Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy 212+ -om van és nagyon jó. 7850+-t hűt. Idle-ben kb 32-34 fok, levett ház oldalakkal, de ha rajta van, csak pár fokot dob rajta. Amúgy nagyon jó hűtő, könnyű felrakni, és csendes is a 12 centis ventinek köszönhetően. Főleg hogy C&Q is be van kapocslva, nem nagyon hangos, ha netezem, zenét hallghatok, vagy filmet nézek. :)

Jó cikk. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) capulet75


capulet75
addikt

Hát igen a Cooler Master az Cooler Master.A felső kategóriás procihűtők kivételével minden termékük elsőosztályú.

Pár kötekedés. :N
Megéri üzemben tartani a második ventit -3 fok kedvéért? :N
Sztem ez a két hűtő nem egy kategória ha már Vs. :N

A cikk egyébiránt jó és lényegretörő. :K Páran majd úgy is nyafognak a grafikonok hiánya miatt.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#3) planbmokus válasza capulet75 (#2) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszi, hogy elolvastátok, majd legközelebb már javítok az ilyen finomságokon.
Nekem megéri az a -3C, nyáron az már sokat számít....

Amúgy direkt odaírtam a teszt végére, hogy "inkább rétegteszt lett belőle" - ezt árra és a teljesítményre is gondoltam.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#4) WolfheartGR válasza planbmokus (#3) üzenetére


WolfheartGR
őstag

No nekem a 212+ helyett lett a Gross Clock'ner.
Istennek sem bírt megérkezni. Ezek szerint az is ez is nagyon kellemes cuccos. :)

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#5) aram01


aram01
nagyúr

jó lett az írás :K
nekem sajnos a 212 nem fért be az elite-be ezért kellett tx3-at vennem,de ez sem rossz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) Hatvan9 válasza planbmokus (#3) üzenetére


Hatvan9
senior tag

itt egy gyártó nem egy kategóriájáról van szó ezért értelmetlen így összehasonlítani ahogy a címben írtad (Cooler Master TX3 vs Hyper 212 Plus)
ez kb olyan mintha a összemérném a 9500GT-t és a GTX470 et és írnák egy cikket arról hogy milyen szépen elverte a GTX470 a 9500gt-t

egyébként gratulálok mind a kettő jó hűtő a maga árkategóriájába

(#7) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

jó cikk lett :DD

PS4

(#8) z00li válasza mrhitoshi (#7) üzenetére


z00li
senior tag

Szerintem is! :K

Egyébként én is 212+t szerettem volna, de nem tudtam beszerezni sehol. :( Mindegy így még spóroltam is. :DDD

Fanatikus tag lettem! :C

[ Szerkesztve ]

(#9) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó nagyon ez a HYPER 212!

Grat, jó kis írás lett! :C

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Nekem is egy Hyper TX3-asom van. Igaz még nem próbáltam mivel egy épülő HTPC-be szánom. C2D E6600-at fog hűteni.
Főként az ára és a hangja miatt vettem. Jelenleg gyári hűtővel az alaphője a kis intelnek ~ 31 fok!
Namármost ha rárakom a TX3-ast plusz alul felül 2-2 swif 2-es 9,2-es és 12cm-es venti fogja hűteni talán még mínuszba is átmegy :D
Ergo nekem bőven megfelelt a TX3 olyan árban amilyenben van.
A 1 fok különbség meg betudható a jóval nagyobb bordáknak, ami a súlyán is meglátszik.

(#11) total90


total90
veterán

Nekem külsőre nem tetszik sem a TX3, se a 212+. Az elődök szebbek voltak... igaz, a teljesítmény a lényeg. Nekem volt TX2-m Q6600-on és egész jó volt, de most Z600 van. Az írás meg korrekt lett.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#12) planbmokus válasza total90 (#11) üzenetére


planbmokus
senior tag

Nekem most a V6 tetszik nagyon: [link]

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#13) denieBoy


denieBoy
tag

Tuti írás!

Kinváncsiskodás kedvéért belerakhatnád a stock hűtés hőm. adataid is.

:)

DaVe

(#14) planbmokus válasza denieBoy (#13) üzenetére


planbmokus
senior tag

A gyári hűtőt még ki sem bontottam. Lassan egy éve a dobozában van :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#15) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A TX3 ventije szabályozható adott esetben biosból vagy szoftveresen, és már nem is üvölt annyira.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#16) dani0907


dani0907
csendes tag

CM TX3-am van, most fogok gépet összerakni valaki adjon tippet:D Hogy rakjam fel a pasztát? bogyóba, vagy kenjem szét a cpun?

(#17) denieBoy válasza planbmokus (#14) üzenetére


denieBoy
tag

lol :DDD

DaVe

(#18) denieBoy válasza dani0907 (#16) üzenetére


denieBoy
tag

bankártyával húzd szépen síkba, amilyen vékonyan csak lehet ;)

DaVe

(#19) aram01 válasza dani0907 (#16) üzenetére


aram01
nagyúr

én puritán módon az ujjammal kentem szét

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) D.Orion


D.Orion
veterán

a teljes hűtő mérete:

(#21) planbmokus válasza D.Orion (#20) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszönöm, javítva! Én tejesen is szeretem :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#22) d@minator


d@minator
addikt

Miért cserélted le a 20cm-es ventit?

(#24) nonoka74


nonoka74
tag

most vettem TX3-at,X4 630-at hűtök vele.a gyári hűtőt -10°C-kal veri!halk és jó!köszi a cikket! :C

(#25) planbmokus válasza d@minator (#22) üzenetére


planbmokus
senior tag

A ház oldalára került, befelé fúj most....

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#26) Gude


Gude
senior tag

A cikk nagyon jó lett a hűtő is remek. :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#27) adamssss


adamssss
veterán

Nagyon jó cikk, velős és érdekes.
grat :R

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28) bartucc válasza Hatvan9 (#6) üzenetére


bartucc
addikt

Nem, de kiderült érdemes-e váltani, ezért szerintem jó a teszt!

Én egy lga-775 tesztet készítek épp, lesz gyári hűtő, lapos, sima, és rézmagos, lesz egy AC Alpine 7 Pro, és egy Freezer 7 Pro, vagyis 5000-es kategóriáig minden. Ötlet esetleg, milyen hűtőt szerezzek be hozzá?:)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#29) D@ni88 válasza bartucc (#28) üzenetére


D@ni88
addikt

egy tx2-t vagyis már 3at :)

(#30) Prison85


Prison85
senior tag

Nekem TX3-am van. Teljes mértékben elégedett vagyok vele. Gyári AMD hűtőről váltottam és olcsó kategóriás minőségi coolert kerestem - nem bántam meg. :R

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#31) kop8


kop8
őstag

Jó ez a tx3, nekem 4000-ig is bírja a procimat!

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#32) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Nekem egy Tx3 viszi passzivan (ventije nélkül) az E7300-at :C jah és még csak nem is melegszik :B

[ Szerkesztve ]

(#33) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó teszt, külön köszi a szerelési leírást! :R

(#34) csokad


csokad
senior tag

az AC 64 Pro hozza vajon a TX3 szintjét? nincs neked vélewtlen egy letesztelni őket?:DDD nagyon jól jönne !:)

(#35) bartucc válasza csokad (#34) üzenetére


bartucc
addikt

Szerintem nem fogja hozni azért, a cpu-val közvetlen érintkező hőcső előny a TX3-on, meg a ventije is jobban pörög. (AC maxon 2800...)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#36) zsirfecske válasza bartucc (#35) üzenetére


zsirfecske
addikt

"meg a ventije is jobban pörög"

ááá, nehogy már ez előny legyen :) tx2-m hangját anno 1200 rpm-ig tudtam elviselni. jó mondjuk z600-ra váltottam, innentől kezdve minden hangos.

(#37) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

A TX3-nak az első hűtője egy idő után el fog pattanni, gondolom mások is tapasztalták (ventilátor) :F Jó cikk! Minden Tiszteletem! :R

(#38) Zso Ro


Zso Ro
senior tag

Szia!

A TX3 specifikacioja szerint 600 - 2800 RPM (PWM),igy a zaro akkordban hibasan van feltuntetve a 3000.

Nekem TX2 huti a Q9450-emet,amit tulhuzok,es a magok 35-42 fok kozott vannak IDLE-ben.Nem tul csendes,viszont huteni ez is tud es az a zugas,amit kiad egyaltalan nem zavar.Egy hazventit hasznalok.Kivancsi lennek a 212+ra,na de TX2-rol nem fogok valtani szimplan a hanghatas es par fok kedveert.

[ Szerkesztve ]

(#39) bartucc válasza PiciKenny (#37) üzenetére


bartucc
addikt

TX2-nél volt tipushiba, de ezek szerint TX3-nál is... Minden esetre elégedett vagyok az AC-vel, bár egy polírozás erősen ráférne, lehet a napokban meg is ejtem... Most 1000-en pörög és semmi hangja sincs, még maxon se nagyon hangos. :N

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#40) D4rkAv3ng3r válasza bartucc (#39) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Igen az első szériákban az volt, későbbiekben már nem. Nekem is volt TX2-es ami barátnőm Prescottján landolt az sem, meg haveri körömben lévő másik kettő TX2 sem repedt meg így 2 év távlatából. (Prescott-ot is lehűti IDLE ~50 fokra.)
Most meg az én C2D 4500-asomra pedig egy HyperTX3-as került és meg vagyok elégedve vele, tényleg kissé hangosabb TX2 után de lehet BIOS-ból folytatni a PWM miatt (ami hiányzott az elődről). Szerelni is kényelmesebb volt, TX2-n mindig útban volt a légterelő műanyag meg a gyárilag felrakott 92 millis venti, itt meg utólag rárakom és fent is van percek alatt.
Hűtésben ugyanaz mint a TX2 volt IDLE 29-30 fok körül vannak a magok.

Hangról meg annyit, hogy a CM házak rácsozása miatt jobban kijön a hang is, az én zárt alu házamból alig lehet kihallani.

[ Szerkesztve ]

(#41) Komcsi


Komcsi
tag

Jó hűtők, öcsémnek ez kerreg a gépében, de én a Scythe Mugen 2 Rev. B mellett tettem le a voksom. Szerintem nincs jobb hűtés a processzorokra, és elég tekintélyes darabok a Scythe cuccok. Jó a cikk. :R

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#42) Zso Ro válasza Komcsi (#41) üzenetére


Zso Ro
senior tag

De az ara is mas sokkal "jobb" :)

(#43) bartucc válasza Komcsi (#41) üzenetére


bartucc
addikt

Azért az már más kategória, a TX3 az amit megvesz az ember a kisebb hang miatt, a Hyper amit a kis tuning miatt, de a Mugen már a komolyabb tuningokhoz való...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#44) planbmokus válasza bartucc (#43) üzenetére


planbmokus
senior tag

Hát a TX3-at szerintem senki nem a hangja miatt veszi meg.......

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#45) hakosh


hakosh
tag

Nekem is egy 212+ van. Egy Phenom II 955-öt hűt és kipróbáltam kíváncsisából passzívan is. Pár tesztet lefuttattam, de megállt úgy 65°C körül, igaz nem is ment sokáig. Ami viszont gond, hogy nem tudom felrakni a ház oldalát, mert azon is van ventillátor. Nélküle szerencsére elfér.

(#46) Matyó83


Matyó83
tag

Jó cikk/teszt! Gratula!

Nekem egy 212+-om van és egy i5-750-et hűsít, enyhe tuninggal!(2,66GHz@3,5GHz) :C Én is csak ajánlani tudom eme remek gyártó termékeit!!! Nem bántam meg, hogy ezt választottam! Bár lehet a sors fintora, de én amikor vettem 6900forintot adtam érte boltban!!! :R aztán utána néztem, hogy emelték az árát!!! Igy meg pláne megérte, de ezért a hűtőért még adtam/adnék még többet is!!!

Üdv:Matyó :R

Ha kérdezel valamit és ÉN válaszolok és nem tetszik vagy nem kell a cuccom, legalább vedd a fáradtságot, hogy visszaírsz, hogy; Bocs, de nem kell!

(#47) planbmokus válasza Matyó83 (#46) üzenetére


planbmokus
senior tag

Köszönjük mindenkinek a jókívánságokat!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#48) Ger_man válasza Hatvan9 (#6) üzenetére


Ger_man
senior tag

Szerintem meg pont ezért jó ez a teszt... nekem TX2m van és nagyon érdekelt hogy mennyivel járnék jobban ha beruháznék egy Hyper 212 Plus-ra....
Most már tudom.

Köszönet érte :R

(#49) planbmokus válasza Ger_man (#48) üzenetére


planbmokus
senior tag

Én köszönöm, hogy elolvastad!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#50) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Nagyon jó írás!

Nekem volt már TX2 és TX3-is. Hyper 212+ -t kb 1 hete használok.

A TX2/Tx3 a 3,2GHz-n használt i5-750-et 50-70 fok között tartotta. Egy potméterrel 1100rpm-re szabályoztam, így gyakorlatilag hangja sem volt. Maxra tekerve 1-3 fokot nyertem csak.

A mostani nagy melegek motiváltak arra, hogy kicsit faragjak ezekből a hőfokokból.

A feltett 212+ -t egy Noiseblocker XL1 12cm-es ventivel használom, mivel az rendszerhűtőként már bizonyított. 1000rpm-en nagyon halk (13db), és full load mellett 52-53 fok. Idle: 36-42 fok. (ezek a magok hőmérsékletei, a felszíni hőmérséklet 35 fok)

Remek hűtő, nem bántam meg a váltást. A felszerelése csak annyiban volt számomra kellemetlen, hogy ki kellett szedni a gépből az alaplapomat. Ennek viszont az a pozitívuma, ,hogy legalább újrakábeleztem a gép belsejét. :) így most szellősebb!

Mind3 hűtőt ajánlom, remek darabok!

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.