Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Remélem megbocsájtod, jót mulattam írásod olvastán. Nem a történtek hatására, hanem azon egyszerű oknál fogva, hogy jól írsz, jól fogalmazol. :)

Nem adhatok tanácsot, így csak azt mondom, hogy én miként járok el üzleteléseim kapcsán.
Szóval ami a Vaterát illeti, csak azzal üzletelek, akinek megfelelő az értékelése. Ha mégis kivételt teszek, akkor csakis személyes átadás-átvétel jöhet szóba.
Ami a Hardveraprót illeti, itt is megnézem a leendő üzlettárs értékeléseit, ha vannak, és rákeresek a hirdetéseire. A kommentekből eléggé világos képet lehet alkotni, hogy simlis, vagy korrekt.

Szigorúan véve óvatlan vagyok, hiszen utaltam már előre vételárat. Azonban tájékozódásomnak köszönhetően még nem kellett csalódnom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Sir Riccio válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Sajnos tele van a világ büdös gyökerekkel és még csak adni-venni (vagy ennek szándékát fontolgatni) sem kell hozzá, hogy találkozz velük, lásd mondjuk közlekedés, de azért néha-néha előfordul értelmes, korrekt (üzleti) partner és azok miatt érdemes lehet újra és újra nekivágni egy-egy ilyen történetnek.

Nekem eddig szerencsém volt, nem igazán sikerült senkinek sem átvernie, bár fölöslegesen már nekem is sikerült utaznom. Ahhoz pedig már kezdek hozzászokni, hogy vannak emberek akik úgy érzik meghatározhatják egy termék vélt "reális árát" és bizonyos fórumokon ezt le is írhatják és lejárató hadjáratot kezdhetnek mindenkivel szemben aki szerint az általuk is birtokolt több éves termékek használt piaci ára nem 0,8*új ár képlettel számolható de hát ez van.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#3) gzbotii


gzbotii
veterán

Latom te semmibol sem tanulsz...

Ha meg mar adok-veszek. 2 ev alatt 27 okostelefonom volt, ebbol egy alakalommal sikerult kicsit megszivnom egy Xperia Mini Pro-val, aminek a kijelzoje kezdett levalni. De konnyen megtudtam oldani a bajt, es egy derekban igen hajlekony egyednek ment is tovabb.

Amire viszont en is rafizettem, az egy Wave2 keszulek volt, maga a keszulek nagyon jo allapotban, dobozban, minden...csak epp nemkeves szoftveres baj volt ...meg hasznalhato appok is igen keves ra. Piaci ara meg a padlon. De itt sem az eladoval vagy a vevovel volt baj...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4) Vakegérke válasza Sir Riccio (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha büdös gyökerekről beszélsz, sokat küszködhettél azokkal, akik megkérdőjelezték árképzésed.

Nézd, ilyen szempontból nem vagyok tapasztalt, hiszen én nem adok el semmit, csak vásárolok. Ha "büdös" a hirdető, eleve nem jelentkezem vevőként. Nem kritizálok, kihagyom.
Ha nincs alku, mert megszabták, akkor tudomásul veszem.
Ha van alku, akkor szép szóval igyekszem árengedményt elérni, ha számomra nem ér meg annyit a dolog, amennyi a meghirdetett ára.

Sok bosszúságot meg lehet spórolni, ha figyelmen kívül hagyod a kóklereket, sz*rrágókat. Priviben keres meg? Semmi baj. Ennyi az ára, ha nem kell, köszönöm az érdeklődésed, szervusz.

A Vatera más. Jobban lekáderezhető az üzletfél, hiszen kötelező az értékelés minden üzlet után.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) bbazs96 válasza Sir Riccio (#2) üzenetére


bbazs96
csendes tag

Rengeteg furcsa ember van... A helikoptermodellező fórumtól a hangszeres apróhirdetésekig minden. Viszont aki valamit el akar adni, azt el lehet. Nem kell észveszejtően sokat kérni semmiért, de az árat úgyis a többi ugyanolyan használtan kínált termék fogja képezni.

Aki átvág, azt utólag negatívan kell értékelni, ilyen cikkeket írni róla, és legalább az ember megnyugszik. Én a béke embere vagyok, bízom benne, hogy az ilyeneket a társadalom kiveti magából ( egyesek szerint ki is veti, csak nem itt, magyarországon)

(#6) Earl_Muttley


Earl_Muttley
aktív tag

Csatlakozom... A héten basztak át 40 ezerrel..

Sohase menjünk bele túl jó cserébe...

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#7) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hadd kérdezzem meg: hol hibáztál?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Bedőltem.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#9) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

**szdmeg, lehetne bővebben?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Gyűjtögettem egy kis pénzt, mert nem voltam elégedett a jelenlegi telefonommal.
Találtam egy jóárasított Galaxy S2-t. Beszámolta volna az enyémet.
Aznapi feladást beszéltünk, ő hívott hogy úton van, este küldi a papírt.
Én is így tettem.

Persze eltűnt, megtaláltam facebookon is, ott leveleimre egy tiltással reagált.

43115 a pontos károm, amibe a saját telefonom 30 ezres értéke is bennevan.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#11) Sir Riccio válasza Vakegérke (#4) üzenetére


Sir Riccio
addikt

A büdös gyökerek alatt az átlagemberek egy részét értettem, függetlenül az adok-veszek mókától. Azt aki képtelen megtanulni, hogy melyik a jobbkeze és ledudál ha elengeded a gyalogost, de gyalogosként szinte eléd vetődik csak, hogy neki legyen igaza, azt aki a kamionnal a szűk utcában a várakozni tilos tábla mellett parkolva röhög a kollégájával, azt aki GYIK-en kér termékkulcsot a népszerű operációs rendszerhez, mert bár nem elég okos ahhoz, hogy ellopjon egy szoftvert de túl skót ahhoz, hogy fizessen két sört a szomszéd Józsinak aki megcsinálja neki és ha válaszban felhívod a figyelmét arra, hogy esetleg megvehetné a szoftvert ha már magától ellopni nem tudja akkor lepontoz és elküld anyádba és lehetne napestig sorolni. Az emberek képtelenek megtanulni élni a jogaikkal ahelyett, hogy visszaélnének vele, ha pedig kötelezettségeik betartására sarkallják őket rögtön elkezdenek lázadni, meg diktatúrát vizionálni, nagyon-nagyon rossz irányba haladunk ilyen téren sajnos. :(

Egyébként sajnos általánosságban elmondható (és egy bizonyos fokig érthető is), hogy mindenki a lehető legolcsóbban akar vásárolni és a lehető legdrágábban eladni, csak amikor ez pofátlan méreteket ölt és megpróbálják a piacot "átformálni", az erős. Ha venni akarsz akkor új ár*0,9, ha eladni akkor 0,5*új ár. A legalja az amikor nagy nevű kolléga álnéven saját magára licitál majd eltűnik és ezt később a saját blogbejegyzésem alatt bevallja, majd hazugnak, csalónak nevez, mindezt azért mert pár ezer forint nyereség reményében, illetve annak tudatában, hogy végül nem az övé lett a termék. :DDD

Mindenki el van a saját kis problémáival és nem törekszik arra, hogy megkönnyítse a másik életét sajnos.

(#10) anevemearl: Rendőrségi feljelentés ugye megvolt?

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#12) Vakegérke válasza Earl_Muttley (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

Privijeink alapján okos srácnak tartalak. Ezt viszont megszívtad, és ez nem az üzletfél hibája, csakis a tiéd. Számodra ez hatalmas összeg, mégis bedőltél?
Tanulópénz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) Earl_Muttley válasza Vakegérke (#12) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Az a gond, hogy túl hihető volt... Valószínüleg nem kezdő...

Sir Riccio: Van aki azt mondja, várjam ki az 1 hetet. -kedd- nem tudom

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14) Sir Riccio válasza Earl_Muttley (#13) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Én nem várnék vele.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#15) gzbotii válasza Earl_Muttley (#10) üzenetére


gzbotii
veterán

Irtam fenneb, hogy 27 telefont adtam-vettem az utobbi 2 evben, ilyent tolem is sokan kertek, hogy futarral/postan, de Nem! SOHA!
Eloben is van esely ra, hogy atbasznak, de igy meginkabb. 2 szappant kuld, hibas keszulek, nem kuld semmit. :(

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16) Vakegérke válasza Sir Riccio (#11) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nagyon megkeseredett lehetsz. Talán igazad is van, én viszont igyekszem a napi életben (is) inkább a szép dolgokat meglátni. Talán ezért leszek hosszú életű, ha szép kort érek meg. :)

Az üzletelésben pedig csak egy szempont van. Megéri eladni/megvenni a cumót? Ha igen, akkor hurrá, csak ugye nem mindegy, hogy becsületes-e az üzletfél. Van róla információ? Ha van, annál könnyebb a döntés, minél bőségesebb. Ha nincs, akkor a csillagos eget is ígérheti, saját feltételek alapján kell vele üzletet kötni.

"Ezer éve" vagyok vaterás. Yózsi néven regeltem, és ha rám találsz, csak dicsérő szavak méltatják tevékenységem. 54 bulim van, ebből 2 semleges értékelés, bár nem értek velük egyet. A többi pozitív.
Hogy ezt miért mondom? Vásárolni akartam, megtettem, de csak olyanokkal kötöttem előre utalásos üzletet, akiket kellő mélységben le tudtam káderezni. A többiekkel személyesen találkoztam, így utólag nem lett volna okom reklamálni, de nem is volt miért.

Lekopogom, engem még nem vertek át. Sem a Vaterán, sem a Hardveraprón. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) Sir Riccio válasza Vakegérke (#16) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nem vagyok megkeseredett, csak unom már a fentebb leírtakat, meg, hogy mindenki jobban tud mindent. Ettől függetlenül azt hiszem mondhatom, hogy boldog vagyok és elégedett az életemmel, bár tény, hogy lassan most már tényleg jöhetne a tavasz. :DD

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#18) Vakegérke válasza Sir Riccio (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tavasz? Becsempésztem az életedbe. :K

Március 19-én határozottan jó idő volt. Mi több, 20-án is.
No, hogy is van ez?
Józsi volnék, 19-e a névnapom. Sándor, József, Benedek, zsákban hozzák a meleget. Szegény Hubert kimaradt a sorból, pedig 20-a az ő napja. Semmi gond, helyette is teljesítettem, szép nap volt mindkettő. Előtte-utána silány.
Szóval tessen szépen megérteni, hogy amit lehet, azt megteszem érted, a többi nem az én bűnöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) Sir Riccio válasza Vakegérke (#18) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Hálás köszönet! :R

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#20) gzbotii válasza Vakegérke (#16) üzenetére


gzbotii
veterán

"Talán ezért leszek hosszú életű, ha szép kort érek meg." :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.