Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

:R :C

(#2) ViZion


ViZion
félisten

UP! :D
öööö.... köszönjük :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) cozmo


cozmo
őstag

Épp most vennék HDD-t Shuttle slim pc-be (nettop).
A következők a fontosak (fontossági sorrendben):

- ~500GB kapacitású
- nem melegszik túl, egy passzív hűtésű házban, amiben napi 8-12 órát menne;
- halk;
- gyors;
- rendszernek van már benne SSD, így csak adattárolásra kell;
- nem lenne baj ha sata III-at is tudná (gondolva a jövőbeli felhasználásra).
- 7-10 mm vastag

Gondolom nem nyúlhatok nagyon mellé, ha ezt veszem: Travelstar Z7K500 (HTS725050A7E630) :F

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#4) bul07


bul07
nagyúr

Rendszerlemeznek ajánlott HDD-nél 2TB-nál ez a kettő van :
ST2000DM001 - 7200rpm, 3db 667GB-os tányér
Toshiba DT01ACA200 - 2db 1TB-os tányér
Ehhez a kettőhöz viszonyítva a WD 2000GB Red IntelliPower 64MB SATA3 WD20EFRX(3év garanciát adnak rá) hogy viszonyul , van olyan jó , vagy ha nem menyivel rosszabb

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#5) Coolmat


Coolmat
őstag

cozmo: Adattárolásra SSD mellé bőven elég 5400rpm-es HDD, ha nem szellőzik rendesen a Shuttle PC-d, abban a 7200rpm-es eléggé felfórrósodhat, ami hosszú távon nem tenne jót. 2,5"-os méretben adattárolásra három típus is van a listában, ebből a Hitachi Z5K500 sajnos már nehezen beszerezhető, így inkább a másik kettőt keresd.

bul07: WD20EFRX ahogy a listából is kiderül NAS-ba, adattárolásra ajánlott HDD, nem pedig rendszerlemeznek (az okai: lassabb elérési idő és lineáris sebesség).

(#6) bul07 válasza Coolmat (#5) üzenetére


bul07
nagyúr

Elnézést tényleg ott van , csak nagyon szétszórt vagyok mert nem tudom meddig bírja még a gépembe a jelenlegi óránként 1000 több a Raw Read Error Rate , nem is merem újraindítani a gépet mert akkor ugrásszerűen nő

És ha százalékos arányban kellene kifejezni hogy a WD20EFRX menyivel rosszabb rendszer lemeznek mint a Toshiba DT01ACA200 akkor mi jönne ki
Csak az 1év plusz garancia miatt kérdezem , mert ha 5-10%-al akkor még talán be is vállalnám

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#7) Coolmat válasza bul07 (#6) üzenetére


Coolmat
őstag

Ha Seagate a mostani HDD-d, akkor teljesen normális ha a Raw Read Error Rate attribútum össze-vissza ugrál, inkább az mérvadóbb, hogy mit ír kondíciónak a HDSentinel.

Lineáris írás olvasásban a WD20EFRX kb. 165MB/s-et tud maximum, az ST2000DM001 pedig 185-190MB/s körül, de a lényegesebb eltérés az elérési időben van, ott a WD 19-20ms-es míg a Seagate csak 13-14ms (ezt igencsak meglehet érezni ha oprendszer fut róla). A Toshibának nem tudom ezen értékeit, de kb. hasonlóak lehetnek mint a Seagate. Megnéztem most árgépen, legalább 5-6 ezerrel drágább a WD Red, ennyit nem ér +1 év garancia szerintem.

(#8) bul07 válasza Coolmat (#7) üzenetére


bul07
nagyúr

SAMSUNG HD103SJ a jelenlegi 2011,07,26-án kezdtem el használni
Hard Disk Sentinel adatok :
[link][link]

És érdekes hiba is van, fut a torrent akkor időnként egy két torrentre bedobja a Adathiba(CRC) , mintha nem látná hogy ott van minden darabkája

Ajánlottak még egy ilyet 2TB Hitachi Deskstar 7K3000 7200rpm SATIII 64 MB cache winchester HDS723020BLA642 , ez megérné az árát vagy ez is elmarad az általad ajánlottak közül

Eddig az általad is javasolt Toshiba DT01ACA200 a nyerő de jól akarok dönteni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10) Coolmat válasza bul07 (#8) üzenetére


Coolmat
őstag

Ez a Samu tényleg döglődik :(
Hitachi is jó, de túlárazott, +5 ezret nem ér szerintem a +1 év gari. Mellesleg a 3,5"-os Toshibák is Hitachik valójában, mert a WD-Hitachi felvásárlás része volt, hogy a Toshiba kap gyárat és technológiát a Hitachitól.

(#11) bul07 válasza Coolmat (#10) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor a Toshiba DT01ACA200 jó vagy nem, mert az utolsó mondat nagyon összezavart

Te melyiket vennéd
ST2000DM001
Toshiba DT01ACA200
2TB Hitachi Deskstar 7K3000 HDS723020BLA642

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12) cozmo válasza Coolmat (#5) üzenetére


cozmo
őstag

Köszi a választ!

Azok nem elérhetőek ott ahol vennem kéne:
Amiket tudnék ott venni. Azok a következők (a lista vége felé folyamatosan drágul a cucc):

TOSHIBA 500GB 5400RPM 8MB SATAII (MQ01ABD050)
TOSHIBA 500GB 5400RPM 8MB SATAII (PX1826E-1HE0) retail csomagolás
SEAGATE 500GB 5400RPM 16MB SATA II Momentus Thin (ST500LT012)
TOSHIBA 500GB 5400RPM 8MB SATAII (MK-5076-GSX)
SEAGATE 500GB 5400RPM 8MB SATAII Momentus (STBD500201)

Melyiket tudnád ajánlani?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#13) Coolmat válasza cozmo (#12) üzenetére


Coolmat
őstag

TOSHIBA 500GB 5400RPM 8MB SATAII (MQ01ABD050) lesz a nyerő, feltéve hogy 2 év garanciát adnak rá ahol veszed.

(#14) cozmo válasza Coolmat (#13) üzenetére


cozmo
őstag

:R

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#15) cozmo válasza Coolmat (#13) üzenetére


cozmo
őstag

Megkaptam a 3 év garanciát rá! (MQ01ABD050)
Az alap hőmérséklet 33°C, fél óra nyüstölés eredményeképp felment 52°C-ra.
Igaz hőm. kalibráció még nem volt.
A sebesség teszt eredménye azt hiszem egy 5400rpm-eshez képest elég jó:

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#16) Coolmat válasza cozmo (#15) üzenetére


Coolmat
őstag

52 fok nagyon sok, ennyire nem szellőzik ez a shuttle pc? A sebessége teljesen rendben van.

(#17) tragiQss


tragiQss
tag

Valamit nem értek: 24-25000Ft egy 1TB-os WD Black öt év garanciával (na jó, van ahol picit drágább).
Ez a mai árak mellett nem tűnik olyan horrorisztikusnak.
Hangja egy normáis házból alig hallatszik ki. (a notebookomban lévő seagate sokkal hangosabb)
Szóval nem értek egyet azzal, hogy a hangja és az ára miatt kihagytad.

Viszont két darab, alig két éves példány ment tönkre a gépemben pár héten belül. Az egyik mechanikailag, a másikban egy javíthatatlan bad block csoport keletkezett.

(#18) Coolmat válasza tragiQss (#17) üzenetére


Coolmat
őstag

24-25000-ért 2TB-os HDD-t kapsz, ha pedig extra gyors háttértár kell akkor SSD-t vesz az ember.

(#19) tragiQss válasza Coolmat (#18) üzenetére


tragiQss
tag

Hol?
Az arukereso.hu-n próbáltam keresni, de vagy nincs túl sok 2TB-os diszkjük vagy nem nagyon találja meg.

Egyébként 1TB-nyi SSD mennyibe kerül? Szerintem ez ma még kissé drága játék.

(#20) bul07 válasza Coolmat (#10) üzenetére


bul07
nagyúr

Ma hozta meg a futár a Toshiba DT01ACA200 merevlemezt holnap fogom üzembehelyezni
Remélem nem lesz túl hangos, és meleg

( #19 ) tragiQss
Én most vettem 2TB-ost(fentebb a tipus) 24.500Ft-ért az Ipon-ból, és még nem is a lególcsóbb 2TB-ost vettem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#21) Coolmat válasza tragiQss (#19) üzenetére


Coolmat
őstag

Kb. minden 2TB-os HDD most a 24-26k-s ársávban van, akkor miért venne ugyanennyiért az ember 1TB-osat? A standard felállás ma az, hogy vesz az ember adattárolásra 1-2TB-os HDD-t + mellé egy 64-128GB-os SSD-t rendszernek, programoknak és néhány játéknak (ha erre nincs pénz egyszerre, akkor előbb HDD-t, utána SSD-t).

(#22) Lenry


Lenry
félisten

köszönöm a listát, megy a könyvjelzők közé

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#23) tragiQss válasza Coolmat (#21) üzenetére


tragiQss
tag

És ezek közül hányat adnak két évnél hosszabb garanciával?
Mert én már csak a Black szériát látom 5 évvel, akárhol keresgélek.
No mindegy, ti dolgotok, számomra így picit hiteltelen ez a lista.
De én hosszú távra próbálok tervezni, nem csak egy-két évre.

(#24) tragiQss válasza bul07 (#20) üzenetére


tragiQss
tag

Hát egyrészt: nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy az ipon messziről kerülendő. Részben a boltról, illetve annak alkalmazottainak bunkóságáról írt vélemények alapján (lásd pl. arukereso.hu!), részben a hihetetlenül ócska weblapjuk miatt. :( No mindegy, ez mellékvágány...

Találtam náluk a kb. 100-ból négy-öt olyat (nem számoltam meg, csak sacc), amit 25körüli áron kapható. A többség 40ezer fölött van... Pedig mostanság az ipon egy viszonylag olcsó hely.

(#25) cozmo válasza Coolmat (#16) üzenetére


cozmo
őstag

Hát ennyire nem... :DDD Még épphogy a gyártó által meghatározott tűrésen belül van (From 5 °C to 55 °C).
A hőmérséklet kalibráció megtörtént így most már a korábbi hőmérséklet valójában 50°C lehetett.
De van itt más gond!
Ezt sasold meg: [link]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#26) bul07 válasza tragiQss (#24) üzenetére


bul07
nagyúr

A bolt része nem érint sem az eladói sem a weblap ügyileg(futár hozza cuccokat) , nekem az ár meg a garancia ami számít , árügyileg elég jók a garanciával lehetne mit kezdeni mert amit a gyár add azt tovább is kellene adni

WD 2000GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD2002FAEX 42.000Ft ki az a marha aki ekkora felárat(17.000Ft) fizet +3év garanciáért , úgyse fogja addig bírni , meg két év múlva (ekkor jár le az enyémnek a 2év) lehet hogy ennyiért új 2TB lehet majd venni és újra van rá új garancia

Egy óra múlva kezdem a merevlemez behelyezését

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27) bul07


bul07
nagyúr

Na üzemkész a új merevlemezem , volt egy kis-seb ijedség mert nem akarta a telepítő elindulni hibakódot dobot, se win7 se XP, végül visszakötöttem a régi merevlemezt is hogy arról induljon be a gép, felismerte telepítette amit kell ekkor kikapcs lehúz régi merevlemez és már el is indult a telepítés

Most hogy pár alapvető program felment gondoltam futtatok egy sebességtesztet

Eddig a hangjával meg vagyok elégedve, de majd kiderül ha egyedül ez a merevlemez fog menni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28) Coolmat válasza bul07 (#27) üzenetére


Coolmat
őstag

Szép eredmény, csinálnál légyszi egy HDTune olvasás és random access tesztet is?

(#29) bul07 válasza Coolmat (#28) üzenetére


bul07
nagyúr

Most hogy használom kicsit mintha néha lenne ilyen kattanást belőle az lenne a fej csapkodás , HD Sentinelbe melyik érték jellemzi ezt

Itt a teszt amit kértél, de ne tartsd magasba a véleményedet a látottak alapján ha jó ha rossz (esetleg kis elemzés is ha belefér hogy mit miért hogy)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#30) Coolmat válasza bul07 (#29) üzenetére


Coolmat
őstag

A 15-16ms átlagos, kicsivel elmarad a Seagatemtől de bőven jobb annál mint amit az új WD-k produkálnak (19-20ms). A lineáris sebességéből ítélve szerintem ez is 3db 667GB-os tányérral szerelt, 1TB-os tányérokkal 200-210MB/s körül kéne teljesítenie, úgyhogy sajnos mégsem mondhatjuk el az új Toshibákról, hogy biztosan 1TB-os tányérral szereltek :( (majd holnap javítom a listát). Az viszont jó poén, hogy nem vették a fáradtságot átnevezni Hitachiról Toshibára :)

[ Szerkesztve ]

(#31) bul07 válasza Coolmat (#30) üzenetére


bul07
nagyúr

Tényleg nincs átnevezve , de azért az elég gáz hogy három tányéros az volt az egyik fő érv emelet hogy két tányéros :F Amúgy miből látod hogy három tányéros?
Hát ezen változtatni már nem tudok , hőfoka még tűrhető 34°C bár nyitott gépházzal

HD Sentinelbe melyik megnevezés jelöli a parkolások számát?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32) cozmo válasza Coolmat (#30) üzenetére


cozmo
őstag

Az enyémre tudsz valamit mondani? Miért olyan k magas a G szenzor érték? Nem csapkodom földhöz a gépet üzem közben. :U :F Esküszöm :DDD

bul07: Állj meg egérrel az értékek megnevezése felett ;) (Load/Unload Cycle count)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#33) Coolmat


Coolmat
őstag

bul07: Load/Unload Cycle Count mutatja a parkolások számát.

cozmo: Ha jól tudom ebben a típusban nincs is freefall szenzor, vagyis tök érdektelen mit mutat ez az attribútum (a Seagate notivinyómban is 0-ról 3-ra nőtt pár év alatt az értéke, a fene se tudja mitől). Az a 400 parkolás 2 nap alatt viszont tényleg soknak tűnik, ezekszerint a Toshiba is követi a WD fejparkolós mizériáját :W Egyébként más is jelezte már nekem a HDD-s topikban ezt a problémát, holnap ezt is átrágom és módosítom a listát (lassan már nem marad ajánlható HDD, mert mindegyik parkolja a fejet mint az őrült). Azt tudom javasolni, hogy kapcsold ki az APM-et a leírásom alapján (ha esetleg linuxot használsz arra is létezik ez a program, csak máshogy kell benne megoldani az service részét), másoknak akik notiba vesznek ilyet viszont nem szívesen ajánlanám ugyanezt a módszert az akkus üzemidő miatt.

(#34) bul07 válasza cozmo (#32) üzenetére


bul07
nagyúr

És tényleg , két órát használtam a merevlemezt és van 10db ez sok vagy átlagos, bár ahogy nézem ennyiszer lett újraindítva , akkor ezek szerint ez nem parkoltatja

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#35) Coolmat válasza bul07 (#34) üzenetére


Coolmat
őstag

2 óra alatt 10db parkolás szerintem rendben van, főleg ha többször ki-be kapcsoltad közben a gépet.

(#36) Brekkk válasza bul07 (#29) üzenetére


Brekkk
senior tag

Azt nem tudod véletlen, hogy miért nem megy 170 MB/s sebességnél magasabbra az olvasási érték?
Látom a Burst rate sem megy e fölé. Milyen sata módban megy a HDD?
Ott valami bekorlátozza a HDD futásteljesítményét a görbéből ítélve. Az eleje olyan 200 körül kéne legyen.

(#37) bul07 válasza Brekkk (#36) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem tudom hogy mi korlátozza, berektam és használom tuningolni nem szoktam így a biost se piszkálgatom
Sata módott gondolom a biosba tudom megnézni ha leírod hogy pontosan mit keresek megnézem holnap

Amúgy hangját illetően még nem jutottam dülőre, hogy hangosabb a régitől vagy nem, bár ha dolgozik akkor mindenkép hangossab
Meg egy kis susogó hangot ad de nem zavaró

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38) Coolmat válasza Brekkk (#36) üzenetére


Coolmat
őstag

SATA2 gyakorlatban 270MB/s körül tud, így az biztos nem korlátozza a teljesítményét. Az viszont nekem is gyanús, hogy Crystakdiskmarkban a 4K és a 4KQD32 közel megegyeznek, ezért valszeg IDE módra van állítva a SATA vezérlő.

(#39) bul07 válasza Coolmat (#38) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha leírjátok mit nézek és mit álítsak átt megteszem, és futattok egy új tesztett is
Már másoltam rá vagy 750GB-ot

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#40) cozmo válasza Coolmat (#33) üzenetére


cozmo
őstag

A leírásod alapján eljárva, 6 óra alatt 225 fejparkolást hajtott végre.
Tehát nem használt, de azért köszi. Megpróbálok együtt élni ezzel, vagy ha nem bírom tovább (passzív háznál zavaró a klattyogás és a karistolás ami kijön belőle, még 3-4 méterről is hallani) lesz egy eladó HDD-m :)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#41) bul07 válasza Coolmat (#38) üzenetére


bul07
nagyúr

Megpróbáltam átrakni AHCI módba , nem jött össze, a Win7 se töltődőt be állandóan kékhalál betöltés közben
Lehet frissítenem kellene az alaplapom biosát , de én ebbe már nem fogok bele sose csináltam még

Hány százalékkal lenne gyorsabb a gépem ha be lenne kapcsolva a AHCI?
És mi gyorsulna tőle, rendszer , programok , játékok?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#42) tragiQss válasza bul07 (#41) üzenetére


tragiQss
tag

Ha nem AHCI módban volt a vezérlő, mikor a windows-t telepítetted, akkor felejtsd el!
Az okát nem értem, de sok BIOS figyelmeztet is, hogy ezt csak windows telepítés előtt szabad megváltoztatni.

update: ahogy most utánanéztem, az AHCI legfeljebb néhány szerver alkalmazáson tud gyorsítani valamennyit. Általános használat közben max. mérhető a gyorsulás, érzékelni nem sokat lehet belőle.
(nem tapasztalat, csak google keresés eredménye)

[ Szerkesztve ]

(#43) cozmo válasza tragiQss (#42) üzenetére


cozmo
őstag

Pedig be lehet kapcsolni az AHCI módot, újratelepítés nélkül. Ne legyetek lusták rákeresni.
[Hadd keressem meg neked.]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#44) tragiQss válasza cozmo (#43) üzenetére


tragiQss
tag

Lehet, engem különösebben nem izgatott a téma, jó volt RAID módban is.
Mellesleg én XP-t használok még mindig a desktopon, mivel jópár régi programom nem szereti az új windózt, ott meg nem működnek az általad megtalált módszerek.

[ Szerkesztve ]

(#45) Nepster92


Nepster92
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.

Végig olvastam a listát ( :C ) én notebookba keresnék a mostani (gyári) 5400RPM-es, SATA 2, 8MB, Seagate vinyó helyett valami masszívabbat. Igaz, adatok is vannak rajta, torrent pl. folyamatosan megy, de főleg a rendszer lassúságát szeretném megszüntetni (maga a gép erős), viszont a vinyó csomószor csak pörög pörög, akár torrent miatt, akár valami program foglalja le, mellette pedig semmi mást nem lehet csinálni olyankor...

2 HDD nyerte el a tetszésemet, az egyik a sokat emlegetett ST95005620AS momentus XT Hybrid driver. Erről olvastam hideget és meleget is már ( http://www.tomshardware.com/reviews/hybrid-hard-drive-flash-ssd,3116-10.html ), a másik pedig ez a WD7500BPKT .

Ti melyiket ajánlanátok? Valakinek valamilyen személyes tapasztalat?

Előre is köszönöm! :))

Ja és a jelenlegi sebesség értékek:

(#46) Coolmat válasza Nepster92 (#45) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A Crystaldiskmark eredményből látszik, hogy a mostani HDD-d 4K értékei nagyon alacsonyak, ennél egy modern HDD (pláne egy SSD) jobban teljesít. A lineáris sebbeségre kapott ~100MB/s átlagos a mai notebook HDD mezőnyben.

Mindkét alternatívával jól jársz, a Seagate hibriddel talán kicsit jobban is ha megelégedsz 500GB-al (a mostanidat úgye felhasználhatod külső rackben, így összesen 1TB tárhelyed lenne). Tom's hardware HDD tesztekre sokat nem adok, mert csak szintetikus benchmarkokat futtatnak, inkább a PH-s tesztet venném alapnak, az alapján mindenképpen ajánlott.

Nem tudom pontosan milyen notebookod van, de érdemes lenne még megfontolnod két lehetőséget:

1. Ha van a gépedben szabad mSATA vagy miniPCIE bővítőhely, akkor abba mehetne egy SSD a rendszernek, így szárnyalna a gép, és megmaradna a mostani HDD-d adattárolásnak.

2. Ha a fenti lehetőség nem megoldható, viszont nem használod az optikai meghajtót, akkor a helyére egy ilyen átalakítót téve nyersz még egy 2,5"-os helyet, így mehetne a gépbe egy "rendes méretű" SSD is.

(#47) ittakary


ittakary
nagyúr

Remek írás :) köszi szépen

(#48) trickyy


trickyy
senior tag

Szia!

Hasznos gyűjtemény, köszönet érte! :) Ennyi "hibát" találtam: 500GB:

WD5000AZRX - fix 5400rpm, 1db 1TB-os tányér, 2 év garancia **

[ Szerkesztve ]

(#49) Coolmat


Coolmat
őstag

ittakary és trickyy: Köszönöm az elismerést :)

A WD5000AZRX-nél szereplő 1TB-os tányér nem hiba, mert valóban akkorával szerelik, de a tányérnak csak az egyik felét használja, vagyis 2 helyett csak 1 fejet tartalmaz, így jön ki az 500GB-os kapacitás.

(#50) hamyka válasza Coolmat (#18) üzenetére


hamyka
senior tag

csak ennyiért nem kapsz ssd :D

5 év garancia pedig szuper :D

ssd-ből ha lesz is valamikor 2 terrás, az olyan összeg lesz hogy borulsz székestől xd :D

Comodó új távlatok...........

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.