Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

Bocs a CM690-es képek minőségért srácok de ennyit tud a mobilom. :D

#nincsbennetarcsi

(#2) Gorneck


Gorneck
titán

Grat a házhoz. :)

Gorneck#1239

(#3) pityeszka


pityeszka
őstag

Jól választottál. :K

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#4) Qru válasza Gorneck (#2) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ pityeszka: :R

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5) malwy


malwy
senior tag

Én a házhoz (CM 690, első verzió) 4 db kézzel könnyedén tekerhető csavart kaptam. Illetve az oldallap pontosan illeszkedik.
Nekem a gondom a tálca kivágásának hiányával van/volt, mert z600 szereléséhez ki kell szednem az alaplapot.

Grat a házhoz!

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Tetszik a teszt, és a ház is nagyon. Én anno az enyémet 23-ért vettem, és már próbáltam itt eladni 13-ért, sikertelenül :D De ha egy CM690 10 ropi, akkor lehet, hogy megpróbálom mégegyszer, 10 alatt...

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Mazsika


Mazsika
őstag

fúújjj de csúnya az az invader! :U de a cm nagyon tetszik ha egyszer lesz megint asztalim akkor ilyen házba lesz az tuti! :K

Dáccsika

(#8) drizzt1666


drizzt1666
tag

A CM690 talán a legjobban sikerült háza a CM-nek ebben a kategóriában :) Ugyan én Elite-t veszek majd, de ha tehetném erre költenék.

Az álmaim rabja vagyok, de tetteimben szabad ember...

(#9) csdm


csdm
senior tag

Hali!
690 vásárlásán töröm a fejem, használtan. Tudsz valami tippet adni, hogy mikre figyeljek oda?
Másik meg hogy FSP ATX-400PNF tápot tennék bele, és kíváncsi vagyok, hogy elegendő hosszúságúak ennek a tápnak a kábelei (most egy felsőtápos házam van, oda még sok is).
AMúgy hogy ne legyen OFF, tetszik a cikk, sok év után is tényleg nagyon jó ház ez a 690. És nagyon jó áron jutottál hozzá, szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#10) poczabence válasza drizzt1666 (#8) üzenetére


poczabence
tag

Bizony...bizony. :) Én, ha tehetném, akkor a két CM690-et egybegyúrnám. ;] Az új belsejét kapná és a régi külsejét, tökéletes lenne számomra... Mivel a régi jobban bejön kinézetre, így nem is csoda, hogy olyanom van. :-P

Szia csdm! :DDD

(#11) csdm válasza poczabence (#10) üzenetére


csdm
senior tag

Hello poczabence :D :D
Nem tudnád megmondani, hány centi zsinór kell kb egy ilyen házba? Gondolok a 12V meg a procihoz van egy csati. Szal ezekre.

(#12) poczabence válasza csdm (#11) üzenetére


poczabence
tag

A 12v-os csatinak kell vagy jó 50 centi a procinál lévő csatihoz valamivel több. :) Az én superb tápomnak nem volt elég hosszú a kábele, így vettem hozzá hosszabbítót és így már be tudtam rakni a helyére a tápot...

(#13) sagit válasza csdm (#11) üzenetére


sagit
addikt

szia nekem cm690 pure van (ua csak fekete belső)

a Corsair cx400 zsinórjai hibátlanok, mindenhová elérnek eldugva :P

Qru: nekem mind a 4 csavar az oldallapokhoz kézzel tekerhető, szerintem csak akitől vetted hagyhatott el kettőt, illetve mind2 oldallapon van hátul ilyen kis bemélyedés hogy könnyű legyen leszedni mind2 oldalt. Azt én sem tudom felfogni hogy a táp alá miért nem raktak porszűrőt, illetve az elsőt cserélni/pucolni miért ilyen bonyolult :D (szedheti le az ember a gépház egész elejét) Az oldalsó venti nem rezegteti be az oldallapot? Eddig azért nem raktam oda mert ettől félek hogy moscskosúl rezegni fog... én az oldalsó ventihelyeket hangszigetelővel le is fedtem ( por se megy be, hang se jön ki)

jah és persze jó lett a cikk :R

szerk: a vinyós problémát sem értem (lehet nem sikerült rendesen felfogni amit akartál írni)
én kiszedtem a fiókot, rápattintottam a vinyóra (ekkor már rajtamarad, nem kell fogni) és betoltam a helyére, nem kellet 3 kéz :D

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#14) poczabence válasza sagit (#13) üzenetére


poczabence
tag

Szerintem az összes gyári ventilátor hangos, szeretném is cserélni őket, valami halkabbra. :) Az oldalsó ventilátor - nekem - nem rezgeti az oldallapot, csupán a hangja zavar. Tudna valaki ajánlani, valami halk 12cm-es ventilátort? A cikkírónak mi a véleménye az övéiről? :)

Köszi a választ.

(#15) csdm válasza poczabence (#10) üzenetére


csdm
senior tag

A Superb ha jól tudom belsőleg ugyanolyan mint a 400-as FSP. De a kábelek is ugyanolyanok? Hosszabbítók ugye csak pár száz forintos tételek?

(#16) pincehely válasza Qru (#1) üzenetére


pincehely
addikt

Nekem is ilyen kuckóm van.
Maximálisan elégedett vagyok vele.
Te hogyan oldottad meg a ventik felfogatását elöl?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#17) poczabence válasza csdm (#15) üzenetére


poczabence
tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18) sagit válasza poczabence (#14) üzenetére


sagit
addikt

az összes gyárit cseréltem, csak a kék ledes maradt leszabályozva elöl (vinyóknak elég és így hangja sincs)

amit én használok: Coolink swif2-120p ha van ventiszabályzód ezt ajánlom mert 1700 rpm-en azért van hangja de ereje is :D leszabályozva viszont maximálisan megvagyok vele elégedve, jó hallk. Ha nem tudod szabályozni sehogy akkor a sima swif2-1201 is jó lehet (ez fix 1200 rpm-es, itt még tűrhető a hang) vagy ha teljesen halk kell akkor a swif2-1200 (ez csak 800 rpm-es, szinte néma de ez a légszállításán is meglátszik)

szerintem nem rakok az oldalára, így is minden megfelelő hőmérsékletű, a tetejébe viszont lesz még 2 db az tuti...

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#19) poczabence válasza sagit (#18) üzenetére


poczabence
tag

Sajnos nincs ventiszabályzóm, de gondolkodom a vásárlásán. :) Majd megfontolom ezt a ventit, még egy darabig úgysem fogom lecserélni. :) Vettem a házba a gyáriakon kívül egy ilyesmi ventit, de ezt is elég hangosnak találom. :)

Szerk.: Ilyen: [link] És, ha egyszer már itt vagyok, akkor megkérdezem, hogy az miért lehet, ha a 4 pines csatit dugom rá az alaplapra, akkor nem mozdul a venti? :) Kellene valamit állítanom BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

(#20) sagit válasza poczabence (#19) üzenetére


sagit
addikt

és ezek maxon hangosak neked vagy valamivel visszaveszed a sebességük?

nemtudom miért nem indul, lehet a biosodban annyira vissza lehet venni a ventiket hogy akkora fesz-el nem indul a venti motorja, lehet valami apróság a biosban

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#21) csdm


csdm
senior tag

52-54 centi a 24 pines csati,a procihoz az a másik 54 centi körüli. Határeset? :F

(#22) sagit válasza csdm (#21) üzenetére


sagit
addikt

a cx400-on 60 cm-es a 24 pines és a 4/8 pines is

ezek éppen elegek lettek, lehet pont ez az 5 cm hiányzik majd, de ha mázlid van pont elég lehet (feszesen)

poczabence: nemtom miért nem indul el 4 pinről :S viszont akkor elvileg maxon pörög, úgy nem csodálom hogy hangos :D valami programmal próbáld szabályozni esetleg tényleg szerezz 1 szabályzót és sokkal halkabb lesz

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#23) poczabence válasza sagit (#20) üzenetére


poczabence
tag

Egy db ilyen ventim van és gondolom maxon megy, mivel csak akkor indul el, ha a 3 pines csatira dugom rá, ha a 4 pinesre dugom, akkor viszont nem indul el... Egyik ismerősömnek is ilyen ventije van, aztán nála sem indul el, ha a 4 pines csatlakozót használja... Lehet azért hallom annyira, mert nekem a gép fent van az asztalon. :)

(#24) csdm válasza sagit (#22) üzenetére


csdm
senior tag

4/8 hosszabbítót is lehet vmerre kapni? :O

(#25) poczabence válasza csdm (#24) üzenetére


poczabence
tag

(#26) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A CM 690 oldallap rögzítő csavarjai mind a 4 kézzel tekerhető :)

Viszont az árát biztosan megérte :)

https://vertigostore.eu

(#27) Qru válasza sagit (#13) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor csak lespórolta az előző tulaj... Nem tudom, nem kapcsoltam még be az oldalsó ventit, csak oda raktam, ha már van, ne legyen üresen a helye.

#nincsbennetarcsi

(#28) Qru válasza pincehely (#16) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csavarral. Tőlem rezeghet, engem nem zavar úgy sem hallom, mert vagy a játék ordít vagy vmi mp3. :)

sagit: Nekem pont a HDD keretbe rögzítése okozott gondot. :(

csdm: HOgy a VGA-nál lévő műanyag rögzítő pöckök egyben legyenek, azok fáradnak el leghamarabb. Amúgy más érzékeny pontja nem nagyon van a háznak. Meg hogy a kábelek a fedlapon egyben vannak-e, azokat könnyű kirántani a helyükről, ha nem vigyáz az ember.

#nincsbennetarcsi

(#29) pincehely válasza Qru (#28) üzenetére


pincehely
addikt

De mihez csavaroztad oda?
A rácsok mögött lévő eltávolítható lemezekhez?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#30) Probber


Probber
őstag

A 690essel szerintem nagyon jól jártál, bitang jó ház és jól is néz ki. :K

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#31) kpal


kpal
veterán

Mostanság a piacon a cm690 éri meg jobbat nem is választahatál volna a többi már aránytalanul drága. ;)

(#32) pincehely válasza kpal (#31) üzenetére


pincehely
addikt

Esetleg az újabb változat éri meg jobban, nekem is CM 690van, de már bánom, hogy nem fizettem kicsivel többet a 2-es típusért.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#33) csdm válasza pincehely (#32) üzenetére


csdm
senior tag

a II-es mért jobb?

(#34) kelzsoca válasza csdm (#33) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hasonlítsd össze a két házat, és meglátod a különbségeket :)

https://vertigostore.eu

(#35) pincehely válasza csdm (#33) üzenetére


pincehely
addikt

Elég sok a különbség. Csak keress rá googleban képként.
Te is látni fogod.
Nekem elsősorban a fekete belső, az sdd beszerelési lehetőség, és a fejlettebb kábelelrendezési lehetőség miatt lenne praktikusabb!

http://kefetemap.deviantart.com/

(#36) Qru válasza csdm (#33) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

link

pincehely: Úgy ahogy az gyárilag ki van vitelezve.

#nincsbennetarcsi

(#37) sagit válasza pincehely (#35) üzenetére


sagit
addikt

cm690 pure :D 15k-volt, 10k-val nem ér többet a 2... igazából ami nekem tetszik a kettőbe az a kiszedhető vinyótartók, a tápnál a porszúrő, illetve hogy értelmesebbek a bekapcsológombok (nem ilyen oldalranyomós.. nekem kicsit fura)

ami viszont abszolúte felesleges az a tetején lévő vinyótartó (szerintem) . amit még felhoztál a 2 javára az az ssd szerelhetőség (majdnem mindegyik ssd-hez jár 2,5->3,5 ös adapter)

egyébként én is jobban örülnék egy Advanced II-nek de szerintem nem éri meg a felárat

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#38) kelzsoca válasza sagit (#37) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nyilván aki rendelkezik az előddel, nem sok értelme van cserélni, de újként ez a jobb választás még ha picivel drágább is.

https://vertigostore.eu

(#39) kpal válasza pincehely (#32) üzenetére


kpal
veterán

Mindegy legyen a régi vagy az ujabb ezek érik meg minden szempontból. :K

(#40) sagit válasza kelzsoca (#38) üzenetére


sagit
addikt

jogos :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41) Pixelmaster


Pixelmaster
tag

annyi logikai bukfnec van ebben az írásban, hogy az fáj

de ez volt a legszörnyűbb ami kiverte nálam a biztosítékot:
Több ismerősömnek is van CM690 II-je, szerintem nem éri meg az árát mert igazából semmiben sem nyújt annyival többet mint amennyivel drágább az első generációs változatnál.

ezért mert:
Itt sem írnék ódákat, mert ugye a ph!-s tesztben eléggé ki lett vesézve a téma de azért egy két személyes megjegyzést tennék azért.
Az anyagminőséggel elégedett vagyok, noha a bővítőkártyák rögzítésére használt műanyag pöckök nem tűnnek túl tartósnak sem pedig kellően erősnek így a súlyos GTX260-am rögzítését hagyományos csavarokra bíztam.
A másik dolog ami csalódást okozott az a HDD keret. A rögzítése kissé nehézkes, a Cooltek megoldása sokkal egyszerűbb és jobban használható volt. Ott rápattintotta a sínt a HDD-re becsúsztatta az ember fia és kész. Itt jóval több idő mire bejátssza az ember a keretbe a meghajtókat. Egyszerre tartani a vasat a keretben, hogy ne billenjen ki és a HDD lyukai és a keret lyukai fedjék egymást, valamint itt kéne növeszteni még legalább egy kezet amivel a rögzítő pogácsákat benyomjuk a helyükre. Feleslegesen túlbonyolított eljárás és nem is tart tökéletesen csak ha már a helyére toltuk a meghajtó(ka)t.
Ami szintén nem volt szimpatikus, hogy a kábelek hátsó, alaplapi tálca mögötti elvezetésére nagyon kicsi lyukat hagytak így elég időigényes, mire a non-modulársi táp kábeldzsungelét áterőltetjük a kis résen.
Viszont pozitívum, hogy a ház "bedrótozása" sokkal egyszerűbb, mert rá van írva, hogy mi-micsoda. A Coolteknél erre nem figyeltek oda sajnos.
További negatívum ami számom eléggé illogikus, hogy az alsó 12-es venti hely kapott porszűrőt a tápegység szellőző része pedig nem. Nos tápegységet mindenki használ alsó 12-es ventit pedig nem sok ember. Ha már a porszűrésről van szó: Sajnos a két tetőben elhelyezett ventilátor miatt erősen hajlamos a port begyűjteni a CM690-es ház, viszont az első ventilátor porszűrőjének vissza szerelése felér egy laza kis rémálommal. Egyszerre kéne tartani a ventit a helyén (kb bő egy ujjnyi rés van a HDD keret és az elülső házfalhoz rögzítendő ventilátor között), támasztani a porszűrőt a házfalának és közben csavarjunk be legalább egy csavart, hogy elengedhessük biztonsággal. Úgy látszik a CM tervezői betegesen ragaszkodnak a három kezes megoldásokhoz. Egy biztos, hogy idén többször nem szedem/pucolom ki az első porszűrőt.

NAH EZ MIND RENDBEN VAN A cm690 ADVANCED II-BEN ugy hogy k*rvára megéri a felárat, és eleve nem tudom miről beszélsz, mert a CM690 II-es rohadtul nem egy drága ház, mikor kinézetben tudásban és szerintem minőség is klasz, símán ráver még egy LIAN-LI házra is
:W
egyik mondatoddal agyon csapod a másikat...

[ Szerkesztve ]

-=The digital artist of the darkside=-

(#42) Qru válasza Pixelmaster (#41) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hmm, érdekes én nem vélek felfedezni benne logikai bukfencet, kicsit konkrétabban reflektálj rá(juk) kérlek.

Nagy hibája nincs a CM690-nek annak fényében, hogy most a CM690 15k zsír újjonan is, az CM690 II Advanced meg 25k.

Egy porszűrőért, nagyobb tálca-kivágásért sztem hülye aki +10k-t ad. ;)

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#43) D1Rect


D1Rect
félisten

Grat az új házhoz, jó választás 10K-ért.

Egyébként nem tudom hol láttad 15K-ért, én legolcsóbban 19-ért találtam, a II-t pedig 22,5-ért.
Ennyi felárat szerintem simán megér. ;)
Persze 10K-ért verhetetlen.

(#44) pityeszka válasza Qru (#42) üzenetére


pityeszka
őstag

25K a CM690 II?Én ezt vettem annyiért. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#45) Pixelmaster válasza pityeszka (#44) üzenetére


Pixelmaster
tag

ha jól látom erről csak a HDD dokkoló hiányzik a tetejéről :)
ugye ami a CM690 II-sen van, és nem csak a nagyobb tálcakivágásért és a plusz porszűrőért kerül többe, hanem a cikk írója által felsorolt dologban ami hiányzik az elődben, az már a advanced II-ben jó, nyávogot a HDD-k felfogatásán is ami tényleg szar az elődben, (hogy egyúttal válaszoljak a cikk író üzenetére is)
szóval tisztelt cikk író bocs, de nagyon nem vagy képben a CM690 advanced II-vel, és nincs is ezzel semmi baj, míg nem álítasz olyat hogy nem éri meg a kicsit több zsét...

-=The digital artist of the darkside=-

(#46) Gude


Gude
senior tag

Gratula a teszthez és a CM házhoz. :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#47) Napfénysüti

Jó teszt lett grat a házhoz. Nekem is CM ház van az asztalig géphez (Centurion CAC-T05) és elégedett vagyok vele bár nem mai csóka. :)

Més que un club!

(#48) proci985 válasza Pixelmaster (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

a festést is cserélték a2ben? csak mert a sima 690 festése eléggé cseppes, kb a codegen házak szintjén mozog (volt alkalmam egymás mellett megcsodálni őket). Lian-Liból élőben még csak PC50et láttam, ég és föld volt a minőségbeli különbség a 690 és a PC50 között. nomeg az a díszcsík... brrr.

aztán cikkíró felé: megnyugtatásul, az alsó venti porszűrője sem ér az égvilágon semmit és az első se sokkalta jobb. párszázért lehet kapni jófajta porszűrőt pl pcgearben. felülre is érdemes berakni, nekem a Cosmosban az megoldotta a felülről porosodást.

a nagyobb bővítőkártyákat lehet (és érdemes is) csavarozni.

a vinyókat szerintem tartotta rendesen, kis gyakorlattal menni fog az. az előlap és az előlapi porszűrő, na az tényleg katasztrófa, ott kezdtem el anno kiábrándulni belőle.

az oldallapi ventivel vigyázni, sokaknál berezgette az oldallapot. én szerencsés voltam, viszont azért az enyém is nyeklett rendesen. ismételten a codegen házhoz hasonlíthatóan remekül illeszkedett az oldallap a házra (tehát, úgy kellett ráerőltetni).

ja meg bizonyos lapokra nem lehet bedugni a power ledet, pl az asus p5kra. kellemeltlen, főleg, hogy más CM házakban a probléma nem állt fent.

10kért remek vétel volt, még ha az eladó a thumbscreweket el is tüntette. igazából ez a tökéletes ház lehetett volna kis odafigyeléssel, ami nagyrészt az A2ben megvalósult (mert tényleg remek CM venti nincs:DDD).

első látásra beleszerettem, megvolt három hétig és adtam el. az előlap, az oldallap, a nemlétező zajcsillapítás, a 8pines hosszabbító hiánya (FSP500GLN, akkoriban az se volt occsó és nem volt +10km a CX650re), a porszűrés a power led. meg a backplate hűtő, amit felültápos konfigokhoz terveztek, és alultáposok közül befért egy kötegnyi házba. aztán megvettem a bátyját, porszűrővel, zajcsillapítással, még komplikáltabb vinyókeretekkel -de, leszigetelte a raptor zaját is úgy, hogy rendesen szellőzött-, 8pines hosszabbítóval és pont annyival nagyobb hellyel a lap fölött, hogy a hűtőm beférjen, backplatestül. ja meg két emelőfüllel, mert a 690et elég nehéz odébbrakni. annyival került többe, mint amennyibe fájt volna a zajcsillapítás meg a ventik (a bátyja ventijei egy fokkal jobbak voltak) cseréje. a gamerek 99%ának ez egy zseniális ház, én az 1%ba tartoztam.

gratu a házhoz és köszi a tesztet :R használd egészséggel!

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#49) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó az új házad, grat érte. Jó áron jutottál hozzá. :D :D

(#50) Prison85


Prison85
senior tag

Tetszik a teszt, grat hozzá! Személy szerint nekem jobban tetszik a CM690 főleg a R.O.G. matricával ;)

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.