Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) monguz82


monguz82
tag

Grat a billhez!

Én is cirka 3 éve kezdtem el foglalkozni a gondolattal és beszereztem egy ilyet: QPAD MK-85
Nálam az ISO kiosztás volt a legfontosabb szempont és a nem-kék háttérvilágítás illetve az MX Brown kapcsolók, így ez lett a külföldi rendelés és ára ellenére. Akkoriban nem volt szinte semmilyen választék kishazánkban.
De(!) azóta sem bántam meg a vásárlást, sőt minden ráfordított ojrót megért. :C

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#2) nbg


nbg
senior tag

A nemet kiosztasu verzion elmeletileg lenne hely a hosszu i-nek, azt megnezted esetleg?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#3) ivana válasza nbg (#2) üzenetére


ivana
Ármester

A németen kell lennie mert az iso. De érdemes kipróbálni az ansit olyat még nem láttam aki ansi használat után iso-t akart volna, nagyon elcseszett a magas enter, messze van.

(#4) xEon1337 válasza nbg (#2) üzenetére


xEon1337
őstag

Viszont ezt csak külföldről lehet beszerezni, így ugrott a hazai garancia.

"Less but better" - Dieter Rams

(#5) nbg válasza ivana (#3) üzenetére


nbg
senior tag

Akkor most mar lattal, en speciel az iso-t preferalom... :) Izles kerdese amugy.

(#4) xeon.Szabi:

Ezek nem EU garis cuccok?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) Exfury válasza ivana (#3) üzenetére


Exfury
tag

Itt van még egy ISO preferáló (6 év ANSI kiosztás használat után :DDD)

Amúgy jó cikk :) Jó látni, hogy itthon is van igény a minőségi billentyűzetekre :D
Én is ezen a billentyűzeten gondolkoztam, de mivel ISO-t horror áron lehet csak beszerezni maradok az építésnél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) 7


7
addikt

Én ANSI-párti vagyok. :)

A QFR itthon tök jó belépőkategóriás mechanikusnak, néha szoktam ajánlgatni másoknak. Nem tudom, hogy az -i verziónak milyen típushibái vannak, de a legelső QFR-eknél a bal oldali Alt és/vagy Win gomb egy idő után hajlamos volt megadni magát forrasztási hibák miatt. Remélhetőleg ezt azóta javították (azt tudom, hogy volt azóta új revízió). Sok sikert hozzá! :)

(#8) haxiboy válasza ivana (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Én 3 hete tértem át az ansi szabványra, azóta vettem notit is amit szintén ansival vettem, nincs az az isten hogy ismét iso billentyűzetet vegyek :N

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó ez a bill, én is nézegettem, mert az asztalomon szűkös a hely, ez viszont picit, jól elférne... Csak az ára miatt nem vettem még meg. :)

(#10) haxiboy válasza hemaka (#9) üzenetére


haxiboy
veterán

Azt ne várd hogy sokkal olcsóbb legyen, a mechanikus billentyűzetek nagyon stabilan tartják az árukat, pláne a cherry switchesek.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) schawo válasza haxiboy (#8) üzenetére


schawo
titán

Ansiról hallani se akarok. Jó pár év után megváltás volt visszatérni isóra.

Egyébként a megvilágítás mikéntjét leszámítva milyen különbség van a cherry billentyűzetek között? (azonos színkódos kapcsolóknál, természetesen)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Nem néz ki rosszul, de lényegében használhatatlan a betűk hiánya miatt. Mondjuk azt soha nem értettem, hogy hogyan lesz valaki jobb játékos attól, hogy világít a billentyűzete..
Nekem csak egy szutykos delux k7016-osom van, teljes magyar kiosztással, azt is egy kukában találtam.. szó szerint :D megyek az utcán, egy kuka tetején feküdt, én meg hazavittem, kitisztítottam és működik azóta is.. több éve.. pedig napi szinten 20-30 oldalt gépelek 10 ujjal rajta (és verem a billentyűket keményen, mert még elektromos írógépen tanultam meg gépelni, így a nyomás nálam megmaradt erősnek), illetve egy óra fps napi szinten.. szóval nem értem miért kellene sokezret költeni egy bill-re, mikor a legalapabb is elmegy évekig full terheléssel. (tudok olyan önkormányzatot ahol 2004-ben vettek utoljára billentyűzetet - és elhihetitek a legolcsóbbat - és máig mennek, pedig azokon napi 40-50 oldal gépelés is lemegy..)

(#13) schawo válasza kameraman77 (#12) üzenetére


schawo
titán

Hidd el, Ázsiában sokan gyaloghintón közlekednek. Működik, évezredek óta. Tehát megfelel az autó helyet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14) haxiboy válasza schawo (#11) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem mindegy hogy plate vagy pcb mounted. Vannak billentyűzetek amik pl nyeklenek hiába a jó minőségű switch ha az egész vékony műanyag.

@kameraman77 nem is az a lényeg hogy sokáig bírja pláne ilyen használat mellet, de pl nekem már nem fáj a kezem (2x műtötték) mióta mechanikusat használok. Az pedig nem mindegy hogy a membránosban kicsit elöregedik a gumi és 1-1 gombot sokkal erősebben kell lenyomni mint a többit. Mechanikusnál érdekes nincs ilyen, és régen csak ilyen billentyűzetek voltak. Ezért nem érdemes spórolni az ilyen hardvereken ahogy pl széken sem. Ha dolgozni fogok, akkor oda is veszek saját hardvert, széket.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#15) ivana válasza kameraman77 (#12) üzenetére


ivana
Ármester

"lényegében használhatatlan a betűk hiánya miatt" Hogy mi? :Y

Lehet, hogy mennek, de hogyan :W Szét megy bennük a gumi és semmi feedback és erő se kell a lenyomáshoz -> nagyon fárasztja a kezet. Ha elektromos írógépen gépeltél akkor ezek ahhoz eléggé hasonlóak, használtan meg elég jó vételek vannak most vettem egy ansi model m-t kemény 5000Ft-ért az aprón. Szerintem az az elkövetkező száz évben egybe lesz :))

(#16) schawo válasza ivana (#15) üzenetére


schawo
titán

A Model M hajlított rugós mechanikus kapcsolós, nem olyan mint ezek. Nem rosszabb, csak más.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Gratula, jó billentyűzet. Én is vettem kb. fél éve egyet csak kék kapcsolókkal, de egyszerűen nem tudtam hozzászokni az ANSI kiosztáshoz, és túl hangosnak is bizonyult (eleinte még kellemes volt a kattogás, a harmadik nap után már nem igazán) úgyhogy visszavittem és visszaváltottam az egyszerű membrános billentyűzetemre. :)

What I cannot create, I do not understand

(#18) pityutool


pityutool
tag

Szia! A 3. bill. fajtának mi a neve, ahol a nyilak is hiányoznak? A cikk elején a képen 3 billentyűzet van, de a leírásban csak numerikus és TKL-t (TenKeyLess) szerepel. De lehet, csak én siklottam el felette....

Topi

(#19) ivana válasza pityutool (#18) üzenetére


ivana
Ármester

60%-osnak szokták hívni.

(#20) pityutool válasza ivana (#19) üzenetére


pityutool
tag

Köszi. Még sose hallottam erről, a kis NETbookon is vannak nyilak... milyen célra szoktak ilyet használni?

Topi

(#21) ivana válasza pityutool (#20) üzenetére


ivana
Ármester

Van rajta fn+wasd sima poker ii, mondjuk nekem se kellene, de van aki szereti.

(#22) mekker


mekker
őstag

Nem rossz billentyűzet, kár hogy ezek a mechák szinte mind angol kiosztásúak...Bár az is igaz, hogy szerintem eléggé szerencsétlenül lett a magyar kiosztás megtervezve, programozáshoz és hasonló gépelési munkákhoz jobban passzol az angol kiosztás.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#23) ivana válasza mekker (#22) üzenetére


ivana
Ármester

Igaz, programozáshoz a magyar a távozz sátán szint :W

(#24) PandaMonium válasza ivana (#23) üzenetére


PandaMonium
őstag

Én 6 éve magyar kiosztást használok programozni. Nincs vele semmi gond ha megszokja az ember, bár tény, hogy sok speciális karakterhez több lenyomás kell mint az angol kiosztásnál (pl. ;, [, ], {, }). Ahogy mondtam régebben beszereztem egy ugyan ilyen billentyűzetet USA kiosztással és én meg attól őrültem meg, egyszerűen nem tudtam rajta programozni mert folyamatosan néznem kellett melyik speciális karakter hol van, kicsit több mint 1 hét alatt se sikerült teljesen megszokni. UK layoutal már oké lenne mert max. átmatricáznám magyarra, de ASCII kiosztásnál ugye az alsó sor is máshogy van és legtöbbször egysoros az enter is.

What I cannot create, I do not understand

(#25) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Nincs valakinek egy HHKB 2-es otthon ? Nagyon erdekelne egy magyar nyelvu velemeny rola.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#26) 7 válasza PandaMonium (#24) üzenetére


7
addikt

Ha szabvanyokrol beszelunk, akkor ajanlom figyelmedbe: ANSI vs ISO elrendezes. Nincs sok kulonbseg koztuk, minimalis megszokast igenyel. :)

-Skylake-:
HHKB-m nincs (nem is szeretnek), de Topre kapcsolos billentyuzetem van (a HHKB is azt hasznalja). Mire vagy kivancsi?

[ Szerkesztve ]

(#27) ivana válasza 7 (#26) üzenetére


ivana
Ármester

Topre-ra én is kiváncsi vagyok, épp írok egy cikket billentyűzetekről és semmit nem tudok a topreról, azon kívül, hogy hogyan néz ki belül.

[ Szerkesztve ]

(#29) -Skylake- válasza 7 (#26) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hogy tud e annyit , mondjuk a HHKB , hogy arra cseréljek le egy ~30K-s cherry blue billt , vagy sem. Igy első körben erre. Illetve , hogy mennyire hangos ( szeretem ha kattog )

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#30) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Legalább a G9x jól néz ki :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) 7 válasza -Skylake- (#29) üzenetére


7
addikt

A HHKB meg a Topre kapcsoloval szerelt billentyuzetek kozott is draga, es nem erzem indokoltnak az arazasat. Ha erdekel a kapcsolo maga, be tudsz szerezni olcsobb valtozatokat is, noha nem feltetlenul ennyire kompakt meretben (kerdes, hogy megeri-e neked az extra kiadast, hogy egy icipici billentyuzetet hasznalj).

Nem kattog, inkabb tompan puffan. :)

(#32) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Gratulálok a cikkhez.

Ne aggódj az ANSI miatt, idővel megszereted. Én már csak olyan billentyűzetet használnék... :) Én is erre tervezek váltani, igaz a BlackWidow miatt van félelmem a minőséget és kapcsolót illetően (rubber coatingos ház van plate mounted MX Blue switchekkel) de remélem hogy nem lesz olyan nagy különbség érzésre.

Igen, csak az egyetlen 1x1-es modifier miatt váltok billentyűzetet. :DDD

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33) beef


beef
őstag

Cikkben említve van, hogy a Kaihl billentyűk gyengébb minőségűek és kevésbé tartósak.
Ezekről van valami érdemi link? Persze nem olyan, ahol véristván beírja fórumba, hogy az sz@r :)

(#34) tDr1v3r válasza beef (#33) üzenetére


tDr1v3r
veterán

GeekHack, Deskthority meg a reddites /r/MechanicalKeyboards fele van pár topik róla. Én nem erőltetném az MX replikákat szvsz, addig legalábbis nem amíg nem áll be mögéjük valamelyik nagy, pl. a Filco.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#35) scope2007


scope2007
addikt

grat, jó volt olvasni

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.