Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) LeveseSthal


LeveseSthal
csendes tag

Én valahogy nem érzek késztetést, hogy az adataimat egy 3. fél-re bízzam.

Egy cégnél, de lassan már a magán embereknél is a legnagyobb kincs adataink védelme, érdekes valami miatt nem veszik ezt elég komolyan az emberek és nem tudok rájönni miért.

Az ha nincsenek biztonságban az adataink annál csak egy rosszabb dolog van a hamis biztonságérzet.

Köszönöm szépen, de nagyon jó pendrive-okat és merevlemezeket lehet kapni egészen olcsón.

(#3) Csolaszol válasza llaszlo (#1) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

Egyszer próbáltam én is a copy-t, de vacakolt a fájl feltöltés, úgyhogy le is szedtem gépről azonnal.

(#4) tibi683 válasza LeveseSthal (#2) üzenetére


tibi683
tag

Nem feltétlenül arról van sz hogy a saját személyes adataidat tedd fel erre a tárhelyre én például fájlmegosztásra használom (nem ezt hanem a dropboxot). Rengeteg oktatási anyagom van fent amiket pár klikkel megoszthatok és igy hozzáférhetnek azokhoz a fájlokhoz mikhez akarnak. A pendirve-ot el lehet hagyni ott pedig azért rosszabb kézbe is kerülhetnek a személyes dolgok.

(#5) Romvr


Romvr
őstag

#1: Ha 5Gb-ot növel minden meghívott akkor regisztrálok neked ezért a cikkért :)

#2: Skydrive-ot használok már... nos amióta létezik. Képeket, videókat, dokumentumokat és munkával kapcsolatos fájlokat töltök fel rá, hogy tuti meglegyenek amikor éppen szükséges. Munkából otthonra szinkronizálásra is teljesen jó. Itt csak behúzom a mappába, otthon meg majd bekapcsolom a gépet és pik-pak meg is van.

Az adataid biztonsága fontos szempont ez igaz, de ha olyan adatokat tárolsz mint a bankkártya számod, bonba készítési tervek, meztelen kislányos képek, vallási és politikai meggyőződésedről írt esszék, akkor valóban kétséges hogy neked megfelelő e a felhő szolgáltatás. Persze AES-128 titkosítású tömörített fájlokat, vagy védett konténereket is fel tudsz tenni. (Mint ahogy csináltam én is 1-2 Top Secret céges doksinál)

#3: Talán az óta fejlődött... adok neki egy esélyt :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#6) llaszlo


llaszlo
veterán

A +5GB feltétele, hogy meghívóval regisztrálj, az email címet visszaigazold, és feltelepítsd valamelyik kliens (Win, OSX, Linux, iOS, vagy Android) programot.

Fórumhoz:

Nyilvánvalóan okosan is lehet használni ezeket a tárhelyeket. Nem kell feltölteni bankkártya, PayPal, eBay adatokat, eleve nem is tárolok ilyet a gépen.

A Skydrive az valóban nagyon jó csak a 7GB nagyon sovány, nekem még a 25GB is az lenne.

(#7) Polemius


Polemius
aktív tag

Létezik ám kliens oldali titkosítással is hasonló megoldás.
Ott a harmadik fél nem látja, mit tárolsz nála.

(#8) greenity válasza LeveseSthal (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

Én sem olyan adatokat tárolok ilyen helyeken, amik nem jó ha másokhoz kerülnek.
Hasonlóképp az előttem szólóhoz én is a jegyzeteimet ilyesmiket szoktam felpakolni, mert egyszerűbb mint 70 felé elküldeni + ha még valakinek kell, megy a link és kész....

Másrészt amire még használtunk ilyesmit:
kutatás, számolás közben termelődnek az adatok rendesen és hogy ne kelljen könyörögni egymásnak, hogy adja már oda azt, a mondjuk 10 MB-s adatfilet, amivel dolgozni kéne, hanem egyszerűen lerántom magamnak a felhőből és fordítva.

A cikket pedig köszönöm :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) Romvr válasza llaszlo (#6) üzenetére


Romvr
őstag

Azért vannak anomáliák a rendszerben... iPad-es feltöltés nem jelenik meg a gépen. Noha a mappa amit előtte készítettem viszont azonnal :) (ja és neten is látszik)

Skydrive 7 gigája is bővíthető asszem 250-ig. Noha nekem a 7-ből mindig van még 2-3 giga ami szabad. Csak olyan dolgokat teszek rá amit szeretnék bárhonnan elérni.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#10) razorbenke92

Én is szívesen regisztrálnék, írj privátot, ha megtennéd, hogy küldesz egy meghívót.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#11) llaszlo válasza razorbenke92 (#10) üzenetére


llaszlo
veterán

Írtam.

Fórum:
Ha valakinek van iOS, Linux és Win tapasztalata az megírhatja és kiteszem a cikkbe.
Én OSX-en meg Androidon egyelőre nem találkoztam problémával. Rendesen feltölt és megjelennek az adatok is.

[ Szerkesztve ]

(#12) Romvr válasza llaszlo (#11) üzenetére


Romvr
őstag

Igazság szerint bennem az merült fel hogy ez a Copy az milyen cég? Mennyire bízhatok abban hogy az ide feltöltött adatok mondjuk 1-2-3 év múlva is meglesznek? Mert pl egy Skyrdive ami mögött a Microsoft áll azért némi stabilitást biztosít egy olyan cég ellenében aki mondjuk új szereplő a piacon.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#13) siti válasza Romvr (#12) üzenetére


siti
senior tag

a microsoft se egy stabil cég, bebukhatják a win8-at, xboxot, kirabolják Bill bácsit és kalap, eladják a skydrive részleget a megauploadnak, amit meg bezár a bíróság.
Az adatok biztonsága meg a másik dolog. Mi nekik ebben az üzlet? Google talán nem készít statisztikát, hogy mit használsz, mit levelezel, hova, kinek, mit írsz és milyen hirdetést toljon eléd? A kis privát életünket adjuk az ingyen emailért, böngészőért, térképért...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#14) >Deego..


>Deego..
senior tag

Köszönöm.
Hasznos cikk számomra.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#15) llaszlo válasza siti (#13) üzenetére


llaszlo
veterán

Egy 18 éves cégről van szó. Most nyilván ezzel akcióval igyekszik bővíteni a felhasználói tábort.
Láttam korábban olyan cégeket akik akár terrás tárhelyet is ajánlottak és később eltűntek. A Copy egyelőre működik.
Ha adatbiztonságot akarsz, akkor használj 2-3 vinyót 3 különböző helyen elkülönítve, plusz még spékeld meg 2-3 online tárhellyel.

Bármelyik vinyó tönkre mehet, az adataidat bármikor törölhetik, akár szerver hiba, akár feltörik az oldalt, akár maga a szolgáltató úgy dönt, hogy töröl. Soha, sehol, semmilyen adatod nincs 100% biztonságban.

Polemius
Itt is van kliens oldali titkosítás.

>Deego..
Szívesen, örülök neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) bundilolo


bundilolo
tag

Gondoltam írok neki privátot, de az alábbit találtam az adatlapján.

"llaszlo (* A felhasználó jogait az Alapelvek sorozatos megsértése miatt végleg felfüggesztettük!)" :F

Tudja valaki miért?

(#17) LeveseSthal válasza tibi683 (#4) üzenetére


LeveseSthal
csendes tag

A pendirve-ot el lehet hagyni ott pedig azért rosszabb kézbe is kerülhetnek a személyes dolgok.

Ezt most úgy írtad mintha ismernéd azokat az embereket akik üzemeltetik ezt az oldalt.
Tényleg megbízol vadidegenekben akikről semmit nem tudsz. Ettől rosszabb dolgot el sem tudok képzelni, mint olyanokra bízni a személyes (fontos vagy kevésbé fontos) adataimat akikről semmit sem tudok. :(

Amúgy valaki elhiszi azt a tündérmesét, hogy ingyen totál jófejségből rendelkezésre bocsájtanak ingyenes tárhelyet. Fizetik a fenntartási költséget áramot, karbantartják a gépeket, fizetik az alkalmazottakat és még a bérelt vonalat is ami hozzájuk vezet.

Az emberek sosem tanulnak?

[ Szerkesztve ]

(#18) razorbenke92 válasza bundilolo (#16) üzenetére

Gondolom azért, mert helyi toborzóakciónak vették ezt a cikket, illetve az aláírását stb.

LeveseSthal:

Ha valamit nagyon meg akarnának tudni rólam, számos más módja lenne, hogy megtalálják. Nem az egyetemi ppt-imen meg a doksijaimon fog meggazdagodni senki.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#19) MurdR válasza LeveseSthal (#17) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor ezt nem csak én látom így..

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#20) llaszlo


llaszlo
veterán

Nem vitafórumnak írtam a cikket. Kérem akit érdekel maga a Copy és kérdése, észrevétele van az maradjon. A többiek keressék meg a megfelelő felhős topicokat. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#21) tDr1v3r válasza bundilolo (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Poén, régen nálam is ki volt írva...

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#22) Maximum1


Maximum1
őstag

Látom van gmail-ed, próbáltad már benne a Drive-ot?
Én azt használom 1 éve, teljesen jól teszi a dolgát és 15Gb az ingyenes.
Androidra van app is , két fiókot kezel nálam, vagyis 30GB-ot.

[ Szerkesztve ]

(#23) llaszlo válasza Maximum1 (#22) üzenetére


llaszlo
veterán

Köszönöm ismerem a Drive-ot, viszont nekem főleg asztali felhasználásra kell és OSX-re, na meg a 15GB az kevés is nekem.

(#24) HuMarc


HuMarc
addikt

Van Dropboxom, van Drive-om, elvileg még Megám is van :) Lassan SkyDrive-omat is használnom kéne, mert ez az USB-s dolog nagyon nem működik a WP8-as modelleknél. (Teljesen véletlenszerű, hogy elérem-e a fájljaimat.) Amúgy ha sok felhőm van, akkor borús az egem?

Egyébként jó kis bemutató volt :)

[ Szerkesztve ]

(#25) r-chee


r-chee
őstag

Jó, s kényelmes dolog ez a felhőzés, de azt nem szabad elfelejteni, hogy semmi sincs ingyen. Jelen esetben az adatainkkal fizetünk.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#26) Polemius válasza r-chee (#25) üzenetére


Polemius
aktív tag

"Jelen esetben az adatainkkal fizetünk."

Egészen pontosan hogyan is, kliensoldali titkosítás esetén?

(#27) Csolaszol válasza Polemius (#26) üzenetére


Csolaszol
csendes tag

Jelen esetben személyes adatainkkal fizetünk.
Ott leszünk az adatbázisukban, esetleg küldhetnek reklámot, meg ilyen olyan leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#28) llaszlo válasza Csolaszol (#27) üzenetére


llaszlo
veterán

Nekem nem küldözget egyik tárhely sem leveleket. Kb fél évente jön valami levél mindegyiktől.

(#29) Kerto


Kerto
tag

Én arra lennék kíváncsi,hogy mennyire időtálló ez a dolog? Ha a személyes fényképeimet,videóimat tölteném fel oda mint biztonsági másolat. Mi lesz az adatokkal ha leállítják a szolgáltatást? Mennyire van biztonságban mások elől?

(#30) razorbenke92 válasza Kerto (#29) üzenetére

Szerintem ilyen esetben, hacsak nem egy Tsunami pusztítja el a szervereket, mindenképpen jeleznek előtte, hogy mentsd az adataid, mert szolgáltatásaik ekkor és ekkor megszűnnek.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#31) Kerto válasza razorbenke92 (#30) üzenetére


Kerto
tag

Mennyire kezelhetik privátként az adataimat? Mint pl a Képfeltöltés oldalon is megtudod nézni akárkinek a képeit.

(#32) llaszlo válasza Kerto (#29) üzenetére


llaszlo
veterán

Van időtálló dolog? Nincs! Mi garantálja, hogy a DVD, CD, vinyó stb nem megy tönkre? Semmi!

(#33) Kerto válasza llaszlo (#32) üzenetére


Kerto
tag

Teljessen igazad van. Éppen ezért keresek ilyen szolgáltatást.

(#34) llaszlo válasza Kerto (#33) üzenetére


llaszlo
veterán

Erre még azt tudom mondani, hogy 1 mentés nem mentés 2 két mentés fél mentés és 3 mentés már 1 mentés.
Ahogy már írtam a cég már 18 éves, tehát nem kezdők, de garancia egyiknél sincs.

(#35) Kerto válasza llaszlo (#34) üzenetére


Kerto
tag

Rápróbálok! Köszi!

(#36) Fecogame


Fecogame
veterán

Nálad működik a sebesség korlátozás? Nálam valahogy nem akart működni egyik kliensnél sem ( copy, dropbox, sugarsync, box.com, stb. )

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#37) llaszlo válasza Fecogame (#36) üzenetére


llaszlo
veterán

Épp ma próbáltam én is. Nekem csak újraindítás után működött. Már be akartam írni a cikkbe, de csak most értem haza.

(#38) commanDOS


commanDOS
senior tag

Ahol van internet ott ezek a felhős megoldások a legjobbak.
2013-ban nem fogok pendrive-al meg külső vinyóval rohangálni mindenhova. Net nagyrészt mindenhol van valamilyen formában, ha tehetem kihasználom. Ha csinálok 500db fényképet valami bulin, nyaraláson, kakor nem fogom pendrive-val körbejárni a haverjaimat, vicc.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#39) Kerto válasza llaszlo (#37) üzenetére


Kerto
tag

Regisztráltam a meghívóddal. FTP hozzáférés van esetleg?

(#40) llaszlo válasza Kerto (#39) üzenetére


llaszlo
veterán

Kösz. FTP hozzáférésről nem tudok és nem is találtam az oldalukon meg a fórumon sem.

(#41) Kerto válasza llaszlo (#40) üzenetére


Kerto
tag

Köszi a segítséget! Meglátjuk milyen lesz.

(#42) konigjanos


konigjanos
senior tag

Én is használom egy ideje, most már 42 Gb helyem van, így már elég...
ezt a részt elmagyaráznátok: "Erre az a megoldás, hogy létrehozunk egy mappát a Copyn belül és ebbe rakjuk a parancsikont."
Milyen parancsikont kell a mappába tenni?
Képfeltöltésre viszont szerintem marhaság, arra ott van a flickr, 1 terra hely még elég lesz egy ideig :)

[ Szerkesztve ]

(#43) llaszlo válasza konigjanos (#42) üzenetére


llaszlo
veterán

iAnnak a fajlnak vagy mappanak a parancsikonjat amit szinkronizalni szeretnel.

(#44) konigjanos válasza llaszlo (#43) üzenetére


konigjanos
senior tag

Ez nagyon zsír! Köszönöm szépen. lényegesen leegyszerűsíti a dolgokat!

(#45) Romvr válasza llaszlo (#43) üzenetére


Romvr
őstag

Kérdés:
Feltöltöttem egy 3gb-os tömörített állományt. Néha azonban cserélgetnem/szerkesztenem kellene a benne lévő fájlokat. Viszont minden alkalommal nem szívesen tölteném fel mind a 3 gigát, ha mondjuk csak egy 1-2 megás fájlt módosítok benne. Képes arra ez a Copy hogy csak a változásokat szinkronizálja ne az egész állományt?

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#46) llaszlo válasza Romvr (#45) üzenetére


llaszlo
veterán

Erre szerintem semmilyen felhő program nem képes, mivel maga a fájl lesz más, egy új fájl jön létre.
Max ha online a copy-n belül lehetne szerkeszteni, a tömörített állományt. De elképzelésem sincs, hogy ezt hogyan lehetne megvalósítani.
Az adatmentő, rendszer klónozó megoldások is a régi fájlt felülírják az újjal.

(#47) Romvr válasza llaszlo (#46) üzenetére


Romvr
őstag

Pedig nem egy nagy ördöngösség. A feltöltött fájlt feldarabolja a rendszer mint egy torrent állomány esetében és generál hozzá egy hash számot. Így mindig csak a megváltozott részt kell újra feltölteni nem az egészet. Ez nagy fájlok esetében hasznos, mert így nem kell mindig 3-4-sok gigát oda-vissza tolni a hálózaton (főleg a mobilnet világában) hanem esetenként csak pár megát/kilót felszinkronizálni.

Ha minden igaz a DropBox ezt alkalmazza, de nem száz százalék.

Ezt az eljárást amúgy lemez biztonsági mentésnél is alkalmazzák, ott Inkrementális mentésnek nevezik. Van egy teljes mentés a lemezről, de utána csak a változást menti külön fájlokba, nem az egész vinyát. Majd ha visszaállítás kell, akkor a "hash" fájlt megnézve látja hogy mit és honnan szedjen.

Csak azért kérdem mert akik paráznak az NSA-hez került dolgaik miatt azok csinálhatnak egy X nagyságú TrueCrypt konténert, belerakják a Higgs-bozon megtalálásáról szóló bizonyítékokat, a Tachion feketetest sugárzásról szóló tanulmányokat és a Mars kolónia pontos koordinátáit, majd jelszóval védik. Ez után ha újabb Nobel/Béke-díjas munkát adnak a konténerhez akkor nem kell a sok-sok gigát újra feltölteni, hanem csak az adott állományrészt szinkronizálja a rendszer. Így van egy Fort Knox biztonságú felhős tárhelyed amit a kormányszervek nem tudnak megfejteni, e mellett pedig még sávszélesség barát is :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#48) llaszlo válasza Romvr (#47) üzenetére


llaszlo
veterán

Nem tudom, hogy hogyan működik. Ezzel nem foglalkoztam. De kérdezd meg a supportot.

(#49) shogilaslow


shogilaslow
tag

Pár hete regisztráltam copy-ra én is. Nekem 100gb tárhelyem van.

Amúgy én regisztráltam - kapaszkodjatok- 11 felhőszolgáltatásra. Nem használom mindent, valamint úgy oldottam meg, hogy 1-1 tárhelyre - amelyiknek nagyobb az ingyenes mérete- szinkonizálok 1-1 kicsit, majd ezt a nagyot is szinkronizálom egy másik nagyobbal. Így ha valami leállás lenne, esetleg véletlenül törlök valamit, akkor vissza tudjam állítani.

(#50) llaszlo válasza shogilaslow (#49) üzenetére


llaszlo
veterán

11? Kb én is, de csak 3-4-et használok aktívan.
Nézzük:
cx, cubby, dropbox, icloud, google drive, box, sugarsync, copy, cloud, yandex, wuala, skydrive, ubuntu one
Ezekre biztos, hogy regisztráltam, de szerintem van ami nem jut eszembe.

Amit aktívan használok: Sugarsync, Copy, iCloud, Cloud
Kevésbé aktívan: Skydrive, GDrive
Szinte alig: Box, CX, Dropbox
Sosem: a többi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.