Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Majdnem akkora, mint egy Mini-ITX alaplap. :Y
Legalább hűti az egészet.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

65W-nál nagyobb TDP-jű procira ezt sem szabad felrakni.

(#3) mghltm


mghltm
addikt

par teszt:

HT4U

Cowcotland

XSReviews

Madshrimps

HardwareLook

Technic3D

Hardware Factory

argep-en brutto 9-10k kozott adjak

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#4) Televan74


Televan74
nagyúr

Tetszik a hűtő. Remélem jó lesz FM2 foglalatokra is majd. Szeretnék majd egy Trinity konfigot összedobni.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Erősen hajaz a Scythe Big Shurikenre

(#6) aram01 válasza Szlovi (#5) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is pont ez jutott eszembe

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) #65675776 válasza Televan74 (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne lenne jó FM2-re?

Szlovi: Leszámítva, hogy más a borda kialakítása, nem spórolták ki belőle feleslegesen az anyagot, illetve a heatpipe-ok csak egyszer érintkeznek a bordával nem kétszer, tulajdonképpen igen: szakasztott ugyan olyan a kettő.

Ami mindenképpen hasonló: semmirevaló vékony ventilátor van rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#8) radi8tor válasza Szlovi (#5) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos megvették a licenszét.

⭐ Stella

(#9) waithEard


waithEard
őstag

Okosan vannak elrendezve a hőcsövek, de talán a lamellák kiérhettek volna venti széléig... :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#10) rudi válasza #65675776 (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem azért igen, de sok függ a ház kialakításától. Épp ma hajnalban mértem vele egy i3-2120 procival és nyitott rendszerben csak 42 °C-ig másztak a magok, szóval szerintem a 90-es procik is meglennének vele 60-70 °C között. Persze, sok értelme nincs ekkora procit tenni egy olyan házba, ami lapos hűtőt igényel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) HookR válasza mghltm (#3) üzenetére


HookR
addikt

Igen, elég fura a hír időzítése. Mondhatni zavart érzek az erőben. :)
2011 januári CES alkalmával bukkant fel először V-A2 néven, majd év végén megjelent GeminII M4-ként és 2012 év eleje óta itthon is kapható.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12) rudi válasza radi8tor (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Majdnem :)

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) aram01 válasza radi8tor (#8) üzenetére


aram01
nagyúr

jah,biztos megvették :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) mghltm válasza HookR (#11) üzenetére


mghltm
addikt

mondjuk azt, hogy nem mai darab: rudi mar beszamolt rola februarban a hazai palyaban ;)

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#15) rudi válasza aram01 (#13) üzenetére


rudi
nagyúr

Vagy inkább ugyanannak az OEM katalógusnak az egyik tételére böktek rá, amiből a Scythe választott anno :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) aram01 válasza rudi (#15) üzenetére


aram01
nagyúr

na,ezt jobban eltudom képzelni :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#17) #65675776 válasza rudi (#10) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából nem lenne baj ezekkel a hűtőkkel, ha nem 2x annyit kérnének értük, mint amennyit érnek.

(#18) zed1983 válasza rudi (#12) üzenetére


zed1983
őstag

Így nehezen fér be egy VGA nem?

Nekem egy Kozuti mellé is alig-alig fért be egy VGA, ez még jobban betakarja a PCI-E sínt.

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#19) rudi válasza #65675776 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Vannak normális árúak is a Titannál meg a Cooler Master Vortex 211. De egyébként HTPC-be az Intel OEM is vastagon elég, visszaszedve kussosra még mindig 60 °C alatt maradt vele a full terhelt i3.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) rudi válasza zed1983 (#18) üzenetére


rudi
nagyúr

Jah. Elsősorban azzal van baj, hogy sok Mini-ITX lapon eltolják a CPU foglalatot a PCI Express bővítősín felé, szóval figyelni kell a lapra, fene tudja, hogy van-e asztalihoz hasonló elrendezésű, de a jóárasított Asrock LGA1155-ösök nem ilyenek, az tuti.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Szlovi válasza #65675776 (#7) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Vártam (főleg tőled) az ilyen jellegű válasz hsz-t az én hozzászólásomra
Ettől függetlenül fenntartom a véleményem: Scythe-ra hajaz ez a hűtő,valszeg nem véletlenül.

Te mint moderátor,mond már meg ... hidd el,sokakat érdekel,nem csak engem: miért kell ilyen gusztustalanul kioktató,tudálékos és lenéző hangnemben lehurrogni a neked nemtetsző hsz-t?

(#22) #65675776 válasza Szlovi (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igazából sok lehetőség nincs az ilyen hűtők kialakítására. Szóval nyilvánvalóan mind hasonlítani fog egymásra, csak apróságokban térnek el. Szóval szerintem totálisan feleslegesek az ilyen "x hűtőről másolták" jellegű hsz-ok. Van a piacon 3-4 nagyjából elkülönülő felépítés, mindenki azt használja. Mindösszesen ennyiről van szó.

(#23) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hát ha ugyan olyan, mint a sima Gemin II, akkor ez is egy rakás f*s.

(#24) Ringman válasza rudi (#20) üzenetére


Ringman
nagyúr

alapvetően egyik irányban elfér a gyári hűtő ~92mm/2,ez tényleg így van, 92mm-es toronyhűtők még pont elférnek, 120-as is 90 fokban elforgatva, bár a cm 212+nál a venti pont nem megy fel a vga hátlapi csavarjaitól (az 51mm/2+25mm=50,5mm). sapphire h61-itx-em van.

meg kell nézni, hogy az intel kiadványában mi van, mint minimális szabad felület, az tuti rámegy.

(#25) Daywalker


Daywalker
addikt

Igazatok van, elcsesztem...az amerikai CM press release alapján dolgoztam, és most kivételesen nem kerestem rá:( :O :W :W :W Érdekes, hogy előbb EU-ban jelent meg és csak most az USA-ba. Általában fordítva szokott lenni.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26) zeix


zeix
senior tag

Nekem Cooler Master Vortex Plus hűtőm van egy Thermaltake Bach HTPC házban.
Ház venti nincs, csak a táp 12cm-es ventilátora szellőzteti a házat, így idle módban az i7-960 alapon 44C.
Ahogy nézem a teszteket ez a 12 cm-es cuccos ugyanazt tudja kb mint az enyém, pedig már gondolkodtam a cserén...

[ Szerkesztve ]

(#27) Srodney válasza rudi (#12) üzenetére


Srodney
senior tag

ohh a ramokat nem fedi,szar az egész :DDD :P

(#28) rudi válasza #65675776 (#22) üzenetére


rudi
nagyúr

Hozzátennék még annyit, hogy a CPU hűtők gyártásánál, ahol mindenki úgy "tervezi" a sajátját, hogy egy óriási OEM katalógusban rábök egy termékre, aztán csinál hozzá egy doboztervet, nem igazán van helye "valaki másra hajaz" megjegyzésnek. Senki nem másol itt senkiről, csak ugyanazokból a katalógusokból válogatnak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) lujó55


lujó55
őstag

levenném róla azt a gagyi ventit és full passzív APU-t építenék vele. :R

(#30) VS461 válasza #65675776 (#7) üzenetére


VS461
tag

Semmirevaló vékony venti... az attól függ, mit kell hűteni. Egy kissé alulfeszelt Llano-n van az én Big Shurikenem, miniITX-es konfig. Hangját nem hallom, a rendszer 40°C, az A6-os meg 35. 1020-at pörög a vékony venti. Nyilván Prime alatt kipörögne, meg melegedne jobban, de nem Prime-olok, minek...

Mivel van hely a házban , gondolkodtam egyébként én is egy jó kis 140-es PWM ventin, az betakarná a lapot is levegővel, aztán rájöttem, felesleges ehhez a kis HTPC-szerű konfighoz (a hasonló hűtőket meg gondolom, ilyen célra veszik).

Szerk.: #29: tényleg, nekem is ki kéne próbálni passzívban, bár a Scythe kisebb ennél :)

[ Szerkesztve ]

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#31) lujó55 válasza VS461 (#30) üzenetére


lujó55
őstag

Scythe ... ?
Melyik? Nem mindegyik megy fel az FM1-es socketra :(

(#32) oPalRx7


oPalRx7
tag

big shuriken. nem, ez annál kisebb...

ja, a big shurikennel hűtök most egy 110w tdp class-ba tartozó opteron 175-öt :D (biztos nem fogyaszt annyit)

érdekesség hogy szinte mindegy milyen fordulaton jár a ventije, leglassabbon is épp lehűti, de legmagasabb fordulaton se sokkal jobbak az értékek. sztem ez a CM se lenne rosszabb eredményekben :)

[ Szerkesztve ]

(#33) Bopez


Bopez
tag

Az ám a tepsi!
Igazából ahogy a képen is látom amit már valaki linkelt, rálóg egy mini ITX-en a PCI-e foglalatra!
Mondjuk legtöbben ilyen lapokon úgy is az alaplapit használják!
Tény és való hogy ez egy mini lapon mondható inkább laphűtésnek is :D

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.