Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyunyu


nyunyu
félisten

Értem én, hogy a lila az új fekete, de vajon mekkora fail egy nem átlátszó o-ringet világítós billzettel reklámozni?

Másik: mindenfajta billzettel kompatibilitás alól mondjuk én kizárnám az összes OEM kupaknál laposabb billzetet, mert a hagyományos MX kapcsolók 2.1-2.2mm körül kapcsolnak, Cherry (jellegű) kupakokban viszont csak 4mm hely van, ebből levon kettőt az 5x2-es méretű o-ring.
(5x1.5 oda pont jó, de az meg az OEM kupakokban veszik el)

(szameg, hova raktam tegnap a német szóközömet? "Magyar" kupakkal nem tudok gépelni, mert állandóan leugrik a bal stabról :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2) Ringman válasza nyunyu (#1) üzenetére


Ringman
nagyúr

na meg a műanyag kupaktalanító, amit a 30$-os kínai mechák mellé is csomagolnak ingyen.
meg amúgy sem javasolt használni, mert megkarcolja a kupakokat.

e mellett van egy ~1-1,2$-ért beszerezhető zacskó o-ring, meg valami kefe és törlőkendő. hülyének is megéri :D

mindenfajta billzettel kompatibilitás alól mondjuk én kizárnám az összes OEM kupaknál laposabb billzetet, mert a hagyományos MX kapcsolók 2.1-2.2mm körül kapcsolnak, Cherry (jellegű) kupakokban viszont csak 4mm hely van, ebből levon kettőt az 5x2-es méretű o-ring.

nem tartok attól, hogy aki olyan billentyűzetet vesz, amin nem oem kupak van az a cm-től veszi meg ezt a kiegészítő csomagot :)

[ Szerkesztve ]

(#3) nyunyu


nyunyu
félisten

Mikroszálas törlőkendő az is párszázas tétel, de billzet tisztításnál nem tudom mihez kellhet, max por törlésre.
Komolyabb dzsuvát úgyis alkoholba kell fojtani, aztán használt fogkefével levakarod, miután feloldotta.

WD40 az nagyrészt petróleum, meg a random elektronika tisztító spraykben is szokott lenni valamennyi olajszármazék, ezek viszont nem száradnak nyom nélkül, olajos folt marad utánuk, amibe könnyen beleragad a por.
Kapcsolót NE akarj velük tisztítani.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#4) Skynet258 válasza nyunyu (#1) üzenetére


Skynet258
veterán

Pont ezt akartam kérdezni, hogy RGB bill-hez nem átlátszó o-ring dukál? Mert én anno direkt azt vettem. Mondjuk Aliról volt vagy 2 dollár. :DDD A csuklótámasz és az egéralátét viszont érdekelhet, mert a Glorius jó ugyan, de foszlik a széle, hiába varrott. :(

https://geekpulse.hu

(#5) IgnisFatuus válasza Ringman (#2) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Hogyan karcolja meg? Elvileg beakad alá és annyi...van jobb módszer a kiszedéshez?

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#6) pengwin válasza IgnisFatuus (#5) üzenetére


pengwin
addikt

A kupak oldalát simán végigkarcoja ahogy rányomod a műanyag kupaktalanítót.

Üdv, pengwin

(#7) Ringman válasza IgnisFatuus (#5) üzenetére


Ringman
nagyúr

van drótos kupaktalanító
a hogyankarcoljamegre a #6 hsz a válasz :)

(#8) Qkackca válasza nyunyu (#1) üzenetére


Qkackca
őstag

Az a o-ring mire való?
(Még nem volt alkalmam ilyen típusú bill-t használni, vagy ha igen azt meg nem szedhettem szét :) )

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#9) Skynet258 válasza Qkackca (#8) üzenetére


Skynet258
veterán

Én például a hangtompítás miatt vettem, de ez egy jó kis cikk a témáról.

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.