Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanchez638


Sanchez638
addikt

*

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#2) GeryX


GeryX
tag

Jo-jo, igazabol csak a hazban levo ho-generator leirasat hianyolom :U (pl. milyen proci, vga.. mert hat nem mindegy, hogy egy athlon futi be a teret vagy egy 5ghz-s fx8350)

(#3) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Korrekt leirás, nekem tetszik, meg a ház is. Ilyet tervezgetek már egy ideje..
Már csak azt kell megtudnom mit is jelöl a Pure... mert, hogy én semmi különbséget nem találtam a sima és a Pure között. :(

You got clickbaited.

(#4) elektrotank válasza GeryX (#2) üzenetére


elektrotank
tag

Teljes mértékben igazad van, ezt kihagytam a cikkből. Elnézést érte!

Processzor: QuadCore AMD Phenom II X4 810, 2600 MHz (13 x 200)
GPU: AMD Radeon HD 5450 (512 MB)

Ezek elég gagyik ma már, de gondolom attól is függ a komponensek hőmérséklete, hogy milyen hűtőt teszel a procira, na meg milyen hűtése van a kártyának.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#5) elektrotank válasza Clickbait (#3) üzenetére


elektrotank
tag

Azt hiszem a sima 650-ben láttam egy kis panelt, aminek a boot-oláshoz volt köze. A Pure-ban ez nem volt, meglehet ez a különbség. Viszont az is meglehet, hogy ez a kis paneles megoldás egy másik kategóriába tartozik, ezt sajnos nem tudom.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) Eagle16 válasza elektrotank (#5) üzenetére


Eagle16
addikt

Az a panel a hot-swap miatt van ott, 2,5 és 3,5"-os adattárolóknak. A 650 Pure-on van egy kapcsoló, amivel a felső ventit lehet ki/be kapcsolni. Ez a kapcsoló a sima 650-esen azt vezérli, hogy a hot-swap-ból bootoljon a gép, vagy pedig a normál módon beépített tárolóról.

Valamint a sima 650-esnek a lábai teljesen gumiból vannak, míg a 650 Pure-on műanyag lábak vannak egy réteg gumival az alján.

Nekem is 650 Pure van, 19 ezer forintért vettem nemrég és ennyiért szerintem nagyon jó vétel. Nem sok ház ad 3 gyári ventit, fém ajtót és hangszigetelést ennyiért...(külön tetszik még a ventivezérlés lehetősége, az elhúzható fedelek a tetején, a matt festés valamint a könnyen tisztítható elülső porszűrő)

Ja és az aktivitást / működést jelző LED is nagyon jó helyen van, ha nem akarom akkor nem látszik, sötétben meg megvilágítja a pendrive-ot :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#7) ttamashu


ttamashu
aktív tag

20K nagyon jó ár érte!

Nálam is az utolsó 2ben volt anno, ugyan végül Nanoxia Deep Silence 2-t vettem, de ha akkoriban is 20ért adták volna nem lett volna kérdés.

Tea az élet!

(#8) elektrotank válasza Eagle16 (#6) üzenetére


elektrotank
tag

Hálás vagyok az információért :) :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#9) Eagle16 válasza elektrotank (#8) üzenetére


Eagle16
addikt

Meg a doboz is különbözik, bár ez nem nagy dolog. A sima 650-esnek szép színes csillogó, a Pure meg sima kartonban jön. Én örültem is ennek, nekem teljesen lényegtelen és legalább nem fizetek annyit a dobozért.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#10) Clickbait


Clickbait
aktív tag

Pureon jobban tetszik a felső venti szabályozhatósága, szeirntem én csukva használnám a legtöbbet a felsőt, ha csukva van akkor meg felesleges a venti, vagyis feleslegesen megy.

Hot-swappel nem élek. :)

A sima 650-en pedig jobbna bejönnek a gumi lábak, de szerintem ez a legkevesebb, majd melgátjuk árban nem nagy különbség van, annyi hogy a Pure- nehezebben beszerezhető ahogy láttam két boltban kapható és abból az egyik el van szállva 40e környékén. :))

You got clickbaited.

(#11) Blindmouse válasza Clickbait (#10) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Nekem egy 352-es van, csak megerősíteni tudom, eléggé jók ezek a házak.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Indy69


Indy69
aktív tag

Nekem is volt hozzá balszerencsém 1 napig ,beszereltem mindent boldogan azt amikor bekapcsoltam olyan búgást produkált a műanyag gagyi teteje hogy majd sírva fakadtam :O a hangszigetelt háztól. Rögtön cseléltettem egy fractal define r4 re amit a mai napig nem bántam meg. Amúgy elötte nem egy CM házam volt azért is akartam de ez nagy csalódás volt nekem ,lehet hogy kifogtam egy selejtet de a fractal nekem sokkal jobban funkcionál arról nem is beszélve hogy abban van anyag rendesen és kuss van benne :K

[ Szerkesztve ]

(#13) Eagle16 válasza Clickbait (#10) üzenetére


Eagle16
addikt

Itt 19k: [link]

Itt 20k: [link]

Szintén 20k: [link]

Szerintem elég sok helyen van ennyiért.

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#14) Clickbait válasza Eagle16 (#13) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Köszönöm, elkerülte a figyelmem. :R

(#12) Indy69 Nekem ez a Fractal valamiért nagyon nem tetszik, de cska jót olvastam róla. :)

[ Szerkesztve ]

You got clickbaited.

(#15) elektrotank válasza Indy69 (#12) üzenetére


elektrotank
tag

Mint említettem a cikkben, sajnos ez egy negatívum neki. Nem feltétlen a tetejével van gond, hanem a ráccsal, amit nem rögzítettek. De ha lesz gépfelújítás, úgy is le kell szednem a tetejét, akkor megcsinálom úgy, hogy többet ne rezegjen, vibráljon. De ismétlem, meglehet, hogy ventilátor beszerlésével megoldodhat a probléma. Bizonyítani nem tudom, mert nekem felül nincs semmi, csak a 3 alap 120-as van.

Meglesve a Fractal Define r4-et, nekem csupán egy bajom van vele így első ránézésre: az oldallapján lévő (szemből a bal oldali) ventilátor lyukak nem kellettek volna oda, szerintem picit csúfit a kinézetén. Ettől függetlenül szép, letisztult egy ház :K Gratula hozzá!

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#16) DEV_NULL


DEV_NULL
őstag

Elég meleg van benne... 22°C szobánan 50°C chipset és vinyó, 700-as ventivel (ami csendesnek mondható). Nálam ez a ház megbukott, főleg úgy h nincs is benne 1-2 komolyabb VGA ami fűt rendesen. Nyáron egy emeleti panelban játék közben mennyi lesz az, 60°C?

(#17) Garfield.37


Garfield.37
tag

Sziasztok !

Nekem ilyen házikóm van, de teljesen jó.

Üdv : Garfield.37

(#18) Massmurderer


Massmurderer
őstag

Én multhét szombaton jutotam hozzá egy Antec P183-as házhoz.Igaz használtan,de oylan mint az új.Talán az eleje külömbözik picit,de amúgy tök hasoló.viszont megszivtam azzal hogy alsó részen van a táp,és 2 föcsati nem ért el az alaplapon oda ahova kellet.Énis nyuztam,amd phantom x4 b45 procinal,baromira befüttöt szobába 43fok volt a max

(#19) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Jó kis házikó, nem mai darab (legalábbis az originál, a Pure valamivel későbbi), de pont ezért is lett mára már jó vétel az ára miatt.
Én a két ünnep között költöztem át egy ilyenbe ;)

Klikk!

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#20) gyerecske


gyerecske
senior tag

Kösz a tesztet, én az 550-t tervezem megvenni a közeljövőben.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#21) Clickbait válasza Garfield.37 (#17) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Kb egy tizessel drágább, de is nagyon bejövős, na majd meglátjuk. :DDD

You got clickbaited.

(#22) Pompi válasza Clickbait (#21) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A 652 gyakorlatilag a 650 utódja ;) infó

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#23) Clickbait válasza Pompi (#22) üzenetére


Clickbait
aktív tag

A számból sejtettem. :DDD
Nagyon tetszenek ezek a házak, ma volt szerencsém egyet megtapogatni, ez tuti vétel lesz. :K

You got clickbaited.

(#24) thomeef


thomeef
őstag

Nem rossz, nem rossz, de sajnos nekem ennél jobb van ;]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#25) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok
Kellene segítség mert kezdő vagyok kinéztem ezt a házat van egy 300 mm-es videokártya aminek bele kellene férnie. Olvastam hogy ki lehet venni a 3,5"-es hely azért hogy bele férjen nagyobb kártya is a lényeg lehet kiveni a 7-ből 4-et hogy el férjen a kártya de maragyon azért vinyoknak is hely.
Esetleg tudtok másikat ajánlani?
Köszönöm megtisztelő válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#26) Clickbait válasza Figur10 (#25) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Hány merevlemezed van? :B

You got clickbaited.

(#27) #Morcosmedve válasza Clickbait (#26) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

egy biztos :DDD

© asszongya'hogy

(#28) Clickbait válasza #Morcosmedve (#27) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Kitudja. :DDD

You got clickbaited.

(#29) Figur10 válasza Clickbait (#26) üzenetére


Figur10
tag

Szia
2db 3,5-es és 1db ssd lenne benne.

(#30) Pompi válasza Figur10 (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Annyit lazán el bírsz benne szórni, akkor is ha kiveszed a középső hdd kazettát, nézd meg a képet amit korábban beraktam ide.

Vannak mélyebb házak, ezen a márkán belül is, mint a trooper vagy a stryker, ezek 58 centi mélyek, ezekbe 322mm-es vga fér be (de tovább nem extendálható), ellenben nem ez az árkategória, hanem, 2,5x ennyibe kerülnek.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#31) Blindmouse válasza DEV_NULL (#16) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Jó hogy mondod, 60 fokon kigyullad a gép, láva lesz belőle és soha nem működik többet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) elektrotank válasza Figur10 (#29) üzenetére


elektrotank
tag

3 darabot simán eltudsz helyezni az alsó keretben is. A középső kazetta kivételével meg nagyjából 430 mm-es vga-t is betehetsz, amit közvetlenül fúj az elől elhelyezett felső 120mm-es ventilátor.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#33) torma1981 válasza DEV_NULL (#16) üzenetére


torma1981
veterán

Szia. Valami nálad nagyon nem okés. Nekem 29 fokos a vinyo használat közben max. Max 2-3 fokkal melegebbek a dolgok mint CM 690 Advancedben ami elötte volt. Arra pedig azt mondják jól szellőző ház.

(#34) Rossi


Rossi
addikt

Szimpatikus ház, blokkolnám.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#35) DEV_NULL válasza torma1981 (#33) üzenetére


DEV_NULL
őstag

Nekem nem ilyen házam van. A bemutatóban lévő hőfokokat néztem.

(#36) torma1981 válasza DEV_NULL (#35) üzenetére


torma1981
veterán

Jaa értem. Bocsi. :D Nálam minden okés hőfok ügyileg.

(#37) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Nálam idle állapotban 36 fokos az alaplap, 35 fokos a cpu (32-36 core-onlént), 28 fokos a hdd és 39 fokos a gpu (21%/720 rpm venti mellett).

Feel Good Inc.

(#38) perempe


perempe
addikt

a szivacsozás jó, pl. a Codegen házam oldallapjának se tett rosszat.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#39) tomas51


tomas51
aktív tag

Én is egy ilyet használok. :D

(#40) elektrotank válasza tomas51 (#39) üzenetére


elektrotank
tag

Szépen megcsináltad :D Grat hozzá.

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#41) Pompi válasza tomas51 (#39) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szép. Van ott egy pár Noctua - egy külön vagyon :DDD , legalábbis a ház ára még egyszer.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#42) tomas51 válasza elektrotank (#40) üzenetére


tomas51
aktív tag

Köszönöm!
A 14-es radiátorral azért megszenvedtem mire oda fel tudtam biggyeszteni.

(#43) tomas51 válasza Pompi (#41) üzenetére


tomas51
aktív tag

Köszi!
Igen a minőségnek bizony ára van.
Én kb egy éve vettem a házat akkor még 30k körül volt.

(#44) elektrotank válasza tomas51 (#42) üzenetére


elektrotank
tag

Azért kiváncsi lennék hogyan biggyesztetted oda fel, mert a jövőben én is szeretnék beújítani egy vízhűtésre... mármint csak a procira. :D És azért egy 14 radi 14 ventivel úgy gondolom jobban hűt. Amúgy a tető rács rezgése elmúlt a csomag behelyezésével?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#45) tomas51 válasza elektrotank (#44) üzenetére


tomas51
aktív tag

Hát elég nehezen, de végül hosszas méregetés után be paszíroztam. :D
Nem tapasztaltam rezgést felül. :N
Levetem a tetejét és a megfelelő helyekre fúrtam lukakat a radiátornak. :C

(#46) Clickbait válasza tomas51 (#39) üzenetére


Clickbait
aktív tag

Tetszetős, azt szabad megkérdeznem, hogy a a harmadik képen mi az a sárga elem? :))

You got clickbaited.

(#47) tomas51 válasza Clickbait (#46) üzenetére


tomas51
aktív tag

Az csak egy kezdetleges megoldás a vga-k rögzítésére, hogy ne tépjét le a pci-e foglalatokat. ;]
Az a kép az összerakást követően készült, azóta már természetesen megoldottam sokkal jobb módszerrel. :K

(#48) elektrotank válasza tomas51 (#47) üzenetére


elektrotank
tag

Alig láttam meg azt a fekete madzagot, pedig jó a szemem. Néztem egy darabik mire megláttam és rájöttem mi köze van a vga-k megtartásához :DDD

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#49) tomas51 válasza elektrotank (#48) üzenetére


tomas51
aktív tag

Igen valóban nehéz azért egy cérnát meghúzni pontosan. :DDD

(#50) elektrotank válasza tomas51 (#49) üzenetére


elektrotank
tag

:) :)

Közben a gameplay csatornádat is meglestem ;]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.