízhűtés külön szakma annak is meg van a szépsége de ha egy komolyat akarsz csinálni az nem kevés pénz. A Corator meg elég 1 ventivel is és nem is lesz hangos ez az egyik előnye.

(#40) proci985 válasza MPowerPH (#10) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez igaz (mmint imádják a nagy légszállítású/nagy nyomású ventiket), de azért a 3000rpmesek már 45dbA körül vannak, az meg az emberek jórészének hangos. megvan a fílingje a dolognak (VRMMMMM), de ettől halkabb nem lesz. az 1600 se kevés, és az még eléggé életszerű.

más: köszi a tesztet! szokás szerinti remek minőség. :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Angel1981 válasza [CM]Crusher (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van! :)
Mindazonáltal így is szép munka!
:R

(#42) fsb1000 válasza MPowerPH (#1) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Lehet hogy igazad van, de a különbséget inkább a hőcsövek számában keresném.
Annak ellenére hogy az új versenyzőnek sacc/kb nagyobb a hőleadó felülete és réz a talpa.

(#43) devast válasza proci985 (#40) üzenetére


devast
addikt

Egy 38mm-es venti még nem feltétlenül hangos(Panaflo, Sanyo Denki modellek pl). Sőt, ugyanakkora fordulatszámnál nagyjából ugyanakkora légszállítással rendelkezik mint a 25mm-es, viszont nagyobb nyomással. Ha van rá lehetőségem(elfér), én mindenhol leszabályozott 38-as monstrumokat használok. Nem olcsók, és viszonylag nehéz őket beszerezni, viszont teljesítményben verhetetlenek ha sűrű bordát kell hűteni.

[ Szerkesztve ]

(#44) proci985 válasza devast (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

én a 3000resekről beszéltem:)

38asokból vannak 1000/1250esek is (az általad is említett Panaflokról hallottam nagyon sok jót), amik nyomásra tényleg jobbak a 25ös társaiknál, tehát nagyon jók sűrű lamellázott hűtőkre, és halk géphez is ideálisak.

a 2000resek határesetek (29-34dbA általában), a 3000reseknek viszont általában magas az indulási feszültsége (30dbA alá nem igazán lehet őket lassítani), és teljes sebességen 45-50dbA is megvan. más kérdés, hogy egy sima 2000 és egy vastag 3000res között még lazán megvan 20-25% különbség deltaTben ezeknél a hűtőknél.

egyébként anno használtam vastagabb ventiket, és nagyon meg voltam velük elégedve.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) MPowerPH válasza fsb1000 (#42) üzenetére


MPowerPH
félisten

Látod, hiába sokkal nagyobb neki, nem elég ez sem. :N

mod: Nekem az Ultra Kaze nagyon szépen muzsikál, biztosan át van szellőztetve a lamellák közötti rész. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#46) Henk válasza MPowerPH (#45) üzenetére


Henk
veterán

Nem is ül meg benne a por gondolom. :D
Én meg inkább takarítgatom de nem mernék odaülni mellé ha 3000 környékén teker.

(#47) proci985 válasza Henk (#46) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

sajnos ez nem igaz, 200m3/hs nagynyomású ventiknél is ugyanúgy beporosodik a borda:/

érintésvédelemre tényleg vigyázni kell, nekem 2000ren sikerült egy ultra kazebe belenyúlni, hát ujjam eléggé fájt utánna egy fél órát.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#48) Henk válasza proci985 (#47) üzenetére


Henk
veterán

Tudom, hogy porosodik akkor is csak vicceltem. :B
Semmilyen ventibe nem jó belenyúlkálni, nekem egyszer a Coolinkbe sikerült pedig már nem is ment akkor csak éppen forgott, már állt meg. De ez meg a 11 lapátos verzió aminek tök hegyes a lapát vége aztán az egyik pont beakadt a körmöm alá. Csak meglepő volt de nem multaságos. :D

(#49) MPowerPH válasza proci985 (#47) üzenetére


MPowerPH
félisten

Én is matattam a gépben még az elején, mikor beraktam a 3k-s Ultra Kaze-t. Ugye megszokás, mi baj lehet, az előző CM venti ultra gyenge volt, meg se éreztem. Aztán ez bekapta a kezem... Bőrt egyből lehúzta az első ujjpercemről. Azóta vigyázok, nem játék ez.
Por ugyan úgy megül(né), még jó, hogy elől szűrve vagyon. :D

Don't Tread On Me

(#50) Gude


Gude
senior tag

Jó kis hűtő és színvonalas az írás is :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.