Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az árak dollárban értendők? Azért a 80+ szerintem már illendő lenne...

<< Heimdal >>

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Gondolom a vételár dollárban van megadva amit egyszerűen euróra lehet váltani hogy az itteni árat megkapjuk, 50 euró az 14.000Ft akkor idióta kell legyen aki nem egy FSP Aurumot választ a 400W már 16k -ért meg lehet venni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Óvakodnék... Az 500w-os 6éves enermax liberty-men is 2db hattős vga tápcsati van...

(#4) Zolee11


Zolee11
senior tag

Ez nagyon gyenge eresztés ilyen áron. Köszönjük Emese!

no brain, no problem

(#5) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Ezeket szerintem a CM házakhoz adják el az "ugyanaz a neve biztos kompatiblisebb mint a többi" szellemében. :DDD

(#6) Daywalker válasza atti_2010 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

:K

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#7) djculture válasza osztraksajt (#5) üzenetére


djculture
félisten

Még mindig jobb mint egy kodegen ház táp :) Erre fele csak az megy, a kodegen táp ház meg külön az lc power 420-500w táp :D A 420w os a legjobb, +12V ágon 15A tud de hiába magyarázom hogy az max irodai gépnek való. Veszik mint a cukrot és nagy vga-t akarnak vele megtáplálni:)

[ Szerkesztve ]

(#8) osztraksajt válasza djculture (#7) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nyilván az egy másik dimenzió, ismerem, dolgoztam boltban. :DDD

De aki veszi a fáradtságot és ennyit költ tápra, annak sokkal jobb ajánlatok is vannak.

(#9) Tomcat


Tomcat
őstag

A két nagyobb tápon kicsit keveslem a 2db 8pines PCIex tápcsatit. Tudom hogy nem mindenki épít CF/SLI rendszert, de legalább a legnagyobbra tettek volna 4db-ot belőle.

Tomcat

(#10) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az alődje, az Extreme Power Plus a linkelt "tesztben" jól felismerhetően passzív PFC-s. Ezek esetén ebben nem vagyok már bizonyos. Azonban ha ezek nem rendelkeznek egyáltallán PFC-vel, akkor a hír értelmetlen, mert az EU-ban nem forgalmazhatók.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#11) banhammer


banhammer
veterán

Ennyi pénzért szerintem ne várjon nagy csodát az ember.
Főleg egy Cooler Master névvel ellátott tápegységtől.

Gondolom találtak valami olcsó beszállítót akitől konténer számra megvették az elfekvő készleteket.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Már is várom a tápjavaslatokat :D
Mit érdemes megvenni ?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) antikomcsi válasza Tomcat (#9) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A sok plusz kábel, már biztos deficitessé tette volna! ;]

(#14) atti_2010 válasza banhammer (#11) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ahogy 04ahgy fórumtárs is írja az unióban csak PFC-s tápokat lehet forgalomba hozni, így ez nekünk tárgytalan.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) djculture válasza atti_2010 (#14) üzenetére


djculture
félisten

Ezekbe is van passzív az tuti. Az lc power 420-ba is csak passzív van meg a többi ilyesmibe is.

[ Szerkesztve ]

(#16) 04ahgy válasza djculture (#15) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Így van, hivatalosan nem is lehetne az EU-n belül forgalomba hozni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) Tomcat válasza antikomcsi (#13) üzenetére


Tomcat
őstag

Na ez az, költségben alig lenne nagyobb de a felhasználási kört eléggé ki tudná tolni úgy hogy egy közepes fogyasztású CF/SLI rendszer alapját is adhatná. Így eléggé félkarú óriás a 725W-os variáns. 1db nagyfogyasztású VGA-val és egy csúcsra húzott procival sem nagyon lehet 500W-nál nagyobb terhelést összehozni, így a maradék teljesítmény kihasználatlanul szunnyad benne. :F

Tomcat

(#18) djculture válasza 04ahgy (#16) üzenetére


djculture
félisten

Tele van velük az összes nagyker kisker..:) Magyarán valami nem kerek:)

hackeeeee
Vagy 50 félét kapásból tudok mondani, Kodegen 450w, mercury 450-550w, rasturbo turbo 550w,lc powerek jó része, hkc-böl vagy 20 féle egyikbe sincs csak passzív. Akkor chicony ból is van a 350-400w os amibe nincs csak passzív.

[ Szerkesztve ]

(#19) aram01 válasza djculture (#7) üzenetére


aram01
nagyúr

legalább lesz sok munkád

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20) hackeeeee válasza atti_2010 (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mégis, mennyi passzív pfc-s táp van a kis-és nagykerekben... :U

Véleményem szubjektív...

(#21) djculture válasza djculture (#18) üzenetére


djculture
félisten

Akyga deer spire coolink logic modecom raptoxx 400w-os darabok kimaradtak:D

(#22) atti_2010 válasza hackeeeee (#20) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem is írtam hogy passzívat sem lehet forgalmazni de a cikkben sincs szó róla hogy van benne, gondolom egy rossz trafót csak belebírtak tenni ennyi pénzért.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#23) Angel1981


Angel1981
veterán

Ha az EU annyira fontosnak tartja a környezetvédelmet, hogy kitiltja a hagyományos izzókat, akkor miért engedi, hogy pl. még ma is olyan tápegységek kerüljenek a piacára, amik még a sima 80 Plus tanúsítványt sem ütik meg?
Hány és hány MW megy így el feleslegesen egy évben? :U

(#24) djculture válasza Angel1981 (#23) üzenetére


djculture
félisten

Ezek a tanúsítványok is megéri a pénzüket maradjunk annyiban.
Adott "laboratóriumi"körülmények között ekkora a táp hatásfoka ami gyakorlatilag otthon sose fog teljesülni.. Eleve rádobják egyes tápokra hogy 80+ minősítésű..ja 115v-os hálózaton annyi ...

[ Szerkesztve ]

(#25) atti_2010 válasza Angel1981 (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

+ :K, arrol nem is beszélve hogy hatalmas hisztit csapnak egy telefon töltő 3W IDLE fogyasztásáért vagy egy TV-Monitorért és közben egy gyengébb PC-s táp akár 10-13W is megeszik csak úgy ücsörögve a PC-ben vagy fullra terhelve is lehet 20-40W különbség is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#26) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Szerintem az a félreértés, hogy aktív vagy passzaív PFC. PFC van benne csak passzív.

PFC nélkülis tápot nem lehet euban forgalmazni, viszont a felsorolt lcpower, codegen stb tápokban is van PFC csak épp passzív.

(#27) hackeeeee válasza osztraksajt (#26) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen, csak ettől függetlenül van olyan táp is, amiben valszeg még passzív sincs... Az ilyen mercury és társaiban, amikor a leírásban egy szó sincs pfc-ről.

De igen, amúgy igazad van.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#28) djculture válasza hackeeeee (#27) üzenetére


djculture
félisten

Konkrétan a kodegen 400w -osból van pfc és pfc nélküli is mai napig kereskedelemben, címkéjén egyből látni mert a pfc rá van írva. Mercury 300-400w darabokban szintén nincs pfc csak black szériásokban van. Ezeket is kapni mai napig.

[ Szerkesztve ]

(#29) Angel1981 válasza djculture (#24) üzenetére


Angel1981
veterán

De egy arányszámot akkor is képviselnek egymáshoz viszonyítva.
Lehet, hogy egy 80 Plus sem éri el a valóságban a megadott 80-80-80 értékeket, de egy olyannál biztos, hogy jobb a hatásfoka, ami még azt sem teljesíti.
Mellékesen szerintem pedig itt nem lehet olyan komoly eltérés, mint pl. az autók gyárilag megadott, és valós fogyasztása között.

(#30) djculture


djculture
félisten

Egyébként még valaki azt gondolná hogy a pfc nélküli táp az valami ördögtől való valami::)

Teljesítmény faktor (power factor):

- a valódi teljesítmény osztva a látható teljesítménnyel,
- 0 és 1 közötti tizedes értékben mérik,
- nincs mértékegysége.

Ha a teljesítmény faktor értéke 1, akkor a teljesítmény tökéletes, mivel nincs meddő energia. Ha az érték 1 alatti szám, az azt jelenti, hogy a vezeték több áramot szállít, mint amennyire valójában szükség van.

A rossz teljesítmény faktor aktív vagy passzív módon korrigálható, ez a PFC (Power Factor Correction). A passzív megoldás esetében, ha egy készülék nagyon sok áramot fejleszt a meddő teljesítmény egy ellenállás beiktatásával csökkentik. Ez egyszerűen hangzik, de az eszköz összetettségétől függően nem működik elég hatékonyan, vagy mint ahogy szeretnék.

Az aktív PFC egy második kapcsoló áramkörként működik, amelyet az első kapcsoló áramkör elé helyeznek a tápegységben. Ez ellenállás beiktatása nélkül kapcsolja az energiát és sokkal állandóbb szolgáltatást nyújt az első kapcsoló áramkörnek, mint ami normálisan egy PFC nélküli tápegységnél történik.

Egy PFC nélküli tápegység teljesítmény faktora 0,6-0,7 közötti érték átlagos terhelés mellett. Passzív PFC esetében ez az érték 0,75-0,85 között van, míg az aktív PFC elérheti a 0,98 értéket is.

Ezek szerint egy aktív PFC-vel ellátott tápegység hatékonyabb? Nem! Technikailag ez egy második áramkör, aminek szintén energiára van szüksége a működéshez, ezáltal a tápegység kevésbé hatékonynak számít. Bár ez a mennyiség relatív nagyon kicsi, ezért az aktív PFC előnye ellensúlyozza a rossz tulajdonságát. De a teljesítmény faktor és a hatékonyság két teljesen eltérő dolog.

(#31) hackeeeee válasza djculture (#28) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor jól tudtam, köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#32) Recon666 válasza Tomcat (#17) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Aki nagyon akrja a CF vagy Sli rendszert megoldja molex-> 6 v 8 tűs átalakítóval.

(#33) Ringman válasza djculture (#24) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudomásom szerint 230-as hálózaton jobb a hatékonyság.

(#34) Kov1024 válasza Ringman (#33) üzenetére


Kov1024
tag

Igen, ezt én is így tudom.

(#35) atti_2010 válasza djculture (#30) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezek szerint egy aktív PFC-vel ellátott tápegység hatékonyabb? Nem! Technikailag ez egy második áramkör, aminek szintén energiára van szüksége a működéshez, ezáltal a tápegység kevésbé hatékonynak számít.

Ez világos dolog hiszen nekem volt egy gagyi tápom amiben sem aktív PFC sem pedig az aktív feszültség és egyéb védelmek nem voltak benne de fogyasztásban a legjobb 80+ tápot is verte mivel egy csomó áramkört kispóroltak belőle, csak éppen kockázatos volt használni, az aktív PFC meg nem nekünk jó hanem a szolgáltatónak mert nem kell szűrje a táp által generált tüskéket.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) Zolee11 válasza Ringman (#33) üzenetére


Zolee11
senior tag

Ez pontosan így van.
Mellesleg a PFC nem a felhasználóért van, ha lehet így mondani, hanem azért, hogy a táp ne szennyezze elektromos zajjal a hálózatot.

#35:
Ez világos dolog hiszen nekem volt egy gagyi tápom amiben sem aktív PFC sem pedig az aktív feszültség és egyéb védelmek nem voltak benne de fogyasztásban a legjobb 80+ tápot is verte mivel egy csomó áramkört kispóroltak belőle, csak éppen kockázatos volt használni...
Egy gagyi táp soha az életben nem veri hatásfokban egy 80+ -os tápot. Az a pár tized W ami kell ezeknek az áramköröknek, nem igazán befolyásolja a hatékonyságot.
Azok a gagyi tápok 60-65%-os hatásfokkal működnek, az újak talán 70-75%, de akkor sem lesznek jobbak mint egy 80+, mivel a 80% a 110V-os hálózatra is érvényes, a 230-on 84%-ot is simán elérnek ezek a tápok... ;)

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#37) antikomcsi válasza Recon666 (#32) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is arról van szó, hogy megoldja e, vagy nem.

Ha Te saját magadnak szeretnéd, gondolom azért igényességre is törekszel. Melyik lehetőséget választanád? Az átalakítózást, toldozás-foldozást, vagy egy gyárilag igényesen kivitelezett tápbekötést.

Ezek új tápok, és ha megnézzük, az AMD 7000-es, vagy az NV 600-as családját a fogyasztás azért szépen zabolázódik, úgyhogy elvileg ha másra nem,de a legnagyobbra nyugodtan mehetett volna még 2 vga táp. Csak gondolom nem akartak a saját drágább modelljeiknek konkurenciát állítani, amik eleve így vannak kábelezve.

(#38) Tomcat válasza antikomcsi (#37) üzenetére


Tomcat
őstag

Pontosan! :K

Tomcat

(#39) atti_2010 válasza Zolee11 (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Akkor talán megmagyarázgatod hogy egy ZEN 400 miért fogyasztott 12W többet vagy egy Seasonic X-400FL 400W 10W-al ugyanazon konfigurációban ha nem számít menyi alkatrész volt benne, laborpontosságú mérőm van vagyis a tévedést ki lehet zárni.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) MMIX


MMIX
addikt

newegg képek.
Matrica szerint van PFC és PFC nélküli verzió.
Tipusszám alapján a belső gyártója az Enhance. (valami régebbi model). Matricán van CE jelzés.
Csak a főkábel harisnyázott.

A 80+ témához: A passzív PFC-vel 80+ plecsnit kapott tápok száma: 0db.

[ Szerkesztve ]

(#41) Zolee11 válasza atti_2010 (#39) üzenetére


Zolee11
senior tag

Próbálj meg helyesen írni, mert nehezen érthető, mit szeretnél. Ugyanakkor talán nem ártana megadnod azt is mivel hasonlítjuk össze, nem? Mert a valaminél többet fogyasztott, az elég kevéske mint bizonyíték.
És az sem mind1, hogy terhelt vagy terheletlen állapotban...

#42: Ne haragudj, de fél válaszokat ne adj, vagy adsz teljes választ, vagy ne dobálózz a szavakkal. Kérdeztem valamit, illik válaszolni.

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#42) atti_2010 válasza Zolee11 (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Hagyjuk a hülyeséget ha lehet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#43) devast


devast
addikt

Erre a pfc vitára kitérve:
Tudtommal mo-n a villanyóra a valós teljesítményt számolja, nem a látszólagosat... így ugyanannyit fizetsz az áramért, akármilyen jó a pfc-d. A szolgáltatónak jó, ha minél fejlettebb a pdc-d. Természetesen a hatásfok, 80plus meg barátai más téma.

(#44) 04ahgy válasza hackeeeee (#20) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A passzív PFC is PFC, ember. A kijelentés meg úgy szólt, hogy PFC nélkülit nem lehet forgalomba hozni! Értő olvasás van még ezen a fórumon? Ez az ötödik topik 20 percen belül, ahol a hiányát tapasztalom.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) hackeeeee válasza 04ahgy (#44) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Már épp azt beszéltük ez után, hogy ez oké, de mindentől függetlenül még pfc nélküli tápok is vannak a kis-és nagykerekben... Mercury és társai között van olyan, hogy sehol nincs leírva, hogy van-e benne pfc, vagy nincs.. de az árukból kiindulva sanszos, hogy nincs.

Szal tovább is kéne olvasni, (nem kéne sokat, csak pár hsz-t, szerintem ez nem sok, bár ezek szerint mégis..)nem megragadni egy hsz-nél és és azonnal leminősíteni valakit, remélem érthető voltam. Pont az általad említett hiányt mutatod Te is.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#46) 04ahgy válasza devast (#43) üzenetére


04ahgy
nagyúr

De Angliában például nem wattért, hanem voltamperért fizetsz, egyből van értelme a PFC-nek.

MMIX: igen, a 80plus tanúsítvány megköveteli a 0,9 feletti cos(fí)-t. PPFC-vel pedig kisebb az elérhető. Ezért nincs egy PPFC-s 80plus táp sem, még ha amúgy a hatásfoka el is éri a kívánt szintet.

(#45) hackeeeee: az értő olvasás hiánya ott van a hozzászólásodban, és az előzményeiben, kerek perec, ha csak ki nem moderáltatod. Az olvasás hiánya meg más tészta. Képzeld, elolvastam, de attól, hogy utólag megbeszélitek, hogy PPFC vagy sem, attól még amit a téma megbeszélése előtt kijelentettél, nem azt tükrözte, amit te most állítasz. Az értő olvasáshoz az időrendiség figyelembe vétele is hozzátartozik.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#47) atti_2010 válasza hackeeeee (#45) üzenetére


atti_2010
nagyúr

[link]

[link]

2 leg gagyibb tápegység az Iponról és mindkettőben van PFC, nem nagyon hiszem hogy manapság árulnak nélküle tápot, hacsak nem valami feketén behozott cucc de olyat meg kinek érné meg kockáztatva a büntetést.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#48) hackeeeee válasza 04ahgy (#46) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mit moderáltassak? :) Azt, hogy más is írta azt, hogy még van a piacon pl. pfc nélküli kodagány? Aham.

Oké, ámen.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#49) atti_2010 válasza 04ahgy (#46) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem az a félreértés, hogy aktív vagy passzaív PFC. PFC van benne csak passzív.

PFC nélkülis tápot nem lehet euban forgalmazni, viszont a felsorolt lcpower, codegen stb tápokban is van PFC csak épp passzív.

Szerintem innentől kezdtek mellékvágányra csúszni a dolgok, de a passzív PFC is PFC ahogyan írod.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#50) hackeeeee válasza hackeeeee (#48) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mellesleg az értő olvasáshoz a minősítés is hozzá tartozik? Szerintem nem.. :) Dehát nekem nyóc.. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.